Şimdi Ara

NVIDIA RTX 2000 Serisi [ANA KONU] | 2060 & 2060S // 2070 & 2070S // 2080 & 2080S & 2080Ti (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.901
Cevap
63
Favori
388.949
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dJ_bLoW

Benim çok istediğim ama ihtiyaçsızlıktan dolayı sürekli almaktan vazgeçtiğim paneli kullanıyorsunuz tek eksiği HDR şuan.. 2K 144Hz HDR paneller 4K dan daha fazla telep görür fiyat uygun olursa.
    Kullandığım monitörden memnunum ama malum tn panel.Merakla bekliyorum 2k 144hz hdr ips gsync olan modelleri.gsync olmasada olur.Çok mühim değil benim için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oup59

İzlediğim ilk videolarda ekranın bazı yerlerinde "Halo etkisi" olarak nitelendirilen parlak haleler oluşuyordu.

Nasıl ki IPS ekranlarda parlama vb. belirli bir seviyeye kadar kabul edip kullanıyoruz bu cihazlarda da elbet "teknolojisi" kaynaklı bir şeyler çıkacaktır.

Sonuçta bunlar da IPS.
    AHVA paneller 4k 144 ve 3440x 200 lerin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dJ_bLoW kullanıcısına yanıt
    Kusur iphone x te bile oluyor.

• 2k 144hz Gsync monitör var ama Black Friday'den beri kutusunda kullanamıyorum, malum ekran kartı piyasada olmayınca Umarım bu yaz modeller çıkar bir tane alabiliriz, bunca ay bekledik
  • snakefatih kullanıcısına yanıt
    O cihaz zaten kusurlu doğdu. ilerleyen süreçte de kusurları ile uğraşacak alanlar. Ekran yanıkları ve sararmalar başlayınca verilen paraya üzülecek alanlar. iPhone 8 kasa olarak eski olsada al banisi daha fazla. Sonraki iPhone çentikten kurtulursa o zaman olmuş derim.

• dJ_bLoW kullanıcısına yanıt
    O çentiği icat edenin aklıda ne vardı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snakefatih -- 23 Mayıs 2018; 1:15:4 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dJ_bLoW

Benim çok istediğim ama ihtiyaçsızlıktan dolayı sürekli almaktan vazgeçtiğim paneli kullanıyorsunuz tek eksiği HDR şuan.. 2K 144Hz HDR paneller 4K dan daha fazla telep görür fiyat uygun olursa.
    Mukemmel tespit. Bende bu minvalde dusunuyorum. 4k 144 hz hdr panelleri su anda bedava bile verseler var olan ekran karti teknolojisi ayar kismadiginiz surece 60-70 fps ile oyun oynatacaktir. Siz 100+ fps e cikabilmek icin fiyatlari sacma sapan hale gelmis olan ekran kartlarindan 2 tane alip sli yapsaniz bile o rezil sli scaling'i yuzunden farkedecek +10 fps e bakip verdiginiz paraya lanet edip setup'u dagitirsiniz. O yuzden en akillica olan yontemi secip 2k 144hz hdr li monitorle yurumek daha mantikli olacaktir.

Ne zaman tek kartta 4k 144fps verebilen kartlar cikar iste o zaman bu monitorlerin bir anlami olur. Eski kartlarda sli yapmanin mantigi vardi. %20-%30 kayip olsa bile bir getirisi olurdu fakat nvidia pascal serisi kartlar ile sli'inda mantigini bitirmis durumda.

Cikacak olan kartlarla alakali net bit bilgi yok. Fisiltilara yada ongorulere gore 1xxx serisinden %30 daha performansli olmasi bekleniyor. Buda demektirki 1180ti nin gucu de 4k 144fps almaya yetmeyecektir. E o zaman gpu teknojisi bu halde iken 4k 144hz monitorun ortaya cikmasindaki mantik nedir? Bana gore pazarlama stratejisinden baska bisey degildir.

O yuzden yukaridaki tespit daha akillica ve daha dogru bir tespit gibi gorunuyor bana. (Insallah yanilirim)

• 4K Ultra AC:Origins'de HDR için şöyle bir video aldım,tabi telefonun kapasitesi kadar çekebildim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Digital Reaction

4K Ultra AC:Origins'de HDR için şöyle bir video aldım,tabi telefonun kapasitesi kadar çekebildim.

