Şimdi Ara

Rusça fiilleri öğrenirken...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
2.933
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kendi kendime rusça öğrenen biriyim. Gramer konularına dalmadan önce biraz kelime bilgim olsun dedim ve önce isimlerden öğrenmeye başladım. En çok kullanılan 600 tane ismin telaffuzunu ve yazılışını öğrendim ve fiil öğrenmeye karar verdim. Benim aklıma takılan şu; ben bu isimleri sözlükteki yazan şekliyle öğrendim çekim konularına henüz girmediğim için. Rusça fiilleri öğrenirken de başta sadece sözlük formatındaki şeklini yani yalın halini mi öğrenmeliyim? Ben isimleri öğrendiğim şekilde öğrenip, çekimleri de öğrendikten sonra öğrendiğim fiilleri çekimleyerek pratik yaparım diye düşünüyorum. Yaptığım olağan çalışma şekli mi? Bu işte tecrübeli olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

İyi günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozan301 -- 6 Ağustos 2014; 10:32:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ozan301

Merhaba

Kendi kendime rusça öğrenen biriyim. Gramer konularına dalmadan önce biraz kelime bilgim olsun dedim ve önce isimlerden öğrenmeye başladım. En çok kullanılan 600 tane ismin telaffuzunu ve yazılışını öğrendim ve fiil öğrenmeye karar verdim. Benim aklıma takılan şu; ben bu isimleri sözlükteki yazan şekliyle öğrendim çekim konularına henüz girmediğim için. Rusça fiilleri öğrenirken de başta sadece sözlük formatındaki şeklini yani yalın halini mi öğrenmeliyim? Ben isimleri öğrendiğim şekilde öğrenip, çekimleri de öğrendikten sonra öğrendiğim fiilleri çekimleyerek pratik yaparım diye düşünüyorum. Yaptığım olağan çalışma şekli mi? Bu işte tecrübeli olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

İyi günler.

Baştan söyleyeyim. Eğer kullandığın sözlük Fono'nun ise at çöpe gitsin.
    Fillere gelince, önce mastarlı hallerini öğren.
    Çalışma şekli iyi mi kötü mü bilmem, ama Rusça kendi kendine öğrenilecek bir dil değildir, çok daha umut bağlama. Özel ders veya kurs şart.

• Normalde bu yazıya cevap yazmazdım. Ama bir iki şey diyeyim: Bu forumlarda sizin gibi bir b*k bilmeden, veya bildiğini sanarak, insanlara neyi yapabileceği veya neyi yapamayacağı üzerine konuşanlar ve "gerçeği" söylediklerini öne sürerek çabalayan insanların heveslerini kıranlar veya kırdığını sananlar var. Sizin düşünceniz beni ilgilendirmiyor. Sorduğum sorunun cevabını bilmiyorsanız yazmanıza gerek de yok, bilmediğini kendiniz belirtiyorsunuz. Aslına bakarsanız ingilizce dil forumları varken buraya yazmak benim hatamdı.

Yanlış anlamayın konu ben değilim. Bu mesajı yazıyorum çünkü bu forumda bu işi kendi başlarına çabalayarak öğrenmeye çalışanlar var ve amacım onlara yalnız olmadıklarını göstermek istememdir. Sizin gibi "Rusça çok acaip zor , tek başına imkansız" diyen forumlulara, ekşicilere vs. kulak assaydım şu an 650 kelime değil 0 kelime bilirdim. Zaten kimsenin derdi kendi kendine rusçayı öğrenin, native gibi "çatır çatır" konuşmak değil. Bu zaten pratik yapmadan olmaz... Herkesin bir dilden beklediği farklı şeyler vardır. Durum böyle olunca bir şey bilmeden cevap yazmanız cahilliğinizin bir başka dışavurumu.

