Şimdi Ara

Rus bayanlarla evlenmek (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
192
Cevap
13
Favori
61.668
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Rusya benim 2005' den beri oraya gidip gezen arkadaşlarımın sayesinde hayalim olmuştu.
    Litvanya' ya hiç gitmedim. Ucuz olduğu için Ukrayna' yı tercih ettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmettombak

Sarizeybek senin derdin ne ben anlamadim? Ben Rusya da yasiyorum sen nerede yasiyorsun? Genelleme yapmadan once Rusya ve Ruslar hakkinda soracagin birsey varsa sor. Bende sana hem Turklerin hem Ruslarin olumlu olumsuz yanlarini yazayim.

Kim RUS kızlarına gerçekten aşık oluyor ki, onlardan da BÜYÜK AŞK bekliyor... Genel olarak (istisnalar muhakkak vardır) aynı anda en az 2-3 kızı idare eden, daha iyisini buldumu ilkini postalayan, bir gece evvel yaşadıklarını ertesi sabah iş ortamında FÜTURSUZCA iş arkadaşlarına anlatan bir kesimin, karşı tarafın aşkını sorgulamaya HİÇ Mİ HİÇ hakkı yoktur... Ama yok diyorsan ki, "BEN DELİLER GİBİ AŞIĞIM VE ONA ÇOK DEĞER VERİYORUM..." o zaman endişe etmene gerek yok... O kız zimbabweli de olsa, japon da olsa, perulu da olsa seni yüceltir... Ve kendisine o değeri veren adamı hiçbir şeye değişmez... Ama diğer türlü ise gelip de burada boşuna beynimizi ütüleme...

Not: 2 sene içinde Moskova'da tanıştığım ve çoğu ile aynı işyerinde çalıştığım onlarca Türk erkeğinin tecrübeleri ve anlatımları baz alınarak yazılmıştır... Ne yazık ama böyle... Moskova'ya ilk geldiği andan, en son ayrıldığı ana kadar RUS KIZLARINI cinsel malzeme olarak gören her TÜRK ne yazık ki imajımızı CİDDİ ANLAMDA sarsmakta... O yüzden TÜRK ERKEKlerinin BEYİNlerinin olması gereken yerden 1 metre aşağıda olduğunu sanıyor herkes...

