Şimdi Ara

Ryzen 1.Nesil de Zamanla Uçacak Denilen İşlemciler Üstüne Koydu mu? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
134
Cevap
2
Favori
5.409
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Winter Is Coming

Bfv oynuyorum, 4770k ile de çok rahat onayan tanıdıklar var.

6. Nesil dediğin Broadwell değil mi sayın cahil arkadaşım.

Kıyasladığın cpu lar özellikle aynı dönemde çıkan zamanında ryzen gibi öve öve bitiremediğiniz bulldozer çöpleri hadi gel kullansana am4 de dönemin Bulldozer çöplerini. Madem 6. Nesilin mobo desteği ile ryzenin mobo desteğini karşılaştırıyorsun bunları da söyle?

6. Nesil rakibi bulldozer değil mi? Yoksa hala eski intel cpularını ryzene tehdit olarak mı görüyorsunuz?

Şurda amd sevicilerden 3-5 artı almak için şekilden şekillere giriyorsunuz nereden inteli kötülesem diye bin takla atıyorsunuz :) komik valla.

8. Nesilin 6. 7. Nesil mobolarda çalışmasını bekliyorsun da 8. 9. Nesilin aynı mobo da çalıştığını neden söylemiyorsun?

Sen bana şunu da söyle 7700kyı geçebilen ryzen cpunuz var mı? Yok.

2500k halen cayır cayır kullanılıyor aynı dönemde çıkan amd cpu kullanan var mı hala? Şu anda İkisi nasıl performans veriyor? Bunun da cevabını istiyorum.

Bunları da söylesene amd sever arkadaşım. Birbirlerinden artı almak için bukelemun oldunuz haberiniz yok. :)

Yıllardır umut aşılamaktan insanları kandırmaktan başka yaptığınız hiç birşey yok.
    Oyunlar çoklu çekirdeğe geçince amd çoşcak.
    Bulldozerler 5ghz i görecek amd çoşcak
    Ryzen kabak çekirdekleriyle domine etcek amd çoşcak
    Halamın bıyığı çıkacak amd çoşcak

Her nesilde ısrarla fark yemekten bıkmadınız :)

Rekabet iyimidir? iyidir tabiki de bizim işimize yarar. Fakat hala eşit performans alacağınıza inanmanız kendinizi komik duruma düşürüyor.

Şimdi tam can alıcı noktaya geliyorum.

Boş yapma sus ve yıllardır alışık olduğun bekleme sürecine geri dön.
    Benden sana spoiler daha çook uzun süre bekleyeceksin. Amd seferber dahi olsa performans olarak intele hiç bir zaman yaklaşamayacak..

Alıntıları Göster
    Bir insanın bu kadar cümle kurup hiç bir şey anlat(a)maması gerçekten büyük başarı

Al şu linki incele,fanboyu olduğun markayı tanımadan gelip burada seviciliğini yapıyorsun. Söylediğin yanlış,ben yanlış söyledim haklısın demek yerine zeytinyağı gibi üste çıkmaya çalışıyorsun.İnsanda biraz utanma olur:
    https://ark.intel.com/content/www/tr/tr/ark/products/codename/37572/skylake.html

BF V oynuyormuş 4770k ile de çok rahat oynayan tanıdıkları varmışmış Neyle Gt1030lamı yoksa r7 240lamı çok rahat oynuyorlar i5 8400 ucu ucuna yeterken hatta bazen yetmezken 4770k ile "çok rahat" oynanıyormuş . Konu dışına bunun hakkında konu aç güzel CSB olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Celonfix -- 6 Mart 2019; 22:16:16 >

• ben de 8600k dan 3600x düşünüyorum bakalım bi testler çıksın
  • Bende 7. nesil intel mağduruyum anakart değiştirmeden hiç bir şey yapamıyorsun, ryzen alan adam anakart değiştirmeden ryzen 3000 bile takabilecek. Ne diyim valla intele verdiğim para haram olsun bir daha intelden işlemci alırsam da adam değilim !

