Şimdi Ara

RX 5700 serisi kartlar Netflix’te 4K çözünürlük desteğine kavuştu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.987
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    4K çözünürlüğe en erke uyum sağlayan platform muhtemelen PC tarafıdır. Buna karşın ne yazık ki Netflix’te içeriklerden uygun olanlara 4K çözünürlükte erişebilmek için biraz beklemek gerekebiliyor. Son sürücü güncellemesi RDNA mimarili kartların sahibi için oyunlarda performans artışından fazlasını getiriyor.

PlayReady 3.0 

Radeon Software Adrenaline Edition 19.8.1 ile RX 5700 serisi kartlara da PlayReady 3.0 desteği eklendi. Microsoft’un DRM koruma yöntemi olan ve Netflix tarafından da desteklenen standart, popüler Netflix içeriklerini 4K seviyesinde seyretmek için gerekli olanlar listesinde yer alıyor.

Edge tarayıcı veya Netflix uygulaması üzerinden kullanıma sunulan 4K çözünürlük için ayrıca 3 GB VRAM kapasitesi ve HDCP 2.2 uyumluluğu da aranıyor. Tabi 25 Mbit ve üzeri hızda bir ağ bağlantısı da olmazsa olmaz.

• 25 Mbit ve üzeri stabil internet kullanan kaç kişi var? Mükemmel bir haber

• ekran kartı destekliyorsa işlemcininde desteklemesine gerek var mı?

• Benim için iyi haber. Hem pc de hem PC yi TV ye bağladığım zaman 4K izleme şansım olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: General Darknes

25 Mbit ve üzeri stabil internet kullanan kaç kişi var? Mükemmel bir haber
    Türkiyeyi düşünerek yapmıyorlar zaten bunları.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende 25 megabit fiber internet var win 10 son güncelleme ıle kullnıyorum ekran kartım 1070 ti asus strix i7 2600k 20 gb 2133 ram 2x120 gb raid0 ssd 750w psu ve ue40ju6470 4k samsung tv kullnıyorum masaustu cozunurlugude 4k ama netflix uygulamasında 4k secenegı cıkmıyor fakat smart tv nın kendı uygulamasıo uzerinden filmleri 4k izleyebiliyorum hatta yazlıktakı 16mb vdls baglantısylabıle ızlenıyor o sorunu cozemedım browserdada aynı sorun var keza browserdan 5.1 ses gelmıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Pizza Steve

Türkiyeyi düşünerek yapmıyorlar zaten bunları.

Alıntıları Göster
    Bu haberde Türkiyeyi düşünerek yapılmadı değil mi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.