Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

###RX 560 CROSSFIRE MİNİ İNCELEME## -BATTLEFIELD 1 TESTİ EKLENDİ -

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
44
Cevap
0
Favori
2.279
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Ekran kartı >> ###RX 560 CROSSFIRE MİNİ İNCELEME## -BATTLEFIELD 1 TESTİ EKLENDİ -
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      1355 Mesaj
      15 Temmuz 2017 12:33:22 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: lofer_freud

Gerçekten çok değerli bir konu. Sürekli güncelleniyor. Teşekkürler.

Konu başlatılalı çok olmamış ama,CF ile araştırma yaparken ufukta win10 da kaynaklanan optimizasyon sorunlarının çözülme ihtimalini gördün mü?

Bunun AMD kaynaklı olduğunu sanmıyorum, zira aynı pc de dual boot olarak W7 ile denedim, daha stabildi durumlar. w10 da çözüme kavuşacaktır elbette, ancak şu durumda bile w10 daha makul geliyor, zira oyun performansı geride kalmaya başlıyor W7 nin.

Zaten DX12 ile iyice hurdaya çıkmış diyebilirim w7 için, tamam tamamen olgun, düzgün bir sistem ama oyuncu kitle için çok ciddi farklar olmasa da geri kalmaya başlıyor.
      |
      |

DONANIMSEVER. - Sizi ciddiye alıyorsam "Cevapla" butonuyla haberdar ederim.
    • Yarbay
      7911 Mesaj
      15 Temmuz 2017 15:29:54
      Arkadaşlar rx 480 crossfire kullanan biri olarak, kendi gördüklerim tomb raider sorunlu, lol bazen hata veriyor, gta 5 ise mis gibi full+full oynaniyor yani bazi oyunlarda crossfire dan kaynaklanan sorunlar var yani tam crossfire destekli bir oyuna yonelik almadiysaniz 100 fps alacağınıza 70 fps veren tek kart alın hic degilse oyuna göre abuk subuk sorunlar yaşamazsınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Intel i5 6600K - Corsair H75 - MSI z170 gaming M5 - Kingston Hyperx Fury 2666 Mhz 2 x 8 GB - 2x Kingston v300 240 Gb Raid 0 - Segate Momentus xt hybrid - Gigabyte WF 3 R9 290X - Coolermaster HAF 942 X - Corsair CX 750W 80Plus - Creative Sound Blaster Z - Creative Gigaworks G500 Gaming - Sennheiser hd 202 - Monster Purity HD - Monster DNA - Corsair H2100 Gaming Headset - Fiio X3
    • Binbaşı
      1355 Mesaj
      15 Temmuz 2017 15:38:59 Konu Sahibi

Evet oyundan oyuna farklılık gösteriyor. Ancak suya sabuna dokunmadna BF, GTA oynarken rahatlıkla kullanılabilir. Lol de ise çerçeve denetimini açık tutmamız gerekiyor, zaten oyun cf destekli değil.
      |
      |
      cobi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1355 Mesaj
      18 Temmuz 2017 00:43:40 Konu Sahibi
      Güncel.
      |
      |

• Yarbay
      3067 Mesaj
      18 Temmuz 2017 20:24:39
      RX 560 OC , R7 370 Oc ile aynı grafik skorunu alıyor hemen hemen.

• Binbaşı
      1355 Mesaj
      18 Temmuz 2017 20:30:14 Konu Sahibi

Zaten almadan önce adamakıllı bir inceleme bulamadığımdan, linux da yapılan bir testte kafa kafaya olduklarını görüp de karar kıldım. Dediğinden haklısın R7 370 bu kart.

Gerçi ben bios atıp 10k barajını aşmıştım tek RX 560 la.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Victini -- 18 Temmuz 2017; 20:30:53 >
      |
      |
      sangreal_1905 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      22935 Mesaj
      18 Temmuz 2017 20:36:17
      3d mark firestrike veya time spy yerine 11 yapmanızın özel bir neden var mı?

• Binbaşı
      1355 Mesaj
      18 Temmuz 2017 20:38:14 Konu Sahibi

Time Spy testi de ekli hocam. Ama benim yıllardır referans aldığım ve daha önceki kartlarımın da skorlarını sakladğımdan daha öncelikli oluyor benim için.

Bir de Time Spy kurulum dosyasını format atarken yedeklememişim 4 gb lık setup yalan olunca bir daha indirmedim.
      |
      |
      No Way Out kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      3209 Mesaj
      02 Ağustos 2017 22:21:52
      Merak eden arkadaşlar buyrun kendi çektiğim videolar yalnız ilginçtir ki ben çok verim alamadım. Özellikle 2. gpu kullanımı çok dalgalı anlamadım. Sistem ryzen 1600 3.7 ghz ye oc li. Bu arada videodaki takılmalar oyunda mevcut değil neden o şekilde kayıt yapmış anlamadım. Xbox servisini kullanmıştım demek çok verimli çalışmıyor. 2 ekran kartı birebir aynı bu arada. kartların biri 8x de çalışırken (rx560 varsayılan olarak 8x geliyor) 2. kart 4x olarak çalışıyor. ULPS yi kapatsam bile sonuç değişmedi bilginiz olsun. Ayrıca kartlar testten sonra kutularına konmuştur almak isteyen arkadaşlar irtibata geçebilirler

