Şimdi Ara

RUST [ANA KONU] (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.780
Cevap
35
Favori
155.420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Anarchist.

oyunu yarin aliyorum aslinda bugun alacaktim kartta limit problemi oldu ama yarina hallediyorum. steam id'lerinizi alintilayip yazarsaniz mobilden eklerim, kismetse yarin indirdikten sonra, diger gun beraber oynariz.

steamden ekledigimde mesaj atarim tanisiriz

biz hep buralardayız hocam server'a veya ts'mize gelirseniz tanışmaktan memnuniyet duyarım

id: bestianlorry117
  • quote:

Orijinalden alıntı: cankut_k

Bence oyun güzel alfa olmasına rağmen bug görmedim heralde alfa olmasının sebebi daha oyunda birçok item eksik falan yoksa bu haliyle bi çok oyuna taş çıkartır

Ev kurmak falan standart survival olaylarının dışında radyasyonlu yerlerden item falan bulma olayı iyi olmuş heyecan katıyor ve ilginçtir kendiniz yapamayacağınız sürpriz itemler var oralarda

Eğer kalabalık serverlara girerseniz attığınız her adıma dikkat etmeniz gerekir arkadaş bulmanızda zor çünkü kimse kendi mekanına yaklaşılmasından hoşlanmıyor,birçok kişide sürekli dolaşıp gördüğünü öldürüyor evine malzeme götürme derdinde

Gece gündüz döngüsü var gece mükemmel olmuş zifiri karanlık ve üşüyorsunuz bunu kendinize giyisi yaparak ilk 1-2 günde halletmek kolay ortalık sessizleşiyor tek odalı evinde sabahı bekleyen insanlara bile denk gelebiliyorsunuz dağların tepesinde ateşinizin ışığını görüp gelen insanlarmı dersiniz,açlığı dibe vurmuş son çare olarak ölümüne saldıranlarmı

Olumsuz taraflarını sorsanız ben harita yapısı ve modellemeler derim çünkü gerçekten boğucu bi görsellik sunuyor malesef koca haritada 1 tane yol var haritaya harita demek zor daha çok büyük bir pvp alanı gibi şehirler sokaklar caddeler bu oyunda göremezsiniz yapamazsınızda ev denilen şey şuan için ev yapılabilen tüm oyunlarda gömiceğiniz kadar kötü :)

Sonuç olarak bence bu haliyle bu ücreti hakediyor ve ilerde daha güzel olucağına inanıyorum

hocam alfa sürümünde olmasının tek sebebi eksik item'lar değil. facepunch forumlarını veya reddit'teki mod arkadaşların yorumlarına bakarsanız sadece betaya kadar bile oyun tanınamayacak derecede ilerleme kaydedecek. bunları en kolay takip yolu resmi 20-25 sosyal medya sorumlusunu forumlarda takip etmek. (her bölge için sorumlu var örneğin rusça konuşan almanca konuşan vs.)

gelmesi muhtemel sistemler

- oyun içi ekonomik sistem.
    - pazar alışverişleri
    - market kurma
    - banka kurma
    - at biniciliği
    - otomobil yapımı ve modifiyeleme
    - ilaç yapımı ve şifalı bitki tarımı
    - yangın
    - yağmur/kar döngüsü
    - müzik

gelmesi muhtemel item'lar

- ayı/köpek/geyik...vs farklı et ve algoritma sistemi
    - dürbün
    - zift
    - lastik
    - cam
    - su
    - boya
    - yem
    - tohum
    - bıçak
    - kürek
    - para

vs vs liste uzayıp gidiyor. ayrıca grafik iyileştirmeleri ses iyileştirmeleri derken uçup gidecek facepunch.

• Oyunda level sistemi vb. var mı? Örneğin karakterimizi geliştiriyoruz bir bölümde daha sonra bu yaptıklarımız yeni bölüme başlandığında sıfırlanıyor mu yoksa devam mı ediyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlogKaan

Oyunda level sistemi vb. var mı? Örneğin karakterimizi geliştiriyoruz bir bölümde daha sonra bu yaptıklarımız yeni bölüme başlandığında sıfırlanıyor mu yoksa devam mı ediyor?