Kendi kendine öğrenmek demişken... İngilizce dilini yıllardır kendi çabamla öğreniyorum. Herhangi bir yurtdışı deneyimim yok, kurs yok, hoca yok, üniversite yok. Çok ender olarak pratik yapma şansım oldu. Şu an ingilizce kelime haznem min 16 bin kelime ve yabancı bir filmi neredeyse altyazısız izleyebiliyorum. İlerde ABD'ye gideceğim ve konuşma yeteneğini kazanmam bir senemi almayacak bile, biliyorum. Herneyse...

Belki birisi bu yazıyı okur ve öğrenme heyecanını sürekli ayakta tutar. Bu mesaj da amacına ulaşmış olur.

Be your own master.

End of transaction.

• ozan301 O kullanıcısına yanıt
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-CBA297BAF -- 10 Ağustos 2014; 22:30:25 >
  • quote:

Merhaba

İyi günler.

Hocam bence fiilleri çekimleri ile öğrenirseniz daha faydalı olur diye düşünüyorum..

• quote:

Normalde bu yazıya cevap yazmazdım. Ama bir iki şey diyeyim: Bu forumlarda sizin gibi bir b*k bilmeden, veya bildiğini sanarak, insanlara neyi yapabileceği veya neyi yapamayacağı üzerine konuşanlar ve "gerçeği" söylediklerini öne sürerek çabalayan insanların heveslerini kıranlar veya kırdığını sananlar var. Sizin düşünceniz beni ilgilendirmiyor. Sorduğum sorunun cevabını bilmiyorsanız yazmanıza gerek de yok, bilmediğini kendiniz belirtiyorsunuz. Aslına bakarsanız ingilizce dil forumları varken buraya yazmak benim hatamdı.

Yanlış anlamayın konu ben değilim. Bu mesajı yazıyorum çünkü bu forumda bu işi kendi başlarına çabalayarak öğrenmeye çalışanlar var ve amacım onlara yalnız olmadıklarını göstermek istememdir. Sizin gibi "Rusça çok acaip zor , tek başına imkansız" diyen forumlulara, ekşicilere vs. kulak assaydım şu an 650 kelime değil 0 kelime bilirdim. Zaten kimsenin derdi kendi kendine rusçayı öğrenin, native gibi "çatır çatır" konuşmak değil. Bu zaten pratik yapmadan olmaz... Herkesin bir dilden beklediği farklı şeyler vardır. Durum böyle olunca bir şey bilmeden cevap yazmanız cahilliğinizin bir başka dışavurumu.

Kendi kendine öğrenmek demişken... İngilizce dilini yıllardır kendi çabamla öğreniyorum. Herhangi bir yurtdışı deneyimim yok, kurs yok, hoca yok, üniversite yok. Çok ender olarak pratik yapma şansım oldu. Şu an ingilizce kelime haznem min 16 bin kelime ve yabancı bir filmi neredeyse altyazısız izleyebiliyorum. İlerde ABD'ye gideceğim ve konuşma yeteneğini kazanmam bir senemi almayacak bile, biliyorum. Herneyse...

Belki birisi bu yazıyı okur ve öğrenme heyecanını sürekli ayakta tutar. Bu mesaj da amacına ulaşmış olur.

Be your own master.

End of transaction.

1. rusça bilen birisiyim, o yüzden yorum yaptım.
    2. ingilizcede altyazısız film izlemek çok da büyük birşey değildir. bunu yıllar içinde becerdiysen, hiç de başarılı olduğunu sanma.
    3. ingilizce ile rusçayı aynı kefeye koyarak en büyük hatayı yapmış olursun.
    4. rusçada kendi kendine advanced falan demiyorum, intermediate ol da gel bakayım o zaman görelim. ;)
    5. bir kurs veya özel ders desteği olmadan dil öğrenmek mümkündür tabiki. fakat her dili değil. özellikle de çince, rusça ve arapça için bunları unutun. ha varsa böyle biri buyursun gelsin.