PSN : SucukEkmek

• Yüzbaşı
      329 Mesaj
      07 Ağustos 2017 12:44:07

Wildlands testi yapabilir misiniz ?

|
      |
      Victini kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

SİSTEMİM:
      İşlemci : AMD Ryzen 1700 ................. Ekran Kartı : ASUS Strix Nvidia GTX 960
      Anakart : ASUS B350-PLUS Prime ...... RAM : Corsair LPX 16GB (8x2) 3000mhz
      KASA : Phanteks Eclipse P400 ............ PSU : ThermaleTake TR S2 700W
    • Binbaşı
      1355 Mesaj
      08 Ağustos 2017 22:30:40 Konu Sahibi

Hocam dual bot olarak w7 kurdum ve şunu söyliyeyim eğer dx 12 ide ısrarcı değilseniz çoklu kart kullanımında w7 açık ara önde. Daha stabil daha verimli çalışıyor. Tavsiye ederim, şu an w7 den yazıyorum tüm güncellemelerini yaptıktan sonra oldukça stabil seyrediyor. Zaten yıllardır yamalardan nasibini aldığı için hiç baş ağrıtmıyor. Tek eksiği w10 a oranla oyun performansları çok az geride kalışı ancak bunu hissettirmiyor oyun oynarken.
      |
      |
      Free WiLL kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      6148 Mesaj
      09 Ağustos 2017 00:05:16
      Kartın CF li hali 3DM11 de GTX780 Ti nin gerisinde kalmış, bu kadar zayıf mı bu kart?

• Yarbay
      3209 Mesaj
      09 Ağustos 2017 00:37:14

Ben verim alamadım ultra da 40 civarı ama şöyle bir sıkıntı var sanki 20 fps de çalışıyor gibi oyun. Yapmadığım ayar kalmamıştı. Dediğim gibi o topa hiç girmeyin. Alın bir tane düzgün bir kart onu kullanın. Cf ya da sli fark etmez verimsiz bir platform. Tam destekli oyunlar çok az.
      |
      |
      bseeek kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      3209 Mesaj
      09 Ağustos 2017 00:51:18

gtx kaç puan alıyor ? bendeki skor buhttp://www.3dmark.com/3dm11/12313914
      |
      |
      B.M.W kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      3209 Mesaj
      09 Ağustos 2017 02:54:33

Bakalım diğer hdd ye win 7 kurmaya başladım cf ile durum ne olacak merak ediyorum sanırım sabahlayacam tekrar Benim sıkıntım win10 da en azından sendeki sabit kullanmıyor 2 kartı. Kendin görmüşsündür zaten attığım videolarda. Gpu kullanımı çok dalgalı. Hiç bir zaman tam verimli çalışmıyor.
      |
      |
      Victini kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      468 Mesaj
      09 Ağustos 2017 05:16:37

|
      |
      B.M.W kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

MSI X99A Godlike Carbon - Intel i7 6850K - Thermaltake Core P5 custom mod - MSI 1080Ti Lightning@Fullcover Block - ACER Z35 Predator - 32GB G-SKILL RipjawsV 3400Mhz CL14 - Samsung 960 Pro M2 SSD 512GB - SoundBlaster ZxR - Ajazz AK33 RGB - Razer Deathadder Elite - 3 TB WD Black Enterprise Edition - 8 TB WD RED NASWare3.0@RAIDON Raid 1 - Corsair AX1200i -ROCCAT Khan PRO - SONY STR-DE695 Receiver /SONY SA-WMS345 SW - FISHER SME 180/II Three way Speaker System
    • Binbaşı
      1355 Mesaj
      09 Ağustos 2017 07:05:36 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Free WiLL

Bakalım diğer hdd ye win 7 kurmaya başladım cf ile durum ne olacak merak ediyorum sanırım sabahlayacam tekrar Benim sıkıntım win10 da en azından sendeki sabit kullanmıyor 2 kartı. Kendin görmüşsündür zaten attığım videolarda. Gpu kullanımı çok dalgalı. Hiç bir zaman tam verimli çalışmıyor.

Gpu kullanımı evet dalgalı fakat w7 de daha da azalıyor gördüğüm kadarıyla ancak halen oluyor. Ancak akıcılık da çok daha başarılı o kadar da takılmamak lazım o konuya bana kalırsa smoothsa oyunlar.
      |
      |

• Binbaşı
      1355 Mesaj
      09 Ağustos 2017 09:50:23 Konu Sahibi

1287 mhz gpu 1750 mhz ram hızları ile 18 k grafik skoru alıyorum oc yok. Daha dogrusu msi karta yanindaki gigabyte kartın biosunu attim ayni hizlarda çalışması için. Bunu w7 de alıyorum, w10 da 16k ya düşüyor

|
      |
      Free WiLL kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      6148 Mesaj
      09 Ağustos 2017 10:40:16
      quote:

Orijinalden alıntı: Free WiLL

gtx kaç puan alıyor ? bendeki skor buhttp://www.3dmark.com/3dm11/12313914

Daha önce kullandığım GTX780 Ti Matrix vardı, 7/24 stabil değerlerimde aldığı skor :

|
      |

• Yarbay
      2862 Mesaj
      19 Ağustos 2017 08:26:03
      Kasa içinden fotoğraf yükleme şansınız var mi?

Hızlı Cevap

Reklamlar
Ankara Web Tasarım
Paykasa
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,172
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.