Hdr nin oyunlarda çok büyük etkisi var,bende yaklaşık 8 aydır LG 32UD99-W 32 4k hdr monitör kullanıyorum,hdr monitör kullandıktan sonra vazgeçmek zor.
  • Noldu son durum ? Ne zaman çıkacak net bir tarih vs. var mı ? Bu seri çıksında bari 1060-1070 falan alabilelim
  • Kesinlikle katılıyorum ve HDMI 2.1 ile Dynamic HDR dönemi başlayacak bakalım o nasıl bir deneyim sunacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KASAP1910

Noldu son durum ? Ne zaman çıkacak net bir tarih vs. var mı ? Bu seri çıksında bari 1060-1070 falan alabilelim
    Herkesin dediği computex 2018 de tanıtılcak ve temmuz gibi piyasada olacak.5 ila 9 haziran arası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Digital Reaction

Kesinlikle katılıyorum ve HDMI 2.1 ile Dynamic HDR dönemi başlayacak bakalım o nasıl bir deneyim sunacak.
    Hdml 2.0 hdr monitörler yeni piyasaya çıkmaya başladı hocam,2.1 ürünlerin gelmesine bence daha çok var.Ayrıca bence 2.0 bayabir yetiyor.Zaten şuan hdr

monitör çok az var piyasada ve de çok pahalı.Dell 4k hdr monitör türkiyede satışa çıktı ve 2200 dolar yani 10 bin tl.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkdevil35

Hdml 2.0 hdr monitörler yeni piyasaya çıkmaya başladı hocam,2.1 ürünlerin gelmesine bence daha çok var.Ayrıca bence 2.0 bayabir yetiyor.Zaten şuan hdr

monitör çok az var piyasada ve de çok pahalı.Dell 4k hdr monitör türkiyede satışa çıktı ve 2200 dolar yani 10 bin tl.

Alıntıları Göster
    Hdmi 2.1'ler ilk etapta TV tarafında görülür ama nezaman gelirler belli değil.
    Yeni monitörlerde DP 1.4 ile geliyor,DP 1.4 bile şu aşamada fazlasıyla yeterli.
    Duyrulan 4K/144Hz monitör fiyatları gereksiz pahalı ya fiyatlarda düzenlemeye giderler yada sadece meraklısına satarlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Digital Reaction -- 27 Mayıs 2018; 6:49:56 >
  • Arkadaşlar BF1 açıyorum ve ekran kartı can çekişiyor orta seviyede, daha önceden böyle değildi gene iyiydi. Kasa temizliği yaptıktan sonra iyice kendini bıraktı. Ekran kartı almak istiyorum ama bu fiyatlar nedir böyle. Asus ROG STRIX Nvidia GeForce GTX 1080 OC 8GB 256Bit - 5000TL fiyat.
  • m-99 M kullanıcısına yanıt
    Hadi ordan,kim gelecekte düzeltecek 1 tane göster bana alayı çakallık peşinde, millet güvenmiyor ki vermiyor.
  • 1080 alacaksanız 2750 tl civarı az kullanılmış 2. el kart alın. sıfır diye 5000 lira bağlanır mı 1080 e
  • ekran kartında 2.ele nasıl güvenip alabiliyorsunuz, benim çekincem çok oluyor malesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yalcin1940

ekran kartında 2.ele nasıl güvenip alabiliyorsunuz, benim çekincem çok oluyor malesef.
    Kartın garantisi varsa neden çekincen olsun?
  • Hot Chips 30 Sempozyomu 20 Ağustos tarihindeki konuşmalardan birisi Nvidia'nın yeni nesil oyun GPU'su hakkında bir bilgilendirme olacak. Yeni kartların isimlendirmesi, mimarisi vs. hakkında ilk resmi bilgiler bu oturumda gelir. XX70 ve XX80 kartlar da Eylük-ekim gibi sonbaharda GDDR6 ile çıkmaya başlar bu durumda. (Kaynak:https://www.hotchips.org/program/)(videocardz.com)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oup59 -- 31 Mayıs 2018; 13:23:22 >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.