• quote:

Normalde bu yazıya cevap yazmazdım. Ama bir iki şey diyeyim: Bu forumlarda sizin gibi bir b*k bilmeden, veya bildiğini sanarak, insanlara neyi yapabileceği veya neyi yapamayacağı üzerine konuşanlar ve "gerçeği" söylediklerini öne sürerek çabalayan insanların heveslerini kıranlar veya kırdığını sananlar var. Sizin düşünceniz beni ilgilendirmiyor. Sorduğum sorunun cevabını bilmiyorsanız yazmanıza gerek de yok, bilmediğini kendiniz belirtiyorsunuz. Aslına bakarsanız ingilizce dil forumları varken buraya yazmak benim hatamdı.

Be your own master.

End of transaction.

bana da aynısını yaptı bu çok bilir arkadaş. iyi cevap yazmışsın hocam. bu arkadaş hep böyle millete negatif enerji saçıyor.

• Üstteki konudaki arkadaş Rusça ile İngilizce'yi aynı kefeye koymuş. Eğer o dil hakkında yeterli bilgi sahibi değilseniz yorum yazmayın.Arkadaşları yanlış yönlendirmiş olursunuz.Bunu şu nedenle anlatıyorum.Bende İngilizce öğrenene kadar bu dilin zor olduğunu sanıyordum.Ama diğer dillere çalışmaya başlayınca gerçekten İngilizce çok kolay geliyor.Almanca,Rusça,Fransızca bunlar kolay diller sayılmaz.İngilizce bunların yanında basit kalıyor.

Bir de sistenin yabancı dil bölümünde malesef çok yanlış yönlendirmelere var.Birçoğu sadece reklam.Faydalı sistemleri önerenler az malesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: giroh26

quote:

Be your own master.

End of transaction.

bana da aynısını yaptı bu çok bilir arkadaş. iyi cevap yazmışsın hocam. bu arkadaş hep böyle millete negatif enerji saçıyor.

halbuki bu tarz bir konuda ilk defa yorum yaptım. enteresan...
    şimdi söyle bakalım, başka hangi konu hakkında böyle bir yönlendirme yapmışım? madem bir iddia atıyorsun ortaya, dur bakalım arkasında. ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: rat.planet

Üstteki konudaki arkadaş Rusça ile İngilizce'yi aynı kefeye koymuş. Eğer o dil hakkında yeterli bilgi sahibi değilseniz yorum yazmayın.Arkadaşları yanlış yönlendirmiş olursunuz.Bunu şu nedenle anlatıyorum.Bende İngilizce öğrenene kadar bu dilin zor olduğunu sanıyordum.Ama diğer dillere çalışmaya başlayınca gerçekten İngilizce çok kolay geliyor.Almanca,Rusça,Fransızca bunlar kolay diller sayılmaz.İngilizce bunların yanında basit kalıyor.

Bir de sistenin yabancı dil bölümünde malesef çok yanlış yönlendirmelere var.Birçoğu sadece reklam.Faydalı sistemleri önerenler az malesef.

Rusça ile İngilizce tabii ki aynı zorlukta değil. Bir şey yazarken "her şeyi" düşünüp yazamam, bunu okuyan adamın kendisi düşünmeli veya yaparak kendisi görmeli. Yazar okuyucu için düşünemez, bu zaten faydalı da olmaz.

Rusça (gördüğüm kadarıyla) çok istisnası olan, İngilizceye göre karmaşık bir dil. Sadece "Benim birşeyim" demek gerekirken dahi özne birçok durumda farklı hallere bürünüyor, İngilizce'deki gibi "My bilmembirşey" gibi değil, bunu siz de biliyorsunuzdur. Ama ne sana benim bu söylediğimle dalga geçme hakkını verecek kadar, ki haklı olsan dahi bu dalga geçme hakkını sana vermiyor, ne de bir önceki kullanıcının dediği gibi öyle bu "olmayacak" derecede zor da değil. En azından bana zor gelmiyor, bana gelmiyorsa birçok insana da gelmez. Diyelim ki zor. Sizin dediğiniz gibi çok zor. Göz ardı ettiğiniz şey insana verilen çalışma yeteneği... Çalışmayla insan, herşeyi başarabilir.

