Şimdi Ara

Rx 580 Oyunlarda Artıp Azalan Gpu Kullanımı Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
2.135
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Sorunum şu şekildedir youtube da oyun testi videoları izlerken farkettim gpu kullanımı hep 90 üstü stabil 99 100 gibi değerler var ama bende durum böyle değil cs go,bf1 ve furmark rog testlerindeki gpu tweak grafiklerini sizinle paylaşıyorum sorun nedir sizce?

sistemim şu şekilde
    Anakart:Asus z170 pro gaming
    İşlemci:Intel Core i5 6600K Soket 1151
    Ekran Kartı:Asus-ROG-STRIX-RX580-O8G-GAMING
    Ram:Kingston 16GB (2x8GB) HyperX FURY DDR4 2666MHz
    Psu:High Power 750W 80+ Bronze
    Ssd:Samsung 250GB 850 EVO SATA 3.0
    Hdd:WD Blue 3,5" 1TB 64MB SATA III 6Gb/s 7200 RPM

furmark
    csgo
    bf1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HedoTurkoglu -- 27 Eylül 2019; 15:29:38 >

• Işlemci kullanimina bakın belki virüs filan kaçmıştır ya da işlemciniz fazla isiniyordur. Furmark nispeten stabil çizmiş çünkü.

PSU voltajlarin bakın PSU 12 V değeri oyun esnasında/yük esnasinda nasıl belki PSU da sorun vardır.

Bir de mevcut 6/8 pin konnektoru başkasıyla değiştirin(PSU dan çıkan farklı kablo ile)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Polaris mimarili ekran kartlarında programlar GPU kullanımını doğru gösteremiyor ne yazık ki. Ekran kartı, iki farklı kullanım bilgisi veriyor sisteme, bunlardan biri hatalı birisi ise doğru. Programlar hep hatalı değerleri okuyor. GPU kullanımı %95'in biraz bile altına düşsün dalgalı olarak raporlanıyor sisteme.

Ama en azından GPU'nun tamamını sürekli olarak kullanmadığınızdan emin olabilirsiniz.
  • -forumber- kullanıcısına yanıt
    yani çünkü fps de sıkıntı yapmıyor öyle bir kasma vb. şeylerde yok bazen cs go da ölürken bir anlık donma gibi bir şey oluyor ama bf1 takır takır fps düşmeden oynuyor. Valla hocam eğer doğruysa dediğiniz içim rahatlayacak ve kullanmaya devam edeceğim.Acaba diyorum neresinde sıkıntı diye iki gündür araştırıyorum.Ramlerde mi sıkıntı yoksa psu da mı yoksa işlemcide mi birşey var acaba diye.
    @fatihburak95 arkadaşımız da farklı konular dedi hepsini de denedim yine çözemedim olayı.Umarım dediğiniz gibi sadece kullanım doğru göstermeme olayıdır.
  • Aynı sorunu yaşadım windows'u 1903 sürümüne güncelleyince çözülmüş oldu. Ondan önce denemediğim yöntem kalmamıştı çok sinir bozucu
  • rx 570 vardı bir ara oyunlarda ani fps düşmesi oluyordu sorun msı after kaynaklı cıktı
  • asig kullanıcısına yanıt
    bende asus gpu tweak 2 vardı,msi yokken bile hem bu programdan hemde amd overlay de bu sonuçları aldım,windows güncellemesini yeni yaptım.Deneme fırsatım olmadı daha ama artık fps düşmesi rahatsız edici boyutta olmadığı için yani kasma olayı pek yaşamadığımdan fazla umursamak da takıntı haline geliyor.@-forumber- arkadaşımızın dediği gibi polaris mimarisinden kaynaklı deyip şu durumda fazla düşünmemekten başka bir şey gelmiyor elimden.Çünkü teşhisi koyamıyorum neyden olduğuna dair.Peki msi afterburner programını sildikten sonra herşey düzeldi mi?
  • HedoTurkoglu kullanıcısına yanıt
    evet duzeldi ani takılmalar gitti
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.