Şimdi Ara

Ruhsattan rehin kaldırma? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
2
Favori
154.161
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: newerdais

vw vdf den 19250tl 12taksitli kredi kullandım ruhsatta rehinli yazısı yok
    kredi bitti vdf 0212 410 5 883nolu telefonunu arayıp benim kredi taksitlerim
    bitti neyapmam lazım diye sordum
    evet borcunuz yok biz trafik sübeye mail atiyoruz onlar rehini 2gün içinde kaldırıyor dedi
    beni üğraştırmayacakmısınız diye sordum hayır dedi siz hiçbir işlem yapmanıza gerek yok .
    vdf tebrikler...

Bu yaptıkları şeyin VDF ile alakası yok. Şuan hangi bankadan kredi kullanırsanız kullanın online olarak araca rehin koyuyorlar ve borc bitince yine online kaldırıyorlar. Olanı yapmış yani :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ExTReMee

quote:

Orijinalden alıntı: newerdais

vw vdf den 19250tl 12taksitli kredi kullandım ruhsatta rehinli yazısı yok
    kredi bitti vdf 0212 410 5 883nolu telefonunu arayıp benim kredi taksitlerim
    bitti neyapmam lazım diye sordum
    evet borcunuz yok biz trafik sübeye mail atiyoruz onlar rehini 2gün içinde kaldırıyor dedi
    beni üğraştırmayacakmısınız diye sordum hayır dedi siz hiçbir işlem yapmanıza gerek yok .
    vdf tebrikler...

Bu yaptıkları şeyin VDF ile alakası yok. Şuan hangi bankadan kredi kullanırsanız kullanın online olarak araca rehin koyuyorlar ve borc bitince yine online kaldırıyorlar. Olanı yapmış yani :)

kolaylık olmuş. eskiden neydi öyle yat kalk sürün marşşş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Artık online sisteme geçilmiş. Bende 2010 yılının sonunda kredi almıştım. Bankaya sordum. Sanırım 9 aydan itibaren egm 'ye geçildi artık sizin takip etmenize gerek yok dedi banka. Otomatik olarak kaldırma yazısı gidiyormuş. Tevekkeli benim ruhsatta rehin yazısı yoktu.
  • 2010 yılında HSBC bankasından aldıgım taşıt kredisini bitirdim. dün bankaya rehin kaldırma icin gittimm.. şube klasik olarak bu yazıyı almak zorunda oldugumuzu bildigi icin 52 liramı aldılar.. şubeyle biraz atıştık. şubedeki hesaplarımı kapattım. sonrasında müşteri hizmetlerini arayıp şikayet kredi kartımıda iptal edin artık sizinle çalışmayacagım dedim. kartıma 45 lira yüklediler parayı kısmen kurtardık. ::) ama şu saattan sonra advantage kart kullanırmıyım asla...
  • Benim kredi borcu biteli 3 yıl oldu. Ama kaldırtmadım.

Arabayı satacam. Rehini kaldırıp mı satmam gerekiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bişi olacağını sanmam ben de geçen kredimi kapattığımda bankadan yazıya gerek yok dediler, noterde otomatik olarak görünüyormuş ben de güvenip tamam dedim.
  • krom7 K kullanıcısına yanıt
    MERHABA ARKADAŞLAR ,konu biraz eski ama bende sizlerden fikir almak istedim,babamın aracı 2002 model o yıllarda koç finansdan kredi almışlar sanırım ve ruhsatta rehinli yazıyor haliyle aracımızı satmamız için nasıl bir yol izlememiz gerekiyor .aracın borcu yok bu arada ,bizde diğer arkadaşlar gibi bir telefonla halledebilirmiyiz. (pek sanmıyorum ama), sizlerden fikir alabilirsem sevinirim..
  • bankicampik kullanıcısına yanıt
    Kredinizi 2010 Ağustos'tan evvel aldıysanız, banka, noter, trafik şube üçlemesine. Sonra aldıysanız telefon ile hallederseniz

• salserol kullanıcısına yanıt
    Merhaba . Acaba 2013 model araç için başka şehirden başka şehire gitsek , rehin işlemleri 1 günde tamamlanır mı ?
  • kredi odemesi biten 2 cı aracımın renini Yapı kredi bankası 10 dk da kaldırdı ,
    son ödemeyi yaptıktan sonra,bankaya gidiliyor , veriler saten bankanın sisteminde mevcut ,
    10 dk da işlem hallediliyor
  • NZM_TURKEİ kullanıcısına yanıt
    Hallolur