• Eeee....? Ben de Türk Erkeğiyim.... Bu durumda bazı Türk erkeklerinin dangalaklıklarını yazamayacak mıyım? Mesajınızı yanlış mı algıladım acaba?İsteyen, istediğini (ancak genelleme yapmadan) yazabilir ve yazabilmelidir de. Benim her görüşe saygım var. Bir çoğuna da katılıyorum. Ancak genelleme yapılması hoş değil.
  • Töre cinayetleri işleyen, karısını döven, çocukları ile terk eden, kızlarını zorla evlendiren, eşlerinin, kız kardeşlerinin çalışmasına ve sosyal yaşama katılımına engel olan erkekler bu durumda Türk değil... Herhalde Zimbabwe'lidirler...
  • Sevgili Sarızeybek...
    Tehlike bir konu açmışsınız. Türkçenizin güzel olmasından dolayı kutlarım. Bu eşiniz için bulunmaz bir nimet.
    2.5 sene Rusyada yaşadım. Büyük bir Türk inşaat şirketinin mekanik proje departman şefliğini yaptım.
    İki farklı ülke, iki farklı kültür.... Karşılaştırma yapmak çok zor.
    Genelleme yapamıyorum..Türkler böyledir, Ruslar şöyledir diye.. Ama orada yaşayan Türkler hakkında fikirlerim hiç bir zaman iyi olamadı. En yakın arkadaşlarım Ruslar oldu benim. Sadece bir örnek vereyim.. Ayak kemiğim çatladı ve aynı binada yaşadığımız onlarca Türk arkadaşımdan bir tanesi gelipte nasılsın abi demedi.. Ailem yanımda olmasaydı halim haraptı. Türkler arasında devamlı bir çıkar ilişkisi ( belkide çalıştığım şirketin politikasının bir yansıması bu ) vardı ve gerçekten dostum diyebileceğim bir kişi dahi yoktu..Belki bu benim kaderimdi ama hoş şeyler yaşamadım.
    Ruslarla Türkler arasında aile yapısındaki temel fark Türklerde Erkek erkil, Ruslarda kadın erkil bir toplum. Kadınlar toplumda daha ön safhalara çıkabiliyorlar.. Erkekler ailelerine çok fazla düşkün değiller. Ben çok sayıda 20-25 yaşlarında, küçük yaşta evlenmiş çocuğu olmuş ve eşi tarafından terk edilmiş kadın gördüm. Rus kadınlarının Türk erkeklerine sempati duyması Türklerin aileye ve bilhassa çocuklarına bağlı olmasından kaynaklandığını düşünüyorum. Bu nedenle bir arkadaşımla evlenen Rus bayan tanıyorum.
    Hep düşünmüşümdür bekar olsam bir Rusla evlenebilirmiydim diye.. Çevremde 4-5 arkadaşım var Rusla evli.. Zor olurdu... Gelenek görenek ve hayata bakış açımız farklı.. Ruslar yaşamak için çalışırlar, Türkler çalışmak için yaşarlar.. Onlara gayet normal gelen bir durum bize çok kötü ve kabul edilemez gelebiliyor. İki farklı ülke pasaportu taşımak çok ciddi bir dert. Geçen gün bir arkadaşımla konuştuk. Oturmuş ağlıyor. Kazakistanda çalışıyordu. İşten çıkartıldı. Türkiyeye geldiler eşi ve çocuğu ile. Eşinin vizesi bitmiş Rusyaya yollamış çocuğu ile beraber.
    İki farklı ülke vatandaşı evlenmeden evvel oturup nerede yaşayacaklarına ve o ülkenin koşullarına göre yaşamlarını sürdürmeye karar vermesi lazım. Sağlam bir evlilik ancak bu şekilde olur diye tahmin ediyorum. Yoksa Rusyanın şartlarına uygun yaşayan bir bayan Türkiyede çok zorlanıyor. Çevre baskısı çok fazla. Malesef Türk halkının Rus bayanlara bakışı olumlu değil. Ha en yakın arkadaşlarımdan biri Rusla evli.. Türk pasaportuda çıkarttı eşi.. Görünüşü bir Türk kadınından farksız.. Hatta arkadaşımın köyünde şalvarlı yemenili fotoğrafını görünce dumur olmuştum. Arkadaşım çok mutlu ve allah mutluluklarını daim etsin.
    Esasında bu konularda yazmaya kalksam roman olur. Çok güzel ve çok kötü anılarım oldu Rusyada... Ama genel anlamda Rusyayı ve Rus halkını seviyorum..

Sevgili Sarızeybek.. Umarım eşinizle mutlu bir beraberlik geçirirsiniz.. Ama ne olur kızınız olursa adını Derya, oğlunuz olursa adını Deniz koymayın. Bu iki isim tüm Türk-Rus evliliği olan arkadaşlarımda standart olmuş durumda.. Daha farklı ve güzel isimlerde var..

Bu arada Rusyada en nefret ettiğim şey oğlumun isminin kötü anlama gelmesi idi.. Öyle bir ad koymuşumki hayatta bir Rus kızla evlenemez...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muradovskiy -- 20 Ağustos 2009; 17:09:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Muradovskiy

