Şimdi Ara

Ryzen 1.Nesil de Zamanla Uçacak Denilen İşlemciler Üstüne Koydu mu? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
134
Cevap
2
Favori
5.409
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 6. ve 7.nesil intel alanların gözü yaşlı . i7 8700k,i7 9700k almak istese anakarta uymuyor.Uyumlu bir işlemci almak istese en güçlü işlemci 4 çekirdekli. Ne yapsın ki bu garibim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Celonfix

6. ve 7.nesil intel alanların gözü yaşlı . i7 8700k,i7 9700k almak istese anakarta uymuyor.Uyumlu bir işlemci almak istese en güçlü işlemci 4 çekirdekli. Ne yapsın ki bu garibim
    Hahahahahah

Ben bu forumda bu kadar bilgisiz amd sever görmedim söyleyin amd plaket versin size.

Broadwell ile ryzeni kıyaslıyor eleman

Hahahahhha

Sen git aynı dönem çıkan amd fm2+ mobolara ryzen taksana

Nasıl bulldozer döneminden beridir beklemek keyif veriyor mu?

Hani oyunlar yıllardır çoklu çekirdek kullanacaktı sizin kabak çekirdekli cpularınız çoşacaktı? Beklemeye devam mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Fulton F kullanıcısına yanıt
    Bulldozer ve Ryzen'i karşılaştırmak doğru olmaz. Fx serisi hayal kırıklığı yaratınca, bu dönemde rekabet olmadığından dolayı İntel gıdım gıdım ilerleyip 4 çekirdekli i5'leri yıllarca iteledi. Ryzen çıktıktan sonra 6 ve 8 çekirdekli İntel işlemciler görüyoruz. Artık rekabet var. Önemli olan da bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0FDA1336A

Bulldozer ve Ryzen'i karşılaştırmak doğru olmaz. Fx serisi hayal kırıklığı yaratınca, bu dönemde rekabet olmadığından dolayı İntel gıdım gıdım ilerleyip 4 çekirdekli i5'leri yıllarca iteledi. Ryzen çıktıktan sonra 6 ve 8 çekirdekli İntel işlemciler görüyoruz. Artık rekabet var. Önemli olan da bu.
    Vallahi kusura bakmayın ama benim bahsettiğim şeyle sizin yazdığınız şey tamamen farklı. Ben diyorum ki senelerdir AMD hayal satıp işte çoklu çekirdeğin önemi şöyle artacak, böyle artacak, oyunlarda artık çoklu çekirdeğin önemi artacak, artık oyunlar tekli çekirdeğe bağımlı olmayacak vs... vs... denilip senelerce kandırıldık. Kusura bakmayın ama ben son kullanıcı olarak saf oyun performansına baktığımda hala tekli çekirdek performansının oyunlarda önde olduğunu görüyorum. Ben render, montaj işleriyle de uğraşmadığımdan Ryzen isterse 64 çekirdek olsun beni pek ilgilendirmez.

• Fulton F kullanıcısına yanıt
    İntel de çekirdek yükseltti. Bu bir şey ifade etmiyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tar Goroth

Abartmaya hiç gerek yok 6700K 4/8 ve hiç bi şekilde patladığı veya 5 sene içinde patlama ihtimali yok. Aşırı abartılan ve böyle uzun yazınca kendinizi önemli bi şey yazmış gibi göstermekten başka bi işe yaramıyo. ryzen abartmalarını yıllardır gülerek okuyorum hala oyunlar 4 çekirdeği bile doldurmuyo :D Fiyat farkını git ekran kartına ver mutlu huzurlu yaşa bırakın artık şu intel ryzen kapıştırmasını ryzen güzel bi rakip ama hala çok yola ihtiyacı var

Alıntıları Göster
    5 sene içinde patlama ihtimali yok dediniz. Kaynağınız nedir. İşlemci zaten patlamış durumda. Bazı oyunlarda %100 de geziyor. Bu işlemci den %160 yükünde iş istendiğinde yapabilecek mi? Büyük abisi %200 iş bile yapabilir ve piyasada şu an 9900k olarak satılıyor

yani 9900k %100 vurduğunda 100 fps verecekse 7700k veya 6700k ancak ve ancak 50 fps verir Bunlar olmayacak şeyler değil.

• 7nm ryzen geldiğinde intelle aradaki oyun farkı 3-5 fps en fazla olur yada kapanır
  • nightsniffer kullanıcısına yanıt
    Verdiğiniz değerler stok değerler baz alınmış sanırım ryzen X işlemci alıpta overclok yapmayan yoktur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Winter Is Coming

Hahahahahah

Ben bu forumda bu kadar bilgisiz amd sever görmedim söyleyin amd plaket versin size.

Broadwell ile ryzeni kıyaslıyor eleman

Hahahahhha

Sen git aynı dönem çıkan amd fm2+ mobolara ryzen taksana

Nasıl bulldozer döneminden beridir beklemek keyif veriyor mu?

