DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
ruhsatım eve gelir mi ? ailem teslim alabilir mi ?
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
8
Cevap
0
Favori
10.337
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> ruhsatım eve gelir mi ? ailem teslim alabilir mi ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      1058 Mesaj
      31 Ağustos 2011 13:03:56 Konu Sahibi
      merhaba ağustosun 16 sında 2. el arabamı aldım. ruhsat hala evime gelmedi. ilçe emniyete gidip uğraşmak istemiyorum. acaba ne zaman gelir ? ben evde olmayacağım annem babam teslim alabilir mi ruhsatı verirlermi onlara yani ?

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      |
      |

• Yarbay
      2630 Mesaj
      31 Ağustos 2011 15:41:25
      Emniyeti arayıp öğrenebilirsiniz.Büyük ihtimalle postaya verilmiş , o da bayram tatilinden dolayı biraz aksamıştır.

|
      |

Fiat Marea 1.6 Liberty
      Hyundai i20 1.4 Crdi Style+Pan
    • Yüzbaşı
      810 Mesaj
      31 Ağustos 2011 23:41:13
      Eğer ruhsatı gidip bizzat 15 gün içinde almazsanız kargo ile adresinize gönderilir yazıyordu yanlış hatırlamıyorsam. Ben aracın satışı yapıldıktan sonra farklı bir ile gittiğim için ruhsatı alamadım, kaç gün sonra olduğunu hatırlamıyorum ama 20 günü geçmişti sanırım, bir gün postacı beni aradı ruhsatınız geldi diye. Ben farklı bir ilde olduğum için babam alsa olur mu diye sordum olur dedi, babam da gitti teslim aldı. Bence biraz daha bekleyin adresinize gelecektir. Zaten geçici ruhsatın geçerlilik süresi 30 gün.

Auris CVT
    • Yarbay
      3619 Mesaj
      31 Ağustos 2011 23:45:23
      quote:

Orijinalden alıntı: IGBT

Eğer ruhsatı gidip bizzat 15 gün içinde almazsanız kargo ile adresinize gönderilir yazıyordu yanlış hatırlamıyorsam. Ben aracın satışı yapıldıktan sonra farklı bir ile gittiğim için ruhsatı alamadım, kaç gün sonra olduğunu hatırlamıyorum ama 20 günü geçmişti sanırım, bir gün postacı beni aradı ruhsatınız geldi diye. Ben farklı bir ilde olduğum için babam alsa olur mu diye sordum olur dedi, babam da gitti teslim aldı. Bence biraz daha bekleyin adresinize gelecektir. Zaten geçici ruhsatın geçerlilik süresi 30 gün.

Aynen benimde ruhsatı babam teslim aldı o an evde değildim.
      Sorun yok yani bayramdan sonra adresinize gelir ruhsatınız. Babanız alabilir.

|
      |

• Yarbay
      2368 Mesaj
      01 Eylül 2011 00:00:02
      Postacı evde kimse olmadığından kapıya haber kağıdı bırakıp, ruhsatımı ptt ye teslim etmiş, bende ordan almıştım.

|
      |

• Yüzbaşı
      385 Mesaj
      01 Eylül 2011 00:37:30
      Ben bir ay bekledim göndermediler şubeyi arayıp sorabilirsin ben öle yaptım babam kimliğimle birlikte gidip aldı.

|
      |

• Er
      2 Mesaj
      22 Ağustos 2014 11:44:20
      bende yeni aldımda araba sigortamı yapmadım ne zamna gelir acaba ruhsat geldikten sonra yapmayı dusunuom sigortayı

|
      |

• Binbaşı
      1058 Mesaj
      22 Ağustos 2014 20:08:12 Konu Sahibi
      ortaam ruhsatı beklme sigortanı geçici belge ile yaptır, zira bi kazaya bulaşırsan mahfolursun, arabayı aldığın an kontağı çevirmeden sigortaya koşmalısın

|
      |

• Yüzbaşı
      428 Mesaj
      22 Ağustos 2014 20:52:45
      Ruhsat için sigorta yaptırmak şart geçen araba satışı yaptık trafik tescildeki polis arkadaş sigortanızı yaptırın öyle gelin dedi.Bizde sigortayı yaptırdık geçici ruhsatla sonra ruhsatı teslim aldık.

|
      |

Ver elini tesbihim memlekete gidelim.
Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.