Şimdi Ara

Rüyalarda Geleceği Görmek Mümkün mü? ( John Dunne Teorisi )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
2
Favori
4.571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • John Dunne adlı bir ingilizin gördüğü rüyaların gerçekleşmesi sonucu, hayatında yaşadıklarını ve bu konuyu bilimsel yönden araştırmaya yönelik yaptığı çalışmaları anlatıyor..

• mümkün ... örnek

firavunun rüyası gercek oldu . rüya yorumcuları o dönem ; firavunun rüyasını doğru yorumlamışlardı .. ve gercekleşti

yusuf peygamberin 7 semiz ineği 7 cılız ineğin yediği rüya ile ilgili tabiri ------> 7 yıl kıtlık 7 yıl bolluk ------> gercekleşti
  • gerçekleşmemiş bir şeyi göremezsin ama bilinç altı sen farkında olmadan bir şeyleri çözüp sana bunu gösterir sende gelecekte o gösterdiği şeyi yaşarsın. mesela dikkatsiz araba kullanan bir arkadaşın olur çok hız yapar alkollü araba kullanır falan rüyada bunun kaza yaptığını görürsün gerçekte de yapabilir.
  • Rüyalarda görülen "gelecek" belki de bilinçaltının bizi yönetmesidir. Gelecekten ziyade, henüz yaşanılmadığı için "gelecek" denilmiş ve yaşanıldığında "görülmüş" denilmiş olabilir.
  • geleceğe dair bir takım işaretlerin haberlerin olayların görülmesi mümkün

lehvi mahfuzdan yansımalar...rüya ile ilham ve keşf ile gerçekleşebilir..

hani kuranda bahsi geçen ümmul kitap varya işte o..ana kitap yani şimdiki bildik ifade ile ..durun daha iyisi

devamı burada..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sabah Yıldızı -- 28 Mayıs 2016; 2:15:26 >

• Bunlar ince isler. Basbakanin da dedigi gibi fazla kurcalamayin kayisi siyirirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rüyalar bilinç altının yansımasıdır, geleceği rüya ile görmek mümkün değildir. Firavunun rüyası zorlama bir tahminden öteye gitmez, fakat gelecekten bir haber ise neden olayın kendisi görünmez de bir takım imgeler zorlama ile olacak olan olaya yorulur? İşte burada devreye şarlatanlık giriyor. Neticede, bilimsel olarak kanıtı yok ve zaten mümkün değil.

• Aynen madem gelecegi gormek mumkun neden adam gibi ne olacagi gorunmezde birsuru simge ile dolayli yol ile anlatilir. Yok haliya cay dokuldugunu gormek sikintidan sonra rahata ermeye isaretmis.

Yok anasinin nikahi

• pruvap kullanıcısına yanıt
    her konuyu bilimde arama absürdlüğünden vazgecmelisin . bilimi inanç din haline getirmişsin anladıkta yanlış bir mantık ..

rüya tabiri herkesin yapabilecegi bi yorumlama degil zaten .. bu konuda şarlatanlar yok degil bu hususta haklısın

bilim her konuyu çözemez bilemez yanlışlanabilir bugün a dediğine yarın z der tahminleri yanlış çıkabilir kesin bir bilgi herzaman yoktur .. yani bilim dediğinşey bilinci bile anlayamaz malesef ..
  • cadence1 kullanıcısına yanıt
    Her konuda tartışmayı dini, giz, esrar olayına çevirirsen, senin de galileo yu kafir ilan eden ortaçağ feodal ve ruhbanlarından farkın kalmaz.

• pruvap kullanıcısına yanıt
    galileo kafirdi gercekten ... bu bir secim yani ... ben sana 21. yüzyıl bilim yobazı diyormuyum
  • Her konuyu rüyalarda , karabasanlarda , cinci hocalarda , üfürükçülerde , hayalet öykülerinde , türbe , yatır , okunmuș pirinç , mukaddes sakal gibi gereksizliklerde aramazsan birgun gercektende mantıklı konusabilirsin sende : )

Her konuyu bilimde aramaymıș neyde arayacagiz koca karı ilaclarinda mi arayalim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Periah -- 28 Mayıs 2016; 11:07:52 >
  • Periah kullanıcısına yanıt
    ne yani rüyalar beynin rastgele fonksiyonları dediğinde bilimsel mi düşünmüş oldun . bu cümleyi kim kurmuşsa SAÇMALAMIŞ . bu kadar basit degil ...
    Tamam dostum sen hayatini ruyalarina gore duzenle. Gecen beni dinazorlar kovaliyordu veya gokdelenden dusup olmuyordum gidip bir deneyeyim nede olsa ruyalar gercek.

Boyle nasil dusunmeyi basarabiliyorsunyz. Bu sekilde dusunmek icin insanin kendi akliyla bile mucadele etmesi gerekir. O kadar zorlama yani...

• quote:

Orijinalden alıntı: K A N U N İ

quote:

Orijinalden alıntı: Sabah Yıldızı

geleceğe dair bir takım işaretlerin haberlerin olayların görülmesi mümkün

lehvi mahfuzdan yansımalar...rüya ile ilham ve keşf ile gerçekleşebilir..

hani kuranda bahsi geçen ümmul kitap varya işte o..ana kitap yani şimdiki bildik ifade ile ..durun daha iyisi

devamı burada..

Geleceği yalnızca Allah bilir. Süleyman kıssası.

ve bildirdikleri..

rüya ile geleceğe dair haber almak yine Allahın izni müsadesi ile mümkündür..aklen ve naklen mümkündür

4 - Hani bir vakitler Yusuf, babasına demişti ki: "Babacığım, ben rüyada onbir yıldızla güneşi ve ayı bana secde ederken gördüm."

