Şimdi Ara

RX 6800 XT 2.8 GHz’e aşırtıldı: Fire Strike’ta 60K barajını yırtıp geçti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
1.594
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• AMD’nin yıllar sonra üst segmente oynadığı RX 6000 serisi donanımseverlerin aradığı rekabet ortamını oluşturmayı başardı. Öyle ki kartlarla rekorlara imza atılıyor.

RX 6800 XT rekora doymuyor

Geçtiğimiz günlerde stok soğutucusuyla 2.6 GHz’de HWbot listesini alt üst eden RX 6800 XT yine iş başında. Bir hız aşırtmacının sıvı azotla 2.8 GHz’e taşıdığı kart 3DMark Fire Strike’ta son dönemde baraj olarak kabul edilen 60 000 puan sınırını adeta yırttı. 61 831 puanla dünyanın en hızlı kartı konumuna geçen RX 68000 XT bu haliyle bir önceki skorundan 150 MHz farkla %4 öne geçmiş.

Önümüzdeki dönemde daha fazla hız aşırtmacının eline geçmesiyle RX 6800 XT’den halen GTX 1060 tarafından saklı tutulan 3 GHz rekorunu da bekleyebiliriz.

Ayrıca Bkz.RX 6800 XT ile HWBot rekoru kırıldı

Son olarak RX 6800 XT’nin AMD’nin en üst kartı olmamasına karşın RTX 3090’ı soğuk soğuk terletmesi nedeniyle donanım tutkunlarının dikkati RX 6900 XT’nin üzerine çevrilmiş durumda.

Kaynak:https://wccftech.com/amd-radeon-rx-6800-xt-overclocked-to-2-8-ghz-on-ln2-sets-new-3dmark-world-record/

• Bin kere de söylüyoruz. Yorumları da okuyorlar. Gelsin okuma yazma bilmeyen adam beni eleştirsin, derim ki; bu adam bile benim bu noktadaki açığımı fark etti, en azından kendime tekrardan bir bakayım. Haberi editörler yazıyor ama, okuyucu farklı bir gözden görüp, hataları yanlışları dışarıdan hemen fark edebiliyor. Şurada ergenlere şov yapar ağızla laflar, garip garip dönemin fenomen olayları göndermeler, absürt komediyi olaya yedirmeler, bu tip kullanımları bırakın diyoruz.(hepsi var veya özellikle siz yapıyorsunuz demiyorum) Bir de son bir kaç senedir çıktı yok kırmızı ekip, yeşil ekip vs, sonradan icat çıkarmayın. Düzgün haber var diye geliyoruz buraya, yoksa youtube'da milyon tane şaklaban var.
    Ocu falan bilmem de amd ekran kartlarinda da ayni halti yedi. 2k da 3070e 3 5 fps fark atan rx 6800 cikis fiyati olarak 80 dolar daha pahali.
    Gariban dostu amd efsanesi bitmistir. Hepimize gecmis olsun. bu durumdan dunyada en cok etkilenen millet de biziz. En cok deger kaybeden para birimini kullanan halk olarak.
    Edit: gerci simdi baktim amd kartina 16gb bellek koymus. Nvidia hala 8gb takiliuor. Kafalar karisik
  • King.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birkaç vmodcu bunu 3ün üstüne çıkarır kesin.

6900xt belki vrm kalitesi farklı ise daha gideri olur diye düşünüyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Delip geçti daha tatlı dururdu, yada içinden geçti ? yırtıp geçti ne ya... :)

• AMD driverleri çalışmıyor yeğenim.

AMD ısınıyor yeğenim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Shit delete ağzı ile lütfen mesaj başlıkları ve konular yüklemeyin. Yok sim düttürgeci yok çıkardık masaya koyduk falan diyen sokak ağzı kullanan hanzolardan farklı bir platform burası.