Sevgili Sarızeybek...
    Tehlike bir konu açmışsınız. Türkçenizin güzel olmasından dolayı kutlarım. Bu eşiniz için bulunmaz bir nimet.
    2.5 sene Rusyada yaşadım. Büyük bir Türk inşaat şirketinin mekanik proje departman şefliğini yaptım.
    Genelleme yapamıyorum..Türkler böyledir, Ruslar şöyledir diye.. Ama orada yaşayan Türkler hakkında fikirlerim hiç bir zaman iyi olamadı. En yakın arkadaşlarım Ruslar oldu benim. Sadece bir örnek vereyim.. Ayak kemiğim çatladı ve aynı binada yaşadığımız onlarca Türk arkadaşımdan bir tanesi gelipte nasılsın abi demedi.. Ailem yanımda olmasaydı halim haraptı. Türkler arasında devamlı bir çıkar ilişkisi ( belkide çalıştığım şirketin politikasının bir yansıması bu ) vardı ve gerçekten dostum diyebileceğim bir kişi dahi yoktu..Belki bu benim kaderimdi ama hoş şeyler yaşamadım.
    Ruslarla Türkler arasında aile yapısındaki temel fark Türklerde Erkek erkil, Ruslarda kadın erkil bir toplum. Kadınlar toplumda daha ön safhalara çıkabiliyorlar.. Erkekler ailelerine çok fazla düşkün değiller. Ben çok sayıda 20-25 yaşlarında, küçük yaşta evlenmiş çocuğu olmuş ve eşi tarafından terk edilmiş kadın gördüm. Rus kadınlarının Türk erkeklerine sempati duyması Türklerin aileye ve bilhassa çocuklarına bağlı olmasından kaynaklandığını düşünüyorum. Bu nedenle bir arkadaşımla evlenen Rus bayan tanıyorum.
    Hep düşünmüşümdür bekar olsam bir Rusla evlenebilirmiydim diye.. Çevremde 4-5 arkadaşım var Rusla evli.. Zor olurdu... Gelenek görenek ve hayata bakış açımız farklı.. Ruslar yaşamak için çalışırlar, Türkler çalışmak için yaşarlar.. Onlara gayet normal gelen bir durum bize çok kötü ve kabul edilemez gelebiliyor. İki farklı ülke pasaportu taşımak çok ciddi bir dert. Geçen gün bir arkadaşımla konuştuk. Oturmuş ağlıyor. Kazakistanda çalışıyordu. İşten çıkartıldı. Türkiyeye geldiler eşi ve çocuğu ile. Eşinin vizesi bitmiş Rusyaya yollamış çocuğu ile beraber.
    İki farklı ülke vatandaşı evlenmeden evvel oturup nerede yaşayacaklarına ve o ülkenin koşullarına göre yaşamlarını sürdürmeye karar vermesi lazım. Sağlam bir evlilik ancak bu şekilde olur diye tahmin ediyorum. Yoksa Rusyanın şartlarına uygun yaşayan bir bayan Türkiyede çok zorlanıyor. Çevre baskısı çok fazla. Malesef Türk halkının Rus bayanlara bakışı olumlu değil. Ha en yakın arkadaşlarımdan biri Rusla evli.. Türk pasaportuda çıkarttı eşi.. Görünüşü bir Türk kadınından farksız.. Hatta arkadaşımın köyünde şalvarlı yemenili fotoğrafını görünce dumur olmuştum. Arkadaşım çok mutlu ve allah mutluluklarını daim etsin.
    Esasında bu konularda yazmaya kalksam roman olur. Çok güzel ve çok kötü anılarım oldu Rusyada... Ama genel anlamda Rusyayı ve Rus halkını seviyorum..

Sevgili Sarızeybek.. Umarım eşinizle mutlu bir beraberlik geçirirsiniz.. Ama ne olur kızınız olursa adını Derya, oğlunuz olursa adını Deniz koymayın. Bu iki isim tüm Türk-Rus evliliği olan arkadaşlarımda standart olmuş durumda.. Daha farklı ve güzel isimlerde var..

Bu arada Rusyada en nefret ettiğim şey oğlumun isminin kötü anlama gelmesi idi.. Öyle bir ad koymuşumki hayatta bir Rus kızla evlenemez...