Üstteki kişi benim hakkımda hiç bir şey bilmediği halde o kadar sürede başardıysan zaten kendini bir şey sanma diyor. Sonra kendisi ingilzce altyazısız film izlemek bir şey değildir diyor. Düşüncesizce yazı yazdığı ise her halinden belli. Çünkü ingilizce filmi aşağı-yukarı anlayabilmek için kaç kelime yeterli bilmem ama 16bin kelime yeterde artar bile, çünkü diyaloglar hep sıradan konuşma dilinden kelimeler içermekte.. Ne dediğimi anlatabiliyorumdur umarım. Yıllarca edilnilen şey film izleme yeteneği değildi, 16 bin kelimeyi bilmekti. Yıllarca dediğim şeyden kaç sene anladığını dahi bilmiyorum, ilgilenmiyorum da. Advanced değil Intermediate yaparsam yanına gelecekmişim... Hahaha... Ne için? Tanımadığım seni, g*t etmek için mi? Sana bir şey kanıtlama çabasına girerek, seni neden onurlandırayım ki? Seni neden umursayayım? Sen kimsin?

Siz burada hiç tanımadığınız adamlara boş boş laf çakmaya devam edin. Kaç aylık yazılara sırf tartışma başlatmak için cevap yazmaya devam edin. Ben çalışmaya devam ediyorum, kelime bilgim şu an 1000~. Kelime haznem günden güne artıyor, gramer konularında da yavaş yavaş sabırla ilerliyorum. Yapmak isteyen yapar, yapıyor da. Sizler gibi "insanların" sözlerine bakıp, Rusça öğrenmekten (kendi istediği şeyi almaktan) vazgeçecek adam başlamasın zaten bu işe.

@rat.planet Forumda yanlış yönlendirmeler yapan kimselerden dem vurmuşsun ama şikayet ettiğin şey senin kendi davranışında da tezahür bulmuş. Bunu bir düşün. Yardım etmek isteseydin, yardım ederdin. Sen de diğer kullanıcı ile aynı şekilde tanımadığın bir kimse ile "senin düşüncen yanlış, benimki doğru" diyerek sidik yarıştırıyorsun. Yaptığın şey yapıcı değil, umarım farkındasındır. Gördüğün gibi bu konu gramer öğrenme metodu ile ilgili yardım alma başlığı (idi), senin şu anki yazdığın şeyi yazabileceğin yer değildi.

Benim ile sizlerin arasındaki fark şu: Ben senin gibi insanlarla dalga geçmiyorum ve Rusça bildiğini söyleyip intermediate seviyedeki adamlardan yardım bekleyen diğer kullanıcı gibi kimseye bu dil aman çok zor, kursa gitmezsen bir şey yapamazsın, kurs-özel ders şart deyip kursa gitmek istemeyenlerin veya kursa kimi sebeplerden gidemeyecenlerin heveslerini kırmıyorum. Yine önceki mesajımda dediğim gibi, burada konu ben değilim.

Herneyse... Ben bir soru sordum, sorumun cevabından başka herşey söylendi. Değerli fikirlerinizi kendinize saklayın, ya da istediğiniz kadar dökün. Kimin umurunda ki?

