Şimdi Ara

Rus bayanlarla evlenmek

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
192
Cevap
13
Favori
61.653
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Rusların Türklere yaklaşımı konusunda, bunun coğrafyası olamaz sanırım. Herkes bilgisine, tecrübesine, duyduğu-gördüğü şeylere, bir de çevresindeki önyargılara dayanarak karşılıyor yabancıları. Türk olsun, Fransız olsun, Polinezyalı olsun hiç farketmez Tabi daha fazla tecrübesi olan daha realist. Ama bazı önyargılar hala var. Örneğin dininizle ilgili olan önyargı, ''Müslümanlar kadınlara kötü davranır, 2. sınıf insanı muamelesi yapar, aşağılar, karısını çalıştırır kendi yatar'' gibisinden. Ama bir de şöyle bir şey var mesela: ''Türkler kadınlara kur yapmayı çok iyi bilir, romantik, bu konuda hayal gücünü çalıştırmayı bilen, gerçekten sevdiği bir kişi için mucizeler yaratabilen bir millet''. Bunlar tabi erkek-kadın ilişkisi konusundaki bazı inançlar.Türklerle yapmak tanıdığım Ruslar için nedir? İlk önce, ''Trkler üçkağıtçı ve menfaatçıdır, yüzüne söylediğinin tam tersini arkanda yapar, kısacası güvenilmez adamlardır''
    ''Türkler için önemli olan mantık değil, kişisel ilişkiler ve hatta bir anlık kararlardır. Mantığı olmayan bir davranışta bulunup ''Ben böyle istiyorum o kadar'' gibi bir nedeni öne sirebilir''.
    ''Altındaki personeli ezip, bazen çok saygısızca davranıp, amirlerine her türlü yalakalık yapan tiplerdir''.
    ''Birçok türk şirketlerinde ''herkes herşeyi yapar'' çalışma prensibi geçerli''.Kısaca Türkler hakkında en yaygın düşünceler bunlar herhalde. Lütfen kimse üstüne alınmasın
    Noktasına virgülüne dokunmadım.
    ALINTIDIR!
    Rus olmanıza rağmen mükemmel denecek Türkçeniz var.İnanın ki bur Türkçeye sahip olamayan Türkler tanıyorum çevremde.Ancak kendi adıma bu kadar güzel Türkçe yazabilen bir misafirimizi (veya vatandaşımızı mı demeliydim) görmek gerçekten mutlu etti beni.
    Tek kelime ile Bravo...

• Rus bayan mı yazmış bu yazıyı?
  • rus kadınları ailelerine kocalarına çok sadık oluyormuş
    dünyanın en sadık kadınlarıdır gibisinden şeyler duymuştum
  • rus bayanların yabancı erkeklerle evlenme sıralamasında türkler açık ara öndedir
    (tam hatırlamıyorum ama %60 küsürdü)

Ülkemizdeki yabancı gelinlerin büyük çogunluguda rus bayanlardır

birbirine iyi diyen tek bir toplum yok
    kişisel olarak saglam olduktan sonra gerisi hikaye
  • Valla ne dediyse doğru demiş,doğru söze ne hacet ama kendi vatandaşlarının yıktığı yuvalardan vs. bahsetmemiş.Çoğu,Türk'ün ikinci karısı olarak geliyorlar Türkiye'ye.Bunu da araştırsaymış keşke.Evlendikleri adamların geride bırakdıklarından bahsetseymiş bir de.

Benim düşüncelerime kızanlar olabilir aranızda fakat o nasıl ki Türkleri genelleyerek konuşmuş,ben de sadece bunu yaptım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sen@y -- 15 Ağustos 2009; 11:22:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bahtiyar0011

rus kadınları ailelerine kocalarına çok sadık oluyormuş
    dünyanın en sadık kadınlarıdır gibisinden şeyler duymuştum

Evet Rus kadınları aile kavramına inanılmaz önem verir, çok sadıktırlar, ideal bir eş olurlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: süpürman

Rus bayan mı yazmış bu yazıyı?

