Şimdi Ara

Ryzen 1.Nesil de Zamanla Uçacak Denilen İşlemciler Üstüne Koydu mu? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
134
Cevap
2
Favori
5.408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ferucci

https://www.youtube.com/watch?v=Acdd-ph1NOE

Burada 8400, 2600x'ten bile iyi performans veriyor hem ortalamada hem de %1 ve %0.1 testlerinde.

Mesajda bahsedilen AC Odyssey ve BF5 testleri nereden alınma acaba link atar mısınız

Edit:

Buradaki AC Odyssey testinde de 8400, 2600x'e avg'de neredeyse kafa kafaya, hem %1 hem de %0.1'de daha iyi.

https://www.youtube.com/watch?v=YA-8enmY69Y
    çok çekirdekli işlemcileri 40 fps fark yemiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Outerstellar

"Çok çekirdek" muhabbetine gireceksek AMD avcunu yalar söyleyeyim. Ayrıca Ubisoft çöpünün optimizasyon özürlü oyunları ile işlemci kıyaslayacalsak işimiz var demetir.

8400'ün boğulduğu da yok kendi hayal dünyanızda yaşamayın. Denuvo saçmalığı olmasa 7. Nesil i5'ler de gayet iş görür.
    Şu an Denuvo saçmalığı var, ne yapabileceksin???????
  • nkvelioglu N kullanıcısına yanıt
    R6 Siege, için işlemci değiştim. Günde 2 saatimi harcıyorum bu oyuna. R6 Siege den ara v verdiğim sıralarda diğer oyunlara yarım saat bakarım. Uzman değilim deneyimlediğim şeyleri anlatıyorum. i5 7400 varken. Cpu kullanımı %90 kullanımın altına nadir düşüyordu. Rakiple aramzıda duvar var diyelim. Adam c4 attı duvarı patlattı, duvar patladı parçacıkalr uçuştu alev çıktı,duman çıktı ,güm sesi geldi hepsi cpunun işi var. saniyelik stuterı yediğin an vuruldun öldün. Oyun piç oldu. micro stuterde bazen fps düşüşnü frapsda dahi göremediğn kısa zamada oluyor. Dual Channel ram olup olmamsı,,hdd,ssd bile micro stuter etkileyen şeyler. vram bilşe sebep olaiblceğini söyleyenler var. Tespiti iyi yapmak lazım.
  • Suppordle kullanıcısına yanıt
    Korsan kullanırım? Beni düşünmeyeni ben hiç düşünmem.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Outerstellar O kullanıcısına yanıt
    Korsan kullanınca Denuvo yu bypass ediyorsun sadece, tamamen kapanmıyor. Şöyle halamın bıyıkları olsa şu olurdu geyiğini bırakalım. Bunlar gerçekler, o olsaydı da bu olsaydı da demek sadece boş muhabbet.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vamp

Bir ara 7600k gibi bir islemciyide ryzen r7 serisinden ustun gormuslerdi. Garibim yok oldu gitti. Simdi sira 4/8 ve 6/6 intel islemcilerde. Onlarda zamanla yok olup gidecek. Bu gucsuz islemcileri kiyasladiginiz islemci 8/16.

Elinde 4/4 ya da 6/6 islemcileri olanlar bugunlerde oyun yapimcilarinin insafina kalmis durumdalar. Yani bu gucsuz islemcilerin uctugu kactigi yok. Piyasa kosullari sebebiyle idare ediliyorlar. Onumuzdeki ryzen 3000 serisi ve ps5 ten sonra yok olup gidecekler. Yeni cikan ps5 oyunlarinda 6/6 islemciler 100fps ustunu gorurlerse öpsünler baslarina koysunlar :) bu islemcilerin 2 yil sonra gorecegi fps 60 civari.

Ps5 minimum 8/8 muhtemelende 8/16 islemciyle gelecek. Bunun anlamida butun oyunlarin en az 8 zen cekirdegine gore yazilacagi ve konsollarinda 60fps den otesi ile ilgilenmedigi bilindigine gore bu islemcilerin 60 fps icin bile limitlerine kadar doldurulacagi gorulecektir. 8/16 islemcinin yapacaklarini 6/6 becerebilir mi? :D

Ps4 zen mimarisi ile gelmedi. Dandik otesi bi islemciyle cikti. Ps5 islemci konusunda cok daha iddali. Bu konulara dikkat edin. Bu sebeple herkese amd ryzen r7 serisini imkan yoksada r5 serisini onerdim. Parasi olanada minimum i7 8700 ya da 9700k ve otesini oneriyorum.