• Öncelikle bir kere kelimeleri kullanış biçiminiz bizimkinden çok farklı.Bu üslüpla bu konular tartışılmaz.Ben sizinle dalga geçmedim.Ama siz yazınızla normal dilde kullanılması insana fazla olumlu gelmeyen kelimeler kullanmışsın.
    Benim anlatmak istediğim Rusça ile İngilizce'yi aynı kefeye koymanın çok yanlış olduğu.Ve ben size tek başınıza dil öğrenemezsiniz demedim.Cümlenin sonuna gülücük atmam sizinle dalga geçtiğim anlamına gelmiyor.Bugüne kadar sitede kimseyle dalga geçmedim.Dil öğrenenlere yardım etmeye çalışıyorum.Mesajlarımın yarısının yardım konusu olduğunu görebilirsiniz.
    Siz neden tavsiye vermediğimi yazmışsınız.Evet son 4-5 gündür artık tavsiye vermeyi bıraktım.Çünkü sitede büyük bir reklam grubu var.Her tavsiyemde mesajlarım gereksiz yere beğenilmiyor.İlginç yorumlar yazılıyor.Verdiğim kaynaklar tamamen ücretsiz ve yasal olması demek ki onların işine gelmiyor.Artık sitede yabancı diller konusunda kimseye bu nedenle yardım etmeyeceğim.Çünkü değeri bilinmiyor.

Son olarak benim size tavsiyem Rusça konusunda şunlar olabilir.
    Eğer paranız varsa hiç uğraşmadan Rosetta Stone TOTALE 6 aylık üyeliği alarak çalışıp rahatlıkla orta seviyeye gelebilirsiniz.Nerden biliyorsun dersen 2 arkadaşım da bu sistemle Rusça Konuşuyor ve kitap okuyorlar.Bende italyanca'yı bu sistemle öğrendim.Verdiğiniz paraya değer.Kesinlikle korsanı kullanma.400-500 saatin heba olur.

Eğer ben fazla para veremem diyorsan en mantıklı iş ücretli podcast derslerle bu işi halletmek olacaktır.1 aylık üyelik alırsın.Tüm dersleri pdf içerikleriyle beraber indirip çalışırsın.Advanced seviyesine kadar birçok kaliteli ders var.Ben italyanca'yı bu site sayesinde advanced yaptım.Bir aylık 8 dolar sanırım.
    http://www.russianpod101.com

Eğer para vermeden çalışmak istiyorsan kaynaklar çok ama yararlı kaynak Türkçe çok az. Ama en ucuz ve en kapsamlı kaynak üstteki podcast sitesi.Artık dünyada zaten podcast derslerle dil öğrenme modası var.Herkes bu şekilde öğreniyor.

Başarılar dilerim.

• quote:

Öncelikle bir kere kelimeleri kullanış biçiminiz bizimkinden çok farklı.Bu üslüpla bu konular tartışılmaz.Ben sizinle dalga geçmedim.Ama siz yazınızla normal dilde kullanılması insana fazla olumlu gelmeyen kelimeler kullanmışsın.
    Benim anlatmak istediğim Rusça ile İngilizce'yi aynı kefeye koymanın çok yanlış olduğu.Ve ben size tek başınıza dil öğrenemezsiniz demedim.Cümlenin sonuna gülücük atmam sizinle dalga geçtiğim anlamına gelmiyor.Bugüne kadar sitede kimseyle dalga geçmedim.Dil öğrenenlere yardım etmeye çalışıyorum.Mesajlarımın yarısının yardım konusu olduğunu görebilirsiniz.
    Siz neden tavsiye vermediğimi yazmışsınız.Evet son 4-5 gündür artık tavsiye vermeyi bıraktım.Çünkü sitede büyük bir reklam grubu var.Her tavsiyemde mesajlarım gereksiz yere beğenilmiyor.İlginç yorumlar yazılıyor.Verdiğim kaynaklar tamamen ücretsiz ve yasal olması demek ki onların işine gelmiyor.Artık sitede yabancı diller konusunda kimseye bu nedenle yardım etmeyeceğim.Çünkü değeri bilinmiyor.

