Şimdi Ara

NVIDIA RTX 2000 Serisi [ANA KONU] | 2060 & 2060S // 2070 & 2070S // 2080 & 2080S & 2080Ti (87. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.901
Cevap
63
Favori
389.056
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • RTX lansman oyunlarının %95'i çöp hele PUBG'yi görünce kahkaha attım, oyunda adam akıllı lightning bile yok neyin tracing'ini hesaplayacaklarsa artık. Unreal engine'in Nvidia'ya olan avantajını kullanıp ray tracing'i pohpohlayacaklar anlaşılan. Tamamen pazarlama taktiği. Asıl ray tracing AMD 7nm ile konsola Navi ile çıktığında adapte edilecek ve Nvidia işin kaymağını çoktan yemiş olacak (şuan ne kadar gereksiz olsa da)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kurt Knispel

RT ney açıklamalı bir mesaj göremedim? Herkes cenaze namazı kılıyor
    Ray tracing

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • neye alamıyosunuz, nasıl alamıyorsunuz ya???

Başbakanımız çıkıp ekonomik büyümede çin’i geride bıraktık demedi mi? Dedi... Cumhurbaşkanımız çıktı imf’ye borç vericek durumdayız demedi mi? Dedi... Maliye bakanımız çıktı coşmuş ekonomimiz var demedi mi? Dedi... Yalan mı söylüyor devlet büyüklerimiz. Niye alım gücümüz düştü falan diyosunuz. Padişahımızın yalan mı söylediğini iddaa ediyosunuz? Fetöcümüsünüz siz??? 155’i arararim hayinlerrr. Hayinlerrrr. Rey tıreysink elden gidiyeahhh.

Şaka bi yana alan alsın, alamayanda boykot ayağına şov yapsın. Win-win durumu... Ben büyük oyunu gördüm. Bu oyunu bozmak için amariga mallarını boygot yapıcam. Nvidia alma aldırma... unutmayın onların ray tracingi varsa bizimde allahımız var...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leingrad -- 21 Ağustos 2018; 4:04:02 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bundan sonra bu tür parçaları para verip alabilecek varsa benide alsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *GameOver* -- 21 Ağustos 2018; 3:54:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elsa kullanıcısına yanıt
    Ray tracing işinin herhangi oyunun özeliyle bir alakası yok ki. Sadece hemen hemen gerçeğe yakın bir hesaplama sunuyor. İçinde sadece küp, zemin ve ışık olan bir sahnede bile kendini kalite açısından belli eder. Nvidia zaten redshift, octane gibi önde gelen gpu render motorlarıyla iş birliği yapmış. 2019'da hepsi cgı dünyası için kullanıma hazır olacaklar. Atı alan Üsküdarı geçmiş yani. AMD'nin uzaktan yakından bununla alakası yok. Şu an AMD gpu'lar ile çalışan doğru düzgün ray tracing özelinde yaygın bir render motoru bile yok. Nvidia bu işi seneler önce gördü, yatırım yaptı ve şimdi haklı olarak çok fena ekmeğini yiyecek.
  • O değilde nvidia hisselerine bakim dedim 4 yılda %1500 den fazla değer kazanmış.Muazzam cidden.
  • Fermi

Kepler

Pascalda da var uzun süredir uğraşılan bir durum teknik olarak dx12 özelliği olduğu için bütün dx12 kartlar yapabilir ama kendi shader uniteleri üzerinden buda oldukça verimsiz olacak anlamına geliyor oyun motorlarının hemen hepsi destekliyor ve dx 12 oyunlar hızlıca optimize edilebilir.

Hardware RTx motoru olan kartlarda farkını gösterecek bu sayede.

https://blogs.msdn.microsoft.com/directx/2018/03/19/announcing-microsoft-directx-raytracing/

https://devblogs.nvidia.com/introduction-nvidia-rtx-directx-ray-tracing/

İlk etapta destekleyecek oyunlar :

NVIDIA RTX 2000 Serisi [ANA KONU] | 2060 & 2060S // 2070 & 2070S // 2080 & 2080S & 2080Ti

