Şimdi Ara

ruhsat sayfası yenileme, yardım..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
47.994
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • aracımın motorlu araç trafik belgesi üzerindeki muayene onay haneleri dolmuş durumda bu belgeyi yenilemek zorundayım, aracımı yakında muayeneye sokacağım. mevzuat üzerine bir kaç sorum var.
    1-yenileme muayeneden öncemi sonramı yapılması gerekiyor ?
    2- lpg ye geçebilirim(kararsızım) bu durumda ruhsat yenileme ücreti ne kadar acaba ?(muayeneden önce belge hazırlanıyor bildiğim kadarıyla)
    3- benzinda kalırsam bu belgenin yenilenme ücreti ne kadar?

• ^
    up
  • quote:

Orijinalden alıntı: uranus

aracımın motorlu araç trafik belgesi üzerindeki muayene onay haneleri dolmuş durumda bu belgeyi yenilemek zorundayım, aracımı yakında muayeneye sokacağım. mevzuat üzerine bir kaç sorum var.
    2- lpg ye geçebilirim(kararsızım) bu durumda ruhsat yenileme ücreti ne kadar acaba ?(muayeneden önce belge hazırlanıyor bildiğim kadarıyla)

Merhaba Uranus. 1. soruna cevap verebilirim. Ben de muayeneyi yeni yaptırdım. trafik belgemde bandrol için boş yer yoktu. Muayene bitişinde bandrolü muayenede hazırladıkları belgeye yapıştırıyorlar. o belge, eski trafik belgesi ve kimliğin ile trafik tescil büroya gidiyorsun, sabah gidersen öğleden sonra yeni belgeni alıyorsun. Trafik belgesi yenileme ücreti 89.9 lira. bir de ben koltuk sayısı tescil belgesi ile uyuşmadığından ağır kusurlu olarak muayeneden geçemedim. bu nedenle tescil belgesini de yenilemek zorunda kaldım. o da 66.5 tl.

• quote:

Orijinalden alıntı: 206HDIXLİNE

quote:

aracımın motorlu araç trafik belgesi üzerindeki muayene onay haneleri dolmuş durumda bu belgeyi yenilemek zorundayım, aracımı yakında muayeneye sokacağım. mevzuat üzerine bir kaç sorum var.

Merhaba Uranus. 1. soruna cevap verebilirim. Ben de muayeneyi yeni yaptırdım. trafik belgemde bandrol için boş yer yoktu. Muayene bitişinde bandrolü muayenede hazırladıkları belgeye yapıştırıyorlar. o belge, eski trafik belgesi ve kimliğin ile trafik tescil büroya gidiyorsun, sabah gidersen öğleden sonra yeni belgeni alıyorsun. Trafik belgesi yenileme ücreti 89.9 lira. bir de ben koltuk sayısı tescil belgesi ile uyuşmadığından ağır kusurlu olarak muayeneden geçemedim. bu nedenle tescil belgesini de yenilemek zorunda kaldım. o da 66.5 tl.

paylaştığın için teşekkürler 206HDIXLİNE..
    minumum 90 tl anlaşılan...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 206HDIXLİNE

quote:

paylaştığın için teşekkürler 206HDIXLİNE..
    minumum 90 tl anlaşılan...

Rica ederim:)

• Film varsa sökücen haberin olsun.
  • Film sökmek eskiden vardı.Şidmi yok diyorlar sizin bilginiz güncel mi ?
  • muayene sayfanız bitti ise öncelikle 2 adet ek-1 doldurtacaksınız bunu muayene istasyonlarıının yakınında doldururlar.

muayene ek-1 e yapılacak daha sonra tescile gideceksiniz yeni ruhsat alacaksınız 70 tl civarı bir ücreti var

ama lpg taktıracaksanız bence ikisini birden hallledin lpg masrafınız muayene + sızdırmazlık+ 2 ruhsat yaprağı

lpg taktırmazsanız muayene+ tek ruhsat yaprağı
  • quote:

Orijinalden alıntı: postacitr

muayene sayfanız bitti ise öncelikle 2 adet ek-1 doldurtacaksınız bunu muayene istasyonlarıının yakınında doldururlar.

muayene ek-1 e yapılacak daha sonra tescile gideceksiniz yeni ruhsat alacaksınız 70 tl civarı bir ücreti var

ama lpg taktıracaksanız bence ikisini birden hallledin lpg masrafınız muayene + sızdırmazlık+ 2 ruhsat yaprağı

lpg taktırmazsanız muayene+ tek ruhsat yaprağı

Ruhsat 2 yaprağın fiyatı nedir acaba...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • benimde bu konuda bi problemim var ancak benimkisi biraz karisik. Arac babamin userine kayitli kendisi 2005 yilinda vefat etti arac yasal olarak benim ve kardesime miras yoluyla kaldi veraset filan tamam. ancak araci ustumuze almadik halen babamin uzerine kayitli. 2005 ten beri de arac yattigi icin muayenesi ve sigortasi yatirlimadi. aracta bayaa kotu bi durumda ancak calisir vaziyette. Muayenesini yaptirip satmak istedik ancak bu seferde ruhsatin 1 sayfasini bulamiyoruz. Elimizde sadece Motorlu Arac Trafik Belgesi var Arac Tescil Belgesi kayip. Vergi borclarini ve trafik cezalari odedik Muayene icin randevu alirken sigortasini yaptirip gelin yaziyordu. Sigorta Acentesine sordugumda Arac Trafik Belgesi altindaki seri no yu sordular bizde de o evrak olmadigi icin sigortayi da yaptiramiyoruz. Nasil bir yol izlemem gerek yardimci olursaniz cok sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Keon07