Son olarak benim size tavsiyem Rusça konusunda şunlar olabilir.
    Eğer paranız varsa hiç uğraşmadan Rosetta Stone TOTALE 6 aylık üyeliği alarak çalışıp rahatlıkla orta seviyeye gelebilirsiniz.Nerden biliyorsun dersen 2 arkadaşım da bu sistemle Rusça Konuşuyor ve kitap okuyorlar.Bende italyanca'yı bu sistemle öğrendim.Verdiğiniz paraya değer.Kesinlikle korsanı kullanma.400-500 saatin heba olur.

Eğer ben fazla para veremem diyorsan en mantıklı iş ücretli podcast derslerle bu işi halletmek olacaktır.1 aylık üyelik alırsın.Tüm dersleri pdf içerikleriyle beraber indirip çalışırsın.Advanced seviyesine kadar birçok kaliteli ders var.Ben italyanca'yı bu site sayesinde advanced yaptım.Bir aylık 8 dolar sanırım.
    http://www.russianpod101.com

Eğer para vermeden çalışmak istiyorsan kaynaklar çok ama yararlı kaynak Türkçe çok az. Ama en ucuz ve en kapsamlı kaynak üstteki podcast sitesi.Artık dünyada zaten podcast derslerle dil öğrenme modası var.Herkes bu şekilde öğreniyor.

Başarılar dilerim.

Yazdığım şeylerin birçoğu size yöneltilmiş eleştiriler değildi aslında. Yanlış anlaşılmadan ötürü özür dilerim, kusura bakmayınız.

Rusça konusuna gelince; Rusça için Rosetta Stone kullanıyorum (korsan), ama Totale nedir bilmiyorum. Önerinizi dikkate alacağım. Türkçe kaynak konusunda haklısınız, Ben de İngilizce kitaplardan Rusça çalışıyorum, çok yararlı oluyor. Rusça filmlerin listening için yararlarından bahsetmeye gerek yok zaten.

Yardımınız için teşekkür ederim, iyi akşamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozan301 -- 11 Kasım 2014; 17:32:15 >

• Daha önce açtığım konudan copy-paste yapıyorum.

Arkadaşlar bu forumda ve daha bir çok forumda Rosetta Stone'un en iyi dil öğrenme araçlarından biri olduğu konusunda hemfikiriz. Bu programı google da arama yaptığınızda bile benim 4-5 sene önce bu program hakkında açtığım konular görünecektir.
    http://forum.donanimhaber.com/m_41341380/mpage_3/tm.htm
    Yani demek istediğim bu programı uzun süredir biliyor ve kullanıyorum. Birçok yerde bu program tavsiye ediliyor güzel ama bir ayrıntı var. Bu programın korsanı size malesef dil öğretmiyor.Sadece belli konularda papağan oluyorsunuz.Nedeni ise korsan versiyonlarda birçok aracın eksik olması.Daha önce versiyon 2 vardı.Basit arayüzlüydü.Versiyon 3 çıktı.Bu sefer firma korsan yazılımları engellemek için 2 haftada bir güncellemeler çıkardı. Korsan olunca siz güncellemeri indiremediğiniz için bazı konulara eksik çalışıyorsunuz. Ve son olarak Versiyon 4 TOTALE çıktı.Bu son versiyonla Rosetta Stone dil öğrenme konusunda çığır açtı.Artık sadece dil dersleri değil bazı eklentiler geliştirdiler.İşte sistem şöyle işliyor.

TOTALE'nin farkları şunlar;

