Şimdi Ara

RTX 3080 Thermal Throttling Sorunu ve Çözümleri (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
71
Cevap
2
Favori
6.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Güle güle kullanın, bol kazançlar…

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Hicks kullanıcısına yanıt

çok sağol hocam çok yardımcı oldun.

• StreamRolleR kullanıcısına yanıt

rtx 309 kartlarda, 12 GB RAM önde, gpu ile yan yana, 12 GB RAM arkada, backplate ile yüzyüze konumlanmış durumda. Eğer rtx 3090 kartlardaki backplate'i açıp VRAM üzerine memory-pad koyarsanız soğutmaya faydası olabilir.

Ancak, diğer tüm kartlarda VRAM'ler gpu ile aynı yüzde, fanların hava üflediği tarafta yer alıyor. Bu kartların backplate'inde VRAM'lerin sadece pacakları var. Dolayısı ile, örneğin rtx 3080'lerin ön taraftaki vram'lerinin üzerindeki memory padler eğer kalitesizde değiştirirseniz yeterli olur.

• farukisin F kullanıcısına yanıt

nbminer değil, t-rex veya gminer kullanmanızı öneririm. muhtemelen sorununuz başka sebepledir, ama nbminer'ın gerçek olandan fazla hasrate gösterdiği yazıyor

• Bunlar benim değerlerim.

ASUS rtx 3080 TUF OC (vidaları hiç açılmadı, kutudan çıktığı şekilde)

Zotac rtx 3080 Amp Holo (ön taraftaki thermal pad'ler Thermalright ODYSSEY 12.8W/mk 85x45mm Termal Pad 2.0mm ile değişti, backplate'i çıkarmak istemedik)

VRAM sıcaklıklarından çekindiğimizi için MEM frekansını 2000'de tutuyoruz, onları 2400 yapsak muhtemelen 100 MH kazarlar ama değmez. hiveos'da vram sıcaklıklarını göremediğimiz için riske atmadık

absolute core clockun 1060 olmasına dikkatinizi çekerim.

Zotac Amp Holo'nun fanını %80 yaparsam, uçak motoru gibi ses çıkıyor, böyle yapmak zorunda kaldım. gpu soğutması, termal macunu (gpu ile plaka arasındaki) değiştirsek de kötü. Sonuçta 2 slotluk kart

RTX 3080 Thermal Throttling Sorunu ve Çözümleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asus535 -- 24 Ağustos 2021; 15:20:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asus535

Bunlar benim değerlerim.

ASUS rtx 3080 TUF OC (vidaları hiç açılmadı, kutudan çıktığı şekilde)

Zotac rtx 3080 Amp Holo (ön taraftaki thermal pad'ler Thermalright ODYSSEY 12.8W/mk 85x45mm Termal Pad 2.0mm ile değişti, backplate'i çıkarmak istemedik)

VRAM sıcaklıklarından çekindiğimizi için MEM frekansını 2000'de tutuyoruz, onları 2400 yapsak muhtemelen 100 MH kazarlar ama değmez. hiveos'da vram sıcaklıklarını göremediğimiz için riske atmadık

absolute core clockun 1060 olmasına dikkatinizi çekerim.

Zotac Amp Holo'nun fanını %80 yaparsam, uçak motoru gibi ses çıkıyor, böyle yapmak zorunda kaldım. gpu soğutması, termal macunu (gpu ile plaka arasındaki) değiştirsek de kötü. Sonuçta 2 slotluk kart

hocam ,

mem 2000 tutunca vram ne oluyor bi fikriniz var mı? 2400 ne oluyor mesela ?

• hiveos'da mem 2000 demek, windows'da +1000 MHZ

hiveos'da mem 2400 demek, windows'da +1200 MHZ demek oluyor.

mutlak değerleri bilmiyorum, normalin 1000 üzerinde overclock yapmış oluyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Asus535

hiveos'da mem 2000 demek, windows'da +1000 MHZ

hiveos'da mem 2400 demek, windows'da +1200 MHZ demek oluyor.

mutlak değerleri bilmiyorum, normalin 1000 üzerinde overclock yapmış oluyorum

Bu bağlamda hievos'daki core temp bi anlamı olmuyor mu ? Ben core temp hep 55 sabitledim ve fan ona göre otomatik çalışıyor yani Vram bundan bağımsız mıdır yoksa corem temp düşük tutmanın bir artısı olur mu ?

• windows'da açık kasada en azından bir kez mining yapıp vram sıcaklığını ölçmenizi öneririm. gpu sıcaklığına çok güvenmeyin.

• Agalar zamanında amazondan aldığımız Evga gtx 1070-1080 kartları için sonradan termal pad göndermişti evga bende 3 paket var duruyor. Onlar rtx 3080 strxie uymaz değil mi ? Benim mining sırasında 95bellek sıcaklığı 92-93 mhs ile kazım yapıyorum. Core clock -75 memory +530 power limit 60 fan hızı %70

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.