Şimdi Ara

RX 580 4 GB FurMark test sonucu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün ikinci el RX 580 4 GB Gigabyte Aorus aldım. 35 dakikalık FurMark sonucum ne kadar düzgün. Satıcı 6 7 ay mining için kullanıldığını söyledi. Ucuza bulduğum ve paramın olmadığı için aldım mining kart alınır mı tarzı yorum yapmayın lütfen.

Sistem: i7-3770,8 GB RAM, RX 580 4 GB, PSU ZM600-LE

Pubg açtım 5 dakika fan %87 sıcaklık 82 derece oldu bu normal mi ?

RX 580 4 GB FurMark test sonucuRX 580 4 GB FurMark test sonucu

• 5 dakıkada 82 derece bana fazla geldi ki fanlarda 3025 rpm'de dönüyor.
    Nekadar doğru bir karşılaştırma olur bilemem ancak rog strix rx 580 kullanıyorum max gördüğüm sıcaklık 64 fan hızıda %43
  • quote:

Orijinalden alıntı: emmre129

5 dakıkada 82 derece bana fazla geldi ki fanlarda 3025 rpm'de dönüyor.
    Nekadar doğru bir karşılaştırma olur bilemem ancak rog strix rx 580 kullanıyorum max gördüğüm sıcaklık 64 fan hızıda %43
    5 dakikada değil anında %86 87 ye çıkıyor fan sıcaklık da 80lere çıkıyor. Gtx 1050 kartım vardı düne kadar onunla oynuyordum hiç bir fan sesi gelmiyordu bunda uçak kalkıyor sanki anlayamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: qwasderf

5 dakikada değil anında %86 87 ye çıkıyor fan sıcaklık da 80lere çıkıyor. Gtx 1050 kartım vardı düne kadar onunla oynuyordum hiç bir fan sesi gelmiyordu bunda uçak kalkıyor sanki anlayamadım.

Alıntıları Göster
    Uçak kalkması normal fanlar 3000rpm'de dönüyor. Benimkide %50'ye yaklaştıkça uçak kaldırıyor gibi oluyor.
  • Benim bişey dikkatimi çekti, ilk resimde yükte VDDC 1.0562mv ama ikinci resimde masaüstü hızlarında iken 1.5500mv üstelik son hamleye bakınca sanki daha yukarıdan o değere düşmüş gibi.

Düzenleme: 2. resim kaybolmuş herhalde, bu durumda ne dediğim anlaşılmıyacak.
    Resmin org linki :https://img.donanimhaber.com/upfiles/1472983/42b2397c-3a28-4005-bd43-3013c5a08a41.png

Muhtemelen o kart mining ten çıktıysa onun termal macunu da kurumuş olmalı yenilemek gerek.

https://www.youtube.com/watch?v=SOkjLzPnqCU&feature=youtu.be&t=185

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GuvenDMRK -- 13 Aralık 2019; 18:3:21 >

• kaça aldın dostum? bende elimde ki 280ni verip 580 düşünüyorum.
  • Fazla sıcaklıklar. Ben 2x rx580 de görmüyorm 80 derece. Termal macun yenileyerek ve undervoltage ile önüne geçebilirsiniz diye düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: GuvenDMRK

Benim bişey dikkatimi çekti, ilk resimde yükte VDDC 1.0562mv ama ikinci resimde masaüstü hızlarında iken 1.5500mv üstelik son hamleye bakınca sanki daha yukarıdan o değere düşmüş gibi.