• Arkadaş ne bahtsız bedeviyim aracımı, 09.08.2010 tarihinde almıştım. Ruhsatta hiç rehin vs yazmıyor ancak şimdi rehni kaldırmak için banka , noter , trafik hepsine gidecek miyim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilentungul

Arkadaş ne bahtsız bedeviyim aracımı, 09.08.2010 tarihinde almıştım. Ruhsatta hiç rehin vs yazmıyor ancak şimdi rehni kaldırmak için banka , noter , trafik hepsine gidecek miyim ?

Banka rehinli ise , ödeme dekontların duruyordur umarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: L&M

quote:

Arkadaş ne bahtsız bedeviyim aracımı, 09.08.2010 tarihinde almıştım. Ruhsatta hiç rehin vs yazmıyor ancak şimdi rehni kaldırmak için banka , noter , trafik hepsine gidecek miyim ?

Dekont filan yok, sonuçta hepsini internetten gönderdim. Bir bankadan başka bankaya EFT yaparak ödemelerimi gerçekleştirdim.
  • quote:

quote:

quote:

Dekont filan yok, sonuçta hepsini internetten gönderdim. Bir bankadan başka bankaya EFT yaparak ödemelerimi gerçekleştirdim.

Yani elinde delilin varsa sıkıntı yok onu sordum.

Birde bankada Rehin kaldırma ücreti adı altında alınan son dakika soygununa dikkat et ...
    Genelde milletin acelesi oluyor ve 100-150 gözüne gelmiyor pek işim hallolsun diyor.

Kavga gürültü edilip rakkam aşşağılara çekilebilir yahut boş zamanınız çoksa para ödenir ve ardından Tüketici Hakem Heyetine başvurulur.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Birde bankada Rehin kaldırma ücreti adı altında alınan son dakika soygununa dikkat et ...
    Genelde milletin acelesi oluyor ve 100-150 gözüne gelmiyor pek işim hallolsun diyor.

Kavga gürültü edilip rakkam aşşağılara çekilebilir yahut boş zamanınız çoksa para ödenir ve ardından Tüketici Hakem Heyetine başvurulur.

Onlarla uğraşırım sorun değil ancak esas istediğim sadece şubeye gidip başka bir yere gidip-gitmeyeceğimi öğrenmek... Bu devirde heryeri dolandırtmazlar bana diye ümit ediyorum.

• Onu internetten bir araştır istersen belli bir tarih vardı Ocak 2012 miydi yoksa 2010 mu tam emin değllim ama bu tarihler öncesi kredi işlemlerinde muhakkak dolaştırıyorlar.

Sonradan yapılan işlemler online olarak çözülebiliyor.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Onlarla uğraşırım sorun değil ancak esas istediğim sadece şubeye gidip başka bir yere gidip-gitmeyeceğimi öğrenmek... Bu devirde heryeri dolandırtmazlar bana diye ümit ediyorum.

öyle çok zor bir iş değil kardeş bence şubeye gitmeden ruhsatı faks çek onlar hazırlarlar.Sonra yazıyı almaya gittiğin gün direk notere gider halledersin.
    ekteki yazı faydalı olabilir sanırım.

http://www.kucukpara.com/kredi-islemleri/tasit-kredileri/tasit-rehni-nasil-kaldirabilir-siniz/

• Arkadaslar selam, Şube'den kağıt aldım ve noterde onaylattim. Ancak e-Devlet ile sisteme girdiğimde halen aracım rehini gözüküyor. Anlamadım başka yapmam gereken birsey mı var? Elimdeki kağıt borcu yoktur yazıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: etnaxy

quote:

Orijinalden alıntı: unixslax

Bunlara hiç gerek yok satılırken noter de sistemde görünüyor nasıl olsa ama yok ben ruhsatta o yazı görünmesin istemiyorum derseniz o başka ...

edevletten baktım,hak mahrumiyeti görünüyor....bankadan yazı alıp,notere onaylatıp,trafik tescil bürosundan online rehin yazısını kaldırmanız gerekiyor.

Istedigimiz bir ilce emniyete gidebiliyor muyuz yoksa ozellikle gitmemiz gereken bagli oldugumuz vs gibi bir yer mi olmali ?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.