şuan yok. ileride de yapılacağını düşünmüyorum açıkçası minecraftta da bundan seneler öncesi geldi level sistemi. ne kadar etkisiz ve amaçsız kaldığını gördük. keza diğer craft/survival oyunlarına da bakabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Scars-Of-Life

quote:

oyunu yarin aliyorum aslinda bugun alacaktim kartta limit problemi oldu ama yarina hallediyorum. steam id'lerinizi alintilayip yazarsaniz mobilden eklerim, kismetse yarin indirdikten sonra, diger gun beraber oynariz.

biz hep buralardayız hocam server'a veya ts'mize gelirseniz tanışmaktan memnuniyet duyarım

hocam bulamadim oyle birisini yanlis vermis olabilir misiniz?
    RUST [ANA KONU]

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

RUST [ANA KONU]

hocam siz id verin ben ekleyeyim madem

• quote:

quote:

quote:

quote:

RUST [ANA KONU]

hocam siz id verin ben ekleyeyim madem

Tranquila benim Id'm, oyunu indirdim bugun. haberlesiriz steamden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• @Scars-Of-Life hocam PC'den hallettim ekledim sizi.

oyuna şöyle bir girip baktım. sistemim güçlü olmasına rağmen fastest'da biraz kare atlama sorunu alıyorum ama Fast'teyken her şey güzel. beraber oynamak için can atıyorum :) iyi akşamlar herkese

edit: pc'de 2 ekran kartı var, güçlü olana ayarladım yüksek performansta maksimum çözünürlükte güzel şekilde oynayabildim kare atlamadan. ben oynamaya hazırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Selami Şahin 1.6 ie -- 16 Ocak 2014; 20:40:11 >
  • quote:

@Scars-Of-Life hocam PC'den hallettim ekledim sizi.

oyuna şöyle bir girip baktım. sistemim güçlü olmasına rağmen fastest'da biraz kare atlama sorunu alıyorum ama Fast'teyken her şey güzel. beraber oynamak için can atıyorum :) iyi akşamlar herkese

edit: pc'de 2 ekran kartı var, güçlü olana ayarladım yüksek performansta maksimum çözünürlükte güzel şekilde oynayabildim kare atlamadan. ben oynamaya hazırım

kabul ettim hocam yarın sabah 6dan itibaren online olurum muhtemelen

• quote:

Oyunda level sistemi vb. var mı? Örneğin karakterimizi geliştiriyoruz bir bölümde daha sonra bu yaptıklarımız yeni bölüme başlandığında sıfırlanıyor mu yoksa devam mı ediyor?

şuan sadece recipe okuyup yeni itemler yapmayı öğrenebiliyorsunuz fakat server değiştirince tekrar crafting menüsü sıfırlanıyor
  • quote:

quote:

şuan yok. ileride de yapılacağını düşünmüyorum açıkçası minecraftta da bundan seneler öncesi geldi level sistemi. ne kadar etkisiz ve amaçsız kaldığını gördük. keza diğer craft/survival oyunlarına da bakabilirsiniz.

quote:

Orijinalden alıntı: cankut_k

quote:

şuan sadece recipe okuyup yeni itemler yapmayı öğrenebiliyorsunuz fakat server değiştirince tekrar crafting menüsü sıfırlanıyor

Cevaplar için teşekkür ederim. Gameplayleri izledikten sonra tekrar konuya yazacağım.

• iyi günler beyler rust benim de hoşuma gitti fakat direk 20 dolar vermek istemediğim için önce deneme amaçlı illegal yollardan edindim fakat oyunu oynayamadım hangi servera bağlanmak istesem connection failed veriyor bunu nasıl çözeriz bilen var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pastece

iyi günler beyler rust benim de hoşuma gitti fakat direk 20 dolar vermek istemediğim için önce deneme amaçlı illegal yollardan edindim fakat oyunu oynayamadım hangi servera bağlanmak istesem connection failed veriyor bunu nasıl çözeriz bilen var mı ?

hocam tunngle'a ihtiyaç duyuyorsunuz. veya aynı oyuna sahip bir arkadaşınızla hamachi üzerinden de oynayabilirsiniz. normal sunuculara bağlanamazsınız korsan oyun ile
  • quote:

quote:

iyi günler beyler rust benim de hoşuma gitti fakat direk 20 dolar vermek istemediğim için önce deneme amaçlı illegal yollardan edindim fakat oyunu oynayamadım hangi servera bağlanmak istesem connection failed veriyor bunu nasıl çözeriz bilen var mı ?

hocam tunngle'a ihtiyaç duyuyorsunuz. veya aynı oyuna sahip bir arkadaşınızla hamachi üzerinden de oynayabilirsiniz. normal sunuculara bağlanamazsınız korsan oyun ile

Teşekkürler hocam dediklerinizi deneyeceğim

• quote:

quote:

quote:

Yok sadece tunggle veya hamachi ile değil dedicated serverlara gayet ip ile girebilirsiniz fakat sürümün aynı olması gerekiyor sürüm aynı değildir veya server kapanmıştır hatayı o yüzden veriyordur. Denedim onayladım. Kürekli oyunda hack olayının önüne geçemediği için bir çok server sahibi serverını kapadı diye duydum.