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Eski kart sahibi olsam pascal veya daha altı %30-40 hızlı olup Rtx birimi içermesi yerine %50-60-70 hızlı olmasını yeğelerdim çünkü kartım oynanabilirlik sunduğu müddetçe en üst grafikleri alabilirdim ama artık en üst grafiklerde oynanabilirlik için Rtx serisi mecbur gibi bir durum oldu bu da işin kötü kısmı eski seri kullananlar için malesef.
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 21 Ağustos 2018; 5:52:15 >

• Gtx 970 ile idare ettim şu gelsin diye, hdr desteği olsa gtx970 i sli yapar yine idare ederdim ancak hdr desteği yok ondan kart almak zorundayım sinemacı olarak, şimdi büyük soru şu rtx2060 sli destekliyor mu ? Eğer 2000 liraya gelir sli desteğide olursa alırım.

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 34sem -- 21 Ağustos 2018; 6:22:13 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • patren kullanıcısına yanıt
    Hocam üniversiteye başlayacağım 2050 serisi en erken seneye laptoplara gelir denildi ne yapayım üniye laptopsuz mu gideyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: Timeguard

Fermi

Kepler

Pascalda da var uzun süredir uğraşılan bir durum teknik olarak dx12 özelliği olduğu için bütün dx12 kartlar yapabilir ama kendi shader uniteleri üzerinden buda oldukça verimsiz olacak anlamına geliyor oyun motorlarının hemen hepsi destekliyor ve dx 12 oyunlar hızlıca optimize edilebilir.

Hardware RTx motoru olan kartlarda farkını gösterecek bu sayede.

https://blogs.msdn.microsoft.com/directx/2018/03/19/announcing-microsoft-directx-raytracing/

https://devblogs.nvidia.com/introduction-nvidia-rtx-directx-ray-tracing/

İlk etapta destekleyecek oyunlar :

Eski kart sahibi olsam pascal veya daha altı %30-40 hızlı olup Rtx birimi içermesi yerine %50-60-70 hızlı olmasını yeğelerdim çünkü kartım oynanabilirlik sunduğu müddetçe en üst grafikleri alabilirdim ama artık en üst grafiklerde oynanabilirlik için Rtx serisi mecbur gibi bir durum oldu bu da işin kötü kısmı eski seri kullananlar için malesef.
    By fotograftaki oyunlarin hepsine Ray Tracing gelmeyecek.

Ray Tracing destekleyen oyunlar;

Assetto Corsa Competizion

Atomic Heart

Battlefield V

Control

Enlisted

Justice

JX3

MechWarrior 5: Mercenaries

Metro Exodus

ProjectDH

Shadow of the Tomb Raider

DLSS destekleyen oyunlar;

Ark: Survival Evolved

Atomic Heart

Dauntless

Final Fantasy XV

Fractured Lands

Hitman 2

Islands of Nyne

Justice

JX3

Mechwarrior 5: Mercenaries

PlayerUnknown's Battlegrounds

Remnant: From the Ashes

Serious Sam 4: Planet Badass

Shadow of the Tomb Raider

The Forge Arena

We Happy Few

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi filojistoN -- 21 Ağustos 2018; 6:33:47 >

• filojistoN kullanıcısına yanıt
    https://wccftech.com/shadow-of-the-tomb-raider-bfv-nvidia-rtx/

• < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mukarnas kullanıcısına yanıt
    son 1 ayda 10 cu nesıl ekran kartlarını yok paralara satanlar gıtsınler alsınlar şimdi bu fiyatlar ile ; hepsine oh diyorum.
  • InsideR kullanıcısına yanıt
    Helal olsun vatana hemen getirmiş kartları meraklıları için.
    Hemde 10 adet
    pardon ön siparişmiş.
  • Suppordle kullanıcısına yanıt
    Ben de 1050 ile evlensem acaba RTX 2050 çocuğum olur mu?

• Rtx2060 laptoplar ne zaman cikar ki?

• LeviGerman kullanıcısına yanıt
    Çok güzel yerlere değilmişsin.
  • Apache Air Fighter kullanıcısına yanıt
    1060 bile 2bin değilken, tüm seride msrp yükselmişken. Dolar kuru da böyleyken.Gerçekten 2bin liraya 2060 geleceğini düşünüyor musunuz?

• Ya herkes 2070 in titan x den 6 kat güçlü olacağını anlamış bende böyle anladım böyle ise gerçekten güç anlamında büyük bir devrim olacak

• 
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.