5 - (Babası) "Yavrucuğum! "dedi, "rüyanı kardeşlerine anlatma. Sonra sana bir tuzak kurarlar. Çünkü şeytan insanın açıkça düşmanıdır."

6 - "Ve işte böyle, Rabbin seni seçecek ve sana rüya tabirinden bilgiler öğretecek. Bundan önce ataların İbrahim'e ve İshak'a tamamladığı gibi, nimetini hem sana, hem de Yakup soyuna tamamlayacaktır. Muhakkak ki, Rabbin alîmdir, hakîmdir."

gördüğü rüya yıllar sonra tecelli etmişti..yine aynı sureden devam edelim

99 - Ne zaman ki, onlar Yusuf'un yanına vardılar, işte o zaman Yusuf anasını ve babasını kucakladı, yanına aldı ve "Buyurun Allah'ın dilemesiyle güven içinde Mısır'a girin" dedi.

100 - Anasıyla babasını yüksek bir taht üzerine oturttu ve hepsi birden Yusuf için secdeye kapandılar. Bunun üzerine Yusuf dedi ki: "İşte bu durum, o rüyamın çıkmasıdır. Gerçekten Rabbim onu hak rüya kıldı. Şeytan benimle kardeşlerimin arasını bozduktan sonra, beni zindandan çıkarmakla ve sizi çölden getirmekle Rabbim bana hakikaten ihsan buyurdu. Doğrusu Rabbim dilediğine lutfunu ihsan eder. Şüphesiz O, her şeyi bilir, hüküm ve hikmet sahibidir."

101 - "Ey Rabbim! Sen bana dünya mülkünden nasip verdin ve bana rüyaların tabirinden bir ilim öğrettin. Ey gökleri ve yeri yoktan var eden Rabbim! Benim velim sensin, benim canımı müslüman olarak al ve beni salih kulların arasına kat!"

lehvi mahfuzdan zaman zaman rüyada iken ruha yansımalar düşer..geleceğe yönelik..uykuya dalınca ruh kabzedilir ayet var ..ve ruh berzah aleminde gezer..uygun görülürse ..bu seyir esnasında ruha geleceğe yönelik bir takım yansımalar akseder..

bu aksediş yine Allahın izni ile olur...

• Sabah Yıldızı kullanıcısına yanıt
    kabzedilen nefs tir .. burası hep yanlış anlAşılıyor ruh degildir .. vefat eden cekip çıkarılan nefs tir ... insanın benliği özü dür ..
    vahyin kendiside ruhtur hayat verir bilinci ihya eder akletmeye kılavuzlar ..

ruh herkeste olmaz
    Muhaha mı? O nedir? İlkokul terkler bile bu kadar seviyesizleşmez tartışma ortamında, geldiğiniz öğretinin ne olduğu ortada. Senle tartışamam anca blok yersin.

• Sabah Yıldızı kullanıcısına yanıt
    Berzah diye bir alem yoktur.Berzah kelimesi "engel-set" demektir.

Ölüler veya uyuyan kişiler'in canlarını katına yükseltir

Zümer 42;
    "ALLAH ölümü anında nefsi (bilinci) alır; ölmeyenleri de uyku anında... Hakkında ölüm kararı verdiklerini tutar ve diğerlerini de belli bir süreye kadar salıp gönderir. Düşünen bir topluluk için bunda dersler ve işaretler vardır."

Mu'minun 99
    "Nihayet o (inkarcı)lardan birine ölüm gelip çatınca, "Rabbim!" der, "Döndür ne olur, geri döndür beni;"
    100
    " belki ben, daha önce yapmadıklarımın yerine doğru dürüst işler yaparım!" Kesinlikle hayır! Çünkü onun dile getirdiği, sadece muhatabı etkilemek için sarf edilmiş bir laftır; nitekim böylelerini arkalarından, dirilecekleri güne kadar (aşamayacakları) bir engel kuşatmıştır!"

100. ayetteki bahsedilen engel işte sizin sandığınız berzah'dır.Ama oradaki kasıt şu;

Oturma odasıyla koridorun arasındaki duvar bir engeldir berzahtır.Kapı olmasa odadan koridora geçemezsin çünkü duvarın kendisi berzah yani engel.

Ölen bir kişinin ölümüne karar verilmişse canı alınmışsa o daha imkanı yok yer yüzüne dönemez.Ömür ise belirlenmişse ne ileri nede geri alınabilir.Sadaka ömrü uzatır lafının zerre ölümle yaşamla alakası yoktur.

Nahl 61;
    " Eğer Allah, insanları zulümleri nedeniyle sorguya çekecek olsaydı, onun üstünde (yeryüzünde) canlılardan hiç bir şey bırakmazdı; ancak onları adı konulmuş bir süreye kadar ertelemektedir. Onların ecelleri gelince ne bir saat ertelenebilirler, ne de öne alınabilirler."

• K A N U N İ K kullanıcısına yanıt
    Ali imran 179

Cin 26/27

Bildiriyor

Ayrica sahih hadislerde salih ruyanin 46 cuzden biri oldugu haber verilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sabah Yıldızı -- 28 Mayıs 2016; 15:35:39 >
  • K A N U N İ K kullanıcısına yanıt
    Ne seyhi siradan bir mumin bile salih ruya vasitasi ile gelecege dair bilgiye ulasabilir

Allah dilerse

Ilham haktir Allah nefsi mulhimeye yemin ediyor

Hem ayetle hem hadisle hemde aklen bu mumkun

Musa a.s annesi bu ilhama mazhar olmustur ustelik peygamber degil

Suleyman a.s veziri belkisin tahtini kerametvari sekilde kendisine ulastirmistir..

Buharide gecmis ummetlerde salih zatlarin kerametlere sahip olduguna dair rivayetler mevcut

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.