• Kimse birbirini geçmesin. Eşit seviyede kardeş kardeş yarışın Nvidia AMD. Birisi ufak öne geçse sonra bize fiyat kazığı olarak geri dönüyor.

• 6900'ü sır gibi saklıyor AMD, bu defa Nvidia'yı geçtiler muhtemelen. :)

RX 6800 XT 2.8 GHz’e aşırtıldı: Fire Strike’ta 60K barajını yırtıp geçti
  • Clusive kullanıcısına yanıt
    Tespit harika

• Bin kere de söylüyoruz. Yorumları da okuyorlar. Gelsin okuma yazma bilmeyen adam beni eleştirsin, derim ki; bu adam bile benim bu noktadaki açığımı fark etti, en azından kendime tekrardan bir bakayım. Haberi editörler yazıyor ama, okuyucu farklı bir gözden görüp, hataları yanlışları dışarıdan hemen fark edebiliyor. Şurada ergenlere şov yapar ağızla laflar, garip garip dönemin fenomen olayları göndermeler, absürt komediyi olaya yedirmeler, bu tip kullanımları bırakın diyoruz.(hepsi var veya özellikle siz yapıyorsunuz demiyorum) Bir de son bir kaç senedir çıktı yok kırmızı ekip, yeşil ekip vs, sonradan icat çıkarmayın. Düzgün haber var diye geliyoruz buraya, yoksa youtube'da milyon tane şaklaban var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 6s -- 22 Kasım 2020; 17:30:37 >
  • Anlaşılan amd şu an için, sırf saf fps miktarına abanıyor gibi duruyor.

https://www.guru3d.com/news-story/cyberpunk-2077-will-not-have-ray-tracing-on-amd-rx-6000-gpus-at-launch.html

• 6900 ile amd 3090 ı zaten geçecek. Mevzu nvidia 3090 ti ile ne yapacak onu da görmek lazım.

• Nevfel kullanıcısına yanıt

RTX 3090 Ti diye bir şey olmayacakki? RTX 3090, geçen serideki Titan RTX'in selefi. Ama RTX 3080 Ti gelicek o RX 6900 XT'nin rakibi olucak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zadnxcom -- 22 Kasım 2020; 19:30:52 >
  • KanKoKan kullanıcısına yanıt

Kartlar daha yeni çıktı, o yüzden ray traycing çıktığında gelmeyebilir ama sonradan eklenecektir. Oyunların daha optimize edilmesi lazım AMD için. Yeni çıkacak oyunlarda bu sorun olmayacaktır.

• RX 6900 çıkmayacaktır. Eğer bahsettiğiniz RX 6900 XT ise RTX 3090'ı geçmesi biraz zor ama RTX 3080 Ti ile rekabet eder.

• Nvidia nın stok olmadığı halde kartları duyurup çıkarması boşuna değilmiş....

• Düz versiyonu da çıkabilir veya RAm mkitarı farklı olacaktır bence. 6900XT 24 veya 32 GB gelebilir. :)

• Ocu falan bilmem de amd ekran kartlarinda da ayni halti yedi. 2k da 3070e 3 5 fps fark atan rx 6800 cikis fiyati olarak 80 dolar daha pahali.
    Gariban dostu amd efsanesi bitmistir. Hepimize gecmis olsun. bu durumdan dunyada en cok etkilenen millet de biziz. En cok deger kaybeden para birimini kullanan halk olarak.
    Edit: gerci simdi baktim amd kartina 16gb bellek koymus. Nvidia hala 8gb takiliuor. Kafalar karisik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eskikarateci -- 22 Kasım 2020; 20:50:3 >
  • Amd neler yapıyorsun sen böyle. 👍

• classf2re kullanıcısına yanıt
    Yani bizi ilgilendirende zaten uygun fiyata yüksek performans almak intelin kartları rekabet edecek seviyeye geldiğinde kurda uygun olursa uygun fiyata sistem toplanabilir ölmezsek tabiki

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.