Şimdi Ara

Ryzen 1600 / Asus B350M-A Ram 3000 mhz Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
461
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar ben bugün kuzenime sistem topladım ama sistemde bir sorun çıktı belkide benim hatam. Sistemin özellikleri şunlar
    Ryzen 1600
    Asus b350m-a
    Corsair 3000 mhz 8x2 ram
    Asus dual 1060
    Corsair le200 120gb
    Sistemi kurdum açtım driverleri falan yükledim herşey tamam ancak biraz stabilite sıkıntısı var gibiydi akıcı herşeyi hızlı açıyordu ama bir değişikti sonra biosa girdim ramlar 3000 mhz yerine 2133 olarak çalışıyordu bios versiyonu 2 temmuz olarak gözüküyordu bende güncellemeyi denemedim ram mhz leri auto daydı bu da 2133mhz. Bende kendim ramları 2933 mhz ye çektim kaydedip çıktım ama sistem açılmıyodu fanlar dönmeye başlayıp duruyordu startı veriyo 2 sn sonra kapanıyo tekrar start veriyo 2 sn sonra kapanıyordu umarım anlatmaya çalıştığımı anlamışsınızdır bu iş 5-6 kez oldu bende elimle kapattım sistemi bidaha açmaya çalıştığımdada aynı şey oldu benim bilgisayarım olmadığından biraz telaş başladı tabi Sonra 5dk falan bekledim açtım bu sefer boot esnasında sistem bu ayarlarla açılamıyor tarzında dedi bende biosa girip tekrar autoya çektim ramları kaydedip çıktım ancak bu seferde ayarlar 0 lanmış olmasına rağmen sistem windows logosunda donup kalıyordu 2-3 kez restart çektim ama yok windows logosunda sistem kitleniyor bu işi nasıl çözebilirim format atsam çözülürmü sistem benim olmadığı için gerçekten sıkıntı ne yapabilirim bios pilini falan çıkarıp taksam fark edermi ve ben neden bu sistemi 3000 mhz de çalıştıramıyorum boşa paramı vermiş olduk bu 3000 mhz ye. Biliyorum biraz uzun oldu ama yardımcı olursanız çok iyi olur sistemi bozmuş olmayayım. Teşekkürler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Up

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Up
  • Prime b350 plus ile aynı ise bios menüleri elle değiştirmeyin,

Ez mode ekranında "d.o.c.p" seçeneğini seçin.

Bu XMP seçeneğidir, kendi en yüksek hızı ayarlar,

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.