Şimdi Ara

RX 480 KIRMIZI IŞIK SORUNU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
2.043
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar RX 480 ekran kartımın güç girişinin üstünde kırmızı led yanıyor süreklı bi sorunmu yoksa yanması normalmidir?

• Ne marka hocam kart, Asus mu?
  • kart asus marka ise kırmızı ışık güç kablosunun doğru takılmadığı anlamına geliyor.misal 8pin takmanız gerekirken 6pin kablo takarsanız o şekilde yanar.her şey düzgünse beyaz ışık yanar.
  • Hocam 6+2 pin pcı EXPRESS kablosunu bagladım dogru taktım ama hala yanıyor
  • Dolphin/Lion kullanıcısına yanıt
    Evet ASUS
  •  RX 480 KIRMIZI IŞIK SORUNU RX 480 KIRMIZI IŞIK SORUNU RX 480 KIRMIZI IŞIK SORUNU

• Usta güç girişini düzgün bagladıgma eminim fakat kırmızı ışık hala yanıyor.  RX 480 KIRMIZI IŞIK SORUNU

• Bir ihtimal olarak soyluyorum hocam. Moduler guc kaynaginiz oldugunu varsayarak, psu da uygun baska bi yere baglayarak denedini mi.

Veya psu nun orjinal kablosunu mu kullaniyorsunuz. Guc kablolariyla gelen kablolarin baglanti konfigurasyonlari standart degildir. Umarim basit bir sikintidir.
  • Düzgün güç gelmedimi de o ışık yanar.
  • güç kaynağında ya da kablosunda sorun olabilir.illa doğru takmayınca değil istediği gücü alamıyor bir şekilde.başka güç kaynağı ile deneme şansınız var mı?
  • Düzgün güç alamayınca kırmızı alınca yeşil ya da beyaz yanıyor, güç kaynağının kullanma kılavuzuna bakarak doğru yerden mi çıkış aliyorsun öğrenebilirsin.
  • seakills S kullanıcısına yanıt
    güç alamıyor büyük ihtimalle hocam , sorunsuz çalışıp ekrana görüntü veriyor mu peki ?

çevirici varsa molex kablodan çevirerek dene , yoksa bir elektrikçiye güç kaynağını götür çıkışlarını avometre ile kontrol etsin. Avometre kullanmayı bilen herkes basitçe kontrol edebilir. TV tamircisi falan varsa orayada götürüp kontrol ettirebilirsin.
  • LeviGerman kullanıcısına yanıt
    PSU orjinal kablosunu kullanıyorum herhangi ek falan yok.
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    kesintisiz güç kaynagıdan alıyorum enerjiyi fakat cıkarıp direk prize taktım degisen bişey yok.
  • Hocam güç kaynagımı yeni aldım ZALMAN700GV 700 watt psu da sorun yok gibi gözüküyor eski psu taktım yine aynıydı.
  • F355 Challenge F kullanıcısına yanıt
    Hocam güç kaynagında 2 adet pcı express kablosu var suan digerine takıyorum bakalım ne olacak.
  • felipemassa F kullanıcısına yanıt
    Hocam güç kaynagını yeni aldım. Kart sorunsuz çalışıyor her hangi sorun yok baya oyun oynadım denedim bişey olmadı. direk psudan gelen kablodan alıyorum gücü çeviricim yok. Eski güç kaynagınıda taktım sonuc aynı.
  • seakills S kullanıcısına yanıt
    o zaman ekran kartındaki sensör sorunlu olabilir hocam, yanlış çalışıyordur. Asus desteğe mesaj atıp bir sor bakalım ne diyecek.
  • felipemassa F kullanıcısına yanıt
    Cevapların için teşekkürler msj attım bakalım ne olcak
  • quote:

Orijinalden alıntı: seakills

kesintisiz güç kaynagıdan alıyorum enerjiyi fakat cıkarıp direk prize taktım degisen bişey yok.

Benim beahsettiğim bilgisayarda kullandığınız PSU, hazır kasaların içinden gelen güç kaynakları kalitesizdir, 700W filan yazması önemli değil.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.