Şimdi Ara

Rüya Takımı Bitti: Ferrari' de Yeni Dönem (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
1.934
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Sanctus Diavolos

massa da fırsat buldukça kimi ye uyarı gönderiyor ama kimi den herhangi bi cvp gelmedi henüz
    çünkü şu an rahat olan pilot kimi ve massa tedirgin,laflarıyla kimiyi geride bırakmaya çalışıyor ama nafile
    f1i izlediğim günden bu yana böyle laf atmalardan etkilenmeyen iki pilot gördüm:schumi ve kimi

en çok etkilenen de montoya'dır herhalde schumi'nin 2001 yılında "benim tek rakibim hakkinen" lafı montoya'yı bitirdi....
  • quote:

Orjinalden alıntı: neuro

quote:

massa da fırsat buldukça kimi ye uyarı gönderiyor ama kimi den herhangi bi cvp gelmedi henüz
    çünkü şu an rahat olan pilot kimi ve massa tedirgin,laflarıyla kimiyi geride bırakmaya çalışıyor ama nafile
    f1i izlediğim günden bu yana böyle laf atmalardan etkilenmeyen iki pilot gördüm:schumi ve kimi

en çok etkilenen de montoya'dır herhalde schumi'nin 2001 yılında "benim tek rakibim hakkinen" lafı montoya'yı bitirdi....

aslında monty çok yetenekli bir pilot ve schumiye kafa tutabiliyordu ama laf atışmaları ve agresifliği pilotajının önüne geçti
    yoksa gerçektende şampiyon olma potansiyeline sahip bir pilot

• quote:

Orjinalden alıntı: neuro

bitirmek mi?(yavaş bitirsin schumacher)

ayrıca o laf montoya için değil david coulthard içindir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadrazzam -- 12 Kasım 2006; 18:05:19 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: sadrazzam
    bitirmek mi?(yavaş bitirsin schumacher)

ayrıca o laf montoya için değil david coulthard içindir.

Hayır, her ikisi içindi ve her ikisini de bitirdi.

Montoya bu lafı duyunca iyice kudurmuştu. Sonuç belli. Schumacher bu tür söylemlerde oldukça iyidir ve etkilidir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Challenger

Hayır, her ikisi içindi ve her ikisini de bitirdi.

Montoya bu lafı duyunca iyice kudurmuştu. Sonuç belli. Schumacher bu tür söylemlerde oldukça iyidir ve etkilidir.

hayır sadece coulthard içindi üstelik ikisin falan da bitiremedi(schumacher kim ki neyi bitiriyor allah allah büyücü falan mı bu varlık )
    Montoya kudurunca sonuç belli oldu zaten (hem ralf hem michael açısından)
  • quote:

hayır sadece coulthard içindi üstelik ikisin falan da bitiremedi(schumacher kim ki neyi bitiriyor allah allah büyücü falan mı bu varlık )

Sonuç ortada. Kabul etmek sana zor geliyor olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Challenger -- 13 Kasım 2006; 12:22:56 >
  • bence montoyayı bitiren schumi değil kimi ve mclaren oldu
    evet schumi ile atışmaları monty i kudurttu ve belkide başarılı olmasını engelledi ancak monty i asıl bitiren mclaren ın yaptığı otomobiller ve bu otomobillerle kiminin gerisinde kalmasıydı
    eğer mclaren da yanında yarışan takım arkadaşı kimi değilde bi başkası olsaydı monty f1den ayrılmazdı çünkü başka takım arkadaşlarıyla ya daha başarılı görünürdü yada kafa kafaya giderdi
    schuminin de laf oyunlarında çok tecrübeli olduğu bir gerçek ancak montoyada pek altta kalmazdı ve bazı zamanlar çok ağır laflar ederdi
    David:Montoya nın hızı var ama aklı yok
    Montoya:Bence David benimle ilgili şeyler düşüneceğine Kimi'yi nasıl geçeceğini düşünsün