-İnternet erişimiyle dersleri takip ediyoruz.isterseniz 3 mb bir program ile pc ye kurup öyle nete bağlanıp çalışıyor
    -Mobil app özelliği ile Telefondan dersleri takip edebiliyoruz.
    -Öğretmenler canlı özel ders veriyor.Bir ayda 4 kez öğretmenle canlı görüşme var.Tabi bu genelde saat farkından dolayı gece oluyor.Uyku saatlerinize denk geliyor.
    -Öğreneceğiniz dille ilgili oyunlar ve eğitim aktiviteleri var.
    -Dille ilgili hikayeler ve o hikayelerle ilgili aktiviteler yer alıyor.
    -Totale sisteme giriş yaptığınızda aynı dili öğrenen diğer kişiler sağ alt tarafla hangi dersi öğreniyor onu gösteriyor.
    -Daha fazla görsel destek sağlayarak dersi öğretiyor.
    -Program 3 ana bölmeden oluşuyor.Rosetta Course,Rosetta Studio,Rosetta Word.Önce ROsetta Course'da dersleri bitiriyoruz.SOnra Rosetta Studio ile Hocalarla etkileşimli aktivite çözüyoruz.Rosetta Word ile kelimeler öğreniyoruz. Rosetta Word 3 bölüme ayrılıyor.Solo,Duo,Simbio.Bunlarda kısaca dersle ilgili müthiş aktiviteler.

Totale tanıtım videosu.Dikkatli izleyin.
    http://www.youtube.com/watch?v=hnECx_z-Dh0

Arkadaşlar bu programın eğer gerçekten faydasını görmek istiyorsanız Orjinal olarak satın alın.Zaten beğenmezseniz para iadesini hemen yapıyorlar.Korsan kullanıpta o kadar saatinizi heba etmeyin.Benim size tavsiyem budur. Verdiğiniz paraya fazlasıya değecek.

• quote:

Daha önce açtığım konudan copy-paste yapıyorum.

Arkadaşlar bu forumda ve daha bir çok forumda Rosetta Stone'un en iyi dil öğrenme araçlarından biri olduğu konusunda hemfikiriz. Bu programı google da arama yaptığınızda bile benim 4-5 sene önce bu program hakkında açtığım konular görünecektir.
    http://forum.donanimhaber.com/m_41341380/mpage_3/tm.htm
    Yani demek istediğim bu programı uzun süredir biliyor ve kullanıyorum. Birçok yerde bu program tavsiye ediliyor güzel ama bir ayrıntı var. Bu programın korsanı size malesef dil öğretmiyor.Sadece belli konularda papağan oluyorsunuz.Nedeni ise korsan versiyonlarda birçok aracın eksik olması.Daha önce versiyon 2 vardı.Basit arayüzlüydü.Versiyon 3 çıktı.Bu sefer firma korsan yazılımları engellemek için 2 haftada bir güncellemeler çıkardı. Korsan olunca siz güncellemeri indiremediğiniz için bazı konulara eksik çalışıyorsunuz. Ve son olarak Versiyon 4 TOTALE çıktı.Bu son versiyonla Rosetta Stone dil öğrenme konusunda çığır açtı.Artık sadece dil dersleri değil bazı eklentiler geliştirdiler.İşte sistem şöyle işliyor.

TOTALE'nin farkları şunlar;

-İnternet erişimiyle dersleri takip ediyoruz.isterseniz 3 mb bir program ile pc ye kurup öyle nete bağlanıp çalışıyor
    -Mobil app özelliği ile Telefondan dersleri takip edebiliyoruz.
    -Öğretmenler canlı özel ders veriyor.Bir ayda 4 kez öğretmenle canlı görüşme var.Tabi bu genelde saat farkından dolayı gece oluyor.Uyku saatlerinize denk geliyor.
    -Öğreneceğiniz dille ilgili oyunlar ve eğitim aktiviteleri var.
    -Dille ilgili hikayeler ve o hikayelerle ilgili aktiviteler yer alıyor.
    -Totale sisteme giriş yaptığınızda aynı dili öğrenen diğer kişiler sağ alt tarafla hangi dersi öğreniyor onu gösteriyor.
    -Daha fazla görsel destek sağlayarak dersi öğretiyor.
    -Program 3 ana bölmeden oluşuyor.Rosetta Course,Rosetta Studio,Rosetta Word.Önce ROsetta Course'da dersleri bitiriyoruz.SOnra Rosetta Studio ile Hocalarla etkileşimli aktivite çözüyoruz.Rosetta Word ile kelimeler öğreniyoruz. Rosetta Word 3 bölüme ayrılıyor.Solo,Duo,Simbio.Bunlarda kısaca dersle ilgili müthiş aktiviteler.

