Şimdi Ara

rtx2060 yeterlimidir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
0
Favori
3.417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selam beyler ben bir sistem topladım ve ekran kartı olarak gigabyte rtx2060 kullanıcam çok ultra grafik delisi değilim orta hatta düşük grafikte bile oynarım 90-150fps alirsam tatmin olurum oyun testlerindede verdigini gordum (hemde ultra grafiklerde 90-150 fps felan veriyor) beni (6,7) yıl götürürmü? yanında i5 10400f ile birlikte kullanacam başka tafsiyeniz varsa söyleye bilirsiniz (Abartmadan çok aşmadan) Şimdiden teşekkürler

• Ultra ayarlarda çok uzun götürmez fakat high ayarında uzun süre götürür diye düşünüyorum. Yaptığınız ayarlar da önemli tabi. 1080p'de oynarsanız daha çok fps alırsınız ama 1440p'de oynarsanız fps kaybınız gözle görülür şekilde düşecektir. Fakat yüksek fps'den ziyade, oyunu istediğiniz ayarlarda 60 FPS altına düşürmemeye çalışırsanız akıcı bir oyun deneyimi yaşarsınız.

• Nachtsicht93 kullanıcısına yanıt
    6,7 yıl götürürmü 1080p orta ayarlarda
  • DangerKo0 kullanıcısına yanıt

Onu bilemedim açıkçası. Benim GTX 960'ım vardı beşinci sene medium ayarlarda açmaya başlamıştı. 60 serisi kartlar çok uzun süre götürmüyor.

inşAllah dediğin gibi olur amma bence 3,4 yıl orta veya high ayarlarda birçok oyunda 90-150 arası fps verir sence?
  • İnternette test sayfalarında RTX 2060 ultra ayarlarda 1080p çözünürlükte Watch Dogs Legion 51 fps, AC: Valhalla 54 fps, Cyberpunk 2077 54 fps, Red Dead Redemption 2 61 fps veriyor olarak gözüküyor. High ayarlarda bu fps değerleri 100'e yaklaşır ama 150 bence zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nachtsicht93 -- 29 Aralık 2020; 9:56:3 >
  • Gigabytenin 3 fanlı gaming oc kullanıyorum 2060

cyberpunk 2077.

2K Ultra 35 FPS DLSS Kalite açınca 55 FPS

2K Orta +Full RT + DLSS Ultra Performans 40 FPS

OC yapınca Cyberpunk crash vermese OC li deneyecegim ama olmadı.

Gtx degil Rtx2060 knk
  • Sezer.E kullanıcısına yanıt
    sence kac yil goturur high ayarlarda(Bütün oyunlar) 6-7 gidermi i5 10400f takacam yanina islemci olarak diger oyunlarda nasil 90-150 fps arasi aliyormu

Diğer oyunlarda denemedim. günümüzde 1060 bile iş yapıyorsa bu da yapar. 3-4 sene daha gideri var.

Unutma dostum orta segment kartlar gün geçtikçe yavaş yavaş düşer ama çalışır götürür. bundan 4 sene sonraki oyunu minimum gereksinimlerinle oynarsın. He sürekli yüksek oynayacagım dersen al RX6800 geç :)

Ayrıca o dedigin marka işlemcileri hiç bilmiyorum. ben Ryzen 3 4350g kullanıyorum.

eyvAllah bencede dediğin gibi olur 5 yıl sonra ve ya 4 artık ayarlari orta ve ya düşüğe çekmeye başlarım amma sıkıntı yok fps versin güzel yeterli 4 yıl felanda high kullanırım sonra.maddi durumuma göre rtx 3000 serisine ve ya ozaman çıkacak serilerin birine geçerim şimdi maddi durumum 2060 a yetiyor ve bencede 4,5 yıl çok uzun bir süre zorlarsam 7,8 yıl bile kullanırım. Sence doğrumu söylüyorum? gtav hiç oynamadınmı kaç fps alıyor? 500w güç kaynağı ve stock fanı yeter demi 3 fanlı kasa alırım kendisininde 2 fani var yeter demi? yeter diye düşünüyorum belkide 3 fanlı gaming alirim maddi durumuma göre değişir o. tektek cevaplarsan sevinirim
  • Dediğin gibi ultra grafik delisi değilsen seni hem fps konusundan hem de görüntü açısından tatmin eder diye düşünüyorum. Baktın ultra ayarlarda 60 fps alamıyorsan yüksek ayara çeker geçersin o fpsi. Aklına rdr takılıyorsa eğer, oyunun optimizasyonu gayet iyi.

• StereoFap kullanıcısına yanıt
    aynen çok teşekkür ederim peki kaç yıl götürür ve bircok oyunda 90-150 fps aliyor demi pubg gtav felan cevaplarsan sevinirim
  • 6-7 yıl imkansız. Şöyle düşünün, şu an gtx 660ti/760 ne seviyedeyse 7 yıl sonra öyle olacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Yalan söylemeyeyim, kaç yıl götürür gibi detaylı bilgim yok.

• 1080Ti falan olsa gider derdim ama en alt seviye karttan bahsediyorsun. Ben 1080Ti ile 1080p ve 2K full ayarlarda oynuyorum yıllardır. Ama 1-2 yıl sonra en son oyunlarda ayar kesmeye başlarız herhal.

Ekran kartı 6-7 yıl çalışır ama ayar kesmeden imkansız. Benim 8 yıllık GTX 680 hala çalışıyor mesela ama ayar kısmadan oynamak zor.

Ama senin istediğin şekilde yapman için 1.5 yılda bir kart değişmen lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sniper23 -- 29 Aralık 2020; 10:39:2 >
  • Canım kardeşim.

Belliki çakma youtuber donanımcıları izlemişsin. yada kulaktan dolma bilgiler ile heycanlısın. duymak istediklerini söyleyelim istiyorsun ama o iş öyle değil.

1.500w psu çalıştırır ama çalıştırmasın en az 80+ bronze 650w bir güç kaynagı al.

2.7-8 yılı unut sen bu kartı 4. senesinde değiştireceksin en fazla.

3.3-4 yıl max.

4.GTA V de şu an çok kral fps alırsın. bana sorma youtuba sor işlemcin 10400f mi youtuba 10400f+rtx 2060 gta v yaz çıkar orada. hangi oyunu merak ediyorsan youtuba yaz zaten adamlar çekip koyuyor.

stok fan yeter.

kasayı istersen 1500 fanlı al. farketmez. düzgün bilindik marka bir kasa al. gidip ışıklı mışıklı gamepower mamepower gibi markalardan alma. fiyat aralıgını belirle o fiyat aralıgındaki kasalara bak. incelemelerini yorumlarını oku. hava akışı iyi olan bir kasa bak.

yok dogru diyorsun ben zaten 50 dk lik oyun testi izledim ultra grafiklerde cok kral fpsler alabiliyor psu olarak:fsp 500w 80+ dusunuyordum bide 2666mhz ram yeter demi islemci 2666mhz destekliyor max kasa olarak icue465x rgb düşünüyorum ben grafikleri kısa kısa zorlana zorlana 5-6 yıl kullanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DangerKo0 -- 29 Aralık 2020; 10:59:48 >
  • sniper23 kullanıcısına yanıt
    yok ben grafik delisi değilim kirsarim sıkıntı yok kısa kısa kac yıl götürür ortalama
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.