Şimdi Ara

Rüzgar hızı nasıl hesaplanır? Yardıma ihtiyacım var.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
302
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Buna bağlı olarak pervane uzunluğunun değişkenliğine göre rüzgar tribününü ne kadar elektrik üretir? Bu konuda bilgi eksiğim var ve bunu hesaplamam lazım buna göre bana yardım edermisiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fahastro -- 21 Kasım 2018; 17:3:25 >

• Rüzgar hızı düzeneğini kendin yapabilirsin ölçü aleti de edinmelisin. Kolay gelsin.

https://www.instructables.com/id/Easter-Egg-Anemometer-Wind-Speed-Meter/
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fahastro

Buna bağlı olarak pervane uzunluğunun değişkenliğine göre rüzgar tribününü ne kadar elektrik üretir? Bu konuda bilgi eksiğim var ve bunu hesaplamam lazım buna göre bana yardım edermisiniz?

Şu kadar rüzgar ile ne kadar enerji üretirim, kanadı şu kadar olursa ne olur, ne kadar yükseğe rüzgar gülü dikmeliyim.....gibi sorular başlı başına koca bir bilim dalı ve sektör, mesela bugün şu mevkiide hangi şiddette rüzgar esecek yönü ne olacak adamlar çoktan çözmüşler. Eğer bu konulara ilgin alakan varsa onlarca web sitesi var biraz vakit harca derim, yok bizim tarlada tek göz oda var işte lambaları yakacak kadar olsun istiyorsan jeneratör götür

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.