Şimdi Ara

RTX 3080 Ti’lar yola çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
2.455
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

RTX 30 ailesinin duyurulmasından bu yana söylentisi devam eden RTX 3080 Ti defalarca ertelenip iptal edilmesinin ardından bu sefer geliyor.

Paylaşılan görüntülerde RTX 3080, RTX 3090, RX 580 ve hatta GT 710’un da yer aldığı modellerin ABD’ye doğru yola çıktığı görülüyor.

GeForce RTX 3080 Ti Ventus 3X 12GB OC

Daha dikkat çeken kısımsa kutuların üzerinde yer alan GeForce RTX 3080 Ti Ventus 3X 12GB OC ifadesi. Görsel kartların yolda olduğunu doğrulamakla birlikte Nvidia’nın RTX 3080 Ti’da 12 GB belleğe yer vereceğini doğruluyor.

Ayrıca Bkz.Nvidia madenci kısıtlı yeni GPU’lar hazırlıyor

Önceleri 20 GB VRAM’le geleceği paylaşılan modelin GPU tarafında da bugüne kadar kırpmalara gidilmişti. En azından kartın daha da kırpılmadan raflarda yerini alacak olması güzel bir haber.

Kaynak:https://videocardz.com/newz/msi-geforce-rtx-3080-ti-ventus-3x-12gb-spotted-during-transit

• Afedersiniz ama Nvidia 3000 serisinde mal gibi ram dağıtımı yaptı kartlara 3060'da 12gb 3070'de 8gb 3080'de 10gb 3080ti'da 12gb.
    Sırf şu 20gb'lık 3080sürümü söylentisi yüzünden şuana göre sudan ucuzken almadım kartı şuan istesemde alamıyorum çıkan kartlara bak üstelik... Bekle beni 4000 serisi kavuşmamız yakın.

42 yaşında bir insanım. Kendimi bildim bileli hep PC'de oyun oynadım. Hiç konsolum olmadı çünkü hiç ihtiyaç duymadım. Gözümüzü strateji oyunları ile açtığımdan o kültür ile büyüyünce konsol uzak bir cihaz olarak kaldı bana...

Ama görünen şu ki 42 yaşında olan ben bu ekran kartı mevzuları böyle giderse yıl sonu bir tane Xbox Series S yanına da bir tane GamePass üyeliği alacağım gibi duruyor... 1660ti kullanıcısı olarak 3060ti'a upgrade yapıp 4 sene arkama yaslanmaktı niyetim.

Misal 3060 6bin lira fiyat bandına inmediği sürece o kartı bu ülkede kimse almaz, alamaz, almamalı da bence. Ama bu mining işi cidden acayip bozdu dengeleri, eğer söylendiği gibi 2-3 yıl daha böyle gidecekse zaten ekran kartı rüyası görmeye gerek yok. 3080Ti piyasaya çıksa ne olacak ki müşterisi zaten hazır...

Geçen instagramda denk geldim. Cimri nokta com sitesi RX 550 reklamı yapıyordu...Dedim yazıklar olsun be, reklamı yapılan karta bak...Kullanan arkadaşlar varsa kendilerinden özür diliyorum ama 1050Ti'ları, RX 550'leri konuşacak duruma geldiysek zaten artık PC toplamaya da lüzum yok...

Vallahi ben ciddi ciddi kafaya koydum bu konsol alma işini. Yıl sonunu bekliyorum, bakalım bu işler düzene girerse düşük bir ihtimal ekran kartını güncellerim. Ama yok mining mevzusu devam ederse bir daha da bana kimse PC parçası aldıramaz...

3070'i gerçekten de Vram miktarı yüzünden hiç kovalamadım bile, 3080 mi olur 3090 mı olur derken bir türlü düşüremedim, en son bir tane RX 6700 xt bulabildim onu aldım. 12 GB Vram, rtx performansının dışında 3060 ti ile 3070'e çok yakın bir kart. Fiyatı ise onlardan daha makul. Tercih edilebilir yanları var anlayacağınız, bence o kadar parayı 8 gb vram'li bir ekran kartına vermeyin, örneğin Resident Evil remake'leri bile ayarları kökledikçe Vram kullanımı 8'i geçiyordu. Yanlış hatırlamıyorsam GTA 5'te bile geçiyordu.

Bu nesil ilerledikçe ram kullanım miktarları yükselebilir.

