Şimdi Ara

Rx 470 Gaming X 4G ve Skylake İ5 6500 için PSU Önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
17
Cevap
0
Favori
336
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Kasa/Güç kaynağı >> Rx 470 Gaming X 4G ve Skylake İ5 6500 için PSU Önerisi
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    274 Mesaj
    Asus H110M-D 2133mhz DDR4 mATX Anakart
    Gskill RipjawsV Kırmızı DDR4 2400mhz CL5 1.2V Ram
    Skylake I5 6500 İşlemci
    Rx 470 Gaming X 4GB Ekran kartı
    240GB SSD Sata 3.0
    320GB Samsung 7.2K rpm HDD Sata 2.0
    ----------------------------------------------------
    Bu sisteme uygun (Yeterli) güç kaynağı önerileriniz bekliyorum. Kasalı güç kaynağıda olabilir . Bütçe Max 320 TL .

|
    |
    up
    |
    |
    |
    |

• Yarbay
    2234 Mesaj
    |
    |
    AMD Ryzen 5 2600 4.1 [email protected]///Asrock X470 Taichi///Adata XPG Gammix D10, 8*2 Gb, 3000 MHz///Gigabyte GTX 1070 G1 Gaming///Corsair Force MP510, 480 Gb, Nvme///Hitachi 1 Tb Sata III Hdd/// Noctua NH-U12S///Seasonic Snow Silent 1050W, 80 Platinum///Akasa Venom Toxic Full Tower///Aorus FI27Q, [email protected] Hz, IPS
  • Yarbay
    2620 Mesaj
    |
    |

• Binbaşı
    1274 Mesaj
    |
    |
    i7 8700K / Asus Z370-A Prime / MSI Gaming X Nvidia GTX 1070 / Seasonic SII-620 W / Noctua NH-D15 / Asus VG248QE 144HZ / Creative Sound Blaster Z / Sony MDR7506 / HyperX Alloy FPS Red Switch / Logitech G502 / Sony XZ Premium
  • Kurmay Yarbay
    38828 Mesaj
    THERMALTAKE Smart Power 650w --- 308 TL

http://www.eksenbilgisayar.com/thermaltake-smart-power-sp-650pcbeu-650w-80-bronze-apfc-12-cm-fan-guc-kaynagi

Fazlasıyla yeterli ve ileriye dönük olur.
    |
    |
    Asrock Z370 Extreme4 / Intel Core i7 8700 (All Core) @ 4.3GHz / Noctua NH-U14S / A-Data XPG-Z1 16GB 3200MHz CL16 / XFX RX580 GTS XXX 8GB / Crucial BX100 250GB * Seagate 2TB (x2) / Seagate 320GB / Asus 24x Dvd / Corsair RM 750x Gold Psu / Cooler Master Haf-X / Samsung C24F390 VA Curved LCD / Powercom 1000VA UPS / Logitech Z-2300 2.1 / Logitech G300S
  • Yarbay
    12105 Mesaj
    Kasayı henüz almadıysanız kesinlikle MSI RX 470 almayın.

Zira kartta VRM, VRam soğutması ve backplate yok.

Öte yandan bunların hepsi varken Sapphire çok ses çalışıyor.

Asuslarda voltaj sorunu var.

Gigabyte nasıl bilmiyorum alıp deneyebilirsin bence
    |
    |
    Söylediklerinize bakıcam .

Ve RX 470 almaktan vazgeçtim GTX 1050Tİ alıcam. Kasayıda Everest (Ne yazık ki) Titan Plus düşünüyorum.Başka kasa öneriniz varmı ?

Thermaltake LitePower 550W Güç Kaynağı Nasıldır ? Alan var mı ?
    http://www.hepsiburada.com/dark-raiden-600w-usb-3-0-2xfan-atx-oyuncu-kasasi-dkchraiden600-p-BD305129

hocam hem kasa hem fan hem de psu olarak güzel bir ürün ben subzero yu kullanıyorum gecen ay 314 e almıstım su anda biraz yükselmiş
    |
    |
    Asus z77 pro || Intel I7 2600k 4.2ghz || Sapphire RX 580 Nitro+ 8gb || Crucial Ballistix Sport 16GB || Toshiba TR200 240gb SSD || Aerocool Xpredator White Edition || Steelseries Rival 700 || Logitech g910 Orion Spectrum || SteelSeries Arctis 7 White Edition || Asus VN247h 1ms 75hz
  • Çavuş
    47 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: xRIOYx

Ve RX 470 almaktan vazgeçtim GTX 1050Tİ alıcam. Kasayıda Everest (Ne yazık ki) Titan Plus düşünüyorum.Başka kasa öneriniz varmı ?

