Şimdi Ara

rx 570 kullanım yüzdesi ve güç kaynağı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
582
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar sistemde g4560 ve rx 570 var şu an.Güç kaynağım 450 watt ama kalitesiz 12 v çıkışı iyi değil.Merak ettiğim bir durum var,oyunda ekran kartı kullanımım %100 veya 90 olarak kalmıyor hiç bazen 40 lara 50 lere düşüyor.İşlemci kullanımım minimum %80 oluyor darboğaz yapıyor biraz fps dropları vs.Merak ettiğim güç kaynağım ekran kartını tam besleyemiyor olabilir mi acaba ? Trixx programından baktığımda gaming modda bile maksiumum 110w tdp yi gördüm ki internette 150 w tdp olarak geçiyor kart.Diğer sorunda cs go da.Birebir aynı sistemi olan birinin videosunda 180 240 arası fps alırken ben 80 ile 120 arası alıyorum.Fps değerleri beklediğimden daha düşük.Pubg de darboğaz oluyor diyelim ama cs go da neden bu kadar düşük çözemedim.Kartı ikinci el olarak aldım biosu vs. orjinal.1 sene daha garantisi var ve ram hızı 7k mhz olan versiyon kart.

• Merhaba, Öncelikle güç kaynağı rx570 ile en az 600w ve 80 plus olursa iyi olur. Bu sistemin rahat akım çekmesine ve aşırı yüklenmelerin önüne geçer. Darboğaz olayının güç kaynağın ile alakası yok. Kullanmış olduğun anakart, işlemci ve ekran kartın darboğa sebep olur. herhangi birisin bir eksiği diğerini etkileyip darboğaza sebep olur. Darboğaz yaşamak istemiyor isen en az ryzen3 ya da intelde olabilir eş değer bir işlemci alman ve anakart değişikliği yapman gerekiyor. Çünkü anakartın veri aktarma değerlerininde bu ekran kartına ve işlemciye uygun olması gerekiyor.

2. soruna gelirsek, fps de rol alan iki adet faktörden önemli olan ilk faktör kullandığın ram. Ramin frekans değeri. eğer fps problemi yaşamak istemiyorsan en az 8gb ve 3000 mhz bir ramin olması gerekiyor. 2. faktör ise monitörün ve diğer sistem bileşenlerin. İstediğin ekran kartını istediğin rami al. Monitörün 60 hz ise zaten alabileceğin en maksimum fps 60 olacak.

Umarım işine yaramıştır.

• Sorun ram de anakartta falan değil.Anlatamadım durumu.Kart stabil olarak %100 performansla çalışmıyor.Bundan önce 1030 kullanıyordum fps değelerim 570 e göre pubg de yarı yarıya düşüktü.Ama stabil performans vardı 40-50 arası geziyor diyelim.570 de 30 la 100 arası geziyor ekran kartı birden %40 lara düşüyor bunu çözemedim.Hadi onu geçtim cs go da 1030 la aldığım fps i bile alamıyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.