Şimdi Ara

RX8 vs Golf R [yine kafam karıştı]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
267
Cevap
2
Favori
13.019
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bildiğiniz gibi 3-4 aydır Mazda Rx-8 almaya çalışan ama bazı sebeblerden dolayı bir türlü alamayan bir DonanımHaber üyesiyim. Mazda Rx-8'de artık kesin kararımı vermiş bulunuyor(d)um ancak aklımı çelen Scirocco R, Golf R gibi bazı önden çekişli çakallar mevcut, yardımcı olursanız sevinirim.

Düşündüğüm Modeller ve Linkleri:

1)-Mazda RX-8 (tercihen kırmızı) Link

2)-Vw Golf R (tercihen mavi) Link

3)-Vw Scirocco (tercihen mavi) Link

4)-Mitsubishi Evolution X (tercihen kırmızı) Link

Biliyorum biraz tuhaf kaçtı bu araçların içinde ama...

5)-Volvo S60 2.0 T (tercihen beyaz) Link

Bunların dışında 100.000 TL civarına başka modellerde önerebilirsiniz sizden ricam, 2010 model ve yukarısı model araçlar olsun.

Allah nasip ederse de 1-2 aya kadar bu araçlardan veya bu benzer araçlardan birini almayı planlıyorum.

Değerli cevaplarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

• bosverin hepsini Volvo S60 2.0 T (tercihen beyaz) Link alın bunu ;)
  • Evo düşünmüyordunuz sanırım kararınız değişmiş.Ben olsam hiç düşünmeden evo alırdım
  • quote:

Orijinalden alıntı: __éSér__

Evo düşünmüyordunuz sanırım kararınız değişmiş.Ben olsam hiç düşünmeden evo alırdım

Kullandıktan sonra fikrim değişti..
  • o paralar golf r mı bilmiyorum. 0 mı alınacak bu araçlar ? rx-8 motoru itibariyle nazlı ama keyifli bi araç. R serisininde gerçek bi sporcu olduklarını düşünmediğimden evo diyorum.
  • Mazda rx-8 ile diğerlerinin arasında (s60 hariç) yaklaşık 30-40 bin lira fark var. Ayrıca vergi bakımından da rx-8 avantajlı.

Tabiki hepsini sürmedim ama rx-8 ve vwler ile aynı motora sahip leon cupra kullanma fırsatım oldu. Şürüş keyfi bakımından kesinlikle rx-8 bunlardan bir gömlek üstün. Ayrıca diğerleri otomatikken rx-8 manuel ve arkadan itişli. Bu zevki yaşarsanız zaten zor bırakırsınız.

Rx-8 in diğerlerinden bir başka avantajı ise tamamen farklı bir karoser üzerine kurulması. Diğerleri binek araçlardan yapılma spor araçlar ama rx-8 safkan sporcu. Zaten vwleri elemenizi öneririm. Mazda rx-8 231 hp ile 0-100 ü 6.4 saniye scirocco r 260 hpye rağmen 6.0 saniye. Yani arada performans olarak çok fark yok.

Eğer rx-8 in performansı bana yeterli olmaz ben 0-100 e 6 saniyenin altında çıkmak istiyorum derseniz evo alırsınız onu da manuel alırsanız 5.4 saniye manuelleri, otomatiklerinde ise 0-100 6.3 saniye hemen hemen aynı rx-8 le. Ayrıca evoyla da rx-8 arasında 60 milyar gibi bir fark var. 2 tane rx-8 alabilirsiniz evo fiyatına(stock olarak konuşuyorum tabiki)

Benim görüşlerim böyle karar sizin

• Golf veya evo diyorum.Linkteki scirocco harika ama artık her yerde scirocco görüyoruz.
  • Scirocco R "Ben burdayım!" diyor resmen arkadaşım..Görüntü olarak kişiseldir, kalite olarak SÜPERDİR..Gidişi hiç fena değildir, tercihen chip uygulaması yapılabilir turbo motoru 400 hp'ye kadar çok rahat kaldırabilir ve yakıt tüketimi sunduğu performans ve kaliteye oranla muazzamdır..