Erkek yazmış.
  • AKILLI bir İNSAN , ÖNYARGIlarıyla hareket etmez, GENELLEME YAPMAZ!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sarizeybek_

AKILLI bir İNSAN , ÖNYARGIlarıyla hareket etmez, GENELLEME YAPMAZ!

O zaman siz neden genelleme yapan bir insanı tebrik ediyorsunuz diye sorarım ben de size?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sen@y

quote:

O zaman siz neden genelleme yapan bir insanı tebrik ediyorsunuz diye sorarım ben de size?

O kisi sadece GERCEKLERI yazmis.Tebrik degil alnindan operim.Bende Turk insaat firmalarinda calisiyorum.Soylediklerine harfiyen katiliyorum.
  • Burada neyin tartışılmakta olduğunu açıklayacak biri var mı, lütfen?
  • quote:

quote:

quote:

O kisi sadece GERCEKLERI yazmis.Tebrik degil alnindan operim.Bende Turk insaat firmalarinda calisiyorum.Soylediklerine harfiyen katiliyorum.

Tamam ben de gerçekleri yazdım.Yazdıklarım yalan mı?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Tamam ben de gerçekleri yazdım.Yazdıklarım yalan mı?

[simage]
    Ne yazdiniz ben goremiyorum?:)Bütün Rus kızlarına Natasha diyen bir çevreden gelen insan da, ancak bu kadar olur.Milletimde hâlâ bu tarz ilkel düşüncelere sahip insanlar olduğu için üzülüyorum.Ama yadırgamamak lazım.
  • Valla benim yazdığımdan siz ancak bunu anlayabiliyorsanız benim size diyebilecek bir şeyim yok malesef artık.Ayrıca benim hangi çevreden geldiğimi siz ve burdaki hiç kimse de bilemez,beni tanımıyorsunuz.
  • MEDENiYET seviyesine göre farklılık gösterir.Ortadoğuda iki farklı inançta, iki farklı yaşam biçimini tercih eden insanı yanyana koyarsanız çoğunluğa dahil olan müslüman; diğerine muhtemelen saldıracaktır. (istisnalar her zaman vardır ama kaide sabittir)Ama bunu kuzey ülkelerinde yaparsanız; kimse kimsenin hayatına karışmaz, müdahale etmez, baskı yapmaz.Mehmet Akif'in dediği gibi; tek dişi kalmış canavardan çok daha öte birşeydir medeniyet.İnsan sevgisidir, saygıdır...
    İşte MEDENİYET budur..

MEDENiYET seviyesine göre farklılık gösterir.Ortadoğuda iki farklı inançta, iki farklı yaşam biçimini tercih eden insanı yanyana koyarsanız çoğunluğa dahil olan müslüman; diğerine muhtemelen saldıracaktır. (istisnalar her zaman vardır ama kaide sabittir)Ama bunu kuzey ülkelerinde yaparsanız; kimse kimsenin hayatına karışmaz, müdahale etmez, baskı yapmaz.Mehmet Akif'in dediği gibi; tek dişi kalmış canavardan çok daha öte birşeydir medeniyet.İnsan sevgisidir, saygıdır...
    İşte MEDENİYET budur..

genelleme yanlış bişeydir
    bende yapmam diyorsun ama ortadoğuda yaşıyan 800 milyon müslümana karşı yaptığın genellemeye bak

niye müslüman diğerine saldırsın ayıptır bu yaptığınız yaa
    o kadar insanın hakkında giriyorsun
  • Bakın şimdi ilk mesajımdan beri yazıyı yazan kişinin haklı olduğunu söylemekle birlikte;kişinin Türkler için söylediklerini ben de Ruslar için söylüyorum sadece o kadar.Kişiyi değil yazıyı tartışıyorum.Yazanın kişiliğini değil yazdıklarına cevap veriyorum ben de.

1-O Türklerin kötü yanlarından bahsetmiş,ben de Rusların kötü yanlarını yazdım.
    2-O gerçekleri söylemiş ben de gerçekleri söyledim.
    3-O Türklerin kişilik yapılarından bahsetmiş,ben de Ruslarınkinden bahsettim.
    4-Yine söylüyorum o da bütün Türklerin,yazdığı kişiler gibi oldugunu yansıtmış yazıda.Ben de öyle yaptım.Yoksa bütün Ruslar Türklerle evleniyor demedim.

