Şimdi Ara

Rusya'da Üniversite Okumak? (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
2
Favori
25.994
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam sitede ve sistemde hata var e-postama veya özelden mesaj atar mısın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • theghost105 kullanıcısına yanıt
    Tabii, özel mesaj olarak yazdım.
  • Şimdi üniversite okumaya oraya gelsek nasıl iş bulacağız nasıl maliyeti çıkaracağız rusça falan lazım olacak iş yeri için çok zor.
  • Rusya sınırları içinde çalışma vizen olmadan çalışamazsın.He çalıştın diyelim kaçak çalışmış olursun ve yakalanırsan senin için hiç iyi olmaz yaptırımları baya ağır. İnternet üzerinden para kazanabilirsin web sitesi yapmak gibi vs işlerle. Birde okul haftanın 6 günü sabahtan akşama kadar genelde tabi yine arkadaşa soralım ama yani iş bulsanda zaman olmuyor.
  • Peki unv nasıl okuyacağız buradaki ailemiz destekleyemez çok zor ünv okuyana çalışma izni veriliyor mu

• Bildiğim kadarıyla ilk 2 ya da 3 sene öğrenci vizesinin çalışma izni yok. Atakan arkadaşın da dediği gibi, kaçak çalışmaya kalksan bile yakalanırsan anında deport yersin ve örneğin 5 yıl boyunca Rusya'ya girememe gibi cezalar yiyebilirsin, bir de sicil durumu var tabii. Ki zaten ilk seneden iznin olsa bile çoğu kişi almayacaktır Rusça bilmeden, böyle bir durum da söz konusu.
  • Hocam iyi geceler özelden yazdınız ama Gsm onayını yapamadım şuan kievdeyim Türkiye numaram yurtdışına kapalıymış geri dönüş yapamadım Rusya veya Türkiye numaranızı özelden yazabilir misiniz Viberden veya WhatsApp dan geri dönüş yapmak istiyorum teşekkür ederim

• theghost105 kullanıcısına yanıt
    Tabii ki, özel mesaj olarak geri dönüş yaptım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sellim81

Tabii ki, özel mesaj olarak geri dönüş yaptım.

Ben de KFUdeyim. Bir ara görüşelim.

• maliacikgoz M kullanıcısına yanıt
    Tabii, beklerim.
  • merhaba ben de Kazan federal universitesinde psikoloji okumak istiyorum fakat cevabını internette bulamadiğim sorularim var yardimci olursan sevinirim mesela hazırlık okumak şart mı? cünkü ruscayi b1 seviyesinde biliyor ve gelistiriyorum odeme ruble uzerinden yapilabiliyormu hayat ve yurt masrafları ve şartlari nasil? cevaplarsan sevinirim teşekkürler

• raskolnikov12 R kullanıcısına yanıt
    Sertifikanız var mı? Okulla iletişime geçerseniz bu konuda daha net bilgi alırsınız.

Okul fiyatları zaten direkt olarak ruble üzerinden belirleniyor ve bu şekilde ödemeler yapılıyor.

Hayat ve yurt masrafları konusunda belki de konuda 7-8 tane mesaj vardır. Yurt senelik ücreti KFU için 500-600 TL gibi bir fiyata denk geliyor. Hayat masrafı olarak kabaca belirtmem gerekirse İstanbul'a kıyasla biraz daha pahalı olduğunu düşünüyorum şahsen. Yiyecek içecek olarak özellikle Türkiye'ye kıyasla pahalılar.
  • Ben yurt için yıllık 300 TL civarında ücret ödedim. Yemeği yurtta kendim yapıyorum. 400 TL civarında masraf oluyor. Dil bilgini kanatlarsan direk derslere geçersin. Ben KFU okuyorum.

• sellim81 S kullanıcısına yanıt
    serifikamı 1 ay sonra alıcam ve c1 c2 gibin kurlarada katılıcam şöyle bir şey okumuştum ödemeler ruble üzerinden yapılıyor fakat ülkeye dolar sokulmalı bi dövizde rubleye çevrilmeli çevrildiğine dâir evrak alınmalı ve ödeme yapılmalı diye bu doğru mu ? ve danışman kullanmak zorundamıyız zorundaysak hangisini tercih tavsiye edrsiniz ya da etmezsiniz.

şehir sizce nasıl?

• quote:

Orijinalden alıntı: raskolnikov12

serifikamı 1 ay sonra alıcam ve c1 c2 gibin kurlarada katılıcam şöyle bir şey okumuştum ödemeler ruble üzerinden yapılıyor fakat ülkeye dolar sokulmalı bi dövizde rubleye çevrilmeli çevrildiğine dâir evrak alınmalı ve ödeme yapılmalı diye bu doğru mu ? ve danışman kullanmak zorundamıyız zorundaysak hangisini tercih tavsiye edrsiniz ya da etmezsiniz.

Ödeme ruble olarak yapılıyor ama dolar bozdurdugun zaman sertifika istemiyorlar. Yani benden alamadılar.

Kazan şehir olarak çok güzel. KFU yaklaşık 4bin civarında yabancı öğrenci var. Irkçılık gibi olaylarla hiç karşılaşmadım.

okurken çalışma imkanı var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: atakan3454

Rusya sınırları içinde çalışma vizen olmadan çalışamazsın.He çalıştın diyelim kaçak çalışmış olursun ve yakalanırsan senin için hiç iyi olmaz yaptırımları baya ağır. İnternet üzerinden para kazanabilirsin web sitesi yapmak gibi vs işlerle. Birde okul haftanın 6 günü sabahtan akşama kadar genelde tabi yine arkadaşa soralım ama yani iş bulsanda zaman olmuyor.

Daha önceki mesajlarda açıkladık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atakan3454 -- 31 Mart 2018; 22:55:13 >
  • raskolnikov12 R kullanıcısına yanıt
    Hazırlık okuyan öğrenciler çalışamıyor.

bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.