Şimdi Ara

Ruh Hallerinin Vites Değişimine Etkisi [otopsikolojik konu]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
522
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Araç sürerken o anki duygularım, kaygılarım veya psikolojik durumum vites geçişime de yansıyor.
    -Kaygılı veya gergin bir ruh haline bürünmüşsem, aynı ısınan otomatik şanzımanın vuruntu yapması gibi benim de geçişlerim etkileniyor. Böyle aşırı sert olmasa da o balata ile volantın gergin birleşimini hissedebiliyorum.

-Ancak sakin, mutlu veya hüzünlü ruh halimde geçişler pamuk gibi oluyor. Balata ile volant adeta öpüşüyor gibi...

Sizlerde durum nasıl?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bırak vitesi, yakıt tüketimini oynatıyor :)

Trafiğe çıktığım zaman diğer tüm sürücüleri babamın bana zamanında söylediği gibi görüyorum: " Oğlum bak trafikte her şey mümkün önündekini, arkandakini, sağındaki-solundakini mutlaka sağır, dilsiz, kör olarak var say. Ona göre sakin ve dikkatli kullan."

Gün içinde 72 cinsten otomobil kullanan varlık ile karşılaşmak mümkün. İnsan düzelmeye kendinden başlar. Emin olun siz sakin oldukça diğer insanlar da sakin olacaktır yavaş yavaş
  • Sinirliyken trafiğe cıkmayın araç kullanmayın derler, vites değistirmeyi bırak dört kolluya bindirir adamı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tietze -- 23 Şubat 2018; 1:13:1 >
  • Bırak vitesi, yakıt tüketimini oynatıyor :)

Trafiğe çıktığım zaman diğer tüm sürücüleri babamın bana zamanında söylediği gibi görüyorum: " Oğlum bak trafikte her şey mümkün önündekini, arkandakini, sağındaki-solundakini mutlaka sağır, dilsiz, kör olarak var say. Ona göre sakin ve dikkatli kullan."

Gün içinde 72 cinsten otomobil kullanan varlık ile karşılaşmak mümkün. İnsan düzelmeye kendinden başlar. Emin olun siz sakin oldukça diğer insanlar da sakin olacaktır yavaş yavaş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrmst

Bırak vitesi, yakıt tüketimini oynatıyor :)

Ben de artık buna göre kullanmaya çalışıyorum. Ama bir an unutabiliyorum:)
  • biz motosikletçilerin çok okuduğu kitaplardan biri olan "motosiklet teorisi"'nin yazarı Reşat ARBAŞ'ın kitapta üstüne düştüğü güzel bir uyarı var.
    "motosikletin üstüne binin, aynadan kendinize bakın. Eğer gülümsemiyorsanız; aynı şekilde inin" yazıyordu.
    Biliniyor ki insan agresif olduğunda gereğinden fazla risk almaya başlıyor. Ki buda bir motorcu için hayatının sonlanması demek olabilir.

Bu araba sürüşlerinde de böyle oluyor. Arabaya daha haşin davranmaya başlıyorsun. Gaz'a ve frene basışım bile değişiyor mesela benim. Olabildiğince aklıma getirip, kendimi toplamaya çalışıyorum.
    Yaş geçtikce daha kolay oluyor, insanın kendine gelmesi. Eskiden daha seri zıplardık.
  • Katılıyorum, kesinlikle aceleci, kızgın vesaire araç sürüşü ile sakin rahat bir sürüş bir olmuyor

• Otomatik kullanıyoruz kardeş. Ruh halimize etkisi yok.
  • Etkilemiyor. En son uzun bir yolculuk yaptığımızda "otopilot" gibi, demişlerdi arkadaşlar.
  • Ben böyle atıyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.