Şimdi Ara

RTX 2080 TI ve Ryzen 2700x darboğaz hk. Videolar eklenmiştir. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
1
Favori
4.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Spirit_Rises

SMT özelliğini kapadığımda da herhangi bir sonuç değişmedi.

çözünürlük 2560*1440

Battlefield V ayarlarından gpu sacle'i %145 ve üzerine çıkardığımda sürekli olarak GPU kullanımını %90 ve üzerinde tutabiliyorum.
    Fps değerleri baya düşük.Ekran kartın ciddi cpu engeline takılmış.Bu arada fps sadece gpu usage ile alakalı değildir.İki farklı sistemde aynı gpu ile aynı usage değerlerinde bile cpu farkından dolayı farklı fps değerleri alınır.Bunuda ekstra olarak belirtmek isterim.
  • Spirit_Rises kullanıcısına yanıt
    Olayın Ryzen ile de çok alakası yok. BF V'de 144 FPS üzeri Online oynamak her halükarda imkansız. Future Frame Rendering açmanızı tavsiye ederim. Açıksa da çok sorun edecek bir şey yok. 2K'da 5 Ghz 9900K ile dahi %80-90 aralığında dolaşıyor 2080Ti. Multiplayer BF V'de 2080Ti'yi 4K dışında bir çözünürlükte %100'e kilitleyecek bir işlemci henüz çıkmadı.
    https://www.youtube.com/watch?v=Bx_orQIGDIA
  • AMD kullananlara sesleniyorum: AMD kullanmayanları dinlemeyiniz!
    Adam gelmiş, yok SMT, yok işlemci darboğaz diye sallıyor da sallıyor. Sorumsuz sorumsuz konuşmaktan vazgeçin, ya da araştırmanızı tam yapın.
    Birisi gelir rendertarget:1 yapar, diğeriyse 3 seçer, bunlar da üf ne işlemci darboğazıymış halbuki 3 olandan 2si boş kare.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

AMD kullananlara sesleniyorum: AMD kullanmayanları dinlemeyiniz!
    Adam gelmiş, yok SMT, yok işlemci darboğaz diye sallıyor da sallıyor. Sorumsuz sorumsuz konuşmaktan vazgeçin, ya da araştırmanızı tam yapın.
    Birisi gelir rendertarget:1 yapar, diğeriyse 3 seçer, bunlar da üf ne işlemci darboğazıymış halbuki 3 olandan 2si boş kare.
    AMD kullanıyorum üstüme alınayım mı? çelişkide bıraktın beni

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spirit_Rises -- 12 Mart 2019; 21:7:56 >
  • 2700x ve 2080 ti ile referans olması için oyunda kendi çektiğim videoları ve ayarları atıyorum. DX11'de future frame rendering off iken kullanmıyor zaten ekran kartını. Future frame rendering on vede ayarlar ultrada iken %90-95 arası gibi oluyor fps. Ama ayar kısarsanız (videoda low ayarlarda da denedim) gene düşük kullanımda oluyor. Videoda her ayar değişmeden sonraki kullanımları görebilirsiniz. 64 kişilik haritada denedim videoları

DX11'deki ayarlar ve kullanım videosu

DX12'de de video paylaşacağım. DX12'de gpu kullanımı daha iyi fakat stutter yapıyor arada, DX11 gibi akıcı değil. Ultra ayarlara alındığında onda da gpu kullanımı %95'de seyrediyor

DX12'deki ayarlar videosu:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drhiziracil -- 12 Mart 2019; 21:59:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Spirit_Rises

Gpu scaling 'i anca %150'ye kadar cıkartınca %90'ın üzerine cıkartabildim GPU kullanımını.

