Şimdi Ara

RÜZGAR PANELİ KURMA MALİYETİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
2.360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar forumda konuyu açacak daha uygun bir yer bulamadım..

Elektrik üretimi için rüzgar paneli kurulması ile ilgili bilgi toplamaya çalışıyorum. Birçok site var ama açıklayıcı bilgi pek yok.

Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar arıyorum. Rüzgar panellerinin kurulma şartları, maliyeti, verimliliği, devletin üretilen elektriği satın alma şartları vs. genel bi bilgi verebilecek arkadaşlar var mı???

• kendi ihtiyacın kadar üretimine izin verirler.satamazsın.
    maliyeti talep ettiğin gücün büyüklüğüne göre değişir,güneş panellerinide araştırabilirsin.
    güneş panelleri için kışın,rüzgar içinde yazın ( bulunduğun bölge harici ) verim alamayabilirsin.. yaz kış olarak kullanabilirsin...
    kalıcı bir iş,verimli üretim dersek en az 10 bin avroya ihtiyacımız var.

en son bildiğim yükümlülüğe göre 500 kwh kadar üretebilirsin. kendi ihtiyacını bunun içinden çekip geri kalanını devlete satabilirsibn.Devlete elektrik satma işi Almanya'da uygulanıyor. Ülkemizde yaygınlaşıyor,araştırmalısınız satan var mı? :)

Kuşadası Kipa , sosyal sorumluluk çervesinde 30 kw'lık bir bir sistem kurmuş.

RÜZGAR PANELİ KURMA MALİYETİ

Sistemin günde ortalama 200kWh enerji üretiyor. 162W’lık polikristal Sharp panelleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elektronikmühendisi -- 5 Haziran 2010; 11:23:58 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.