Şimdi Ara

Rtx 3070 Cod Warzone düşük fps

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
48
Cevap
0
Favori
2.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • R5 3600x işlemcim ve rtx 3070 ekran kartım var. Monitörüm 2k. İzlediğim videolarda aynı donanımla 2k ultrada ortalama 140 fps alıyorlar ancak ben 90-100 fps alabiliyorum. Ekran kartım %100’ünü kullanmıyor %65-70lerde geziyor. Bunun bir çözümünü bilen var mı ?

• Ramler nedir?

Ramleriniz problem olabilir görünüyor şuan için.
  • 5600X aldirmaya gelirler birazdan  

Bu arasa komple sistemi de paylasirsan daha iyi olur.

• B450m anakartım var.Corsairn 2x8 3000mhz de ramlerini kullanıyorum ve ramlar 3000 mhzde çalışıyor. Oyunda m2 ssdye kurulu. Ekran kartı driverları da güncel durumda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 128MilyarDolar

5600X aldirmaya gelirler birazdan  

Bu arasa komple sistemi de paylasirsan daha iyi olur.

Hocam 1080de oynasam aldırsınlar da 2k da oynayacağım
  • medemin M kullanıcısına yanıt

Evet ramler sıkıntı yaratıyor gibi..

Ama yinede tam doldurmaz gibi ram değişimi de. Extra başka sıkıntı da olabilir

Baktığınız testler ya 14 14 14 3200 yada 14 14 14 3600 zamanlamalarla test ediliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: acura07

Evet ramler sıkıntı yaratıyor gibi..

Ama yinede tam doldurmaz gibi ram değişimi de. Extra başka sıkıntı da olabilir

Baktığınız testler ya 14 14 14 3200 yada 14 14 14 3600 zamanlamalarla test ediliyor.

3000 ile 3200 arasında bu kadar fark olacağını sanmıyorum hocam. Siz söyledikten sonra tekrar emin olmak için ram kıyaslama videolarına da baktım. Bir önceki kartım olan 5600xt de bile ortalama 120 fps ile oynuyordum.

Direkt olarak 3000 3200 olarak bakmayın olaya.

Timingler çok farkettiriyor. %20 civarı etkisi olur.

Fakat %40 50 farkettirmez. Onuda belirttim üstte.

• quote:

Orijinalden alıntı: acura07

Direkt olarak 3000 3200 olarak bakmayın olaya.

Timingler çok farkettiriyor. %20 civarı etkisi olur.

Fakat %40 50 farkettirmez. Onuda belirttim üstte.

Olabilir hocam. Sağolun bu arada ilgilendiğiniz için. Başka bir fikriniz var mı ?
  • Warzone 8 çekirdek kullanıyor siz performansı düşük 6 çekirdekle oynuyorsunuz sorun işlemci warzone sizin için önemli ise en az 8 çekirdek güncel bir işlemciye geçin.

• hocam 8 çekirdek fark eder tabi ama izlediğim tüm videolarda aynı donanımla 30-40 fps fazla alıyorlar benden.
  • 3600x 3070 ile 2k'da 90 100 fps almaman lazım çünkü ben 3300x 2080 super ile 2k'da bu değerleri alıyordum hem de baya bi yama önce.birinci sıkıntı bu olabilir daha az fps alır hale getirebilir yamalar.ikincisi yazılımsal bir sıkıntıdır zaten senin sorunun 90 100 fps almak değil gpu kullanımının 9x küsür olmaması.gpuyu sömürür 2k işlemciye gerek kalmaz celeron sempron bile taksan ama işlemci yüzünden takılacağı için insanlar bu şekilde yapmıyor kel kötü bir şeyler takıyor.format atıp baştan kurun fps'ye de çok takılmayın ama gpu kullanımı 95 gibi olmalı en kötü.ram bu kadar farketmez gpu kullanımını 2k'da 70 küsürden 90 küsüre çıkarmaz olsa olsa fps verir ama sıkıntı gpu kullanımı.

Ddu ile driverları kaldırıp tekrar kurun.

Youtube sahte videolarla dolu adam elinde olmayan donanımları paintte video kapağı olarak hazırlayıp video yapıyor doğru kaynakdan referans almak lazım.