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • nkvelioglu N kullanıcısına yanıt
    CPU %100 olmadığı, cpu ve gpu %100 altında bazı durumlarda ryzen fps düşüşü olabiliyor. Bu bellek gecikmesi ipc düşüklüğüyle alakalı sanıırm, oyun motorunun çok çekirdek kullanamamsı kaynaklı. Zaten bu durumlarda intel üstün. Anlık stuter dedğim olay cpu %90-100 aralığıdna sürekli gittiği durumda olur. İşlemci çalışacağı en üst limitlerde çalışrken anlık güç gerektiren durumların oluşmasında kaynakalnıyor gibi geliyor bana. Cpu toplam iş gücünün çok üsütnde yük geldiğinde %100 aşağı hiç inmediği durumlarda total,ortalam fps sürekli düşüş yaşanır. İ5 8400 %100 kullanımda sıkıntı yaşadığında inteel göre hiç bir zaan uçmayan ryzen stabil performasıdna devam edicektir. Ryzen avantajı daha uzun kullanım ömrü sunması izlek fazlalığıyla. Yien söyliyorum ryzeni asal 144 hz montir olanalra öenrmem. 1k da 150 fps-300 fps cs go oynucam diyena dam intel alıcak 3200 mhz ram alıcak. 60-75-90 fpslerde takılan oyuncular aldıkları cpu daha uzun kullanamk sitiyorlarsa çok çekridek almaları mantıklı. 9600K itirazım fiyatını haketmeyen işlemci. ya 8400 düş yada az daha koy k dahi olamsa 8700 al. Ben cs go oynarım lol oynarım 300 fps alızm diyen adam i3 8350 kalsa bile olur. İhtiyaçlara göre cpu alınır. 60-100 fps 1k,2k,4k oyun oynayan adama ryzen 6/12,8/16 işelmcileri önerilmeli uzun süre işlemci değiştirmesien gerek kalmaz. Bna 300 fps alzım diyen adama intel k serisi işlemci önermek şart. Sen gücün vars 9900k para mühim değilse üzerien işlemci yok.

• BoşnakAğa kullanıcısına yanıt
    Biz eşekten düştük, düşmeden bilemiyor insan:D
  • "i5 7600k BF1-5 stuter %100cpu problem" yazdığında yüzlerce sayfa çıkıyor. Çoğu kişi i7 geçip sorunların geçtiğinde bahsediyor. Bu insaların gpuları 1070 ti /1080, 1080 ti güçlü kartlar oluğunu yüksek fps aldıklarını görörüsnüz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BoşnakAğa

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Suppordle esasında buradaki ilk hesabımdı, ban yiyince Victini yi açmıştım, sonra o hesabın nickini değiştirdim tekrar Suppordle ı almak için.
  • Bir araba boş laf...
    24 çekirdekli Ryzen işlemci çıkınca insanlar bu lüksten vazgeçmezmiş. Lüks benim bildiğim intel gibi astarı yüzünden pahalıya gelen markalarda olur.
  • mesajım dursun
  • 4/4 ve 4/8 islemciler konuda amma gömülmüş ya kasadan çıkarıp atasım geldi inteli Buldozerin ilk çıktığı çekirdek savaşlarına geri dönmüş forum ne güzel
  • xmxksk kullanıcısına yanıt
    4/8 işlemci hala gideri var. 4/8 eşiti 6/6 bellli bir oyuna göre sistem toplanmadıkça sıfır sistemde yatırım yapmak akıllıca değil. 2. jenerasyon 4/8 işlemci hala iş görürki. 4/4 ler patladı bf gibi oyunlarda.
  • ONY86 kullanıcısına yanıt
    yeni nesil ramlerle kapasitesi artıyor demeye çalışmışlardır intel için öyle bir şey meçhul...
  • xmxksk kullanıcısına yanıt
    4/4 veya 8/4 ,6/6 şlemcilere pek lafım yok.sadece artık bu fiyatlara satılmaz.o dönem kapandi.intel de buna ayak uydurmak zorunda. elimizde olan hala iş görüyorsa elbette kullanacağız.

• O değilde 2600k oc ile hala iş görüyor epey :)

• nightsniffer kullanıcısına yanıt
    4c/4t 7600k ile 6c/12t 1600x'i kıyaslamanı beklerdim zaten saçmalamakta zirveye oynar olmuşsun iyice night görmeyeli
  • quote:

Orijinalden alıntı: Buffon The Legend

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    ayni fiyat diye elmayla armut kiyaslamak mantiksizlikta level atlamaktan baska bisey degil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rogue Agent kullanıcısına yanıt
    Ya bırak Allah aşkına... Aynı fiyata 1600x yerine "oyun performansı daha iyi" diye millete 7600K önerdiğiniz günleri unutmuyoruz... İki yüzlülükte çığır açtınız artık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nightsniffer kullanıcısına yanıt
    Abi bu sonuçlar gerçek mi ya? İyi ki zamanında ryzen 1500x almışım. Eğer amd soket değiştirmezse 3. nesil ryzen alıp yoluma bir süre daha devam ederim.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.