• bu arada Kimi 2009un son sezonu olabileceğini ima etmiş yada gazeteciler verdiği demeci çarpıtmışlar
    gazeteciler bi ilginç zaten,alonso f1i bırakmadan önce bir şampiyonluk daha yaşamak istediğini söylemişti gazeteciler çarpıtıp "alonso 3. şampiyonluğu aldıktan sonra f1i bırakıcak" şeklinde iddialar ortaya atmışlardı ki iki cümle arasında dağlar kadar fark var
    kimide "ferrari son mukavelem olabilir ve schumi kadar uzun soluklu kalmayacağım" demiş ama bu kontratını uzatmayacağı anlamına gelmezki
    bence kimi schumi gibi 37 yaşına kadar yarışmasada e34-35 yaşına kadar f1i bırakmayacaktır
    ama hakkinen in de çok ani bi kararla f1den ayrıldığını unutmamak gerek
  • quote:

Hakkinen' in kararı ani değildi. Yerinde ve doğru bir karardı. Tam zamanında aldı ve sevenleri tarafından hep "Uçan Finli" olarak hatırlanıyor. Biraz geç kalsaydı, kötü olabilirdi.
  • zirvedeyken bırakmak lazım.
  • quote:

quote:

Hakkinen' in kararı ani değildi. Yerinde ve doğru bir karardı. Tam zamanında aldı ve sevenleri tarafından hep "Uçan Finli" olarak hatırlanıyor. Biraz geç kalsaydı, kötü olabilirdi.

Evet yerinde ve doğru bi karardı ama yinede kimse onun bu kadar erken yaşta bırakıcağınıda tahmin etmiyordu,ani derken bunu demek istemiştim
    ama bırakma sebebi zirvedeyken bırakmak istemesi değil ailesine daha fazla vakit ayırmak istemesiydi
    bencede tam zamanında bi karardı çünkü özellikle oğlu Hugo doğduktan sonra Hakkinen'de ciddi bi konsantrasyon eksikliği ve bunun getirdiği bi yavaşlama söz konusuydu
    son sezonunda david in gerisinde kalmış olması belkide bunun en büyük göstergesiydi

• quote:

ama bırakma sebebi zirvedeyken bırakmak istemesi değil ailesine daha fazla vakit ayırmak istemesiydi

Hayır. Böyle söylemiş olmasına rağmen kısa bir süre sonra gidip DTM' de yarışmaya başladı. Böylelikle kendi söylemini çöpe atmış oldu. Aile sadece bir bahaneydi.
  • DTM'nin formula 1 kadar risk taşımadığını unutmamak lazım
  • quote:

DTM'nin formula 1 kadar risk taşımadığını unutmamak lazım

"Aileme daha fazla vakit ayırmak istiyorum" ile "Artık riskten uzak durup ailemi de endişelendirmek istemiyorum" farklı şeyler.
  • quote:

quote:

DTM'nin formula 1 kadar risk taşımadığını unutmamak lazım

"Aileme daha fazla vakit ayırmak istiyorum" ile "Artık riskten uzak durup ailemi de endişelendirmek istemiyorum" farklı şeyler.

ikisinin farklı anlama geldiğini bende biliyorum
    ama söylenen sözlerin temelinde formula 1 in riskli oluşu ve Hakkinen'in ailesini düşünmesi var
    o zamanlardaki yazılara bakarsan sende böyle oldugunu anlarsın
    Hakkinen'in aileme fazla vakit ayırmak istiyorum derken güvenlik konusunu düşündüğünü sende biliyorsun
    yoksa senin örnek olarak gösterdiğin DTM'de yarışmazdı değil mi?sonuçta DTM de bir spor organizasyonu ve o da çok vakit alıyor

• quote:

quote:

Sonuç ortada. Kabul etmek sana zor geliyor olabilir.

hayır koçum sana zor geliyor kabul etmek tabi doğrudur hızlı araca sahip olup geçilmek zor hadiselerdir geçilen açısından sindirmek zaman alır birkaç sene sonra alışırsınız.Biz her seferinde yabancı spikerlerden ''montoya overtook m.schumacher again'' lafını duymaya alışkınız.Yani bir de bunların çoğunu yavaş araçlarla yaptı ha bir de çok fazla sallamayalım yok bitirdi diye öyle latin ateşine sahip insanları bitirmek schumacher in zaten haddine değil de kimsenin haddine değil.