Çok güzel yazmışsın.
    Dediğin gibi ruslarda bayanlar daha düşkün aile ilişkisine.Erkeklerde tam tersi.
    Ben Kazakistanda yaşadığım için orada yaşıyan ruslar hakkında bunları biliyorum.Rusyada yaşam nasıldır tam bir bilgim yok.

Not:Bende mekanik sistemde çalışıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Muradovskiy

Sevgili Sarızeybek...

Sevgili Muradovskiy ben size teşekkür ederim.Güzel paylaşımınız için ve ekleme yapmak istiyorum;Sabır konusunda anlaşılmayacak bir şey yok sanırım. Kendine eş olarak seçtiğin bir insan, ikizin değil. Hayata görüş açılarınız, planlarınız, tercihleriniz, zevkleriniz çok yakın olabilir ama yine de bazı farklar olacak. Özellikle áûò dediğimiz, yani günlük hayat açısından. Aşkı, sevgiyi, saygıyı en çabuk öldüren odur. Eşinizin sizi rahatsız eden ama bir türlü vazgeçemediği ya da düzeltemediği bazı alışkanlıkları, hatta yemek tercihleriniz ve evin düzenine dair alışkanlıklarınız, vs.
    Tabi kültür farkı da birçok Rus-Türk ailede mevcut. Erkeğin eşi olmazsa da çocuklarının mutlaka müslüman olmasını istemesi, eşlerin kadının rolüne farklı bakış açıları, Rus hanımın fazlasıyla bağımsız ve başına buyruk olması, vb.Bütün bunlar o kadar büyük bir sabır ister ki, özellikle evin hanımından, ki herkes bu sabrı gösteremez. Daha doğrusu gösterenler az.Bunların hepsine tabi IMHO simgesini koyuyorum, yani In My Humble Opinion (mütevazı görüşüm).Ayrıca Deniz ve Derya isimleri benim için de değerlidir.
    Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sarizeybek_ -- 21 Ağustos 2009; 18:31:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Sarizeybek_

''Birçok türk şirketlerinde ''herkes herşeyi yapar'' çalışma prensibi geçerli''bölümü kadar doğru bir tespit olamaz...

Bu her işi yapan patron yakalarından dolayı iş hayatından bezdim artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: tenekekutu

quote:

''Birçok türk şirketlerinde ''herkes herşeyi yapar'' çalışma prensibi geçerli''bölümü kadar doğru bir tespit olamaz...

