Şimdi Ara

Rusya, S-400 füzelerinde teknoloji transferine onay verdi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
1.213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ceo-tr

kaç batarya alınacak bilmiyorum ama birkaç gün önce bir sitede tek bir bataryanın yetmiş ayrı hedefe kilitlenebildiğini yazıyordu. Yunanistanın parası aynı anda kaç uçak kaldırmaya yetiyor acaba :)

Onlarda var zaten yıllar önce aldılar.
  • 100 puan la geçiyoruz biz. onlardaki s300 bizimki s400 hocam :)

• saçma salak işlere karşıyım ama mantıklı bir hamle şu an için en azından AB' nin elindeki oyuncaklar ile uğraşmaktan köklü şekilde kurtulduk adamların kafası esiyor geri alıyor kafası esiyor tüm sınıra füze savunma sistemi diziyor artık AB istese de istemese de bazı gerçekleri kabullenmek zorunda ve RUSYANIN Silah gücüne kafa tutabilecek güçte bir yapı yok Amerika da olsa zaten kuyruğunu kısıp oturmazdı Havlamaya devam ederdi. aslında bizimde ders alıp daha gelişmiş modellerini üretme gayretimiz olursa çok iyi olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackLead

yalnız bazı kişiler aşırı yanılgıya düşmüş ama rusya şuan s-500'leri geliştiriyor ve yakında piyasa çıkartırlar o modeli.

O yüzden bu s400 'leri alabiliyoruz ,kendileri bir üst modeli çıkarmayacak olsa bize bu modeli verirler miydi sanıyorsunuz? Hemen rus seviciler türemiş piyasada.En ufak olayda o kadar kolay saf değiştirebiliyoruz ki mükemmeliz cidden.Geçen sene rusya'ya küfür eden ak'lar bu sene abd'ye küfür edip rusya'ya şükür çekiyor

Üst modelden daha ötesi silahları var ama AB topluluğuna asla vermez ya da satmaz daha iyi bir alternatif üretmedikçe. Bu yapılan bir nebze ağzımıza bal çalmak oldu bırak AB' yi ve diğerlerini gel bize bak ne kadar kolay hayat , güç hamlesi.

• quote:

Orijinalden alıntı: RichesMen

s300 Yunanistan kullanıyor biz s400 hem alıyoruz hem ortak üreticisi olacaz. düşmanlarımızın neden rahatsız olduklarını şimdi daha iyi anlıyorum ama bilin sizi daha cok RAHATSIZ EDİCEZ...
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lotusx -- 31 Mayıs 2021; 20:1:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayırlısı olsun. Şahsen ben de zannetmiyorum teknoloji transferinin olacağını ama mühendislerimiz ne öğrense kardır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • S-400'ler Türkiye'ye gelip kurulmadan Türkiye Rusya'dan S-400 aldı diyemiyorum çünkü ABD faktörü var.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • cengiz7 kullanıcısına yanıt
    Konumuz ney Allah aşkına söyler misin?

• Teknoloji transferinin olacagın zanetmiyorum.ipe un sermeye şimdiden başlamışlar..
    Rus savunma sanayi şirketi Rostec’in Genel Müdürü Sergey Çemezov, Rusya ve Türkiye’nin, S-400 “Triumf” uzun menzilli füze sistemlerinin sevkiyatına ilişkin sözleşmede teknik konuların tümünde anlaştıklarını, bununla birlikte idari işlemlerin henüz bitmediğini ifade ederek son kararın Hükümetler tarafından verilmesi gerektiğini açıkladı.

“Hava savunma sistemlerinin üretimi, çok yüksek teknolojik bir üretim. Türkiye’de müsait bir altyapı oluşturmadan bu sistemleri üretecek bir fabrikayı kurmak imkansız. Bunun için ilgili teknolojik okul, gerekli sayıda uzman ve yeterli düzeyde deneyim gerekir. Dolayısıyla şu anki aşamada bu üretim Türkiye’de gerçekleştirilemez. Bunun için onlarca yıl gerekir. Hafif silah veya bombaatarları üretmek başka, hava savunma sistemleri üretmek başka. Şu ana kadar Kalaşnikof tüfekleri veya bombaatarları üreten birkaç fabrikayı biz diğer ülkelerde inşa ettik. Örneğin Ürdün’de biz böyle bir fabrikayı kurduk. Bunlar kolay. Ancak hava savunma sistemlerinin üretimi, çok zor ve karmaşık bir şey.”
    https://tr.sputniknews.com/turkiye/201707211029382509-cemezov-s-400-turkiye-rusya-rostec/

• Asıl amaç s-400 almak değil, acil ihtiyaç olduğunu sanmam. Türkiye hevalleri modern silaha boğan ABD'ye kendi çapında bir cevap veriyor olabilir.

