Şimdi Ara

rx 460 ın çıkış amacı ne ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı ( 1 Mobil Cihaz )
29
Cevap
0
Favori
670
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Ekran kartı >> rx 460 ın çıkış amacı ne ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1121 Mesaj
    Selamlar, bütçem kısıtlı olduğu için 460 almayı planlıyordum fakat yorumlarda lol cs go tarzı e sporlar için çıktığı yazıyor. Bir kaç kere sordum ana başlıkta " gta 5 i yüksek ayarlarda oynatır mı ?" Diye. Olumsuz yanıt aldım. Fiyatı da ortalama 500 olacak diyorlar. Lol gibi oyunları full ayarlarda oynatacak hali hazırda bir sürü kart var zaten. En basitinden 480-550 civarında satılan r7 370 gta 5 i yüksek ayarlarda oynatıyor. Madem 460 dan bu performansı alamayacağım neden gidip 460 alayım ?

Tekrar soruyorum, 460 ile gta 5 bf4 tarzı oyunları yüksek ayarda oynamak hayal mi sizce ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |

Yuksek ayarlardan kasit 1080p high ve AA kapali ise oynarsin tabi ki de. Gtx 660 ole dedigin oyunlari 45 50 fps civarinda oynadim. Oynatmaz diyene bakma sen gene o kart 7850 den daha iyi cikacaktir. R7 370 yerine konumlandirilabilir yani. Ancak kartin asil cikis amaci cs oynayan alsin karti. Lolu dahili chipler dahi oynatiyor 1080p her sey en ustte(60fps i3 6100)
    Gaming deyince herkesin aklina 1080p ultra 60 fps geliyor da bu kartlar da oynatir. 7770 dahi oynatiyor gta 5 i düşününce.

|
    |
    AdamBaliKokusu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

NOT: Youtube deney kanalımı, bir doktorun evine kadar gidip önce karısını sonra kendisini öldüren hayvan yüzünden kapattım. #Doktorlaröldürülüyor
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    30-40 fps alırsın gtx 950 gtx 960 arası birşey olcağını varsayarsak ki rahatlıkla alırsın.
    |
    |
    GTX460 muhtemelen 4 senedir kullanmakta olduğum 2GB HD5870 ile kafa kadaya performans gösterecek. (tabi çok daha az tüketerek)

Bütün oyunları oynarsın ama bazılarını medium ayarlarda oynarsın.

Sona dayayarak oynayabilcecğin oyunlar LOL, Starcraft, WOW vs. gibi oyunlar olur.

Gtx 460 değil amd yeni kartlar çıkaracak haberin yok galiba
    link: http://forum.donanimhaber.com/m_116569701/tm.htmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oxygen00 -- 16 Haziran 2016; 15:32:04 >
    |
    |
    Lethian kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oxygen00 -- 16 Haziran 2016; 15:35:17 >

RX460 'tan bahsetmiştim ben de yanlış yazmışım kusura bakmayın.
    |
    |
    Oxygen00 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hd 5870 6 7 yıllık kart rx 460a yaklaşamaz
    |
    |

Keşke dediğiniz gibi olsaydı. Ben de 99$'a upgrade şansı elde edebilseydim.

http://www.donanimhaber.com/ekran-karti/haberleri/AMD-Radeon-RX-470-ve-460-ayrintilari-netlesiyor.htm

Radeon RX 460 Radeon RX 460 ekran kartı Polaris 11 grafik birimini temel alıyor. Alt seviyeye odaklanan Polaris 11 grafik çekirdeğini, yakında M400 serisi mobil ekran kartlarında da göreceğiz. 1024 Stream işlemcisine sahip olan ekran kartı 128-bit bellek veriyolu ve 7GHz hız üzerinde 112GB/s bant genişliğine ulaşabiliyor. 2TFLOPS civarında performans sergileyen kartın ısıl tasarım gücü 75W ve 2GB/4GB GDDR5 bellek seçenekleri ile gelecek. Fiyat olarak ise 2GB versiyon için 99$, 4GB versiyon için 129$ seviyesi konuşuluyor.

HD5870 de 2 TFLOPS 'un üzerinde işlem gücü sunuyor.
    |
    |
    Oxygen00 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    5868 Mesaj
    Testleri çıksın amacının ne olduğunu görürüz?
    |
    |

Steam: collodin_

"Böyle bit şey olabilir mi?"
  • Yarbay
    11788 Mesaj

Ana başlıkta şu cevabı yazmıştım ama umursamadın demek ki:

"AA açmayacaksanız oynatır. Aşağıdaki videoda ayarlar neredeyse full ve 460'ın 370'ten biraz daha güçlü olması bekleniyor. Ayrıca kayıt yaparken fps daha düşük çıkıyor. Videodakine 10fps ekleyebilirsiniz yani.

Bu arada tüm ayarları sona dayayınca daha kaliteli görüntü almıyoruz genellikle. Görüntüye pek katkısı olmayan ama performansı çok düşüren ayarlar oluyor. GTA'da çok sayıda ayar var ve her ekran kartına göre ince ayar yapmak mümkün. Low ile medium arasında inanılmaz seviyede kalite farkı olurken medium-high-ultra arasında o farkın 10da 1i oluyor. O yüzden bütçesi el vermeyen kişiler kendilerini çok zorlayıp üst seviye kartlar almaya zzorunlu hissetmesinler. Görüldüğü üzere 460 da üst ayarlarda açacak zaten. Gta 6 çıkarsa mediumda oynatır ve yine kaliteli görüntü alır. Yeter ki oyun Gta 5 gibi iyi optimize olsun.