benimde bu konuda bi problemim var ancak benimkisi biraz karisik. Arac babamin userine kayitli kendisi 2005 yilinda vefat etti arac yasal olarak benim ve kardesime miras yoluyla kaldi veraset filan tamam. ancak araci ustumuze almadik halen babamin uzerine kayitli. 2005 ten beri de arac yattigi icin muayenesi ve sigortasi yatirlimadi. aracta bayaa kotu bi durumda ancak calisir vaziyette. Muayenesini yaptirip satmak istedik ancak bu seferde ruhsatin 1 sayfasini bulamiyoruz. Elimizde sadece Motorlu Arac Trafik Belgesi var Arac Tescil Belgesi kayip. Vergi borclarini ve trafik cezalari odedik Muayene icin randevu alirken sigortasini yaptirip gelin yaziyordu. Sigorta Acentesine sordugumda Arac Trafik Belgesi altindaki seri no yu sordular bizde de o evrak olmadigi icin sigortayi da yaptiramiyoruz. Nasil bir yol izlemem gerek yardimci olursaniz cok sevinirim

bence en yakın trafik şubeye uğrayın durumunuzu anlatın eksik evraklarla alakalı size yol gösterirler..

• Muayene kismi doldigu icin tuvturkten aldigim belgeyle bugun Ataşehir trafik şubeye gittim. Ruhsatı, tescil belgesini, trafik sigortasini ve 89tl aldılar. 5gun sonra cikacak dediler. Halbuki 2dakika surmeyecek bir islem. Emniyete her gidisimde polislerden biraz daha soguyorum. Ruhsat ve Sigorta belgesi olmadan arac kullanmak icime sinmiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ruhsatı muayeneye gitmeden önce mi yenilemek lazım? yoksa muayene olduktan sonra ruhsat yenilenebiliyor mu?
  • Muayene olduktan sonra yenileyebilirsin. Tuvtürk sana bir kağıt veriyor onunla trafik şubeye gidiyorsun. bir hafta sonrasına gün veriyorlar. gidip yeni ruhsatı alıyorsun.
  • Muayene sonrası TÜVTÜRK sana bir kağıt verir ve onunla birlikte sana en yakın İlçe Emniyete git. 2 gün sonra da yeni ruhsat yaprağını da alırsın. 23 Ekim günü muayene yaptırdım, 25 Ekim günü de yenilenmiş ruhsat yaprağını aldım. Gerçi konu üzerinden 1 yıl geçmiş ama.

Not : İlçe emniyet size bir kağıt verir ve o kağıt ile gel dedikleri gün ruhsatınızı alırsınız. Şehir dışına çıkmadığınız sürece o kağıt ile trafiğe çıkabilirsiniz. Zaten ruhsatın diğer değişmeyen yaprağı sizde durur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CAD34 -- 2 Ocak 2014; 14:36:49 >
  • Şubat 2014 de muayene oldum.
    Ruhsatta yer olmadığı için 2 adet evrak verdiler.
    Mayıs 2014 de emniyete bu evraklar ve ruhsatla giittim.
    Ruhsattan yer olmayan belgeyi ve 92.5 TL ücret aldılar.
    2 gün sonra yeni belgeyi aldım.
  • Trafik Belgesinde Muayene yeri dolanlar ;

Araç Önce Muayene olacak....TÜV Türk size bir belge verecek.

Dahja sonra bulunduğunuz yerdeki en yakın Trafik Tescil Büro Amirliğine gidip - Trafik Belgesini değiştireceksiniz.

Eski senelerde Ruhsatta yer kalmadığı zaman önce Trafik Belgesi değişimi yapılıyor, daha sonra Muayene oluyordu ama artık öyle değil....Önce Muayene oluyor, daha sonra Ruhsat değişiyor.
  • Arkadaşlar bende bugün aracı muayeneye soktum, fakat ruhsata aracın ağırlığı (astra H normal ağırlık 1165 kg) 11650 kg olarak girilmiş, dolayısıyla ağır kusurlu olarak muayenden kaldı.
    Ruhsatı değişmem gerekiyor, herhangibir trafik şubeden yapabiliyormuyum değişimi yoksa illaki kayıtlı olduğu trafik şubeyemi gitmem gerek ? Teşekkürler
  • Herkese merhaba,
    peki muayeneden sonra belli bir süre var mı şubeye gitmek için yoksa istediğimiz zaman gidebilir miyiz?
    bilgi için teşekkürler arkadaşlar.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.