Not: Korsana teşvik değildir insanlar denemeden hiç bir şey almamalı bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: 1Ceko

quote:

quote:

quote:

Not: Korsana teşvik değildir insanlar denemeden hiç bir şey almamalı bence.

%10000 katılıyorum dostum dayz aldım almaz olaydım oyun kasmaktan geçilmiyor sistemimde o kadar kötü değil

şimdi aynısını rust a deniyeceğim korsan indiriyorum eğer beğenirsem satın alıcam

• Rust oyununu official server'da oynadıktan sonra,

Konudaki Türk sunucusuna katıldım. (Bağlantı adresi 46.4.57.143:28025)

Açıkçası bu kadar sorunsuz ve güzel bir ortam beklemiyordum (Malum bizim online bilgisayar oyunlarındaki oyuncu tavırlarımız pek olumlu olmuyor).
    Oyunda odun toplayarak büyük bir plaza inşa etmeye başladım ve sonunda bir sürü iyi oyuncu ile tanıştık. Onlar da plazadan birer dair edindiler ve oyundaki becerilerimizi birleştirip binamızı hızla yükseltmeye başladık.

Bu güzel oyunun içerisinde artık güzel bir yuvamız var, "bizim" olan hoş bir ev. Karşımızda da metal malzemeden inşa edilen bizim plazamız gibi sunucunun bir başka gururu olan bir yapı daha var. Oyun sadece inşa ve craft üzerine değil tabii ki. Zombi ve vahşi hayvan avlarına çıkıyor, oyun haritasının değişik bölgelerinde, radyasyonlu alanlarda hep beraber maceralar yaşıyoruz.

Oyun henüz beta bile değil, early alpha. Ancak bu kadar az boyut, bu kadar erken bir süreç olmasına rağmen RUST oyunu içerisinde bu kadar eğlenceli şeyler olması büyük başarı. Oyunun şu anki başarısı, 5 gb yükletip yarım yamalak çalışan ve hala developer takımının optimizasyon çabası göstermek yerine abuk subuk yamalarla karşımıza geldiği DayZ ile karşılaştırılamaz bile.

RUST için grafikler deseniz elbette işin daha başında ama gördüğüm en güzel gündoğumu ve günbatımı bu oyunda diyebilirim.

Türk sunucusundaki aktif oyuncu sayısı çift hanelere çıktı ve tahminin ara tatil döneminde öğrenci arkadaşların da oyuna katılımıyla kapasiteyi zorlayacak gibi. Sunucumuz ve RUST oyunu için için çok güzel hatta moda deyimle çılgın projelerim var ancak online admin henüz göremedim.

RUST'ı denemenizi sizlere de öneririm, yeni dönem sandbox surviving bilgisayar oyunları içerisinde en iyi başlangıç yapanı denebilir.

• oyunu alalı 3 hafta oldu ilk defa dün tadına varabildim. bilmediğim serverlarda oyunu öğrendikten sonra şimdi burada paylaşılan server'ı keşfettim. dün fazlasıyla eğlendim diyebilirim. oyunla ilgili söylenmesi gereken ilk şey bir klan oluşturup dolanmak gerekliliği. diğer türlü küçük balık olup ezilip gidiyorsunuz. kayalıkların arasına küçük kulübeler yapıp hayatta kalmaya çalışıyorsunuz ve tabiki kimsenin sizi farketmemesini umuyorsunuz. en azından siz onları farketmeden önce! bunların hepsi pvp sunucusunda olan şeyler. yoksa pve sunucularında da evinizi yağmalayan tipler çıkıyor karşınıza. adam 6 katlı evimin 6. katındaki penceresine yetişmek için evin dışından merdiven yapmış. be adam evde zaten bi şey yok, harcadığın oduna yazık :)

her neyse. şu an için güzel bir topluluk oluşturup ardından aynı sunucuda birden fazla topluluğa yer verip savaşlar yapmak aşırı eğlenceli olacaktır. bu arada plazada benim de bir evim var :) ama neden şu anda sunucu açılmıyor herhangi bir bilgim yok. tamamen mi kapandı yoksa? eğer öyleyse bence yeni bir sunucu açılması gerekiyor.

sunucudaki nickim: humma kavula!

• Oyunu dün satın aldım ancak tek başıma çok zevk alamadım, oyunu temel olarak kavradım, zaten uzun dayz ve minecraft tecrübem var çok zor olmadı.
    Steam id: utku_gencay
    Beraber oynamak isterseniz ekliyebilirsiniz
  • 46.4.57.143:28025

bu server'a dün bağlanmaya çalıştığımda başarısız oldum acaba benim bağlantımda mı bir sorun vardı (diğer oyunlara girebiliyordum) yoksa server mı kapalıydı?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.