"
    |
    |

• Yarbay
    11788 Mesaj

370 2TFLOPS'un altında ama 5870'den daha performanslı. 5870 için büyük bir upgrade olmaz fakat bu fiyata daha iyisi de yok. Hem kayda değer bir gücü var hem de çok az güç harcıyor.
    |
    |

Orijinalden alıntı: Oxygen00

Bence rx 460=r9 380/ rx 470=r9 390/ rx 480'de r9 390x veya fury x performansında

Abartmışsın alakası bile yok rx470 r9 390 olacak diyorsunuz.

480 390x performansında olursa 470 de 390 civarı olacak. Asıl abartılan 460 olmuş. 460 370 ayarında.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    SeSioN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Lethian

Keşke dediğiniz gibi olsaydı. Ben de 99$'a upgrade şansı elde edebilseydim.

http://www.donanimhaber.com/ekran-karti/haberleri/AMD-Radeon-RX-470-ve-460-ayrintilari-netlesiyor.htm

Radeon RX 460 Radeon RX 460 ekran kartı Polaris 11 grafik birimini temel alıyor. Alt seviyeye odaklanan Polaris 11 grafik çekirdeğini, yakında M400 serisi mobil ekran kartlarında da göreceğiz. 1024 Stream işlemcisine sahip olan ekran kartı 128-bit bellek veriyolu ve 7GHz hız üzerinde 112GB/s bant genişliğine ulaşabiliyor. 2TFLOPS civarında performans sergileyen kartın ısıl tasarım gücü 75W ve 2GB/4GB GDDR5 bellek seçenekleri ile gelecek. Fiyat olarak ise 2GB versiyon için 99$, 4GB versiyon için 129$ seviyesi konuşuluyor.

HD5870 de 2 TFLOPS 'un üzerinde işlem gücü sunuyor.

Sadece TFlops'a bakmak büyük hata hocam. GTX 950, 5870'e rahat %50 fark atıyor. RX460 da benzer performansta olacak muhtemelen.
    |
    |

• Binbaşı
    1337 Mesaj

TFLOPS her şey anlamına gelmiyor. Ona bakarsanız gtx 950 1.57 FTLOPS ama RX 460 2 TFLOPS ile ondan daha hızlı değil (dx11'de).

Kartların kağıt üzerindeki değerlerini karşılaştıran bir site var. sonuçlar aşağı yukarı doğru çıkıyor. Ahanda rx 460 gtx 5870 den %40-%46 daha performanslı.

http://www.game-debate.com/gpu/index.php?gid=3599&gid2=233&compare=radeon-rx-460-4gb-vs-radeon-hd-5870-2048mb
    |
    |

RX 460 300W bir PSU'nun çalıştırabileceği en performanslı kart olacak. Yani yeni bir PSU'ya para vermeden 1080p'de birçok oyunu high da akıcı oynayabileceksin. RX 460'a esport denmesinin nedeni RX 470 ve RX 480 satışlarını yüceltmek içindir. Yoksa GT 740/r7 250'de paşalar gibi dota2-lol oynatır. Onların performansdan anladığı her şey açık yani shadow maximum, AA 4x-8x falan ki kimse böyle kartlarda bunları istemez. Herkes grafik ayarlarını kısar ya da optimize eder çünkü bazı şeyler görüntüyü az değiştirir ama FPS'i müthiş etkiler. RX 460'la shadow medium/low AA disabled/low gerisi high ayarlarda hemen hemen bütün oyunları akıcı oynarsın ki bu 99dolar bir kart için bugünün şartlarıyla akıl almaz bir şey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkay1122 -- 28 Temmuz 2016; 13:56:46 >
    |
    |

Orijinalden alıntı: berkay1122

RX 460 300W bir PSU'nun çalıştırabileceği en performanslı kart olacak. Yani yeni bir PSU'ya para vermeden 1080p'de birçok oyunu high da akıcı oynayabileceksin. RX 460'a esport denmesinin nedeni RX 470 ve RX 480 satışlarını yüceltmek içindir. Yoksa GT 740/r7 250'de paşalar gibi dota2-lol oynatır. Onların performansdan anladığı her şey açık yani shadow maximum, AA 4x-8x falan ki kimse böyle kartlarda bunları istemez. Herkes grafik ayarlarını kısar ya da optimize eder çünkü bazı şeyler görüntüyü az değiştirir ama FPS'i müthiş etkiler. RX 460'la shadow medium/low AA disabled/low gerisi high ayarlarda hemen hemen bütün oyunları high'da akıcı oynarsın ki bu 99dolar bir kart için bugünün şartlarıyla akıl almaz bir şey.

Çıkamadı bir türlü. R7 360 oc alıp geçtim. İleride satar 460 alırım belki.

• Binbaşı
    1337 Mesaj

dün 8 ağustos'ta çıkacağı söylendi keşke bekleseydiniz :)
    |
    |

Orijinalden alıntı: berkay1122

dün 8 ağustos'ta çıkacağı söylendi keşke bekleseydiniz :)

Yurtdışından getirtecektim ben. Getirteceğim kişi gelince imkanım kalmadı artık :)

|
    |
Reklamlar
SEO
Bey Azura
üniversite
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,469
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.