• cpu kullanımı ne durumda? msi afterburner kuarark gorebılırsınız. cpu kullanımı % olarak yüksek ise gpu tam kullanılmıyordur. Bu bilgileri ekran goruntusu olarak atarsanız daha saglıklı sonuc alabılırız

• Spirit_Rises kullanıcısına yanıt
    Cyberpunk, Valhalla gibi oyunlarda 2k’da gpu %90’ların üstünde çalışıyor. Warzonde ise %70lerde Eve geçince ss alıp atarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: medemin

Warzone 8 çekirdek kullanıyor diyen bile var işte görüldüğü gibi :D

Halbuki oyun 6/12 CPU larda %50 nin üstünde yüke bile girmiyor ama olsun burası DH burada herkes donanım uzmanı  

Normalde kesin çözüm format atmak fakat önce DDU ile güvenli mod da temiz bir driver kurun eğer olmazsa dediğim gibi format kesin çözüm. Neden format? aslında format çok saçma gibi geliyor ama bir benzeri başıma geldi 1060 dan VEGA56 ya geçtim ne yaptıysam 1060 kadar bile performans alamadım en son gittim temiz bir format attım her şey normale döndü. Bu tarz sorunlara neden olan şeyi tam olarak bilemiyorum ama genelde AMD-Nvidia yada Nvidia-AMD geçişlerinde yaşanabiliyor.

• Ryzen için RAM çok önemli. Özellikle CL değeri.

G.skill bunun için özel ram üretti Flare X diye. Samsung B-die çipleri var 3200mhz CL14. Ryzen ilk çıktığı zaman özellikle seçerek almıştım. İlk kurulum yaptığım zaman emanet 2166mhz veya 2400mhz ramler ile kurmuştum %20 civarında fps artışı yapmıştı 3200mhz cl 14'e geçince.

• Herkes galeyana gelmiş bi sakin olun öncelikle adamın ne ramlerinde sorun var ne işlemcisinde nede ekran kartında. Kardeşim bi sakin ol.

Mahalleden iki arkadaş bu warzoneu geçen sene pandemi gelmeden indirip başlamıştık o zamandan beri oynuyoruz. Ben sezon 2 de başlamıştım o sezon 1 de. Düşünün oyunun inciğini cıncığını biliyoruz. Arkadaşımın sistemi 3700x-rtx2070 super, benim sistemim 3600x-gtx1660ti

Bu oyunda konu sahibi arkadaşın düşük fps almasının sebebi tamamen oyunun boka sarmasından kaynaklı. Senin sistemin taş gibi kardeşim merak etme kendin bile demişsin 2kda diğer oyunlarda %90 üstünü görüyor ama warzoneda %70 lerde gpu kullanım diye bu besbelli oyun optimizasyonluğu değilde ney pek arkadaşlar ?

Arkadaşım 1080p çakılı ayalarda geçen sene rtx2070 superi ile 140 fps alıyordu. Onun dediği bi laf var "her sezon oyuna gelen patchlerle içine ettiler fpsim 10 ar 10 ar zamanla azaldı.Diyor arkadaşımı hafife almayın o kadar warzone düşkünü ki türkiyede ilk 90 da kda sı haberiniz olsn yani adam oyunla nefes alıyor.

Benim gtx 1660ti ne alemde peki ben en başından beri aldığım fps neyse o aynen 100-110. Arkadaşımla oyuna ilk başladığımızda fps farkı baya vardı şimdi ise aynı fps alıyoruz düşünsenize rtx 2070 super ve gtx 1660 ti aynı fps alıyor oyunda aynı ayarlarda böyle bişey mümkün mü . Tamamiyle oyunun saçmalığından o fpsi alıyorsunuz.

Ben bu arada ayarları full aşağıya çektim bide en sona getirdim arada 10 fps bile fark görmedim inanmayacaksınız ama yani grafikleri kısınca bile fps değişmeyen bi oyun hatta grafikleri kıstığım için hem gpu kullanımım düştü hemde fps artmadı. Bende ayarları geri en sona getirdim ve 110 fps ile oynamaya devam ediyorum.

Not: Arkadaşım 2k düşük ayarlarda 100-110 fpsleri aldığını söyledi şimdi rtx 2070 superle

İkinci Not: yukarda arisakaya eyvallah. Hakkaten warzonela 8 çekirdek gereklilik ne alaka ? 3600 üm var ve forumun aksine 4.2 4.4 lerdede değil işlemcim, 4.0 da çalıştırıyorum %45 i geçtiğini çok nadir gördüm cpu kullanımının. Hadi %50 diyelim biz ona ama %51 bile olduğunu hiç görmedim. Oyun 6/12 çekirdek kombinasyonunu gayet sindirebiliyor darboğaz falanda yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeGaDave06 -- 9 Şubat 2021; 15:20:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: medemin

2k da oynayacaksınız ama ekran kartınız 2k da zorlanacak bir kartmı?

Kart zorlanmalı düşük fps vermeliki işlemciye fazla yük binmesin.

2k da işlemci önemli değil yazanın birşeyden haberi yoktur inanmamak lazım.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.