Hocam gtx 1050ti'dan çok daha iyidir rx 470. Sapphire Nitro+ modeli arkadaşın dediği kadar da sesli değil. Vram soğutmalı 2 tane model var şu an piyasada, XFX GTR ve Sapphire Nitro+. Msi gaming X modelinde vram soğutması olmamasına rağmen pcbyi serin tuttuğu için gigabyte ve asuslardan daha iyidir.

Bana sorarsanız Sapphire Nitro+ gayet kaliteli, XFX de öyle MSI da. Bu üçünden herhangi birini alırsanız pek fark hissetmezsiniz. Asus strix modeli diğerlerine göre çok pahalı ve performans olarak önde olmadığı için tercih edilmemeli.

Sistemi uzun süre(4-5 sene ve üzeri) kullanmayı düşünüyorsanız eli yüzü düzgün bir PSU almanızı tavsiye ediyorum. Hele ki Thermaltake Lite Power serisinden hiç bir psu'yu almayın. Litepower serisini Solytech, CWT ve HEC firmaları üretiyor üçü de rezalet PSU'larıyla ünlüler.

Size tavsiyem http://urun.n11.com/guc-kaynagi/antec-vpf550-ec-550w-120mm-fan-aktif-pfc-80-plus-bronze-guc-kayn-P52228484 bu ürünü almanız. Bu fiyata Türkiye'den alabileceğiniz EN İYİ güç kaynağıdır.

Edit: Eğer güç kaynaklarıyla ilgili bir sorunuz olursa seve seve cevap verebilirim. Güç kaynaklarıyla ilgili ülkemizdeki cahillik çok canımı sıkmaya başladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ktoid -- 29 Kasım 2016; 18:44:31 >

• Binbaşı
    1236 Mesaj
    |
    |

Orijinalden alıntı: Ktoid

quote:

Hocam gtx 1050ti'dan çok daha iyidir rx 470. Sapphire Nitro+ modeli arkadaşın dediği kadar da sesli değil. Vram soğutmalı 2 tane model var şu an piyasada, XFX GTR ve Sapphire Nitro+. Msi gaming X modelinde vram soğutması olmamasına rağmen pcbyi serin tuttuğu için gigabyte ve asuslardan daha iyidir.

Bana sorarsanız Sapphire Nitro+ gayet kaliteli, XFX de öyle MSI da. Bu üçünden herhangi birini alırsanız pek fark hissetmezsiniz. Asus strix modeli diğerlerine göre çok pahalı ve performans olarak önde olmadığı için tercih edilmemeli.

Sistemi uzun süre(4-5 sene ve üzeri) kullanmayı düşünüyorsanız eli yüzü düzgün bir PSU almanızı tavsiye ediyorum. Hele ki Thermaltake Lite Power serisinden hiç bir psu'yu almayın. Litepower serisini Solytech, CWT ve HEC firmaları üretiyor üçü de rezalet PSU'larıyla ünlüler.

Size tavsiyem http://urun.n11.com/guc-kaynagi/antec-vpf550-ec-550w-120mm-fan-aktif-pfc-80-plus-bronze-guc-kayn-P52228484 bu ürünü almanız. Bu fiyata Türkiye'den alabileceğiniz EN İYİ güç kaynağıdır.

Edit: Eğer güç kaynaklarıyla ilgili bir sorunuz olursa seve seve cevap verebilirim. Güç kaynaklarıyla ilgili ülkemizdeki cahillik çok canımı sıkmaya başladı.

