Şimdi Ara

RX580 siyah ekran hatası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.756
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar 1 hafta önce sapphire rx580 8gb ddr5 ekran kartı olan bir sistem topladım ve sistem boştayken render yaparken hiçbir sorun yok ama oyun oynarken mesela cs:go oynarken 5sn ekran kararıyor ve oyunda kör oluyorum sistemimin özellikleri:amd ryzen 5 1600,gskill 8gb ram,sapphire pulse rx 580 8gb ekran kartı,gigabyte a320m anakart,650w frisby psu

• AMD'nin standart ekran kartı driver problemi gibi duruyor. Bir önceki stabil çalışan sürümü bulup indirmek lazım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • rx480 almıştım asus strix 1 aya yakın uğraştım sonra götürdüm 30 geçmediği için tamir etmekle uğraşmadan, geri iade almışlardı. Aynı porblemle 3 yılın sonunda gtx770 ilede karşılaşmıştım ekran kartı sorunluysa yada bozulmuşsa oluyor. deriver vs problemi olsa binlerce alan kişi var her alan geri götürse firmanın batması lazım.
  • Radeon grafik ayarlarindan freesync ile ilgili tum ayarlari kapattgimda bu problemi cozdum. Ayni sikintiyi ben de yasamistim. Su an sorunsuz tum oyunlari oynayabiliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmedhann

Radeon grafik ayarlarindan freesync ile ilgili tum ayarlari kapattgimda bu problemi cozdum. Ayni sikintiyi ben de yasamistim. Su an sorunsuz tum oyunlari oynayabiliyorum.
    ee ben freesync özelliğini kapatırsam aldığım mönitorden ne anladım o zaman böyle iş mi olur hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: firatakdag

AMD'nin standart ekran kartı driver problemi gibi duruyor. Bir önceki stabil çalışan sürümü bulup indirmek lazım.
    bunu nasıl bulabilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: grkmlives

bunu nasıl bulabilirim?

Alıntıları Göster
    Şuan hangi adrenalin sürğmünü kullanıyorsun dostum ? Adrenalin 20.4.1 mi ?

• quote:

Şuan hangi adrenalin sürğmünü kullanıyorsun dostum ? Adrenalin 20.4.1 mi ?

Alıntıları Göster
    20.4.2
  • grkmlives G kullanıcısına yanıt
    https://www.amd.com/en/support/previous-drivers/graphics/radeon-500-series/radeon-rx-500-series/radeon-rx-580

Sanırım beta sürücü kullanıyorsunuz. burdan 20.1.3 indirip bir deneyin çünkü o şuan en son çıkan beta olmayan driver sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi firatakdag -- 5 Mayıs 2020; 16:54:27 >
  • quote:

https://www.amd.com/en/support/previous-drivers/graphics/radeon-500-series/radeon-rx-500-series/radeon-rx-580

Sanırım beta sürücü kullanıyorsunuz. burdan 20.1.3 indirip bir deneyin çünkü o şuan en son çıkan beta olmayan driver sanırım
    Adrenalin 2020 Edition 20.2.1 Optional mi yoksa Adrenalin 2020 Edition 20.1.3 Recommended (WHQL) bu mu?

Adrenalin 2020 Edition 20.1.3 Recommended (WHQL)
  • quote:

Adrenalin 2020 Edition 20.1.3 Recommended (WHQL)
    bunu indirip sadece kurmam gerekiyor değil mi şu an kullandığımı silmeme gerek var mıdır?
    display driver uninstaller ile silerseniz yararınıza olacak bence öyle yapın.
  • quote:

display driver uninstaller ile silerseniz yararınıza olacak bence öyle yapın.
    çok teşekkür ederim umarım diğer sorun yaşayan arkadaşlar da bu konuyu görüp sorununu çözebilir
  • firatakdag kullanıcısına yanıt
    maalesef aynı sorun devam ediyor :/ aldığım yere arıza talepte bulundum
  • Rx 580 ekran kartını kullanıyorum.
    Bende aynı problemi yaşıyorum.
    Başta ekran kartında problem var sandım ama konuyu araştırdığım zaman problemin freesync den kaynaklı olduğunu gördüm.
    Oyunlarda freesync açıksa ekran 5-6 saniye kararıyor ve bu sürekli belirli aralıklarla tekrar ediyor.
    Freesync kapalı olunca normal olarak oyunları oynuyorum.
    Sanırım şu an freesync açık olarak bir çözümü yok kapalı olarak oynamaya devam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.