Totale tanıtım videosu.Dikkatli izleyin.
    http://www.youtube.com/watch?v=hnECx_z-Dh0

Arkadaşlar bu programın eğer gerçekten faydasını görmek istiyorsanız Orjinal olarak satın alın.Zaten beğenmezseniz para iadesini hemen yapıyorlar.Korsan kullanıpta o kadar saatinizi heba etmeyin.Benim size tavsiyem budur. Verdiğiniz paraya fazlasıya değecek.

İlginiz için teşekkürler. Bu özellikler çok iyi gözüküyorlar, fiyatı da bu özelliklere kıyasla hiçbir şey. Şimdilik çalıştığım şeyler var bitirir bitirmez bunu deneyeceğim. Teşekkür ederim tekrardan.

• "Kolay gelsin öyleyse" diyorum, çünkü başka birşey söylersem işine geldiği gibi anlayacağından korkuyorum.

Madem çok İngilizce dizi izleyen birisin,www.kinogo.net adresinde İngilizce dizi ve birçok filmin Rusça dublajını bulabilirsin. Bu konuda özellikle de başlangıç aşamasında izlenmiş dizilerin/filmlerin tekrar izlenmesi yardımcı olur. ;)
  • Rosetto Stone Totale sisteminin sadece Level 1'i mi mevcut ? Tüm Levellarını nereden görebilirim ? Bu arada anlatım İngilizce > Rusça şeklinde mi yoksa Türkçe > Rusça şeklinde mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: winwinwin

Rosetto Stone Totale sisteminin sadece Level 1'i mi mevcut ? Tüm Levellarını nereden görebilirim ? Bu arada anlatım İngilizce > Rusça şeklinde mi yoksa Türkçe > Rusça şeklinde mi ?

Totale sisteminde tüm leveller beraber oluyor.Yani diyelim ki almanca 5 level .totale alınca 5 leveli birden satınalmış oluyorsunuz.
    Rusça 3 levelse 3 leveli almış oluyorsunuz.
    http://www.rosettastone.eu/learn-russian
    Anlatım dili diye birşey yok.Tıpkı bebekler gibi dil öğreniyorsunuz.
    Daha fazla bilgi için demo versiyonunu kullanarak sistemi görebilirsiniz.
    http://www.rosettastone.eu//demo

• rat.planet kullanıcısına yanıt
    teşekkürler, inceleyeceğim.birde elit eğitim seti ve görüntülü dershanenin eğitim seti var.bunlar hakkında bilginiz var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: winwinwin

teşekkürler, inceleyeceğim.birde elit eğitim seti ve görüntülü dershanenin eğitim seti var.bunlar hakkında bilginiz var mı ?

Faydası olur ama bilginizi ilerletme anlamında yetersiz.Asla advanced olamazsınız.Belli seviyede kalırsınız. Rosetta Stone'da belli seviyeye kadar getiriyor ama öğrendiklerini unutmuyorsunuz.Çok az unutma var.Ne işlenmişse aklınıza kazınıyor resmen.En azından bende öyle oldu.
  • quote:

Be your own master.

End of transaction.

Merhaba,
    Hocam 16 bin kelimeyi kendi kendinize kaç yılda ogrendiniz acaba? Özel bir kelime ezberleme yonteminiz mi var.

Ben de kendi çabalarımla ingilizce ogrenmeye calısıyorum şuanda gramer çalısıyorum kelime ezberlemek belli bir yerden sonra olacagı için sormak ıstedim.

Türkiye'de İngilizce Ögretmenleri tam emin degılım ama 20 bin civar kelime bılıyor.Sizinki kendi çabalarınızla mükemmel bir başarı bana göre 16 bin kelime bilmeniz.

Tesekkurker sagolun.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.