Bu her işi yapan patron yakalarından dolayı iş hayatından bezdim artık

Özellikle de:''Altındaki personeli ezip, bazen çok saygısızca davranıp, amirlerine her türlü yalakalık yapan tiplerdir''.
  • İş anlayışı Ruslarla Türkler arasında çok farklı.
    Benim gördüğüm Türkiyede müşteri, Rusyada satıcı haklıdır. Ben çok bilirim magazinden ( bakkal tarzı bir yer ) bir şey almak için satıcının rafa bira dizmesini ya da dışarda sigararasını bitmesini bekledim.
    Kendi mesleğim açısından yazayım... İnşaat sektöründe çalışıyordum.. Her iki toplumun olaya yaklaşımı çok farklı.. Rusların o meşhur Rus standartlarını çözmek çoğunlukla deveye hendek atlatmaktan daha zordur. Devamlı bir yerlere atıf yapar. Standartlar arası çelişki yaratan kısımlar vardır.. İngilizceyi çok iyi konuşan bir mühendis Rus arkadaş vardı. Ondan snip standartları İngilizce olarak nereden bulabileceğimizi sorduk. Cevabı şu idi.. Biz Ruslar Rusça olarak zor çözdüğümüz standartları siz İngilizce nasıl çözeceksiniz?.. Ama hakkını yememek lazım.. En azından bizim gibi standartın zayıf olduğu bir ülke değil. Her ne kadar avrupa uyum sürecinde bizde de son zamanlarda ciddi gelişme var ama genel anlamda ülke şartlarına göre düzgün ( ama zor anlaşılır ) standartları var Rusların.
    Rus mühendis arkadaşlarıma baktığımda bir takım veriler kesin ve net şekilde belli olmadan işe başlamazlar veya başlamak istemezlerdi. Esasında doğru olanı yaparlardı. Biz daha olgunlaşma sürecindeki projeye başlar sonra da defalarca revize ederdik. Rus halkında zaman kavramı zayıf biraz. Onlar için işin doğru ve belirli bir emek ile yapılması önemli. Biz ise bir an önce işi bitirmek veriler belli olmasa bile kendimiz kabuller yaparak başlardık. Rusların harcayacağı emeğin 3-4 katı emek harcardık. Projecilik mantığı bizden çok farklı. Bizler çoğunla süslü püslü paftalar üretmeyi severiz. Ruslar ihtiyacı belirleyen ve göze çok fazla hitap etmeyen projeler üretirler.
    Rusların en sevdiğim yanı kendilerine zaman ayırabilmeleri ve eğlenmeyi iyi bilmeleri idi. Özel günlere çok önem verirler. Geçtiğimiz hafta doğum günümdü. Rusyadan döneli 4 sene oldu. 3 Rus arkadaşım hala unutmamış kutlama mesajı yolladılar. Bir Rusu tatil gününde çalıştıracağınıza vurun daha iyi.. Ocak ayının başında genelde ilk 10 gün tatildir Rusyada. Bir keresinde 2 Rus arkadaşı cebren iş yerine getirttirdik. Sonra bir daha tatillerinde çağırmayalım bunları kararını verdik. Sanki esir kampındaymış gibi çalıştılar.
    Bu mesajı okuyan ve Rusyada çalışan Türk arkadaşlar bana şu konuda hak vereceğini tahmin ediyorum. Toplam bir senede 3 gün tatil yapma hakkımız vardı. 1 ocak ile bayramların ilk günleri.. Resmi tatillerde Türkiyedeki arkadaşlarım çalışmadan tatil yaparken bizim orada deli gibi çalışmamız çok koyuyordu. Tatil taleplerimizi genel müdürümüz şöyle cevaplardı. Rusların resmi tatillerinde.... siz Rus değilsiniz ki.... Türklerin resmi tatillerinde .... e Türkiye değilsiniz ki... Rusyanın en güzel şehrinde çalıştım. Muhteşem bir şehirdi. Ama topu topu 2.5 senede 2 gün hafta arası izin kullanabildim. Biri üst üste 3 pazar çalıştık.. Bütün çalışanlar bir gün hafta arası tatil kullandı. Diğerinde de 9 mayısı hayret bir şekilde cumartesine geldiği için tatil ilan edildi Türklere de.. O iki gün şehiri dolaştım. Şimdi düşünüyorum keşke Türkiyeye tatile geleceğime Rusyayı dolaşsaymışım.. Hayalimde bir gezi var. Fırsat bulursam yapmayı çok istiyorum. Petersburgtan kalkan ve Japonyanın karşı kıyılarına kadar giden bir tren var. O tren ile Rusyayı bir baştan öteki başına gitmek istiyorum.

Rus - Türk evliliklerinde dikkatimi çeken bir noktayıda sizlerle paylaşmadan geçemeyeceğim. Ben Rusyada çalışırken çoğunluk büyük bir otelin belli katlarında kalırdık. O katlarda sadece Türkler yaşardı. Evli olan arkadaşlarda vardı.. Türk erkek Rus bayan evliliklerinde olan çocuklara baktım bir gün.. 12 arkadaş rus bayanla evli idi ve sadece birinin ilk çocuğu erkekti. Çoğunlukla ilk çocukları kız olurdu ve adlarıda büyük bir çoğunluğu Derya olurdu.
    Neyse aklıma geldikçe tekrar yazarım.. Rusya anılarım meşhurdur benim...
    Sevgili Joltıyzeybek.. Kız adı olarak Arya yı düşün. Hem Rusçaya uyuyor hemde güzel anlamı var.