• Madencilere hayirli olsun

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Afedersiniz ama Nvidia 3000 serisinde mal gibi ram dağıtımı yaptı kartlara 3060'da 12gb 3070'de 8gb 3080'de 10gb 3080ti'da 12gb.
    Sırf şu 20gb'lık 3080sürümü söylentisi yüzünden şuana göre sudan ucuzken almadım kartı şuan istesemde alamıyorum çıkan kartlara bak üstelik... Bekle beni 4000 serisi kavuşmamız yakın.
  • Ashandle kullanıcısına yanıt
    Yakın derken 🤣

Senin gibi mağdur olan çok insan var. Nvidia bu 3000 serisinin ekmeğini en az 3 sene yer. Kaldı ki Nvidia geforce Now servisinin başarılı gitmesi için bu ara kart üretimine fazla yüklenmez gibi geliyor ve ayrıca yeni nesil konsollarda oyunlar yeni geliştiriliyor veya erteleniyor. Bu ortamda 4000 serisi hayal. 3000 serisinde VRAM dağılımı berbat gerçekten. Kart almayanlara Allah sabır versin, beklemeye devam

• 40 yaşıma geldim, bi ekran kartı alamadım. Yanarım da ona yanarım :)

• Bende ancak gtx780 bulabildim. Hayat işte
  • 2023 gibi :)
    aynen bekle, 4000 serisi sudan ucuz gelir

• fotifoti kullanıcısına yanıt
    1080 ti alıp sattıktan sonra bende de olay kapandı fiyatlara yetişemedim 🤣

• Bu RTX 3060 Ti, 3070 ve 3080'in en büyük eksisi düşük RAM bence. He gerçi NVIDIA'da biliyor ki madenciler fiyata bakmadan alacaklar, o yüzden dayıyorlar.

RTX 3080 Ti, büyük ihtimal RTX 3090 derecesinde kazma performansını ucuza verecek yani piyasada varlığını bile hissetmeyeceğiz.

• Madencilere doğru yolda çıktı Nvidia dimi?

• 3070'i gerçekten de Vram miktarı yüzünden hiç kovalamadım bile, 3080 mi olur 3090 mı olur derken bir türlü düşüremedim, en son bir tane RX 6700 xt bulabildim onu aldım. 12 GB Vram, rtx performansının dışında 3060 ti ile 3070'e çok yakın bir kart. Fiyatı ise onlardan daha makul. Tercih edilebilir yanları var anlayacağınız, bence o kadar parayı 8 gb vram'li bir ekran kartına vermeyin, örneğin Resident Evil remake'leri bile ayarları kökledikçe Vram kullanımı 8'i geçiyordu. Yanlış hatırlamıyorsam GTA 5'te bile geçiyordu.

Bu nesil ilerledikçe ram kullanım miktarları yükselebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Metal-Gear -- 18 Nisan 2021; 0:33:43 >
  • Metal-Gear kullanıcısına yanıt

Re3 9gb dayanıyordu kıl oldum. COd falan 8 geçiyordu da optimize etmişler şimdi kökleyince 5.5gb.

Bu arada yaptığınız yeni çalışmalar var mı?

• Rindaman kullanıcısına yanıt

Aynı anda hem evet hem hayır diyebilirim. RTX 3080 Ti’lar yola çıktı Birkaç ay önce kökeni İrlanda'da bulunan ve ABD'de iş yapan bir 3A oyun geliştirici şirket ile freelance anlaşma imzaladım, 1 yıllık online bir sözleşme, virüs dönemleri benim gibilere çok yaradı, yazılım sektöründe evden çalışma modeli artış gösterdiği için. RTX 3080 Ti’lar yola çıktı  Şu an bir 3A oyunun duyuru fragmanı üzerindeki 3D sahneler için çalışıyoruz, şirket henüz kendisi duyurmadığı için NDA gizlilik sözleşmesi gereği ben söyleyemiyorum.RTX 3080 Ti’lar yola çıktı Ancak oyun resmî olarak duyurulunca konu açıp paylaşımda bulunacağım. Muhtemelen fragman zaten BSC'de de yayınlanır.

Dolayısıyla portfolyo için kişisel bir çalışma yapmaya artık vakit kalmıyor ancak Allah'a şükür hedefime ulaşmış olduğum için gerekte kalmamış oldu. RTX 3080 Ti’lar yola çıktı  Bundan sonra önümüzdeki birkaç yıllık süreçte bu tip yerlerle çalışıp yeterli tecrübe/referans elde ederek vize sponsorluğu almaya bakarım kısmet olursa.

• Metal-Gear kullanıcısına yanıt

Hayırlı olsun sevindim , iyi olmuş. Bende interior işlerini yurtdışına açmaya çalışıyorum malum kur durumu yüzünden :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Muten Baba kullanıcısına yanıt

Teşekkürler, çok iyi olur hocam eğer yurtdışından bir yerle anlaşabilirsen. Hem iyi ücret veriyorlar, hem de verilenin TL karşılığı burada yönetici maaşından fazlaya geliyor, malum dolar 8 küsür. RTX 3080 Ti’lar yola çıktı Tabi oyun sektöründe optimizasyon gereği teknik detaylar çok zirveye ulaştığından maaşlar dolgun, ancak iç mekân mimari işlerde de güzel fiyat aralıkları olacaktır. Umarım bir yerle anlaşabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: AskN0More

Madencilere hayirli olsun

Ben madencilere değil buna çanak tutan nVIDIA ve AMD'de buluyorum kabahati. İsteseler madenciliğe özel kart çıkaramazlar mı ? Neden çıkarmıyorlar ? Çünkü onların tek derdi borsadaki hisselerinin değeri.

• onun yolunu keserler

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.