• quote:

ikisinin farklı anlama geldiğini bende biliyorum
    ama söylenen sözlerin temelinde formula 1 in riskli oluşu ve Hakkinen'in ailesini düşünmesi var
    o zamanlardaki yazılara bakarsan sende böyle oldugunu anlarsın
    Hakkinen'in aileme fazla vakit ayırmak istiyorum derken güvenlik konusunu düşündüğünü sende biliyorsun
    yoksa senin örnek olarak gösterdiğin DTM'de yarışmazdı değil mi?sonuçta DTM de bir spor organizasyonu ve o da çok vakit alıyor

Tam tersi. Çocuk daha az risk almasına neden olur, çünkü çocuğu babasız bırakmak istemezler. Bu aileye vakit ayırmak değil, aileyi risk alabilirliğe etken eden bir faktör olarak görmedir.

Tabi ki "aileme daha fazla vakit ayırmak istiyorum" derken bahsettiği şey kesinlikle risk almak değil. Bahsettiği şey gerçekten vakit. Zira F1 sadece yarışlardan ibaret değil. Uğraşması gereken bir sürü şey var (sponsor etkinlikleri, testler, özel davetler, gazeteciler, vs. vs. vs.). Bunlar gerçekten fazla zaman alan şeyler. DTM' de o kadar olmamasına rağmen yine bu var.

Hakkinen sadece "aileme daha fazla vakit ayırmak istiyorum" demişti, "risk almaktan korkuyorum" değil. Kaldı ki Coulthard onun artık risk almaktan korktuğunu kendisine itiraf ettiğini söyledikten kısa bir süre sonra "yok öyle bir şey" diye cevap vermişti.

Aileye vakit ayırmak da zaten bahaneydi.

• quote:

hayır koçum sana zor geliyor kabul etmek tabi doğrudur hızlı araca sahip olup geçilmek zor hadiselerdir geçilen açısından sindirmek zaman alır birkaç sene sonra alışırsınız.Biz her seferinde yabancı spikerlerden ''montoya overtook m.schumacher again'' lafını duymaya alışkınız.Yani bir de bunların çoğunu yavaş araçlarla yaptı ha bir de çok fazla sallamayalım yok bitirdi diye öyle latin ateşine sahip insanları bitirmek schumacher in zaten haddine değil de kimsenin haddine değil.

Latin ateşi benim için her zaman bir safsatadan ibaret olmuştur. Bu nedenle içerisinde "latin ateşi" ifadesi geçen sözleri umursamam.

Had meselesi görecelidir. Kişinin ölçütlerine göre değişir. Sallamak ifadesi de 7 kez dünya şampiyonu olmuş birisiyle istikrarsızlık ve beceriksizlik abidesi birisini ters şekilde karşılaştırmaya daha uygun düşer.

Vaktiyle F1 sitelerindeki ve dergilerindeki makale ve röportajları tekrar bir gözden geçirirsen, Schumacher' in yaptığı açıklamaların Montoya üzerindeki etkisini ve nasıl çuvalladığını tekrar görme şansını elde edersin.

Ayrıca, benim bir şeyleri kabullenmeme gibi bir sorunum yok.

• quote:

monty i asıl bitiren mclaren ın yaptığı otomobiller

eh sonunda biri doğruyu söylemiş sen oraya bir de williams ın otomobillerini de ekle tabi bütün bu olumsuzluklara rağmen yine de muhteşem yarışlar ve sıralama turları çıkardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadrazzam -- 13 Kasım 2006; 22:36:47 >
  • quote:

Ayrıca, benim bir şeyleri kabullenmeme gibi bir sorunum yok.

kimsenin yok ancak bu lafı ortaya çıkaran da sensin.Madem yok öyle bir sorunun başkalarını itham etmeyeceksin bilip bilmeden
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.