Şimdi Ara

RYZEN 1500X DONMA VE KİTLENME

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 16
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 8
  • Ortalama Mesaj Aralığı 7 gün 17 saat 53 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 6
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Byozgatlı (8 mesaj) AMD En Eyisi Moruq (4 mesaj) gitarci107 (3 mesaj) MogoLKhan (3 mesaj) Antalyalı0304 (3 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (11 mesaj) Mobil (14 mesaj) Mini (5 mesaj) Uygulama (4 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> İşlemci >> RYZEN 1500X DONMA VE KİTLENME
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş

Normal bir cpuda olabilir ama üstüne basıla basıla "Silikon Çekilişi'nin en iyileri,daha yüksek frekansta çalışma garantili" olarak satılıyorsa araya çürük mal koyamazlar,koyanı da kovmaları lazım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    nightsniffer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    208 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Merak ettiğim bi konu var şuan sistemim stabil durumda olsaydı prime95,occt testlerinde bu aynı donmayı yapmazdı demi? Az önce yaptıklarımı bu testlerde denedim, ama oyunlarda yük altında denemedim farklı bi sonuç ile karşılaşmam diye.
  • Binbaşı
    1282 Mesaj
    Bellek ya da PSU , ilk bunlara bakacaksin.%99 bunlardandir.

Sonra sirasiyla Hdd,ssd>anakart>cpu.

Mesela bi arkadasimin cpu su sorunlu cikmisti ayni senin gibi sorunlari vardi , skylake bugmuymus neymis.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    19812 Mesaj

Prime vb testlere çok kafa yormazdım ben bu testlerde 5 kere sorunsuz çalışıp 6.da sorun verebilir, Yazdığın üzere psu tamir görmüş başka bir psu ile deneme imkanın varmı birde kullandığın hdd veya ssd neyse kontrol ettinmi?
    |
    |
    Byozgatlı kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    208 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Hdd ve sdd kontrol etmiştim daha önce bi daha bakıcam.Psu tamir gördü evet 4 senedir sıkıntısız kullanıyorum eski sistemim de bi sıkıntı yoktu psu ve ram ayarlamaya çalışıyorum test amaçlı öyle bi denicem kesin sonuç verir herhalde

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Glorfindel1907 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    208 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Arkadaşlar anakartı garantiye yolladım ram ve işlemci ile birlikte belki onların tetiklediği bi sorun anakartta sıkıntı yapıyordur diye servis anakart sorunsuz dedi geri gönderdi . Psu kaldı değiştirmediğim inşallah ondandır sorun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yüzbaşı
    265 Mesaj

dostum hortlatıyorum konuyu ama çözebildin mi sorunu? benzer problemi yaşıyorum ve şöyle bir gözlemim var: ne zaman oyun oynarken işlemci hızlı bir şekilde 80-85 dereceye ulaşırsa sistem kilitlenip kalıyor reset atmadan açamıyorum. kasamda egsoz fan yok şuan ondan kaynaklandığını düşünüyorum. yeterli soğutmayı sağlarsam sorun çözülebilir belkide?? sistemim: ryzen 5 2600x stok soğutucu , oc xmp ve game boost devrede. ram 8gb corsair vengence 3000mhz cl16

|
    |
    Byozgatlı kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4660 Mesaj

Anakart msi mi ?

|
    |
    gitarci107 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    İşlemci voltaj offsetini bir puan yukarı çıkarsaydınız.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    449 Mesaj
    Neden kimse ekran kartına ihtimal vermiyor. Benim de imzamdaki sistemimi ilk kullandığım zamanlarda başıma gelmişti. Bazen 1 saat bazen 10 günde bir bazen bir ayda bir bazen 3 ayda bir sistem donuyordu. En son ekran kartı(r9 270x) yüzünden görüntü alamadım ve ekran kartı öldü. Ekran kartını değiştirikten sonra hiçbir zaman böyle bir şey olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ymy67 -- 26 Şubat 2019; 9:35:47 >
  • Yüzbaşı
    265 Mesaj

evet x470 gaming plus

|
    |
    MogoLKhan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    265 Mesaj

ekran kartının sıcaklık değerleri gayet normal, çeşitli programlarla stress testine soktum bir sorun yaşamadım. kart asus rog strix rx580 8gb oc

|
    |
    ymy67 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    449 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: gitarci107

ekran kartının sıcaklık değerleri gayet normal, çeşitli programlarla stress testine soktum bir sorun yaşamadım. kart asus rog strix rx580 8gb oc
    Benimde ekran kartının sıcaklık değerleri çok normaldi. Ama doğuştan sıkıntılıymış işte. Ben ekran kartından kaynaklandığını bilseydim o zamanlar kesinlikle garantiye gönderirdim. Hep sorunu sistemde zannediyordum. Sizin yapacağınız şey imkanınız varsa bütün parçaları başka parçalar takarak tek tek test etmek. Tabi benim dediğim bir ihtimal sorun sistemde de olabilir. Demek istediğim ekran kartını da başka bir kartla imkanınız varsa denemeniz. Bence işlemci en son bakılacak şey. Öncelikleriniz şu şekilde olmalı;
    1-PSU
    2-Ekran Kartı
    3-RAM
    4-Anakart
    5-İşlemci

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ymy67 -- 26 Şubat 2019; 10:40:25 >
    |
    |
  • Teğmen
    208 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    İşlemcim bozuk çıktı servis değişim yaptı..6 aydır kullanıyorum bi daha öyle bi sıkıntı yapmadı..
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
Radyo Dinle
Instagram takipçi satın al
kripto para haberleri
triple negative breast cancer
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,453
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.