Şimdi Ara

Ruhsatımda muayene yeri kalmadı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ruhsatımda muayene yeri kalmamıştı, aracım muayeneden geçti ve bana iki sayfa verildi(araç tespit raporu ve araç muayene raporu). Bu hepimizin bildiği mavili olan ve muayenen geçerlilik süresi yazan kağıt geçerli olur mu, ruhsatı yenilemem mi gerekir? Yenileyeceksem tüve tekrar girmem gerekiyor mu?süreç hakkında bilgisi olan varsa yardım edebilir mi. İlk arabam ve ilk muayenem, cahilim çok bu konuda. :/

• musait oldugun zaman git yenile. gecerlilik suresi diye bir sey yok
    ancak trafik yakalarsa isin Allah'a kalmis

tabi bu solediklerin disinda baska eksiklerde cikabilir, isim benzerligi, soyadi benzerligi ve saire. trafikte adamin varsa hemen alabilirsinde yoksa bazen ugrastiriyorlar.
    Anlattiklarina gore Tuv'e tekrar gitmene gerek yok gecmis olsun muayeneyi gecmissiniz. Dogrudan Trafik tescile kadar yolunuz var. kapakli yeni ruhsat verecekler 162 tl galiba fiyat degismediyse. oda ruhsat yenileme ucreti oleyor
  • Ruhsatın bir nüshası değişecek. Tüvtürk'ten aldığınız belgeyle trafiğe gidin, geçen yıl 89TL'ye yaptırmıştım.
  • nusha yok. biri tescil digeri trafik belgesi.
    nushadan kastiniz bu olmali. tescil ile ilgili bir sorun yoksa iki kapakli trafik kagidi verecekler, oda arkadasin dedigi gibi 89 tl tutabilir
  • Teşekkürler arkadaşlar, o zaman trafikten randevu alıcaz. peki dediğim gibi polis yakalar ise, para cezası yada araba bağlama gibi sıkıntılar çıkabilir mi?
  • randevu almana gerek kalmayabilir. bazi subelere dogrudan basvuru yaptinmi aliyorlar. 10 dakika sonra yenisini veriyorlar. bulundugun bolgeye bagli. ankarada oturuyorsan randevu al tabiki
    trafik yakalarsa isin Allah'a kalmis. Tescildeki memur once islemimizi yapmadi ve dediki; "Bu sekilde trafik yakalrsa ne yapacaksiniz ..." demisti. O an memurla aranizdaki diyaloga bagli, cunku su halde arac tescilli degil
    biz islemlerimi tamamlayana kadar 15 gun bir yerlere gidememistik korkumuzdan (acil durumlar haric). bereket versin trafik cevirmemisti
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.