Şimdi Ara

Rus kızla evlenir misiniz? (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
339
Cevap
7
Favori
23.177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merak ettim, okumak isterim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rusla evlenmek Türkle evlenmeye benzemez. Aranızda oldukça fazla fark olacak. Kültür farkı,dil farkı, yaşama vs vs.

Ben 46 yasında ve rusla evli biri olarak size evlendiğiniz de nelerin beklediğini üç aşağı beş yukarı yazayım.

Öncelikle Rus bu çok güzel olur dırdırı olmaz, trip atmaz, anlayışlıdır böyle bir şey yok. Böyle bir kadın yok. Rus yada ingiliz fark etmez kadınlardan bahsediyoruz. Onlarda Türk kızları gibi tripte atar, en alasından dırdırı da vardır. Ben 40 yaşında tanıstım 43 yaşında evlendim ama inanın o dönemde telefonda konuştuğumuz da telefonu g.tüme sokasım geliyordu. O derece. trip dırdır vs var alası var.

Rusların büyük kısmı Türk dizilerini çok seviyorlar oldukça da iyi takip ediyorlar. Türk dizilerinde genel senaryo bellidir. Süper ultra bir yaşam, hiçbir zaman maddi sıkıntısı olmayan insanlar, villalar, süper lüks arabalar... Ruslarda Türkiye'de hayatı bu şekilde sanıyorlar ve Türkle evlendiğinde onları öyle bir hayat beklediğini sanıyorlar.

Diyelim ki şartlar oluştu evlendiniz, bizdeki şaşalı düğün, şu kadar altın, şurada ev bu araba, şu marka eşya derdiniz yok. Ben 1000 dolara hallettim. Tabi şimdi burada düğünleri görünce sen bana yapmadın diyor. :) birincisi evlilik bambaşkadır başka bir boyuttur. Türkle ve yabancı biriyle fark etmez. Umarım bunu idrak ederek bir evlilik yaparsınız. Türkiye'de yaşamaya başladınız, sizin için normal devam edecek türkiye'ye biliyor insanı tanıyorsunuz. Kendisi adapte olmaya çalışacak büyük ihtimalle de Türkçe bilmediği için sizin gelmeniz bekleyip o şekilde gezecek. Türkçe öğrenmesi zor değil, siz rusçayı öğrenemezsiniz ama onlar Türkçeyi öğrenir.

Anneniz ve babanıza gidip geleceksiniz, aileniz akrabalarınızın yanına gidip geleceksiniz. Ben böyle bir sıkıntı yaşamadım ama siz gençler bunu yaşayacaksınız. Aılenizle uyum problemi yaşayacak, tek başına oturacak, fazla konuşmayacak ve aileniz bu duruma rahatsız olacak. Türkçe bilmiyor olacak. Bilse de zor anlayacak. Aileniz anlayışlı ise ve gelin kız da adaptasyonu çabuk hallederse fazla kafanız ağrıtmaz. Bunun bir de zor getirisi daha da olacak, nereye giderseniz hep yanınızda götürmek zorunda kalacaksınız. ailenizle kalmak istemez. Yaşayamaz çünkü. bunlar küçük ama devam ettiğinde kafanız ağrır.

Tabi bu kızın hayatında sen yokken bu kızın hayatı yokmuydu? Arkadaşları, çevresi, ailesi... Onları özleyecek ve size gelip bunu söyleyecek. Göndereceksiniz. O yüzden biraz kıyada köşede paranız olsun.

Tabi en önemlisi kavga ettiğinizde çekip gidecek bir yakını olmadığı için ben gitcem diycek ve uçak bileti bakacaksınız. Birde benim hanım, tek uçak olmadığı için bana pahalıya patlıyordu, gitceksen gene gitte 15-20 gün önce haber ver dedim, 4-5 bin lirayı geçiyor. Yaşadım. Bunlar sizi bekliyor olacak..

En önemlisi de üstte bahsettiğim gibi, açık, net olun, benim yaşamım bu, ailem burada oturuyor ve bizde burada oturcaz, hayatmız bu şekilde olacak deyin ki mutlu olun.Yakın bir arkadaşım illa Rusla evlenecğim rus olsun dedi, tanıstılar evlendiler kadın türkiye'de kafayı yedi çok ciddi şekilde tedavi gördü. Bunu izmir gibi bir yerde yaşadı. Uyum ve adaptasyon bunlar çok önemli şeyler.