şimdi native 1440p üzerine %150 gpu scale koydugumuzda hangi cozunurluge tekabul ediyor?
    bu scale işi kesin sonuç vermiyor. oyunda dsr 200 de 58-70 alıyordum
    4 k monitöre geçtim, ayar kısarak zor gördük 53-65
  • quote:

Orijinalden alıntı: drhiziracil

2700x ve 2080 ti ile referans olması için oyunda kendi çektiğim videoları ve ayarları atıyorum. DX11'de future frame rendering off iken kullanmıyor zaten ekran kartını. Future frame rendering on vede ayarlar ultrada iken %90-95 arası gibi oluyor fps. Ama ayar kısarsanız (videoda low ayarlarda da denedim) gene düşük kullanımda oluyor. Videoda her ayar değişmeden sonraki kullanımları görebilirsiniz. 64 kişilik haritada denedim videoları

DX12'de de video paylaşacağım. DX12'de gpu kullanımı daha iyi fakat stutter yapıyor arada, DX11 gibi akıcı değil. Ultra ayarlara alındığında onda da gpu kullanımı %95'de seyrediyor

hocam videolarınız için çok teşekkürler

bir de Rotterdam haritasından video koyabilir misiniz?çatışmaların ,patlamaların yoğun olduğu sahnelere girebilirseniz çok daha net karşılaştırma yapabileceğim.Aksiyon içerisinde oy namayı sevdiğimden hiç bu kadar geniş açıdan bakmamıştım haritaya o yüzden çok karşılaştıramadım.

Eğer yine aynı kullanım oranlarını görürsek bir format atmayı deneyeceğim.

Edit: ayni haritada benim islemci kullanimim yuzde 77 lerde 83 lerde geziyor ayni ayarlarda.Sizdeki ramlerin hizi nedir acaba? Bendekiler 3000mhz cl14 4x8gb gskill

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spirit_Rises -- 13 Mart 2019; 1:31:27 >

Şu an video çekip yukleyemiyorum sonra müsait olduğumda yüklerim. Bendeki ramler cl14 3200 4x8gb gskill.

Bilgisayara format atmayı denemeden önce yaptığıniz oc'yi düşürmeyi deneyin bence. Occt ile linpack'ten geciyormu şu anki yaptığınız oc? Sizde benim gibi 4 slot ram kullanıyorsunuz. 4 slot ram kullanınca hem işlemciye hemde ramlare gereken voltaj daha fazla oluyor soc voltajiyla beraber. Netteki referans değerlere bakıp oc yaptıysanız onlar genelde 2 slot ram kullananlar için bilginiz olnuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Şu an video çekip yukleyemiyorum sonra müsait olduğumda yüklerim. Bendeki ramler cl14 3200 4x8gb gskill.

Bilgisayara format atmayı denemeden önce yaptığıniz oc'yi düşürmeyi deneyin bence. Occt ile linpack'ten geciyormu şu anki yaptığınız oc? Sizde benim gibi 4 slot ram kullanıyorsunuz. 4 slot ram kullanınca hem işlemciye hemde ramlare gereken voltaj daha fazla oluyor soc voltajiyla beraber. Netteki referans değerlere bakıp oc yaptıysanız onlar genelde 2 slot ram kullananlar için bilginiz olnuz
    Hic oc falan yok hocam kendi kafasina gore boostladigi kadariyla 4075-4200 arasi degisio.hicbisey de oc yok su anda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

2700x ve 2080 ti ile referans olması için oyunda kendi çektiğim videoları ve ayarları atıyorum. DX11'de future frame rendering off iken kullanmıyor zaten ekran kartını. Future frame rendering on vede ayarlar ultrada iken %90-95 arası gibi oluyor fps. Ama ayar kısarsanız (videoda low ayarlarda da denedim) gene düşük kullanımda oluyor. Videoda her ayar değişmeden sonraki kullanımları görebilirsiniz. 64 kişilik haritada denedim videoları

Sen bunları göstermek içinmi attın : )

İnsan bari 1-2 kişinin olduğu yerde video atar.Biraz daha uzaklarda bom boş yerde havaya bakarak çek bence

