Şimdi Ara

rusça mi japonca mi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
1.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 2 senedir Rusça eğitimi alıyorum ve Japoncanın daha fazla işine yarayacağını düşünüyorum hocam. Türkiye de yaşayan Azeriler, Türkmenler ve genel olarak Özbek, Tatar, Kırgız vs Rusçayı ana dili gibi biliyor ve asla onlar kadar iyi konuşamaz öğrenemezsin. İleride bir iş görüşmesine falan gittiğinde bu adamlar senin önüne geçebilir. Mesela babamın çalıştığı iş yerinde Azeri bir hanım Rusya ve orta asya ile şirketin iletişim işlerini hallediyor. Onların ana dili çünkü, ana dil gerçekten çok farklı bir olay. Bizim etimiz ne budumuz ne Kırgız adamla Rusça konuşunda yarışacağız. Bu sebeplerden ötürü Japoncayı seçmelisin. Zaten son günlere bakınca Türkiye ile Rusya'nın arası bayağı limoni.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Silvérlight

日本語のほうがいいね。。。

私の意見と同じでは最高の日本人です

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İkı milletinde dili işe yarar iki milletin hatunları da sağlamdır
  • Rusça diyenlerdenim ben de :)
  • Rusca daha sexy ama Japonca is hayatinda isine yarar, bu yuzden ben Yunanca diyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: crooked

quote:

Orijinalden alıntı: Furkan-37

japonca çok güzel dil bence, benim çok hoşuma gidiyor. konuşması çok güzel yani

"itami wo kanjiru, itami wo kangaero, itami wo uketore, itami wo shire.
    koko yori, sekai ni itami wo... SHINRA TENSEI!!!!!!!!"

Son 2 kelime beni benden aldi

https://www.youtube.com/watch?v=WflEKJg1SXw

• quote:

Orijinalden alıntı: Ele7en

quote:

Orijinalden alıntı: Silvérlight

日本語のほうがいいね。。。

私の意見と同じでは最高の日本人です

グーグルトランスレートを使ったんでしょうww
  • Ist aydin unide okuyorum. Beykentte ve Okanda da var evet. Ben beykenti begenmedim okanda daha uzak ve daha pahali. Ayrica bizim bölüm baskani Ataol Behramoğlu buyuk bi arti bence Bu arada Rusyayla iliskiler malum diyip japoncaya yoneltmek veya yonelmek bence yanlis cunku rusya turkiye kari koca gibidir. En fazla 2 yila duzelir diyorum ben. Ancak dedigim gibi is acisindan isterseniz Japonca okuyun daha avantajli :) yine de insan nerde mutlu olucaksa orda olmali

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.