Bu araçtan vazgeçirebilecek olan tek seçenek var bence o da Volvo..Malum "Premium"..Deri koltukları, üst düzey konsolu, sorunsuz ve az yakan motoru ile çekicidir ama Golf R kadar SPORCU değil 20-26 yaş aralığına Scirocco R'den daha iyi bir tercih göremiyorum..26'dan sonra Volvo olabilir..Mantıklı olanlar bunlardır..Evo X'i kafadan ele.

Bana sorarsan bütçeyi yırtar E92 M3 alır, ALAYINA giderim..Tercih senin hayırlısı olsun Bu arada bir S2000'de ben düşünmüyor değilim yaza doğru..Bakalım nasip kısmet

• Arkadan itiş için RX8
  • quote:

Orijinalden alıntı: Berk Erden

Mazda rx-8 ile diğerlerinin arasında (s60 hariç) yaklaşık 30-40 bin lira fark var. Ayrıca vergi bakımından da rx-8 avantajlı.

Tabiki hepsini sürmedim ama rx-8 ve vwler ile aynı motora sahip leon cupra kullanma fırsatım oldu. Şürüş keyfi bakımından kesinlikle rx-8 bunlardan bir gömlek üstün. Ayrıca diğerleri otomatikken rx-8 manuel ve arkadan itişli. Bu zevki yaşarsanız zaten zor bırakırsınız.

Rx-8 in diğerlerinden bir başka avantajı ise tamamen farklı bir karoser üzerine kurulması. Diğerleri binek araçlardan yapılma spor araçlar ama rx-8 safkan sporcu. Zaten vwleri elemenizi öneririm. Mazda rx-8 231 hp ile 0-100 ü 6.4 saniye scirocco r 260 hpye rağmen 6.0 saniye. Yani arada performans olarak çok fark yok.

Eğer rx-8 in performansı bana yeterli olmaz ben 0-100 e 6 saniyenin altında çıkmak istiyorum derseniz evo alırsınız onu da manuel alırsanız 5.4 saniye manuelleri, otomatiklerinde ise 0-100 6.3 saniye hemen hemen aynı rx-8 le. Ayrıca evoyla da rx-8 arasında 60 milyar gibi bir fark var. 2 tane rx-8 alabilirsiniz evo fiyatına(stock olarak konuşuyorum tabiki)

Benim görüşlerim böyle karar sizin

Haklısınız kesinlikle RWD'nin keyfi başka(S600 ve M3 tecrübeme dayanarak konuşuyorum) hele ki düz vites ise bambaşka ancak tek sefer 100k gibi bir parayı yanlış araca yatırmaktan korkuyorum.

• Bunların arasında evo x alınır, evo x'un tek rakibi wrx'tir rx8'le golf'le falan kıyaslanmaz.
  • mazdanın aracını bilmiyorum kullanmadım ama golf r benim tek hayalim

hiç kullandınız mı bilmiyorum ama ben çok az kullandım

2000 tsı 300 beygir ABT yapmış 4 motion deli bir-şeydi
    kesinlikle binin diyorum benzin sıkıntım olmasa direk alıcam ama tek endişem benzin

birde mavi ve golf r koltukları feci yakışıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: erayfm

Bunların arasında evo x alınır, evo x'un tek rakibi wrx'tir rx8'le golf'le falan kıyaslanmaz.

İş sadece hız olsa gidip 500 hp bir Amerikan alırdım ancak iş o değil. İş; Yol tutuş, tasarım, kalite, farklılık, sağlamlık..

mhmt_mhmt, pistte yanından Golf, Scirocco ve en önemlisi Rx-8 vızır vızır geçerken sen hala yanlıyor olursun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi safa_oyuncu -- 17 Ocak 2012; 22:03:07 >
  • Scirocco
  • Evo X- Manuel
  • quote:

Orijinalden alıntı: Berk Erden

Otomatik Evo X'mu varmis ? Hemde manuelinden 1sn yavas

• -Rx-8'in keyfini o listedekilerden Evo hariç hiçbiri veremez.
    -Önden çekişten spor araç olmaz.
    -Herşey aracın "gitmesi" değildir.Arabadan anlayan adam için nasıl gittiği daha önemlidir.
  • bunların içinden tabiki mitshubishi evo x kızıl off ne araba
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.