• Yabancı bir site üzerinden bu konu hakkında bir makale okudum. İlk önce Türkiye'ye 2 batarya teslim edilecek. Her bataryada 12 fırlatıcı toplamda 96 füze eder. her bataryanın komuta kontrol ve radarı ayrı olacak. Bu sistemler Türkiye'ye 2018 yılına kadar teslim edildikten sonra 2 batarya da Türkiye'de ortak üretim olacak. Yalnız bu ortak üretim meselesi bu araçların bakımı konusunda bahsedilmiş. Araçların füzeleri burada üretilecek hali yok. Montajlama öğreneceğiz kısaca..

• quote:

Orijinalden alıntı: stalker(1979)

ermenistan, yunanistan ve güneydeki teröristler (ypg vs her ne halt ise) acayip rahatsız olmuştur bu S400 olayından.

hacı, biraz yanlışın var:
    -ermenistan’a şirin görünmek için el-etek öpüyoruz, adamlar bizi ab’ye şikayet etmesin diye.
    -ege’yi tamamen yunan’a teslim ettik, adamlar bizim gemilere ateş açtı biz sadece seyrettik,
    -peykaka ve benzerleri zaten uçak kullanmıyor, adamlar aynı karakolu 4-5 defa basıyor, değişen bişey yok yani.
  • hava savunma sistemin vergisi çıkmasın başımıza sonra

• quote:

Orijinalden alıntı: Bluflame

quote:

ermenistan, yunanistan ve güneydeki teröristler (ypg vs her ne halt ise) acayip rahatsız olmuştur bu S400 olayından.

-ermenistan’a şirin görünmek için el-etek öpüyoruz, adamlar bizi ab’ye şikayet etmesin diye.
    -ege’yi tamamen yunan’a teslim ettik, adamlar bizim gemilere ateş açtı biz sadece seyrettik,
    -peykaka ve benzerleri zaten uçak kullanmıyor, adamlar aynı karakolu 4-5 defa basıyor, değişen bişey yok yani.

Dediklerinde haklılık payı olsa bile bu durum adamların aldığımız s400 lerden rahatsız olduğu gerçeğini değiştirmiyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bluflame

quote:

Ege konusunda haklısın, zafiyet diz boyu.

AB ye şikayet edilme kimsenin umrunda değil, AB ye ihtiyacımız var, ama onların bize daha çok ihtiyacı var. Doğuya açılmak istiyorlarsa, bize mecburlar. Yaşlanan bir AB de ne kadar gelecek var, o da başka bir tartışma konusu tabi.

Son zamanlarda binlerce kayıp veren PKK nın karakol bastığını söylemen komik olmuş. Yapabildikler taciz ateşi, bombalı tuzak kurmak, sivilleri rehin almak vs. Karakol basmak falan yemiyor artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi homebird -- 29 Temmuz 2017; 14:30:8 >

• Geliyor gönlümün efendisi...
  • NATO nun güney kanadındaki ve engüçlü ordularından biri olan türkiyeyi,siyasi-askeri arenada -batılı dot ve müttefiklerinin iyice köşeye sıkıştırması,akabinde.... bak..1 beni daha fazla sıkıştırma..! kartlarımı oynarım..! ın sonuçlarını görmeye yavaş yavaş başladık... dış politikada siyasi beceriksizliğini örtebilmek adına;içerde devşetvari söylemleri ayyuka çıkartılarak, bir nevi içeriyi -de arkasına almak derdive düşüncesindeler... tabi dış baskıdan bunalan türk siyasi karar mercileri...beceriksizliğin pişmanlığını-da göstermemye ve bunu milliyetci-sağ-vatansever nidalarıyla süslemeleri-de ellerinden bırakmamaktadırlar... s-400 olayı-da elimizdeki kartlardan birisidir... ama bu kart-koz u fazla kullanmayacağız....!!!sebebi-mi...? ee siyasi beceriksizlikler -hep akıllı politikaların önüne geçecek deondan

• quote:

Orijinalden alıntı: extinct

hava savunma sistemin vergisi çıkmasın başımıza sonra

Bu tarz yatırımlar olsun da hocam TRT vergisi kaldırılsın bunun vergisi gelsin yani. Saçma sapan almadığımız hizmetlere ödediğimiz paralara bakınca cidden büyük meblağlar.
  • yaw bu ruslar’dan bir cacık olmaz, hatırlayan bilir 2005 yılı gibi 10+ rus helikopteri almıştık, resmen çöpe gitti hepsi.
    adamlar bize soba borusu satacak tekrar.
  • Rusya nın Türkiye ile ortak üretim yapma sureci başlamasının tek bir nedeni var. Rusya "ambargoyu" bu şekilde aşmak istiyor. Tam olarak Türkiye ye yarar olsun diye yapılmış bir satış değil bu.

Rusya ya olan ambargo yüzünden bu tür silah teknolojileri üretimi Rusya yı zora soktu. Aynı ambargo İran içinde söz konusu olduğundan Türkiye üzerinden bu sorunu aşmak istemeleri doğal.

Ancak bir sorunda bizleri bekliyor peki ya bu ambargo Türkiye'ye de uygulanırsa?
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.