Şimdi Ara

Ruhi Çenet :Modern Türkiye’nin Sonu, Beyin Göçü, En zeki çocuklarımız vatanlarını terk ediyorlar (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
2
Favori
13.852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
41 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • mehmet öz nasıl beyin göçü ? adam abd de doğup orda okumuş zaten.beyin göçü konusuna yazılması yanlış.
  • Ben okumak icin 50 bin tl para veriyorum senede.

Buradan mezun olunca yurtdisina gidecegim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pırıl pırıl beyinler göçüyor
  • DeepImpact. kullanıcısına yanıt
    Kardeş ne dil konuşuyosun sen ? Anlayamıyoruz seni bak . Türkçe öğren .

• quote:

Orijinalden alıntı: DeepImpact.

Ruhi bu aralar işi olmayan işlere burnunu sokmaya başlamis, devlet neden hala uyarmiyor bu kanali anlamiyorum aklini basina alsin aksi takdirde sira onada gelebilir, birlik beraberlik ile ilgili video cekecegine neler cekiyor ulkece zaten zor durumdayiz adam hala beyin gocu pesinde akli sira hukumeti elestireyecek
    Bu nasıl bi mantıktır? O zaman tüik kurumunu kaldıralım.. Gerçekleri grafiğe döküp karşılaştırıyo.

• Mehmet Oz beyin göçü değil ki

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Donanım

Mehmet Oz beyin göçü değil ki
    Mevcut bulunduğumuz koşullar daha kaliteli olsaydı belki de Amerika'dan buraya göç edebilirdi?
  • Hiç mi teknolojiyle ilgili şeyler yok sanıyorsunuz
    Bu basit bir örnek Türkiye Teknoloji Takımı yani kısaca T3 vakfı
    Bu vakıf bir sınav yapıyor onu kazananı başka bir uygulama sınavı yapıyor onu da kazanırsan 36 ay eğitim veriyor gerek havacılık ve uzay gerek robotik yani konuları anlamışsınızdır
    Reklamlarda görmüşsünüz Teknofest diye bunu onlar yapıyor biraz geç kalınmış bir hareket gibi duruyor zararın neresinden dönsek kârdır ben kurslarına başlayacağım inşaallah

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ya zeki çocukları bırak okuma yazmaktan aciz olan insanlarımız bile kaçmak istiyor Bırakın da Zeki çocuklarımız kacsin gitsin

bu çocuklarımızın sonuna kadar arkasındayım bu Ortadoğu çöplüğünde Ümmet Arap Devleti'ne hiçbir hizmet vermemeleri dileğiyle

• quote:

Ruhi bu aralar işi olmayan işlere burnunu sokmaya başlamis, devlet neden hala uyarmiyor bu kanali anlamiyorum aklini basina alsin aksi takdirde sira onada gelebilir, birlik beraberlik ile ilgili video cekecegine neler cekiyor ulkece zaten zor durumdayiz adam hala beyin gocu pesinde akli sira hukumeti elestireyecek
    Şuna bak la. Adam resmen tehdit mesajı gibi mesaj attı. Sıra ona da gelebilirmiş de şuymuş da buymuş. Burası Türkiye(ne kadar sevmesenizde bu ülkeyi burası hep Türk yurdu Türkiye olarak kalacak) herkes istediğini başkalarının özgürlüklerine saygı gösterdiği sğrece eleştirebilir.

• 3:45'e kadar güzel güzel izliyordum..
    Görmeyeydim iyidi.
  • quote:

Kuzey kore mi burasi zivanadan ciktiniz hayirdir adam mi aldiriyorsun evden. Adsm kufur etmemis, yalan bir sey de soylemiyor. Yalan diyemiyorsunuz da soylemesin diyorsunuz. Resmen kral ciplak olayi ama zamani gelince saksakcilar en onden kacar tarih tekerrur eder.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu beyin gocunu bu ulkenin cumhurbaskani oldugu donemde demisti. Okumus insanlari.ulkede tutamiyoruz diye. Ama arastirma ilgilenme yok tabiki :)

• Bu beyin gocunu bu ulkenin cumhurbaskani oldugu donemde demisti. Okumus insanlari.ulkede tutamiyoruz diye. Ama arastirma ilgilenme yok tabiki :)

• quote:

Devlet neden uyarmıyormuşmuş. Devlet bu kanalı uyarır veya hakkında işlem yaparsa, dijital ortam ve fikir özgürlüğü hakkında büyük bir sıkıntı var demektir. Zaten var ancak böyle yüksek takipçili kanallara devlet müdahale ederse yeni nesildeki oy potansiyelini tehlikeye atar. Sıra ona da gelebilir diyorsun bir de. Halkın huzurunu bozmaktan senin evden alınman gerekiyor, açık açık tehdit etmişsin adamı.
  • quote:

Harbiden sizene? Şahsı tanımam etmem ama Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ise eleştirmek en doğal hakkı. İsterse uçan spagetti canavarını eleştirir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Akıllı olanlar kaçtı diyordu uluların ulusu.

• Haklı
  • DeepImpact. kullanıcısına yanıt
    Adam yök ve tüsiad raporlarını okumuş, karşı mı geliyosun sen. Yoksam fedonçi misin?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bende sizinle bir arkadaşımın hikayesini paylaşayım. Lisedeki yakın arkadaşlarımdan biri , İngiltere Bath Universitesinde Biyokimya mühendisliği bölümünü bitirdi. Yine İngilterede masterını tamamladı ve 3 senedir Manchesterda hem çalışıyor hemde PhD yapıyor.

Geçen sene çocuk ciddi ciddi Türkiyeye taşınmaya niyetlendi. Bazı şirketlerle yazışmalar yaptı , bende onun adına tanıdık bir kaç kişiyle konuştum.

Detaylara girmemeyim ama İstanbulda bulabildiğimiz en iyi iş aylık 2200 TL idi.

Şimdi bu adam neden Türkiyeye gelsin ??

Manchesterda çalıştığı labaratuvarda HAFTALIK 5bin 500 Pound (50bin TL) "Research fund" alıyor. Bu para cebine değil , sadece Lab.da kullandığı araç gereç kobay vs. için.

Vergi düşünce aldığı aylık net maaş 3bin 300 Pound (30bin TL) ayrıca yer aldığı çalışmaların Patent ücretlerinden bonus alıyor.

Tekrar soruyorum , şimdi bu adam neden Türkiyeye gelsin ????

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.