Ben çok uzun süre rusya kazakistan türkmenistan bulundum, orada ki tanıdğım türkleri görünce kendi ırkımdan tiksindim. Mesela asla sakalını bıyığını kesmeyecek adamlar orada sinek kaydı tıraş oluyordu, rusların tenleri çok hassas ve istemiyorlardı onlarda deli divane oluyorlardı. Bunların çoğuda filmlerdeki hayatımız var deyip kandırıp her haltı yapanlar vardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhsinmuttaki -- 4 Şubat 2018; 13:54:6 >

• muhsinmuttaki M kullanıcısına yanıt
    teşekkürler
    sakıncası yoksa din sorunu oldu mu

birde tek uçak dediniz de istanbuldan tek uçakla gidilebilen şehirlerden mi aramak lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhsinmuttaki

Rusla evlenmek Türkle evlenmeye benzemez. Aranızda oldukça fazla fark olacak. Kültür farkı,dil farkı, yaşama vs vs.

Ben 46 yasında ve rusla evli biri olarak size evlendiğiniz de nelerin beklediğini üç aşağı beş yukarı yazayım.

Öncelikle Rus bu çok güzel olur dırdırı olmaz, trip atmaz, anlayışlıdır böyle bir şey yok. Böyle bir kadın yok. Rus yada ingiliz fark etmez kadınlardan bahsediyoruz. Onlarda Türk kızları gibi tripte atar, en alasından dırdırı da vardır. Ben 40 yaşında tanıstım 43 yaşında evlendim ama inanın o dönemde telefonda konuştuğumuz da telefonu g.tüme sokasım geliyordu. O derece. trip dırdır vs var alası var.

Rusların büyük kısmı Türk dizilerini çok seviyorlar oldukça da iyi takip ediyorlar. Türk dizilerinde genel senaryo bellidir. Süper ultra bir yaşam, hiçbir zaman maddi sıkıntısı olmayan insanlar, villalar, süper lüks arabalar... Ruslarda Türkiye'de hayatı bu şekilde sanıyorlar ve Türkle evlendiğinde onları öyle bir hayat beklediğini sanıyorlar.

Diyelim ki şartlar oluştu evlendiniz, bizdeki şaşalı düğün, şu kadar altın, şurada ev bu araba, şu marka eşya derdiniz yok. Ben 1000 dolara hallettim. Tabi şimdi burada düğünleri görünce sen bana yapmadın diyor. :) birincisi evlilik bambaşkadır başka bir boyuttur. Türkle ve yabancı biriyle fark etmez. Umarım bunu idrak ederek bir evlilik yaparsınız. Türkiye'de yaşamaya başladınız, sizin için normal devam edecek türkiye'ye biliyor insanı tanıyorsunuz. Kendisi adapte olmaya çalışacak büyük ihtimalle de Türkçe bilmediği için sizin gelmeniz bekleyip o şekilde gezecek. Türkçe öğrenmesi zor değil, siz rusçayı öğrenemezsiniz ama onlar Türkçeyi öğrenir.

Anneniz ve babanıza gidip geleceksiniz, aileniz akrabalarınızın yanına gidip geleceksiniz. Ben böyle bir sıkıntı yaşamadım ama siz gençler bunu yaşayacaksınız. Aılenizle uyum problemi yaşayacak, tek başına oturacak, fazla konuşmayacak ve aileniz bu duruma rahatsız olacak. Türkçe bilmiyor olacak. Bilse de zor anlayacak. Aileniz anlayışlı ise ve gelin kız da adaptasyonu çabuk hallederse fazla kafanız ağrıtmaz. Bunun bir de zor getirisi daha da olacak, nereye giderseniz hep yanınızda götürmek zorunda kalacaksınız. ailenizle kalmak istemez. Yaşayamaz çünkü. bunlar küçük ama devam ettiğinde kafanız ağrır.

Tabi bu kızın hayatında sen yokken bu kızın hayatı yokmuydu? Arkadaşları, çevresi, ailesi... Onları özleyecek ve size gelip bunu söyleyecek. Göndereceksiniz. O yüzden biraz kıyada köşede paranız olsun.

Tabi en önemlisi kavga ettiğinizde çekip gidecek bir yakını olmadığı için ben gitcem diycek ve uçak bileti bakacaksınız. Birde benim hanım, tek uçak olmadığı için bana pahalıya patlıyordu, gitceksen gene gitte 15-20 gün önce haber ver dedim, 4-5 bin lirayı geçiyor. Yaşadım. Bunlar sizi bekliyor olacak..

