Şimdi Ara

Rus aşısı Sputnik V’nin de üretimi yandaşa gitti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
90
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri
 • Son Yorum 2 yıl
 • Cevaplayan Üyeler 2
 • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
 • Ortalama Mesaj Aralığı 17 dakika
 • Konuya En Çok Yazanlar
 • Akasha_Ether (1 mesaj) froster2006 (1 mesaj)
 • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
 • Masaüstü (1 mesaj) Mobil (1 mesaj)
 • @
1 oy
Öne Çıkar
Giriş
Mesaj
 • Rus aşısı Sputnik V’nin de üretimi yandaşa gitti

  AKP’nin iktidarda bulunduğu 19 yıl boyunca tüm ihaleler yandaşa gitti. Eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan‘ın eşine verilen ve örnek olarak gösterilen 1.4 milyon liralık yardım desteği verilmesinin ve eşinin şirketinden bakanlığa fahiş fiyatla dezenfektan alımının yankıları sürerken, Rusya’nın Sputnik V aşısının Türkiye’de üretimi için anlaşmaya vardığı VisCoran İlaç Sanayii A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı Öztürk Oran’ın eski AKP Üsküdar İlçe Başkanı olduğu ortaya çıktı.

  Rusya Doğrudan Yatırım Fonu (RDIF) yetkilileri, bugün yaptıkları açıklama ile “RDIF ile Türk ilaç şirketi Viscoran Ilac, dünyanın Koronavirüs’e karşı onaylanmış ilk aşısı Sputnik V’nin bu ülkede üretimi için işbirliği yapacaklarını ilan ederler” dedi. RDIF ile yaptığı anlaşma doğrultusunda Viscoran ilaç şirketinin, gelecek birkaç ay içinde tesislerinde üretime başlayacağı kaydedildi.

  Türkiye ile aşı için anlaşma yapan firma olan VisCoran İlaç Sanayii A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı Öztürk Oran. Ancak Oran’ın asıl işi ilaç sanayi değil, bankacılık. Öztürk Oran, şu anda aynı zamanda Vakıf Katılım Bankası Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapıyor.

  ESKİ AKP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI

  2012 yılı Mayıs ayında yapılan kongrede AKP Üsküdar İlçe Başkanı olarak seçilen Oran, 30 Nisan 2014’te ise Vakıflar Bankası Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nda Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. Oran bu görevi 2017 yılına kadar sürdürdü.

  2015 yılı Haziran ayı itibariyle de Vakıf Katılım Bankası A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmeye başladı.


  ÖZGEÇMİŞİNDE AKP DETAYI YOK


  Vakıf Katılım Bankası’nın internet sitesinde, AKP’den bahsedilmeden Oran’ın özgeçmişine dair şu bilgiler veriliyor:


  1956 yılında Kars’ta doğmuştur. Erzurum Kazım Karabekir Eğitim Enstitüsü Türkçe (Türk Dili ve Edebiyatı) bölümünden mezun oldu. Ayrıca Banka ve Ticaret Hukuku Araştırma Enstitüsü ile İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Muhasebe Enstitüsü Bütçeleme ve Standart Maliyetler uzmanlık programını bitirmiştir.


  1974 yılında T. Vakıflar Bankası T.A.O.’nda memur olarak çalışma hayatına başlamıştır. Bu arada 3 yıl süre ile Türkiye Bankalar Birliği Eğitim Merkezi’nde Dış Ticaret, İngilizce, Muhasebe ve Banka Yöneticiliği eğitimini tamamlayıp pekiyi dereceyle diploma almıştır.


  12 yıl Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O.’nda, 16 yıl da Faisal Finans Katılım Bankası’nda olmak üzere toplam 28 yıllık bankacılık mesleği süresince memurluktan Yönetim Kurulu Üyeliğine kadar hemen hemen her kademede çalışmıştır.


  2003 yılından bu yana ortağı olduğu ilaç firmalarında Yönetim Kurulu Başkanı olarak iş hayatına devam etmiştir. İstanbul Ticaret Odası Meclis Başkanlığı, İstanbul Ticaret Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği, Türkiye İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası Yönetim Kurulu Üyeliği, KAİ Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir. İngilizce bilmektedir.


  Bunların yanı sıra 2015 yılı Haziran ayı itibariyle Vakıf Katılım Bankası A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.


  Fitratlarina uygun davranmislar.


  https://tele1.com.tr/salginin-kazananlari-rus-asisi-sputnik-vnin-de-uretimi-yandasa-gitti-378669//


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >  |
  |
 • Bunlar üretiyorsa ben yaptırmam.
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.