Hani oyunlar yıllardır çoklu çekirdek kullanacaktı sizin kabak çekirdekli cpularınız çoşacaktı? Beklemeye devam mı?

Alıntıları Göster
    Hayatımda bu kada boş bir yorum görmedim.

Gel seninle bir BF V 64 kişilik Conquest girelim o zaman anlarsın beklemeye devam mı bilgili intel fanboyu.

Ayrıca o broadwell değil syklake bilgili intel sever . 7.nesil inteller varken piyasada ryzenlerde vardı.

"""Sen git aynı dönem çıkan amd fm2+ mobolara ryzen taksana"""

En boş kısmı tamda burası. Ryzenlerle bulldozerler tamamen farklı mimariler o yüzden anakartların soketlerin farkı olması gayet normal. Sen bunu düşüneceğine 8.nesil işlemciler neden 6. ve 7.nesil intel anakartlara çalışmıyor onu düşün aynı pin sayısına sahip olmasına rağmen

• BoşnakAğa kullanıcısına yanıt
    Bildirim yine gelmedi mesajlara bakarken gördüm, teşekkürler hocam Ben de sistem toplama arefesindeyim i5 8400 ile h310mk anakart ya da amd ryzen5 2600 ile b450m'k anakarta bütçem kurtarıyor. Bakalım daha karar veremedim. Asus b450m-k anakart ile OC ne kadar yapabilirim o şüpheli. İşlemciyi stok soğutucu ile 4.2 tutabilirsem zaten yakalayamadığı oyunlarda da hemen hemen yakalıyor i5'i ama anakart dayanır mi bu kafamı kurcalıyor. Psu da 500w 80plus silver o da şüpheli. Bunlar intel'e yönlendiriyor kafami bakalım daha karar vermedim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bf1 de %100 cpu kullanımından sonra (i5 6500) bir sinirle ryzen 1700e geçmiştim hala çok memnunum bir süre daha değiştirmem çünkü gerek yok. Oynadığım hiçbir oyun doğru dürüst yük bindirmiyor işlemciye bf1 de %30 civarıydı cpu kullanımı bfv de kaç bilmiyorum şuan. Oc bile yapmadım henüz hatta undervolt yapıp 3.50ghz sabitledim mis gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: Celonfix

Hayatımda bu kada boş bir yorum görmedim.

Gel seninle bir BF V 64 kişilik Conquest girelim o zaman anlarsın beklemeye devam mı bilgili intel fanboyu.

Ayrıca o broadwell değil syklake bilgili intel sever . 7.nesil inteller varken piyasada ryzenlerde vardı.

"""Sen git aynı dönem çıkan amd fm2+ mobolara ryzen taksana"""

En boş kısmı tamda burası. Ryzenlerle bulldozerler tamamen farklı mimariler o yüzden anakartların soketlerin farkı olması gayet normal. Sen bunu düşüneceğine 8.nesil işlemciler neden 6. ve 7.nesil intel anakartlara çalışmıyor onu düşün aynı pin sayısına sahip olmasına rağmen

Alıntıları Göster
    Bfv oynuyorum, 4770k ile de çok rahat onayan tanıdıklar var.

6. Nesil dediğin Broadwell değil mi sayın cahil arkadaşım.

Kıyasladığın cpu lar özellikle aynı dönemde çıkan zamanında ryzen gibi öve öve bitiremediğiniz bulldozer çöpleri hadi gel kullansana am4 de dönemin Bulldozer çöplerini. Madem 6. Nesilin mobo desteği ile ryzenin mobo desteğini karşılaştırıyorsun bunları da söyle?

6. Nesil rakibi bulldozer değil mi? Yoksa hala eski intel cpularını ryzene tehdit olarak mı görüyorsunuz?

Şurda amd sevicilerden 3-5 artı almak için şekilden şekillere giriyorsunuz nereden inteli kötülesem diye bin takla atıyorsunuz :) komik valla.

8. Nesilin 6. 7. Nesil mobolarda çalışmasını bekliyorsun da 8. 9. Nesilin aynı mobo da çalıştığını neden söylemiyorsun?

Sen bana şunu da söyle 7700kyı geçebilen ryzen cpunuz var mı? Yok.

2500k halen cayır cayır kullanılıyor aynı dönemde çıkan amd cpu kullanan var mı hala? Şu anda İkisi nasıl performans veriyor? Bunun da cevabını istiyorum.

Bunları da söylesene amd sever arkadaşım. Birbirlerinden artı almak için bukelemun oldunuz haberiniz yok. :)

Yıllardır umut aşılamaktan insanları kandırmaktan başka yaptığınız hiç birşey yok.
    Oyunlar çoklu çekirdeğe geçince amd çoşcak.
    Bulldozerler 5ghz i görecek amd çoşcak
    Ryzen kabak çekirdekleriyle domine etcek amd çoşcak
    Halamın bıyığı çıkacak amd çoşcak

Her nesilde ısrarla fark yemekten bıkmadınız :)

Rekabet iyimidir? iyidir tabiki de bizim işimize yarar. Fakat hala eşit performans alacağınıza inanmanız kendinizi komik duruma düşürüyor.