• Oyunu ilk çıktığında multiplayerini birkaç saat oynamıştım sonra oynamadım açıkçası referans olabilir diye yükledim. Arkadaşın dediği 64 kişilik haritada kalabalık efektli yerlerde deneyip öyle atıcam tekrardan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drhiziracil -- 13 Mart 2019; 13:21:12 >
    Bahsettiğiniz 64 kişilik rotterdam haritasına girip çatışmaların efektlerin olduğu sahnede video aldım yardımcı olur umarım:

Sadece DX12 videosu paylaşıyorum sizde DX12'de paylaştığınız için karşılaştırma açısından. Genel olarak %80-90 arası gpu kullanımında seyrediyor ultrada. Yalnız ben all core 4.175ghz oc ile kullanıyorum. Sizin videoda izlediğim kadarıyla sizin gpu kullanımı daha da düşük. İşlemciyi stok halde kullanıyorsanız boost harici çekirdeklerin hızı düşükse biraz daha darboğaz görme ihtimaliniz var. Bendeki oc'li haline bile 2k ultrada biraz darboğaz var diyebiliriz. Birde videonun sonunda low ayarlara alıp deneme yaptım stutterın kralını yedi. Videoda bile sonlardaki stutter bariz belli olması lazım.

DX11'de video almadım ama onda ultrada gpu kullanımı %70-80 arasına düştü fakat DX12'deki gibi stutter olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drhiziracil -- 13 Mart 2019; 13:59:1 >

• quote:

Bahsettiğiniz 64 kişilik rotterdam haritasına girip çatışmaların efektlerin olduğu sahnede video aldım yardımcı olur umarım:

Sadece DX12 videosu paylaşıyorum sizde DX12'de paylaştığınız için karşılaştırma açısından. Genel olarak %80-90 arası gpu kullanımında seyrediyor ultrada. Yalnız ben all core 4.175ghz oc ile kullanıyorum. Sizin videoda izlediğim kadarıyla sizin gpu kullanımı daha da düşük. İşlemciyi stok halde kullanıyorsanız boost harici çekirdeklerin hızı düşükse biraz daha darboğaz görme ihtimaliniz var. Bendeki oc'li haline bile 2k ultrada biraz darboğaz var diyebiliriz. Birde videonun sonunda low ayarlara alıp deneme yaptım stutterın kralını yedi. Videoda bile sonlardaki stutter bariz belli olması lazım.

DX11'de video almadım ama onda ultrada gpu kullanımı %70-80 arasına düştü fakat DX12'deki gibi stutter olmadı.
    hocam çok teşekkürler emeğiniz ve ilginiz için çok teşekkür ederim.

aynı durum işte aşağı yukarı.

Rica ederim. İşlemcinin elinden gelen bu kadar demek ki. Bende bu oyunun multisini oynamadığım için normalde, başta gereken yerde video almamıştım kusura bakmayın. Şimdi işte onaylamış olduk
  • quote:

Rica ederim. İşlemcinin elinden gelen bu kadar demek ki. Bende bu oyunun multisini oynamadığım için normalde, başta gereken yerde video almamıştım kusura bakmayın. Şimdi işte onaylamış olduk
    hocam bir de RTX aktif edip RTX ayarlarını da Ultra'ya cekerek video atabilir misiniz?

elinizdeki 2080 TI'ın modeli nedir?
    Bendeki model MSI DUKE. RTX açıkken kullanımlar yüksek genelde %97-98, aksiyon yerlerinde %90'a düştüğü oluyor.

Ama RTX'de oyun oynanacak gibi değil. Attığım videoda suya girme sahnesindeki anlık donma video kaydı dışında da çok oldu. Hiç akıcı değil aynı zamanda. Sizdeki RTX açıkkenki durum nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drhiziracil -- 13 Mart 2019; 18:35:2 >

• 4k ile 144 hz oynaycam diye sistem kuranlara üzülüyorum 1080p 75 hz uygun sistemlerel akıyoruz. Harcanan para ,uraşılan emeğe deyiyiormu? Paranızı daha güzel eşylere harcayın.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.