Şimdi Ara

Rtx 3060 ti vs Rtx 3070

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
1
Favori
1.014
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Lenovo G32qc-10 2K, 31.5 inch

Ryzen 5 2600

GT 1030

16 gb 3200 mhz ram (2x8)

550 Watt psu

Asrock B450M Hdv

500 gb sata ssd, 500 gb m2 ssd, 2 tb hdd

3060 aldım 2 kez ama nakit ihtiyacından elden çıkarmıştım.Şuan ikinci el temiz 6000₺'ye kutulu faturalı ve TR garantili Gigabyte Eagle Rtx 3060 Tİ buldum ek olarak 7000₺'ye yine temiz şekilde kutulu ve faturalı Amazon İtalya ürünü PNY XLR8 Rtx 3070 buldum.İki kartta temiz ve satıcılar sorunsuz kişiler.

İşlemcimin zayıf kaldığının farkındayım, ocak ayında Ryzen 5600'e çıkaracağım psuyu da 750 Watt kaliteli bir psuyla değiştireceğim.Şimdilik bu 2 kart arasında kaldım, dlss 3 ne kadar cezbetse dahi ileriye dönük olarak bu 2 karttan birisini alacağım.

Sizce hangisi daha makul? O aradaki 1000 tl ile psuyu değiştirebilir veyahut ssd depolamamı arttırabilirim.3060 ti ve 3070 arasındaki fark en azından fps özelinde pek fazla değil bu yüzden emin olamıyorum.

Fotoğraf kartı alacağım arkadaşın.

Rtx 3060 ti vs Rtx 3070

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Gonul ister 3070 almani lakin fiyat sıkıntısından dolayi. 10 15 fps fazlasi için 1000 tl verilmez. Ssd gb sini yukseltmen daha iyi olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aralarında uçurum yok iki kartında. Ssd veya Psu ikisinden birine harca paranı hocam

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 750w güzel bir şey alsan daha iyi bence o paraya.parçalar değişir psu kolay kolay değişmez bir ters akım yıldırım vs aksilik olmazsa 10 sene kullanman lazım.ben aerocool strike-x 600w'ı bile 10 sene kullandım bir makinemde.söktüm kuzene verdim şimdi o kullanıyor.psu fiyatları da uçmuş benim bir kaç ay önce 1500 liraya aldığım core reactor 850w olmuş 2900 lira hani 1000 lira ne kadar fark yapar psu konusunda ama elindeki de pek düzgün bir şeye benzemiyor fayda faydadır temel bileşen daha rahat edersin.3060 ti 3070 arasındaki fps farkı bir şahane adamım demeyeceksin yani 10 sene.5600 serisi de kesinlikle al o işlemciyle ne kart taksan tat vermez.benim bir makinemde 6 tane ssd var 4'ü m2 ama bomboş kaldı hepsi oyunları silince çünkü oynamıyorum artık.bence ssd de gereksiz psu mu ssd mi dersen.oyunlar biraz geç yüklerse ölmezsin çünkü ama kötü psu ile yüklenirsen sıkıntı.kötü psu her türlü sıkıntı hani bütün kötülüklerin anası gibi bir şey sıcaklık stabilite hata kapanma ve en başta yetmemesi.psu arabadır araban varsa yürürsün.ssd krom aynadır olmasa da olur.aynası krom olsun arabamın diye parayı ona gömer araba alamaz motorsiklet alırsan krom aynalı motorsikletin olur.ekran kartı da çok farklı değil.psu işlemci kart ssd diye sıralayayım sana buna göre düzenle bütçeni.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.