Şimdi Ara

-RUSYA BATTI- ANA KONU (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
153
Cevap
3
Favori
3.269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: caneycaney

Vergi buyuklugunu biliyor ve hala daha soruyor ayni oranda indirim varmi diye hayatin celiski olmus kardes hayrini gor

Ben de sana o aradaki fark vergi ayağına iç mi ediliyor diye sormak istemişim aslında da neyse yine açıklayamamışsın. @Shafter açıklamış her ne kadar yaftalasa da. CHP'li değilim kardeşim. Fiyatlarda o zaman Dünya'da petrol fiyatları arttığında da kademeli bir artış olması gerekir doğru değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shafter

quote:

Orijinalden alıntı: Kartal Göz

quote:

quote:

Petrol düşüyor ama pompa fiyatlarına yansıyor mu bu? Benim cebime yansımıyorsa yemişim öyle işi. Bana yani vatandaşa yansımayan hiçbir kârlı olay, hiçbir gelişme umrumda değil. Masallara karnımız tok.

evet yansıyor daha dün indirim yapıldı.İsterse 0.01 kuruş indirim yapılsın sonuçta bu senin sorunun cevabına evet vermemize yeter.Daha dün indirim yapıldı biraz takip edin

şuanda 29 dolar

Bu benim soruma cevap değil, bunu sen de biliyorsun. Aynı oranda indirim oldu mu arkadaşım onu soruyorum ben. Boş yapma.

Bak chp li kardeşim.
    Bir ülke petrolu dışarıdan alıyorsa nasıl alıyor bılıyor musun? Petrolu alacağı ulke ıle anlaşıyor ve mısal 1000000 varil bana sat diyor ve onu deposuna koyuyor. Bu varili de mısal dıyorum 3-5 ay kullanıyoruz. Ardından petrol fıyatı dusuyor ve dıyoruz kı bıze 500000 varil sat ve onu da eskısının uzerıne koyup kullanıyoruz. Buna hedge etme denır. Yani sizin mantıgınıza gore dun brent 40 dolardı bugun 30 dolar neden bugun % 30 ındırım olmadı denmıyor bu ıslerde.
    Şu an belki de stoğumuzda ki petrolun bize maliyeti 70-80 dolar. Cunku bu alımlar kısa vadelerle olmuyor.

Güzel açıklamışsın hocam.
    O zaman petrol fiyatları artarken akp nin anında zam yapması da karaborsacılık.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Vergi buyuklugunu biliyor ve hala daha soruyor ayni oranda indirim varmi diye hayatin celiski olmus kardes hayrini gor

Ben de sana o aradaki fark vergi ayağına iç mi ediliyor diye sormak istemişim aslında da neyse yine açıklayamamışsın. @Shafter açıklamış her ne kadar yaftalasa da. CHP'li değilim kardeşim. Fiyatlarda o zaman Dünya'da petrol fiyatları arttığında da kademeli bir artış olması gerekir doğru değil mi?

boş boş konuşuyorsun hala.Petrolün düşüşe geçtiği andan itibaren ki benzin fiyatına bak sonra da şuanki benzin fiyatına bak aradaki farkı çıkar sonra koy buraya da birşey bildiğini sansınlar.İşkembeden sallamak kolay.Hala daha indirim bekliyor sonrada kıvırıyor aradaki vergiyi çıkar öyle hesapla diye

• petrol 30 dolar şuan.
    25e kadar düşebilirmiş.
  • Petrol 30 Dolara kadar inmiş.Daha da inebilecegi konusuluyor.İhracatının yarısı petrol & doğalgaz olan Rusya için kötü haber bunlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rusya=Afrika artık o özürü dileyecektin putin Rus kışı çok yakında rusyada

• -%6
    uzulduk mu ? hayir !

http://tr.investing.com/indices/rtsi

borsasi gunlerdir arti yuzu gormedi..Bu da demek oluyor ki ulkede uretim,tcaret bitme noktasinda..herkes sirketlerden kacan kacana..

daha kriz tam oturmadan bunlar 2009 fiyatlarina geri dondu.olasi bir resmi kriz havasi yaratildiginda 90 lara bile geri donebilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shafter -- 15 Ocak 2016; 22:07:17 >
  • ayrica her an turk sebze meyvesine olan ambargo kaldirilabilir !

cunku rusya da herseyin fiyati katlandi.Urun az olunca karaborsa satilan domatesi meyveleri yiyen rusyaya hak ettiler diyorum.
  • Şunu anlamıyorum, kuzeyi hariç her sınırında onlarca devlet olan Rusya meyve sebze tüketiminde birtek bizemi ihtiyacı var?
    Başka bir devletle anlaşması yok mu?
    Kendisi üretemiyormu?
    Artan fiyatlardan dolayı kendi ekonomisine meyve sebze seracılık yatırımları yaptırmıyor mu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: _Kozbey

Şunu anlamıyorum, kuzeyi hariç her sınırında onlarca devlet olan Rusya meyve sebze tüketiminde birtek bizemi ihtiyacı var?
    Kendisi üretemiyormu?
    Artan fiyatlardan dolayı kendi ekonomisine meyve sebze seracılık yatırımları yaptırmıyor mu ?

onun çaresine işit sayesinde baktılar şu anda lazkiyeden narenciye gıdaları rusyaya gidiyor yani adamlar sıcak denizlere indiler. rusya batmaz çünkü batırmak isteyen bir yahudi olacağını zannnetmiyorum alttaki görüntü size bir çok şey söyleyecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: eşruhuum

quote:

Orijinalden alıntı: _Kozbey

Şunu anlamıyorum, kuzeyi hariç her sınırında onlarca devlet olan Rusya meyve sebze tüketiminde birtek bizemi ihtiyacı var?
    Kendisi üretemiyormu?

onun çaresine işit sayesinde baktılar şu anda lazkiyeden narenciye gıdaları rusyaya gidiyor yani adamlar sıcak denizlere indiler. rusya batmaz çünkü batırmak isteyen bir yahudi olacağını zannnetmiyorum alttaki görüntü size bir çok şey söyleyecektir.