Şimdi tam can alıcı noktaya geliyorum.

Boş yapma sus ve yıllardır alışık olduğun bekleme sürecine geri dön.
    Benden sana spoiler daha çook uzun süre bekleyeceksin. Amd seferber dahi olsa performans olarak intele hiç bir zaman yaklaşamayacak..

• Winter Is Coming kullanıcısına yanıt
    Birader hakikaten 8 yaşında velet gibi konuşuyorsun ya. Sanki Ryzen'ler bugün oyun oynatmıyor da 3 sene sonra oynatacak. Zaten 2080Ti ile FHD ile oynamadığın müddetçe arada 3-5 FPS dışında bir fark yok. Gelecekte de işlemcinin toplam kullanılabilir kaynağı çok daha fazla olduğundan ötürü Ryzen'ler çok daha öne çıkacak. Bu süreç 7600K için başladı, yarın 7700K için de başlayacak. Haklı çıktık. Zaten haksız çıkma ihtimalimiz yoktu. Siz de ağlamaya devam... Sırf 3-5 FPS veriyor diye yarı güce sahip işlemcileri önerdiniz millete. Akılsızlığınıza doymayın. Sizi bir şey sanıp tavsiyenizi dinleyen zavallı 6-7-8.nesil kullanıcılarına üzülüyorum. Bulldozer'lerin 2600K'ye %80 fark atmayı bırak, yakaladığı bir benchmark bile yoktu 8 çekirdeğine rağmen. Dolayısıyla FX doğru bir örnek değil.
  • nkvelioglu N kullanıcısına yanıt
    8 çekirdek 16 izlekli dev gibi işlemciyle 6 çekirdek 6 izlekli işlemciyi karşılaştırmayı komik buluyorsunuz. Ben de komik buluyorum. Çünkü oyun işlemcisiyle iş istasyonu sınıfı denebilecek işlemciyi ya da benzer bir örnek olarak bir tırla spor arabayı kıyaslamanın hiçbir anlamı yok.

Konuya yazılmış güzel yorumlardan biri.burda bu ayrımı yapan ve bundan büyük paralar kazanan Intel.piyasada nerdeyse tekel konumda olduğu icin bunuda herkese kabul ettirdi.simdi 7600 u 7700 u nispeten uygun fiyata veriyorsun ama 7800 7900 u iş istasyonu gibi düşünüp 1000 dolara varan fiyatlarla satıyorsun.dogal olarak oyun yapımcıları en fazla dört çekirdeğe uygun oyun planlıyor.

AMD ryazen serisinde intelle postayı koydu.senin iş istasyonu diye sattigin çok çekirdekli işlemcileri ben masaüstü oyunseven kullanıcıların alacağı fiyata satabilirim dedi.catir çatır sattida.madem oyun için dört çekirdekli işlemciler yeterli Intel neden altı cikirdekli işlemcilere geçti.niye şu anda 9900k yı dünyanın en iyi oyun işlemcisi olarak satıyor.macasi yeseydi de dört çekirdek oyunlar için yeterlidir diyip aynı mantalite ile devam etseydi.
    İntelin bile kabul ettiği işlemcilerde çekirdek arttirimini kullanıcılar niye kabul edemez niye gereksiz görür onu bilemem.

Bu arada AMD den haşin haberler gelmeye devam ediyor.her zaman demişimdir bu Lisa şu alta gelir ama uste gelmez bu avrat dişli çıktı diye.8/16 ve 12 / 24 islemciler haberlerde ki gibi gelirse,oyunsevenlerin eleştirdiği intelle göre düşük frekansta çalışma sorunuda bir nebze daha giderilmisse çok ufak Intel seven bir kesim hariç büyük çoğunluk o çok çekirdeğin verdiği luksten kolay kolay vazgeçmez.

Çok çekirdek gereksiz falan değildir.intel piyasada tek olduğu zamanlarda son kullanıcıları daha iyi soguslemek,daha fazla kar etmek için karşısına AMD rekabet edecek işlemciler çıkartana kadar masaüstünde çekirdek arttirimini engellemiştir.bu saatten sonra engelleyemez çünkü artık gücü yetmez.bunu işlemci piyasasını takip eden herkesin anlamış olması lazım.1700 300 dolara geldi tekel bitti.islemci seçimlerini bu saatten sonra ona yaparsanız daha iyi olur.

Seçim ve dolar olayı olmasa beklerim de onlardan cekiniyorum hocam. Ekran kartı 2060 olacak. En iyisi dediginiz gibi tak çalıştır alıp hiç baş ağrıtmamak güncelleme gerekirse de hem anakart hem işlemci değiştiririm ileride. Bütçem tam sınırda biraz daha yükseltirsem maddi olarak daralıcam, iyi bi anakart alabilsem direkt ryzen alıcam da. Sağ olun tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Çok teşekkür ediyorum iyi dilekleriniz için hocam

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.