Düzenleme: 2. resim kaybolmuş herhalde, bu durumda ne dediğim anlaşılmıyacak.
    Resmin org linki :https://img.donanimhaber.com/upfiles/1472983/42b2397c-3a28-4005-bd43-3013c5a08a41.png

Muhtemelen o kart mining ten çıktıysa onun termal macunu da kurumuş olmalı yenilemek gerek.

https://www.youtube.com/watch?v=SOkjLzPnqCU&feature=youtu.be&t=185

Dediğinizi pek anlamadım konu hakkında yeteri bilgim olmadığından sanırım, ancak ikinci resimde programı kapatıp ekran görüntüsü aldım belki bununla ilgilidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: focusrite

kaça aldın dostum? bende elimde ki 280ni verip 580 düşünüyorum.
    600 e veriyorlar ancak ben get ile aldım kargo dahil 670 e denk geldi, 1080p ultra da 50 60 fps arası her oyun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ruzgarnufel

Fazla sıcaklıklar. Ben 2x rx580 de görmüyorm 80 derece. Termal macun yenileyerek ve undervoltage ile önüne geçebilirsiniz diye düşünüyorum
    Termal macun ve termal pad alıp yenileyeceğim.
  • qwasderf kullanıcısına yanıt
    Şunu diyorum; karta oyunda iken bile gidenden daha yüksek bir voltaj masaüstünde gidiyor, o kartın belki biosu modlanmış filan olabilir, onuda kontrol edip eğer öyleyse normal bios atmak gerek ve termal macunu da dedikleri gibi muhtemelen kurumuştur.
  • quote:

Şunu diyorum; karta oyunda iken bile gidenden daha yüksek bir voltaj masaüstünde gidiyor, o kartın belki biosu modlanmış filan olabilir, onuda kontrol edip eğer öyleyse normal bios atmak gerek ve termal macunu da dedikleri gibi muhtemelen kurumuştur.
    Masaüstünde programı açınca bu şekilde veri alıyorum. RX 580 4 GB FurMark test sonucu

Alırken bios da mod var mı benim düzeltmem gereken bir durum var mı dedim hayır ben test edip yolluyorum dedi. Muhtemelen mining için olan bios u benim kullanımım için uygun hale getirip verdi ancak emin olmak adına nasıl kontrol edebilirim. Birde benchmark testlerine baktım genelde 70 77 derece civarında olduğunu gördüm benim sorunum %90 termal macun ve pad olmalı diye düşünüyorum.

Şu an masaüstü değerleri bu ise demekki orda program kafayı yemiş fln ki değişik değerler yazmış, bios mod uyguladıysa bile madem aranızda böyle diyaloglar geçti öyleyse zaten kartı yollamadan önce düzelmiştir durumu.
  • quote:

Şu an masaüstü değerleri bu ise demekki orda program kafayı yemiş fln ki değişik değerler yazmış, bios mod uyguladıysa bile madem aranızda böyle diyaloglar geçti öyleyse zaten kartı yollamadan önce düzelmiştir durumu.
    quote:

GuvenDMRK
    Oyunlar dışında uslu uslu duruyor ama oyun oynarken bir canavar Ama oyun sırasında o denli yüksek fan devri ve sıcaklığın olması bana normal gelmedi açıkçası umarım sorun termal macundadır.

Mining yapan kart 7/24 yükte yüksek ısıda kaldıklarından macunları kuruyor yada deforme oluyorlar, haliyle sorun yüksek ihtimal macundan çıkar.
  • quote:

Mining yapan kart 7/24 yükte yüksek ısıda kaldıklarından macunları kuruyor yada deforme oluyorlar, haliyle sorun yüksek ihtimal macundan çıkar.
    Kartın içini açtım termal padler ve macun neredeyse yok olmuş, termal macunu yeniledim padleri de haftaya halledicem. Grafik ayarları ve çözünürlük düşükken derecede ve fan hızında bir sorun olmuyor ama ayarlar yüksekken fps açısından sorun olmasa bile fan ve derece çok yüksek.
  • eğer kasa havalandırmanız normal ise sorun var demektir bende sizdekinin 8gb versiyonu var yazın en sıcak günü saatlerce yüke sokmama rağmen kart 72C yi geçmiyor oda %50 fan hızında.
  • Bende rx580 sp kullandim. Belki de kullandigim en serin kartti.oda mining yapilmis %50 fan hizinda max 47 derece görüyordum. Kartin orjinal biosunu bulup yükleyin derim pad ve macun yenilemesi ile
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.