Şimdi Ara

-RUSYA BATTI- ANA KONU (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
153
Cevap
3
Favori
3.269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mmm2515

quote:

Orijinalden alıntı: umix353

Yaza yaza batırdınız Rusya'yı.

batmasın diye dua etmiyorsan ben de hiç bir şey bilmiyorum. çünkü neden putin batmasın ki Tayyib Erdoğan'ı bitirsin. içeriden artık ümidniz kalmadı Ruslara bel bağladınız. gerçekten çok acıklı bir durum ya. sizin adınıza üzülüyorum. yıllardır bir tane adam gibi adam çıkaramadınız (yok ki ) Tayyip Erdoğan'ın karşısına şimdi de Yaşasın putin :)))

Olur da Rusya pasifize edilirse, ABD'nin bize ihtiyacı kalmayacak yalnız.
    Uzun adam vs ABD olduğunda kim acıklı duruma düşüyor görürsün.

• http://tr.investing.com/indices/rtsi

2008 den beri en dusuk seviye de rusya borsasi.bu da demek oluyor ki krizi iliklerine kadar hissediyorlar..

Turk topraklarina goz koyan,ulkemizde ki terore yardim eden herkes boyle olacak..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shafter -- 11 Ocak 2016; 21:44:44 >
  • Petrolün varili 110 dolardan 30 dolara düşüyor ama Türkiye de benzin fiyatları yükseliyor. Sonra vay efendim Rusya batacak. He he batacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 ay önce ben rusyadayken 1 dolar 55 rubleydi şimdi 75 ruble olmuş durum da avrupanın ve ABD nin koyduğu amborgo ya daha fazla dayanacağını sanmıyorum rusyanın
  • Petrolde düştükçe düşüyor 30 dolara kadar düştü yakında bedava olur

• quote:

Orijinalden alıntı: wolfestein

Etrafımızdaki ülkeler ne kadar zayıf olursa o kadar iyi olur bizim için.

Tamamen yanlis bir dusunce. Avrupanin zenginligi komsu ulkelerin kalkinmasi ile basladi. Komsu zengin olunca sende zenginlesiyorsun.
  • Petrol düşüyor ama pompa fiyatlarına yansıyor mu bu? Benim cebime yansımıyorsa yemişim öyle işi. Bana yani vatandaşa yansımayan hiçbir kârlı olay, hiçbir gelişme umrumda değil. Masallara karnımız tok.

• @Shafter
    ABD petrolü ve doğalgazı bu şekilde tutmaya devam ederse Rusya'nın işi iyi görünmüyor gibi, bize karşı en büyük kozu doğalgaz olmasına rağmen doğalgaz satmaya devam etmesi buna mecbur olduğunu gösteriyor.Rusya'nın kaybettiği nokta ekonomisinin yaklaşık %70'inin petrol ve doğal gaz ihracatına dayanıyor olması, ekonomik çeşitlilik olmayınca petrol fiyatlarını düşürerek can damarını kesmiş oluyorsunuz. Petrol ve doğalgaz hem en güçlü hem de en zayıf olduğu yanı Rusya'nın.

Petrol ve doğalgazın bu şekilde düşmesi, ekonomisi buna dayanan Suudi Arabistan, Katar ve diğer Arap ülkelerini çok olumsuz etkiliyor. Bu ne kadar böyle devam eder bilinmez ama böyle devam etmesi lehimize gibi görünüyor, en azından doğalgazda Rusya'ya olan bağımlılığımızı azaltmak için farklı alternatiflere giriştik Katar'la petrol anlaşması yapıldı, IKB ile yapıldı. Tek bir ülkeye bağımlı olmamak önemli.

Dünya'da petrol fiyatları düşerken Türkiye'de aynı kalması ise devletin halkın cebini soyması anlamına geliyor

• haydi inşallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: KatakIysm

@Shafter
    ABD petrolü ve doğalgazı bu şekilde tutmaya devam ederse Rusya'nın işi iyi görünmüyor gibi, bize karşı en büyük kozu doğalgaz olmasına rağmen doğalgaz satmaya devam etmesi buna mecbur olduğunu gösteriyor.Rusya'nın kaybettiği nokta ekonomisinin yaklaşık %70'inin petrol ve doğal gaz ihracatına dayanıyor olması, ekonomik çeşitlilik olmayınca petrol fiyatlarını düşürerek can damarını kesmiş oluyorsunuz. Petrol ve doğalgaz hem en güçlü hem de en zayıf olduğu yanı Rusya'nın.

Petrol ve doğalgazın bu şekilde düşmesi, ekonomisi buna dayanan Suudi Arabistan, Katar ve diğer Arap ülkelerini çok olumsuz etkiliyor. Bu ne kadar böyle devam eder bilinmez ama böyle devam etmesi lehimize gibi görünüyor, en azından doğalgazda Rusya'ya olan bağımlılığımızı azaltmak için farklı alternatiflere giriştik Katar'la petrol anlaşması yapıldı, IKB ile yapıldı. Tek bir ülkeye bağımlı olmamak önemli.