• Sevgili Joltıyzeybek.. Örneğin bazı batıl inançlar var.Eve gelen bir misafir ile kapı önünde tokalaşmak selamlaşmak ve doğum gününü gününden önce kutlamak uğursuzlukmuş.Bir de evde ıslık çalmayın evden bereket ve para gidecek.Tuz döküldüyse evde kavga olacak demektir..:)70 yaşını dolduran Dede ve Nine için büyük kutlama yapılır.Anneler çocuklar için ÖLEBILIRLER!Yumurta kabukları ve porselen tabak,bardak çöpe atmazlar.Tavuklar'a verirler vitaminmiş.9 MAYIS Rusların en büyük BAYRAMIDIR!İnsanlar bir dere,ırmak gibi o etkinliğe katılırlar.Bizde de 29 3KIM CUMHURIYET BAYRAMINI Asker kendi kendine kutluyor!( Cuma Cafe,Disco ve benzeri yerler doludur.Herkesin fikrini belirtmeye hakkı var. Malesef sadece bu forumda değil birçok Türklerle ilgili yerde de halen süre gelen bir ön yargı var Ruslara karşı... Facebook'da bir gruop açılmışdı haberiniz varmıydı yokmuydu bilmiyorum.? Bir Rus bayan Türk erkeklerine karşı bir grup açmış. Sebebi de aşırı ısrarcı ve rahatsız edici olmaları. Sonrasında ne oldu? Bütün Türkler ayaklandı vay efendim nasıl Türklere böyle laf ederlermiş.Kusura bakmasınlar da karşılarındaki de bir insan. Hem de bayan. Rus ya da Alman ya da Japon ya da Türk olması fark etmez.Kime nasıl davranırsan ona göre karşılık alırsın. Hiçbir bayan ordanburdan sürekli abuk subuk mesajlar ya da arkadaşlık teklifleri almaktan hoşlanmaz. (ölçüyü kaçıran beyler için söylüyorum).Bizler aynayı kendimize tutamayan bir milletiz yazık ki.
    Keçi de dışkı yer... Ama biz keçi eti yiyoruz... Kimse ezbere söylemlerle yazmasın bence...
    Hoşcakalın...

• Rusya da kadın nüfusu türkiye de erkek nüfusu fazla. O yüzden otomatikman olan şeyler bu olanlar. Rus erkekğin eşini terketmesi türk erkeğinin kadın için çok ısrarcı olması koşulların sonucu. Ayrıca bizde maddi durumun da iyi olmaması kadın için para çabası erkeklerde var. Çıkarcılık da belki sadece bu sebepten. Bizde erkeğe tecavüz bile çok var. Hatta bi arkadaşlık sitesinin erkek arayan kadın bölümündeki ilanların % 90 ı erkeklerin oluyor :D . sen@y ın dediği türkiyedeki zengin erkeklerle karşılıklı boşanan rus kadınlar var gerçekten de fakat burada da bazı durumlar var. Rus kadın kadar türk erkek de suçludur. Hem bizde kadınlar fazla ilgiden dolayı biraz şey oluyorlar kelime aklıma gelmedi nazlı mı demek lazım onun gibi bişey. Rus kadınların ahlaki durumları da koşulların getirdiği şey biraz fakat rus kadınlarla evlenen türk erkekleri de onlarla evleniyorlarsa bu durumu konuşmanın anlamı yok. açlık vurdu biraz oturaklı bi yazı olmadı benimki.