Yani kısacası aynı şeyleri söylüyoruz yazan kişiyle,aradaki fark sadece ben Türk'üm o Rus.Ama nedense siz onun yazdığını tebrik ederken beni yargılıyosunuz hem de acımasızca.Aynı şeyleri söylerken onu kutlayıp beni nası yargılayabiliyorsunuz?Gerçekten anlayamadım.Bunu açıklamanızı istiyorum sizden.

Ayrıca Türklerle ikinci evliliklerini yaptıklarını söylerken aklımdan Nataşa kelimesi dahi geçmedi...
  • Valla ben nazara fazla inanmam, o yüzden yazacağım.
    Rusum, eşim Türk. 2 yıl birlikte olduktan sonra 1 ay önce evlendik. MUTLUYUZ.
    Evet hayatımız masal gibi değil tabi ama kaç çift masal gibi yaşıyor? ;) Tartıştığımız da oluyor mutlaka, küstüğümüz de Ama iki yıl içerisinde birbirimize, kişisel özelliklerimize, kültürlerimize, inançlarımıza değer vermeyi öğrendik. Böyle de devam ederiz inşallah.
    Evet sorunlarımız da oluyor, endişelerimiz de. Fakat bugüne kadar herşeyi kendi aramızda çözdük. Zaten çoğu konularda aşağı yukarı aynı fikirde olduğumuz için çoğu zaman ortak kararı bulduk. Bir problem çıktığı zaman sakin sakin konuşmaya çalışıyoruz, çünkü inanıyoruz ki birbirimizin kalbini kırmaya hiç gerek yok ;) Ki sevgili eşim problem olduğunda benden çok daha akıllı, ben suçlu olsam bile her zaman gelip benden özür diler... demişler ki, özür dilemek insanı aşağılayamaz, yüceltir.
    Evet biliyorum daha yolun başındayız ama önümüze çıkan engellere birlikte göğüs gerip çözüm bulacağımıza inanıyorum. Çünkü bizim için evlilik boş bir kelime değil. Çünkü herhalde karşı cinste aradığımızı bulmuşuz birbirimizde. Demişler ki, evlilik iki insanların birbirine bakması değil, aynı yöne bakmasıdır. Ve şu an ikimiz de geleceğimize bakıyoruz. Umutla bakıyoruz.
    Çok didaktik konuştum, değil mi? :) Yazdığım şeyler her türlü yoruma açık...

Bir Türke ve Türkçeye gönül vermiş yabancıdan böyle sözler duymak içimi acıtıyor. Ama içimizi esas acıtan söylenenlerin tamamen yanlış olmadığını bilmek.Keşke böyle pattadanak değil de alıştıra alıştıra söyleseydiniz.Hay Allah! Nasıl toparlasak da görüntüyü kurtarsak.

Klasik olacak ama bu genellemelere takılıp kalmayalım derim ben.

Öyle olsa, Türkiye'de de Ruslar için neler neler söylüyorlar, bir bilseniz. Hoş, bilmemeniz mümkün mü ki ?
  • ''Altındaki personeli ezip, bazen çok saygısızca davranıp, amirlerine her türlü yalakalık yapan tiplerdir''.
    ''Birçok türk şirketlerinde ''herkes herşeyi yapar'' çalışma prensibi geçerli''.Evet... ozellikle is konularindaki izlenimlerimi her gun yakindan yapma sansim var cunku patronlarimiz Turk. Elemanlara bazi davranislarini aklim almiyor gercekten. Insanlara isini sevdirerek mi, hakkini vererek mi calistirmak daha kolay, yoksa ezerek mi?
    Maalesef, Ilyas Salman ve Sener Sen'in oynadigi bir filmdeki "Isciler kardes, patronlar kalles" gercegi hala ortadan kalkmadi... pardon ama Turk sirketleri bunun goze batan, gorenin icini rahatsiz eden ve utandiran bir ornegidir.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.