Dünya'da petrol fiyatları düşerken Türkiye'de aynı kalması ise devletin halkın cebini soyması anlamına geliyor

Doğru diyorsunuz fakat şunu da unutmayın; benzin bizde 2 tl dizel 1.5 tl olsa tuvalete bile araba ile gideriz istanbulda 7/24 trafik olur artık. Bizim ülkemizde çünkü eline 20 bin tl geçen birisinin ilk düşüncesi ne araba alsam oluyor.
    Toplu taşıma mzellikle metro ağı bir londra gibi olmadan ulkemizde petrol fiyatının düşmesi demek intihar olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shafter -- 12 Ocak 2016; 9:08:41 >

• Hükümetin bunu düşünüp fiyatları düşürmediğini düşünmüyorum, siz iyi tarafından bakıyorsunuz. Benzinden gelen sıcak para daha çok ilgilerini çekiyor gibi. İstanbul'da metronun yaygınlaşmasının yavaş olmasını anlarım da Ankara geçen seneye kadar 2 hat üzerinde gidiyordu. Türkiye'de devlet halka değil halk devlete hizmet ediyor, bu mantığın değişmesi lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KatakIysm

Hükümetin bunu düşünüp fiyatları düşürmediğini düşünmüyorum, siz iyi tarafından bakıyorsunuz. Benzinden gelen sıcak para daha çok ilgilerini çekiyor gibi. İstanbul'da metronun yaygınlaşmasının yavaş olmasını anlarım da Ankara geçen seneye kadar 2 hat üzerinde gidiyordu. Türkiye'de devlet halka değil halk devlete hizmet ediyor, bu mantığın değişmesi lazım.

Turkiyenin gelirlerinin cok buyuk bir bolumu enerji tuketiminden kaynaklaniyor.basinda da petrol urunleri ve dogalgaz var.
    Sonucta sanayi den uretip kazanan bir ulke degiliz.Her ulkenin bir gecim kaynagi var bizimkisi de dedigim gibi enerjiden toplanan para.Bu yuzden petrol urunlerinde fiyat dususu demek batmamiz demektir..
    Gecen sene tum merkez bankasi rezervleri % 10 dan fazla dustu.Bu sene de kriz dolayisi ile dusmeye devam edecek.boyle giderse 5-6 sene sonra imf den borc isteyen ulkeler arasina gireriz.Bu yuzden ozellikle enerji urunlerinden akaryakittan vergi toplanmasi sart.

• Biz batmıyorsak Rusya hiç batmaz rahat olun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kartal Göz

Petrol düşüyor ama pompa fiyatlarına yansıyor mu bu? Benim cebime yansımıyorsa yemişim öyle işi. Bana yani vatandaşa yansımayan hiçbir kârlı olay, hiçbir gelişme umrumda değil. Masallara karnımız tok.

evet yansıyor daha dün indirim yapıldı.İsterse 0.01 kuruş indirim yapılsın sonuçta bu senin sorunun cevabına evet vermemize yeter.Daha dün indirim yapıldı biraz takip edin

şuanda 29 dolar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caneycaney -- 12 Ocak 2016; 14:39:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: caneycaney

quote:

Petrol düşüyor ama pompa fiyatlarına yansıyor mu bu? Benim cebime yansımıyorsa yemişim öyle işi. Bana yani vatandaşa yansımayan hiçbir kârlı olay, hiçbir gelişme umrumda değil. Masallara karnımız tok.

evet yansıyor daha dün indirim yapıldı.İsterse 0.01 kuruş indirim yapılsın sonuçta bu senin sorunun cevabına evet vermemize yeter.Daha dün indirim yapıldı biraz takip edin

şuanda 29 dolar

Bu benim soruma cevap değil, bunu sen de biliyorsun. Aynı oranda indirim oldu mu arkadaşım onu soruyorum ben. Boş yapma.

• quote:

quote:

quote:

şuanda 29 dolar

Bu benim soruma cevap değil, bunu sen de biliyorsun. Aynı oranda indirim oldu mu arkadaşım onu soruyorum ben. Boş yapma.

Sen boş yapma ülkedeki benzin fiyatının nasıl oluştuğundan haberin yok.%90 ı vergi olan bir ürün için aynı oranda indirim oldu mu diyen kişiyle muhattap dahi olmam ki dünyada benzinin satıldığı en pahalı ülkelerden biri olan Türkiye'de aynı oranda indirim beklemekte ayrı bir saflıktır

• quote:

quote:

quote:

quote:

şuanda 29 dolar

Sen boş yapma ülkedeki benzin fiyatının nasıl oluştuğundan haberin yok.%90 ı vergi olan bir ürün için aynı oranda indirim oldu mu diyen kişiyle muhattap dahi olmam ki dünyada benzinin satıldığı en pahalı ülkelerden biri olan Türkiye'de aynı oranda indirim beklemekte ayrı bir saflıktır

Çok sağol sanki biz verginin büyüklüğünü bilmiyorduk. Bizi aydınlattığın için teşekkürler. O düşüş kadar fark var mı diyorum halen daha lafı eveleyip geveliyorsun. Muhattab olan yok zaten, güle güle.

• Kartal Göz kullanıcısına yanıt
    Vergi buyuklugunu biliyor ve hala daha soruyor ayni oranda indirim varmi diye hayatin celiski olmus kardes hayrini gor

• quote:

quote:

quote:

şuanda 29 dolar

Bak chp li kardeşim.
    Bir ülke petrolu dışarıdan alıyorsa nasıl alıyor bılıyor musun? Petrolu alacağı ulke ıle anlaşıyor ve mısal 1000000 varil bana sat diyor ve onu deposuna koyuyor. Bu varili de mısal dıyorum 3-5 ay kullanıyoruz. Ardından petrol fıyatı dusuyor ve dıyoruz kı bıze 500000 varil sat ve onu da eskısının uzerıne koyup kullanıyoruz. Buna hedge etme denır. Yani sizin mantıgınıza gore dun brent 40 dolardı bugun 30 dolar neden bugun % 30 ındırım olmadı denmıyor bu ıslerde.
    Şu an belki de stoğumuzda ki petrolun bize maliyeti 70-80 dolar. Cunku bu alımlar kısa vadelerle olmuyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Yaw he he. Ucaklarini indirdik diye hokumeti su uzerinemi cikaralim. Baska kulp yok. Tr batar rusya batmaz.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.