• Şunu da eklemem gerek ki koşullar insanları yanlış şeyler yapmaya sürüklüyor olabilir fakat o koşullar o kişilerin hekettiği koşullardır. Bizim ülkemizin bazı bölgelerinde vicdansızca kız çocukların öldürülmeleri veya kürtaj edilmeleri durumu var. rusya nın da saçma savaşı var. gerçi sadece rusya da değil kadın nüfusunun fazlalığı. sonuçta bizim milletin bir bölümü ahlaklı yaşayamayan insanladan neslini devam ettirmek zorunda kalıyor demek doğru gibime geliyor.
  • sarizeybek e de türkiye deki patronların durumundan söz ettiği için çok teşekkür ediyorum.
  • insan mutlu olsun da ister trinidad tobago'dan olsun gerisi hava civa
  • quote:

Töre cinayetleri işleyen, karısını döven, çocukları ile terk eden, kızlarını zorla evlendiren, eşlerinin, kız kardeşlerinin çalışmasına ve sosyal yaşama katılımına engel olan erkekler bu durumda Türk değil... Herhalde Zimbabwe'lidirler...

O saydıklarının tamamına yakınını k.rtler yapıyor. Evet o dediklerini yapanlar Türk değil, kırolar .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kurt Başlı Sancak

quote:

Töre cinayetleri işleyen, karısını döven, çocukları ile terk eden, kızlarını zorla evlendiren, eşlerinin, kız kardeşlerinin çalışmasına ve sosyal yaşama katılımına engel olan erkekler bu durumda Türk değil... Herhalde Zimbabwe'lidirler...

O saydıklarının tamamına yakınını k.rtler yapıyor. Evet o dediklerini yapanlar Türk değil, kırolar .

Sen anadoluya hiç gitmedin galiba kaldıki senin iddian doğruysa Türkiyede en fazla 1000.000 tane Türk var o zaman.

• quote:

Orijinalden alıntı: nanaka9

quote:

quote:

Sen anadoluya hiç gitmedin galiba kaldıki senin iddian doğruysa Türkiyede en fazla 1000.000 tane Türk var o zaman.

Ben Türk soyluların çoğunlukla bulunduğu şehirlerde hiç namus cinayeti haberlerini görmedim. Ensest ( aile içi) ilişki ve tecavüz k.rtlerde, bir inek karşılığı kız verme k.rtlerde.. 60.000 Yıllık Türk Töresi asil bir töredir. Kadın- erkek eşittir. Türk töresinde bir kız, kendisini isteyen bir erkekle evlenmek istemiyorsa, şart koşabilirdi. Kendisini isteyen Asil birisi dahi olsa bu şartı koşmaya hakkı vardı...

Türkiye'nin 17 ayrı şehirinde bulundum. Bol bol gezme ve sosya kültürel analiz yapma fırsatım oldu emrak etmeyin . Türkiye'de 40-45 milyon civarı Türk soylu yaşamaktadır. ( Saf kan)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nanaka9

quote:

quote:

Ben Türk soyluların çoğunlukla bulunduğu şehirlerde hiç namus cinayeti haberlerini görmedim. Ensest ( aile içi) ilişki ve tecavüz k.rtlerde, bir inek karşılığı kız verme k.rtlerde.. 60.000 Yıllık Türk Töresi asil bir töredir. Kadın- erkek eşittir. Türk töresinde bir kız, kendisini isteyen bir erkekle evlenmek istemiyorsa, şart koşabilirdi. Kendisini isteyen Asil birisi dahi olsa bu şartı koşmaya hakkı vardı...

Türkiye'nin 17 ayrı şehirinde bulundum. Bol bol gezme ve sosya kültürel analiz yapma fırsatım oldu emrak etmeyin . Türkiye'de 40-45 milyon civarı Türk soylu yaşamaktadır. ( Saf kan)

Aynen kadin erkek esittir bizde kadin yonetime bile geliyordu eski Turklerde bu arada Ruslar cok iyi insanlardir ama cok cok cok kotu bir imajimiz var ayip vallahi neden onlarin kadinlarini ........... olarak goruyor bizim bazi denyolar anlamak mumkun deil

• Nikah günü aldım. 10 Eylül Perşembe....
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.