Normalde 2 ülke arasında böyle işte bacak bacak üstüne atma felan gibi şekil yapmaları görmüştüm ama bu nedir arkadaş elini alıyor sağlam sağlam sıkıyor putin ile çocuk gibi oynamış resmen netanyahu bu nedir yav böyle Rus dış işleri başkanının duruşuna bakar mısınız çok ilginç gerçekten hocam.Ayağa kalkmamasına denecek birşey yok zaten ilk defa gördüm ben co-worker başbakanlar arasında böyle birşeyi

• putin netenyahunun önünde kedi kesilmiş hani şu tayyibin atar yaptığı israilin şuanki başkanına akp li değilim ama tayyipteki kadar karizma Türkiye'de hiçbir partide yok
  • Netanyahu öküzlük etmiş o ne la insan bi ayağa falan kalkar bu arada ambargonun kalkmasiyla Iranda petrol satmaya başlıyacak sanirim petrol 20 dolari görür yakında

• Cidden borc veya yardim falan gelmezse batacak gibiler

• doğalgaz 1.28tl olmuş. kimsenin haberi yok zamlardan.
    adamlar satıyor gazı çatır çatır.

kuyular kapanmaya başlanınca tekrar yükselir petrol .geçen seferde aynı şekilde olmuştu.
  • Putine selam olsun yürekli adam

• Rusya'da ekmeğe 25 ruble zam yapmışlar Rusya'da halk isyan etmiş yakında Putin gider.
  • RocknRoll@ R kullanıcısına yanıt
    Hıııım

• Bazı arkadaşların haber kaynaklarını değiştirmesi gerektiğini düşünüyorum

Bütçede en fazla %10 kesinti bekliyorlarmış daha fazlasını DEĞİL
    http://haberrus.com/economics/2016/01/17/siluanov-butce-kesintisi-en-fazla-yuzde-10-olur.html

2016 Yılında ekonomilerinde BÜYÜME bekliyorlarmış ve İhracatları artmış
    http://haberrus.com/economics/2016/01/18/dvorkovic-2016da-ekonomik-buyume-bekliyoruz.html

Burada ekleme yapacağım insanlar yok yiyecek bir şey bulamıyorlar vb şeyler söylemiş ama unutuyorlar ki Rusya Dünyanın en büyük Tahıl vb Ürünlerin üreticisi Avrupa Bunlara Ambargo getirdiğinde Ambargolara karşı halkını koruyabilmek için 2018 e kadar (tarih yanlış olabilir) kendi tüketimininin %80 karşılayacak kadar seralar kurmaya karar aldılar ve bu konuda yatırımları devam ediyor

Rusya dan 2015 yılında Sermaye çıkışı 2.7 Kat Azalmış (yinede fazla)
    http://haberrus.com/economics/2016/01/18/rusyadan-net-sermaye-cikisi-2015te-27-kat-azaldi.html

Yukarıdaki arkadaşların çığırtkanlığına bakmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TIGERSHARK -- 18 Ocak 2016; 20:50:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Shafter

quote:

quote:

quote:

Petrol düşüyor ama pompa fiyatlarına yansıyor mu bu? Benim cebime yansımıyorsa yemişim öyle işi. Bana yani vatandaşa yansımayan hiçbir kârlı olay, hiçbir gelişme umrumda değil. Masallara karnımız tok.

evet yansıyor daha dün indirim yapıldı.İsterse 0.01 kuruş indirim yapılsın sonuçta bu senin sorunun cevabına evet vermemize yeter.Daha dün indirim yapıldı biraz takip edin

şuanda 29 dolar

Bu benim soruma cevap değil, bunu sen de biliyorsun. Aynı oranda indirim oldu mu arkadaşım onu soruyorum ben. Boş yapma.

Bak chp li kardeşim.
    Bir ülke petrolu dışarıdan alıyorsa nasıl alıyor bılıyor musun? Petrolu alacağı ulke ıle anlaşıyor ve mısal 1000000 varil bana sat diyor ve onu deposuna koyuyor. Bu varili de mısal dıyorum 3-5 ay kullanıyoruz. Ardından petrol fıyatı dusuyor ve dıyoruz kı bıze 500000 varil sat ve onu da eskısının uzerıne koyup kullanıyoruz. Buna hedge etme denır. Yani sizin mantıgınıza gore dun brent 40 dolardı bugun 30 dolar neden bugun % 30 ındırım olmadı denmıyor bu ıslerde.
    Şu an belki de stoğumuzda ki petrolun bize maliyeti 70-80 dolar. Cunku bu alımlar kısa vadelerle olmuyor.

Motorine anında zam gelmiş, bunu da açıklar mısın akp li kardeşim.

mobile.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=113813809&p=1&f=603

İndirim olunca pompaya uzun bir süreçte yavaş yavaş,taksit taksit yansıyor ancak zam geldi mi anında yansıyor. O zaman bu zammın da indirimdeki gibi yavaş yavaş ve taksit taksit yansıması gerekmez mi sizin mantığınıza göre? Neden böyle?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 23 Ocak 2016; 4:52:30 >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.