Şimdi Ara

RX 480, Anakartınızdaki PCI-E ve Audio Girişlerini Bozabilir !

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
1.854
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  RX 480, Anakartınızdaki PCI-E ve Audio Girişlerini Bozabilir !

Azimsanmayacak sayida kullanici Pci-e slotlarinin RX 480 yuzunden bozuldugunu dusunuyor birisi Witcher 3 oynadiktan 7 saat sonra Artifact sorunu yasadigini ve hemen ardindan siyah ekranla karsilastigini bildirdi. Bir baskasida Asus Sabertooth 990FX anakartinda RX 480'inin kullandigi Pci-e slotunun bozulmasiyla kalmamis diger kalan 2 pci-e slotununda direk bozuldugunu dile getirdi.

Sorun yasayanlar:

https://community.amd.com/thread/202410

CF duzenekte ses sorunu yasayan birisi:
    https://community.amd.com/thread/202429

Pci-e slotundaki guc problemi:

https://community.amd.com/thread/202382

bu sekilde bircok sorun bulabilirsiniz.

Bu kadar cok sorun varken en iyisi ozel sogutuculu modelleri beklemek olacaktir. Sonucta bircok kisi bu karti f/p oldugu icin aliyor ve sonra birde 200-300 lira gibi bostan yere bir masraf cikmasini istemiyorsa forumdan almayi dusunen arkadaslarin beklemesinde fayda var.

Kaynak:http://wccftech.com/amd-rx-480-killing-pcie-slots/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asisvénia -- 1 Temmuz 2016; 21:48:38 >

• Asisvénia kullanıcısına yanıt
    doğru olabilmekle beraber bu adamdan defalarca video ve ekran resmi istediler hiçbir dönüş yapmadı. Kanıt sunana kadar ciddiye alma, AMD tarafından da PCIE'den 75w'tan fazla çekmesi hakkında açıklama bekleniyordu bugün(dedikodu bu).

KANIT GELENE KADAR İNANMAYIN!

aynı dediğin gibi özel tasarım kartlar gelince 2x6 veya 1tane 8 pin olacak bu sorunlar ortadan kalkacak. Bekleyelim.
  • NVidia iyi çalışıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 7 saat witcher 3 oynayacak kadar issiz miymis o adam

• Bu tarz haberler yüzünden nvidia ya sıcak bakmaya başladım

• snakefatih kullanıcısına yanıt

Bu sorun gtx 960'tada var anakartınızı yakabilir,bende nvidiadan soğudum şimdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: redoracle

Akşam akşam iyi güldüm hocam
    Fan boyluğa hiç bir zaman anlam veremedim. Nvidia kullananlar her zaman AMD batsın istiyorlar. O firma batsa ne geçecek elinize arkadaşlar? Biraz mantıklı düşünün. Nvidia nın performansını veren ekran kartını amd de daha uyguna alıyorsunuz. Kendim yıllarca nvidia serisi kullandım. En son amd kullandım. Hala da aynı kartı kullanıyorum. Teknolojinin sonu gelmez beklemeyin. Her şey pazarlama stratejisi. Her gün kart çıkartıyorlar. İsteseler bir kart çıkartırlar yıllarca her şeyi son ayarda kullanırsınız o kartı. Paralarınıza yazık etmeyin fan boyluk yaparak.

• redoracle R kullanıcısına yanıt
    Gtx 1070 ile rx480 arasında kaldım artık hangisi daha sorunsuzsa ona bakarım

• totalde 5000 tl'ye pc toplayacaksınız ve çektiğiniz ızdıraba bak :S
    almayın arkadaş almayın. paranızla rezil oluyorsanız almayın.
    ......
    Yahu ben zaten nvidia almayın diye fanlık yapan biri değilim ki paranız yetiyorsa en performanslısı neyse onu alın zaten,benim lafım Amd başarısını çekemeyenlere,amd yapmış hemde uygun fiyata yapmış ve bu sayede ucuza çoğu kişi rahat oyun oynayabilecek bu bizim yararımıza bir durum,ama idrak edecek durumda değiller malesef.

Paranız varsa 1070 hatta 1080 alın zaten uzun süre almayım dorsanız bir daha,ama bence hbm 2 kartlar beklenmeli o kadar para verecek olsam amd veya nvidia farketmez hbm2 bellek kullanan ufak ve sessiz az ısınan kart almak isterdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: snakefatih

Gtx 1070 ile rx480 arasında kaldım artık hangisi daha sorunsuzsa ona bakarım

Maddi problem yok ise kararsız kalmanın anlamı yok.
    Gtx1070 rx480 den birkaç gömlek pantolon üstün bir kart.

Ama şöyle bir durum da var 1 ay önce çıkmış ekran kartı en güçlü en güncel kartlardan 1 tanesi ve ultra ayarlarda 2k veya 4k çözünürlükte 60fps altı görebileceğiniz oyunlar var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: redoracle

@emirhancakir , @redoracle

Ikinizinde aklinda suphe etmeye basladim zaten tencere kapak misali birbirinizi bulmussunuz. Ortada ciddi bir sorun var diyorum ve anakartinizin zararinida kimse ustlenmez diyorum siz beni fanboylukla sucluyorsunuz ? Asil siz agzi salya akan kurt gibi direk saldiriya geciyorsunuz ve utanmadan espri ayagina bombos orneklerle karsima cikiyorsunuz ben size belgelerle, verilerle geliyorum siz anca sacmaliyorsunuz ama tabi yarin forumdan birisi RX 480 yuzunden anakartini yaksa umrunuzda olmaz anca keske arastirsaydin, ozel sogutuculari bekleseydin gibi bombos konusup dururdunuz. Yazik cidden hemde cok yazik..
    2k monitör olmayınca 1080 e gerek yok sanırım 1070 te iş görür. Artık hangisi sorunsuz sa ona bakarım. Biraz zaman geçsin beklerim artık

Valla 2 k monitör olmadıktan sonra 1070'te fazlada güvenemem vs diyorsan 480'e o zaman başka tabi.

Sonuçta 480 2k'da bile oyun oynatabiliyor.
  • Bozmasan adam değilsin Sayin AMD
  • Asisvénia kullanıcısına yanıt
    Senin aklındanda ben şüphe ettim böyle diyince şimdi,kimseye hakaret etmeden konuş önce,960 örneği boş seninki dolu hadi ya.

Konu insanları yanlış yönlendirmekten başka bir işe yaramıyor.
  • quote:

2k monitör olmayınca 1080 e gerek yok sanırım 1070 te iş görür. Artık hangisi sorunsuz sa ona bakarım. Biraz zaman geçsin beklerim artık

1080p de oyun oynuyacak iseniz.Daha uygun fiyatlı ekran kartı alabilirsiniz.
    Sorunsuz çalışsın 480 de yeter ama voltaj yazılım driver problemleri gibi yorumları okuyunca fikrimi değiştiriyor. Biraz daha beklerim şu firmaların değişik modelleri çıksın kararımı veririm

• YAZICIOĞLU kullanıcısına yanıt
    Almışken yeni nesil kart olsun diyorum özellikle dx12 olayı yüzünden düşünüyorum. İleriye yönelik oyunlar çoğalınca işe yarar bu dx12 desteği

• quote:

Almışken yeni nesil kart olsun diyorum özellikle dx12 olayı yüzünden düşünüyorum. İleriye yönelik oyunlar çoğalınca işe yarar bu dx12 desteği

Gtx 1060 da geliyor onu bekleyin zaten RX 480'lerin ozel sogutuculu modelleri gelene kadar bir sey almak suan icin mantikli olmaz.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.