4/4, 4/8 ve 6/6 islemcilerin hicbir geleceği yok arkadaslar.
    Abartmaya hiç gerek yok 6700K 4/8 ve hiç bi şekilde patladığı veya 5 sene içinde patlama ihtimali yok. Aşırı abartılan ve böyle uzun yazınca kendinizi önemli bi şey yazmış gibi göstermekten başka bi işe yaramıyo. ryzen abartmalarını yıllardır gülerek okuyorum hala oyunlar 4 çekirdeği bile doldurmuyo :D Fiyat farkını git ekran kartına ver mutlu huzurlu yaşa bırakın artık şu intel ryzen kapıştırmasını ryzen güzel bi rakip ama hala çok yola ihtiyacı var
  • Suppordle kullanıcısına yanıt
    Senin gibi bir gereksizle tartışmayacağım. Blok

• Bromton B kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Ben örnek olarak attım. Mesajımda da onların nereden aldığıyla ilgili link istedim. Link atsanız bu kadar uzun yazıya gerek kalmazdı. AC Odssey testi wolfgang'den değil ayıca.

Edit: Bilgilendirme için de teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ferucci -- 6 Mart 2019; 18:2:37 >
  • Bu olay sanki biraz canon nikon olayina benziyor ikisininde fan i cekilen fotografin neyle cekildigini anlayamicak derecede ha birisi daha ucuz dersen onu anlarim amd son zamanda kendini cok ilerletti bu konuda fakat is gerkesinde bildigi gibi oyun optimizasyonuna kalmis durumda kimisi amd kimisi intele gore yapar hatta bircok oyun konsola cikiyor pcye port ediliyor oyuzden amd birazdaha sansli bu konuda fakat bu islemcileri alan herkes surekli oyun oynamiyor sahsen kendim amator oyuncuyum oyunlari easy de oynarim gunde 1 saat oynarim geri kalan is fakat bahsi gecen oyunlari i7 2600k ve 1070ti la ultra ayarlarda takilma olmadan oynadim 1080p cozunurlukte sanirim benim gibi kullanacaklar icin daha 2600k oldukca ideal inanin oc bile yok sistemde 16 gb ddr3 2133 ramlerimle gayet guzel performans veriyor inanmayanlar olacak belki ama onlara onerim sistemlerinin bakimlarini yapsinlar sistem optimizayonunu yapsinlar toolbar vs arkaplan islemleri kapatilonca mevcut islemci en azindan oyun isini benim gibi ciddiye almayanlar icin oldukca guzel performans veriyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • BoşnakAğa kullanıcısına yanıt
    Şimdi gördüm mesajınızı. Karşı argüman olsun diye atmadım yanlış anlamadığınıza sevindim. Önemli olan ortaklaşa doğru yolu bulmak

• Birde fps fps diye konusanlar var isin asli alabileceginiz max fps monitorunuzun max fps dir adamda var 100 dolarlik monitor adam diyo ben 200 fps aliyorum. Sonra ayni arkadas ben cok iyi oyuncuyum aradaki farki anliyorum diyor. Bu anlayisa diyecek bisey bulamiyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bromton B kullanıcısına yanıt
    Pardon forum geneline kısmını görmemişim agresif olarak algıladım. Tekrar teşekkürler bilgilendirme için.

• quote:

Orijinalden alıntı: burakdc

Birde fps fps diye konusanlar var isin asli alabileceginiz max fps monitorunuzun max fps dir adamda var 100 dolarlik monitor adam diyo ben 200 fps aliyorum. Sonra ayni arkadas ben cok iyi oyuncuyum aradaki farki anliyorum diyor. Bu anlayisa diyecek bisey bulamiyorum.
    bu muhabbet 5-6 sene önce bitti sanıyordum demek 2019 da hala aynı muhabbette ısrar eden cahiller de varmış.

https://www.youtube.com/watch?v=uzp8z1i5-Hc

https://www.youtube.com/watch?v=hjWSRTYV8e0

"alabileceginiz max fps monitorunuzun max fps"

yahu bilmiyorsun konuşma bari

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Winter Is Coming -- 6 Mart 2019; 18:28:29 >
  • Ryzen 1700&rx580 kullaniyorum

Ryzen 1700.e 1200.e.aldim

1700 u testlerfe.goremedim muadili nedir.

O.c nasil.yapilir

Msi mb 350.vdh plus anakart

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -QAism-

Boşuna nefes tüketme arkadaş intel fanboy anlatsana anlamaz o 2600k si ile mutlu
    benim gibi online oynamayan biri için fazla bile
  • quote:

Orijinalden alıntı: nightsniffer

4,8 Ghz falan OC'li bir 7600K'nin muadili 4 Ghz'lik bir 1400'dür bu dakikadan sonra yeni oyunlarda hocam.
    "bu dakikadan sonra yeni oyunlarda hocam."

Senelerdir bu lafı duyuyorum AMD tarafından. Gerçekten sıktı artık bu laf. Senelerdir "bekleyin yeni oyunlar AMD'ye göre olacak, yeni oyunlarda çoklu çekirdeğin önemi artacak bla bla bla..."

Bulldozer serisinden beri hep aynı laf. Acaba kendiniz buna inanıyor musunuz hala? Söylemleriniz çok tutarsız ve çocuk kandırmaya yönelik.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.