Şimdi Ara

RX 5600 XT ocak ayında tanıtılabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
456
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• AMD’nin RDNA mimarisi üzerinde şekillenecek RX 5500/XT modelleri hitap edeceği segment itibariyle uzun bir süredir merakla bekleniyor. Görünüşe AMD, RX 5500 XT’nin ağabeyinin de hazırlığında.

RX 5600 XT

İş ortaklarından elde edilen bilgilere göre RX 5600 XT üzerinde çalışılıyor olabilir. Ocak ayında tanıtılması beklenen yeni model hakkında çok fazla detay paylaşılmasa da 6 GB kapasiteli GDDR6 tip belleklerin yer alacağı bilinmekte.

Buna bağlı olarak kartın 192 bit bellek veri yolu üzerinden belleklerle iletişimini sağlayacağını söyleyebiliriz. Ek olarak modelin GTX 1660 Ti’ın karşısına konumlandırılması bekleniyor.

RX 5000 ailesinde tüm kartlar GDDR6 bellekle desteklenebilir

Eğer RX 5600 XT'de de GDDR6 belleklere yer verilirse AMD'nin yeni RX 5000 ailesi tamamen GDDR6 belleklere sahip olmuş olacak ki  Nvidia'nın halen GDDR5'i bırakmadığı düşünüldüğünde bu durum kullanıcıların nezdinde kırmızı ekibin hanesine olumlu bir şekilde yansıyabilir.

Ayrıca Bkz.B550 yongasetli anakartlarda PCIe 4.0 desteği sunulabilir

Son olarak 4/8 GB kapasiteli GDDR6 bellek seçenekleriyle gelecek RX 5500 XT modellerine ise 2 haftadan az bir süre kaldı. Navi 14 GPU’sunu barındıracak kartın OEM üreticilere has tutulacak versiyonu ise RX 5500 olacak ki bu modelde bellek kapasitesi 4 GB ile sınırlı tutulacak. RX 5500 XT 150 dolarlık fiyatıyla RX 580'in yerini alabilir.

• Ocakta tanıtılıp haziranda çıkar.
  • 6 GB kartlara alerjim var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mamad

Ocakta tanıtılıp haziranda çıkar.
    Ya Rtx oyunları vardı çıkacaktı en son, o oyunlar nerede kaldı ya? Mesut Çevik'te oyunlar gelecek falan diyordu ortada bir şey göremedik. Devrim diye tanıtıp böyle olacağına geç çıkartsın daha iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 3 Aralık 2019; 23:2:51 >
  • Bu kulvarda seçenek bol. 2080ti veya üstüne tepe model çıkarsın artık. en fazla t2 model çıkarmaktan öteye gidemedi yıllardır.
  • kardesım yanlış anlaşılmaya sebebiyet vermek istememde örnek
    2 ebeveyn çocuk istedıklerınde 1 gecede olmuyo dımı surecı var beklemesı var hazırlığı var 9 ay gibi onun gibi düşün

• Raytraycing şu an için balondan ibaret daha zamanı var raytraycingin

• quote:

Orijinalden alıntı: Second sister

kardesım yanlış anlaşılmaya sebebiyet vermek istememde örnek
    2 ebeveyn çocuk istedıklerınde 1 gecede olmuyo dımı surecı var beklemesı var hazırlığı var 9 ay gibi onun gibi düşün
    Verdiğin örnekle konumuzun hiçbir alakası yok. Sen ray tracing tanıtıyorsan oyunları da getireceksin, ha o zaman bu teknoloji olgunlaştığı zaman tanıtıp satacaksın. Buralara gelip ray tracingi savunacağım diye eleştiri yapan insanlarla dalga geçer gibi konuşursan ahan böyle kalırsın işte, yorumun bu kısmını sana yazmadım.
  • Yorumu ben mi yazdım diye kontrol ettim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-AEF248198

Verdiğin örnekle konumuzun hiçbir alakası yok. Sen ray tracing tanıtıyorsan oyunları da getireceksin, ha o zaman bu teknoloji olgunlaştığı zaman tanıtıp satacaksın. Buralara gelip ray tracingi savunacağım diye eleştiri yapan insanlarla dalga geçer gibi konuşursan ahan böyle kalırsın işte, yorumun bu kısmını sana yazmadım.

Alıntıları Göster
    ya hocam yemine diyorum herşeye muhalefetsiniz sankı 1 ayda 1 oyun cıkıyoda 1 senede 12 oyunun 2 tanesine ray tracing eklemısler gibi konusuyosunuz adamlar yenı oyunları çıkarttıkça eklıyo eskı cıkmıs oyunlarada sırayla eklıyolar işte kartı çıkarttım oyunfirmalarına yarına ray tracing ekleyin yoksa güncelleme vermem demiyo yha el insaf sanki kendisi bütün gün oyun yapıyo kod yazıyoda taze bir teknolojiyi eleştiriyo
  • mamad kullanıcısına yanıt
    Aynen. Nvidia üzerine tur bindirir piyasaya çıkana kadar. Adamlar farelerin üremesi gibi 1 ay içerisinde bizler kartın dedikodusuna alışmadan duyurusunu yapıp 3. parti üreticilere ürettirip piyasaya sürüyorlar...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.