Şimdi Ara

RTX 3070 vs GTX 1070 Ryzen 7 3700x Video Geldi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
0
Favori
5.257
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moonquad -- 8 Aralık 2020; 8:13:8 >

• 1440p de canavar gibi beslemiş sadece metro exodusta yer yer biraz kayıp var onda dx11 denersen düzelir muhtemelen dx12 denediniz çok da bir şey yok. Azıcık da tomb raider da çok az rahatsız edici değil ki bunlar nispeten eski oyun gayette uyumlu olmuş. Masraf etmeye değmez şuanda işlemci almanızı önermem.

Özetle 1440p de bu işlemci bu kartı gömer.

• 3700x ile rtx3070 ziyan en kısa sürede 5600x 5800x geçmen bütçe elveriyorsa çok daha iyi olur.

edit: bu arada emek verip hazırlamışsın emeğine sağlık. RTX 3070 vs GTX 1070 Ryzen 7 3700x Video Geldi 

edit2: 1440p detayı dikkatimden kaçmış yukarıdaki yazdıklarım 1080p için geçerlidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WarSaw -- 16 Kasım 2020; 8:41:18 >
  • 3070 in hakkını ryzen 3000 veremiyor maalesef. Bende 3060 bekliyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 1440p de canavar gibi beslemiş sadece metro exodusta yer yer biraz kayıp var onda dx11 denersen düzelir muhtemelen dx12 denediniz çok da bir şey yok. Azıcık da tomb raider da çok az rahatsız edici değil ki bunlar nispeten eski oyun gayette uyumlu olmuş. Masraf etmeye değmez şuanda işlemci almanızı önermem.

Özetle 1440p de bu işlemci bu kartı gömer.

• WarSaw kullanıcısına yanıt

Türkiyede bu tip emek harcanip hazırlanan içeriklere yeterince destek verilmiyor ne yazıkki kendimden biliyorum , boş boş eleştiren genç dolu youtube 10 tane begeni varsa sağolsun 8 ini yabancilar veriyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tebrikler hocam çok güzel bir kullanıcı incelemesi olmuş. Fps takip programınız msı afterburner mı ? biraz değişik geldi de.

• quote:

Orijinalden alıntı: JeaLeusy

Tebrikler hocam çok güzel bir kullanıcı incelemesi olmuş. Fps takip programınız msı afterburner mı ? biraz değişik geldi de.

Afterburner.Değerleri Sıralayıp grupladığı ve renklerini değiştirdiği için öyle.

Teşekkür ederim.Bu bilgiyi nereden aldın bilmiyorum ama çok rahat besliyor ileride daha fazla oyun videoları gelecek şuan darbogaz yaşadığım oyun yok bu test İşlemciye oc yapmadan yapıldı ve 4.3ghz de hiç darbogaz yaşamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moonquad -- 16 Kasım 2020; 6:58:57 >
  • Timeguard T kullanıcısına yanıt

Aslında metroda bile yapmamış, dx11 de işlemci darbogaza girerken dx12 de bu durum ortadan kalkıyor ben dx11 de test ettim bu kart dx11 karşı alerjisi var dx11 de çalışmayı sevmiyor. Şuan Godfall Ve Hellbalde de hazır sıfır darbogaz işlemci 4.3ghz sabit ve tam topansiyelinde CPU besliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moonquad -- 16 Kasım 2020; 6:59:34 >
  • Güzel inceleme olmuş ,aradan 2 nesil ve 4-5 yıl geçmiş olmasına rağmen nvidia hala kartın ram miktarını arttırmamış orası düşündürücü.

• maverick72 M kullanıcısına yanıt

8gb vram her türlü yeterli gelecektir.Belki 4 sene sonra yetersiz gelmeye başlayabilir.

2k çözünürlükte 3700x 3070i güle oynaya besler. 1080p olsa "Ziyan" lafınızı anlayacağım da, şu senaryoda anlaması güç.

• Güzel içerik çıkarmışsınız hocam emeğinize sağlık. Hayırlı olsun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • apilas A kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim.

• moonquad kullanıcısına yanıt

Ben sizin kadar iyimser değilim maalesef,yeni nesil oyunların ilki olan godfall'un ram kullanımı bayağı yüksek. 8gb 4k için yetersiz 2k için ucu ucuna yetiyor.

RTX 3070 vs GTX 1070 Ryzen 7 3700x Video Geldi

Hocam ben gtx1070'den rtx2080super'e geçtim ryzen 7 3700x le şimdi de rtx3080 denk getirirsem düşünüyorum. Sizce olmayacak mı r7 3700x-3080?? herkes vurmuş 3070'e bile :))) PÜHHH

ha birde 750w yetmez diyolar 3080'e :((((((

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melek12345 -- 16 Kasım 2020; 9:51:7 >
  • melek12345 kullanıcısına yanıt

Bir yakın arkadaşım ryzen 3700x ile 4.3ghz oc yaparak 2k da rtx 3080 besleyebildi ama çok fazla oyunda deneme yapamadığı için net bir şey söylemem çok zor.Siz bence 3080 alıp risk etmeyin eğer alacaksanız darboğaz olabileceğini göz önünde bulundurarak alın.Bence kaliteli 650w bile rtx 3080 besler sizin güç kaynağınız 12v kanalından eğer 650w veriyorsa yeterli gelecektir.

AC Valhalla vram kullanımı, açık dünya next gen Ubisoft oyununda sonuç buysa, 8 gb şu an için yeterlidir.

https://www.guru3d.com/articles_pages/assassins_creed_valhalla_graphics_performance_benchmark_review,4.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 16 Kasım 2020; 10:12:26 >
  • hocam 4 sene 8gb vram yeterli gelecektir ama ileride bu durum değişecektir.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.