Hocam Cwt firması Corsair'in üst segment psularını üreten bir firma.Şimdi bu firmaya neye göre rezalet diyorsunuz.
    Şuanki Corsair Hxi serisi Axi serisinden sonraki en iyi seri ve 10 sene garantisi olan bir ürün Cwt üretimi.
    Ayrıca Corsair'in Hxi, Rmi, Rmx gibi kaliteli en üst seriler 10 sene garantili ve hepsi Cwt üretimi.

• Çavuş
    47 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: SeSioN

quote:

Orijinalden alıntı: Ktoid

quote:

Hocam Cwt firması Corsair'in üst segment psularını üreten bir firma.Şimdi bu firmaya neye göre rezalet diyorsunuz.
    Şuanki Corsair Hxi serisi Axi serisinden sonraki en iyi seri ve 10 sene garantisi olan bir ürün Cwt üretimi.
    Ayrıca Corsair'in Hxi, Rmi, Rmx gibi kaliteli en üst seriler 10 sene garantili ve hepsi Cwt üretimi.

konuya açıklık getireyim madem.

CWT üretim yaptığı firmaların isminin arkasına saklanıp nereden fiyat düşürürüm acaba diye kasan bi üretici. Tabi ki kapitalist düzende bütün firmaların amacı karlılık ve daha çok para kazanmaktır. Ama bu işi hakkıyla yapan firmalar da yok değil. arkadaş bu paralar bu PSU'ya verilir dedirten firmalar da yok değil. Super Flower, Seasonic, Delta Electronics gibi firmaların hiç bir ürünü kalitesiz değildir. Ama CWT'nin ürettiği PSU'lar her zaman ne kadar ekmek o kadar köftedir.

VS serisinin ne kadar rezalet olduğunu biliyoruz hepimiz(gerçi forumda hala öneriliyor VS serisi) üreticisi kim CWT. CX-CXM de çok kötü bir seri hatta VS ve CX serileri corsairin itibarını yerle bir edebilirdi ama son kullanıcı cahil olduğu için pek farketmedi bu durumu. Anca yavaş yavaş coil whinelarla eriyen transistörlerle falan anlaşılıyor.

Hxi Rmi Rmx tabi ki çok güzel PSU'lar Rubycon Chemi-con kapasitörler kullanılmış falan çok kaliteli bi boarda sahipler. Ama bir alt segmente iniyorsunuz bu kalitenin ucundan bile geçemiyor, oysa mesela Antec(delta electronics) en alt seviye PSU'larda bile voltaj dalgalanması çok az ve japon kapasitörleri kullanılıyor.

Kısacası demeye çalıştığım şu: CWT end user PSU işini kar etmek için yapan bir firma. Yukarıda bahsettiğim firmalar ise bir prestij ve reklam aracı olarak görüyor genelde pazarı(asıl para server ve OEMlerde çünkü.) Bu tarz firmaların PSU pazarında kar marjları düşük dolayısı ile son kullanıcı daha az paraya daha kaliteli ürünler elde edebiliyor.
    |
    |

• Çavuş
    47 Mesaj

bu arada yeni vengeance serisini de çok beğendim mesela. corsair işi CWTye bırakmamış bu modellerde, yanlış hatırlamıyorsam product managerları değişmişti VS ve CX-CXM fiyaskolarından sonra. tabi daha kullanma fırsatım olmadı ama değerleri çok umut vaad ediyor.
    |
    |
    SeSioN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story5&reid=475

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    AMD Ryzen 5 2600 4.1 [email protected]///Asrock X470 Taichi///Adata XPG Gammix D10, 8*2 Gb, 3000 MHz///Gigabyte GTX 1070 G1 Gaming///Corsair Force MP510, 480 Gb, Nvme///Hitachi 1 Tb Sata III Hdd/// Noctua NH-U12S///Seasonic Snow Silent 1050W, 80 Platinum///Akasa Venom Toxic Full Tower///Aorus FI27Q, [email protected] Hz, IPS
  • Er
    4 Mesaj
    1050Ti RX470'den iyi değil bence fikrini hiç değiştirme. RX470 daha iyi performans veriyor.
    Sapphire NITRO+ modelini öneririm 890TL civarında
    |
    |
1
Reklamlar
haberler
SEO
SEO
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,656
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.