En önemlisi de üstte bahsettiğim gibi, açık, net olun, benim yaşamım bu, ailem burada oturuyor ve bizde burada oturcaz, hayatmız bu şekilde olacak deyin ki mutlu olun.Yakın bir arkadaşım illa Rusla evlenecğim rus olsun dedi, tanıstılar evlendiler kadın türkiye'de kafayı yedi çok ciddi şekilde tedavi gördü. Bunu izmir gibi bir yerde yaşadı. Uyum ve adaptasyon bunlar çok önemli şeyler.

Ben çok uzun süre rusya kazakistan türkmenistan bulundum, orada ki tanıdğım türkleri görünce kendi ırkımdan tiksindim. Mesela asla sakalını bıyığını kesmeyecek adamlar orada sinek kaydı tıraş oluyordu, rusların tenleri çok hassas ve istemiyorlardı onlarda deli divane oluyorlardı. Bunların çoğuda filmlerdeki hayatımız var deyip kandırıp her haltı yapanlar vardı.

Kız niye kafayı yedi onu anlamadım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tabi evlenirim la şaka mi bu

• quote:

Orijinalden alıntı: spacemonkey

Birak cocugu. Neye inanacagina zamani gelince kendi karar versin

Din meselesi karışık bir durum herkesin inancı ve hayatı kendine kimseye karışmam

• Nasibimizde varsa neden olmasın.

• Rus ,Alman, Japon farketmez,
    sevdiğim yanında mutlu olduğum herhangi biri olabilir fakat bu hemen nikahı basacağım demek değil.
    Tanımak bir süre flört etmek çok önemli en önemlisi birbimize sunabileceğimiz imkanlar maddi şartlar önemli.
  • muhsinmuttaki M kullanıcısına yanıt
    O yüzden herkes kezbanla evlenmeli

Tamam ozaman bizde evlenmeyiz kimseyle kezbanla evleneceğimize ömür boyu bekar kalırız çok daha iyi

Yada avrupalıyla evleniriz

Hadi rus kızıda maddiatçı olsun avrupalı kızdamı öyle 6 yıldır avrupada yaşıyorum budamı yalan?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgilenenüye34 -- 8 Şubat 2018; 9:25:51 >
  • dün öğrendim
    rusyada 3 çocuğu olanlar elektrik-su-gaz faturası ödemiyormuş
  • Kadınlar tek millettir ahali !

Kimse yamamış :D

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kız buldukta rusu kaldı.

• Ben evlenicem seneye .Rus vatandaşı ama rus değil, hristiyan da değil, müslüman ve en önemlisi Çerkes. ve ben de Çerkesim.
    Ruslar için söylüyorum; Türklerle evlenmek onlar için kurtuluş gibi bir şey. Trkiye rusya ya göre cennet cennet. her açıdan. Bunu da göz önünde bulundur evlenmeden önce. sadece çıkar için evlenme yani. Din konusuna gelecek olursak onun zaten önemi yok. ama bi tuvalet eğitimi alamaları gerekiyor hristiyanların..
  • Cahil cahil konuşma, din buymuş... Muhatap almaya değmez bir ateistsin belki de ama neyse

• Rus kızla evlenir miyim? Evet, denk gelirse anında evlenirim.
  • Evlenirim.

• Evlenin en azından gelecek nesillerinizin genetiği falan düzgünleşir
  • Katerina
    Rus kızla evlenir misiniz?

Victoria

Kristina

Alina

Gel de evlenme şu genlerle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TEHET -- 10 Haziran 2018; 19:21:52 >

• Şahsen ben yabancı uyruklu bir kadınla evlenemem yapamam. Hiçbir zaman karşımdakiyle iletişim olarak dil olarak vs. tam anlaşamayacağımı düşünürüm. Diyeceksiniz şimdi Türkiye'de yaşarsınız sen öğretirsin ona Türkçe'yi ince mesajları falan fisko. Ama onla uğraşmaya yetecek ruh halini kendimde görmüyorum ne yalan söyleyim. Türk kadın olsun sinirliyken bile size yapacağı cilve hoşunuza gider. Daha samimi geliyor bana.
  • Sonuçta insandır, karakterleri uyuşursa insanın bence bir mahsuru yok.
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.