Şimdi Ara

NVIDIA RTX 2000 Serisi [ANA KONU] | 2060 & 2060S // 2070 & 2070S // 2080 & 2080S & 2080Ti (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
10.901
Cevap
63
Favori
389.067
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hani nerde? Ne gelen var ne giden.... Bu arada Vega20 de ki PCIe 4.0 mı yani harici güç bağlantısı olmadan slot üzerinden 300wat güç mü çekecek? Bunun içinde yeni anakartlar PCIe 4.0 standartında olacak....)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-84B7F5BB9 -- 21 Mayıs 2018; 22:4:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-84B7F5BB9

Hani nerde? Ne gelen var ne giden.... Bu arada Vega20 de ki PCIe 4.0 mı yani harici güç bağlantısı olmadan slot üzerinden 300wat güç mü çekecek? Bunun içinde yeni anakartlar PCIe 4.0 standartında olacak....)
    söylenene göre computex 2018 de kartlar tanıtılacak.Yurt dışı sitelerinde okuduğum bu zaten 15 gün kadar kaldı.Çok büyük ihtimal tanıtırlar kartların çoğu şeyi sızdı zaten.
  • darkdevil35 kullanıcısına yanıt
    Yeni nesil kartları ben de bekliyorum ama şu ana kadar teknik özellikler sadece Wccftech kaynaklı haberde yer aldı.Sitenin camiadaki durumu malum.

Onun haricinde Tomshardware yaz aylarında kartların belki duyurulabileceğini söyleyen ama daha isimlendirmenin 1100 mü yoksa 2000 olarak mı gerçekleşeceğinin bile belli olmadığını belirten bir makale yayınladı. Sonra da birçok site Tomshardware kaynak gösterip benzer şekilde kendi makalelerini yayınladı.

Böyle bir haberin ciddi bir site olarak görülen Tomshardware'de çıkması yabancı forumlarda tepki çekti.

Umarım çıkar ama yaz sonundan önce gerçekten kartlar hakkında doğru bir bilgi elde edemeyeceğiz sanırım. Kartlar da 4. çeyrekten önce gelmez gibi duruyor.

Ama yeni kart çıkmıyor değil. Bakın 3GB GTX 1050 geliyor mesela :)
  • Elsa kullanıcısına yanıt
    Vega 20 tabanlı kartlar bu 2018 3 ve 4. çeyrekte çıksa bile ilk sürümler yapay zeka ve makine öğrenimi gibi endüstriyel işler odaklı olacak.

7nm/Vega 20 tabanlı oyuncu kartları 2019 yılı içerisinde çıkacaktır.
  • oup59 kullanıcısına yanıt
    AMD'nin de son yol haritasında tam tarih vermese de 2018 içerisinde Vega 7nm tamamen salık verilecek gibi gözüküyor. Oturması zaten anca sene sonunu belki de 2019 başını bulur. Öte yandan 7nm üretim tarafında çok ciddi ıskarta çıkması nedeniyle maliyetlerin ciddi yükseldiği haberleri mevcut. İşlemci tarafında bile kimse net olarak geçiyorum diyemedi sanırım.

Şu son spekülasyonlar gibi GTX11xx serisi 12nm ile refresh olarak gelirse şaşırmayacağım. GTX10xx serisinde 1.09V ile sınırlamışlardı kartları. Bu seride 12nm ile daha verimli bir şekilde bu voltajlarla daha yüksek hızlar elde edilebilir ya da voltaj sınırını da biraz daha yukarı kaldırabilirler ve overclock ile kartların önünü açabilirler. İkinci durumda soğutma durumu ne olur kestiremedim lakin.
    THW, kesinlikle WCCFTech sitesinden güvenilir bir yer. Lakin hala resmi olarak kartın adının bile duyurulmamış olması bana garip geliyor. 10xx serisinin ismi çıkışından çok önce netleşmemiş miydi, ben mi yanlış hatırlıyorum?
  • massacrer kullanıcısına yanıt
    Zaten o yüzden haber sonrası hem kendi forumlarında hem de diğer forumlarda tepki çekti. Çünkü kendi makalesinde anonim bir kaynaktan kartların Temmuz ayında FE sürümü, Ağustos ayında ise özelleştirilmiş modellerin çıkacağı bilgi geldiğinden bahsedildi. Teknik bilgiler için ise ise doğrudan Wccftech kaynak gösterildi.

THW güvenilir bir site olduğundan birçok site de onu kaynak gösterip haber yaptı.

Açıkçası Videocardz.com üzerinden görmeden bu haberlere pek rağbet etmiyorum.

1080Ti kullanıyordum. Onu sattım. Şimdilik belki GTX 1070 alıp biraz onunla takılırım.

Yeni kartların ucuza gelmeyeceği kesin.

Zamanla göreceğiz.

Belki monitörü de değiştirip Vega64+Freesynch denerim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oup59 -- 22 Mayıs 2018; 10:57:51 >
    Fiziksel olarak kartı bi benchmark görsün sonra oturup üzerine tartışırız zaten. Wccftech tek başına at koşturuyor. Sanarsın nVidia ile aynı plazadalar da kapıda sigara muhabbetinde dedikodu yapıyorlar.

Ben şu an 1080Ti'a tutunuyorum. Muhtemelen bir sonraki geçişim ya 7nm kartlar olacak ya da Play Station 5 olacak.

Zaten yeni kartlar 100 dolar pahalı geliyorum dediği anda GTX1180 minimum 4000TL olur burada. Şu an bile referans soğutmalı olmayan en ucuz GTX1080 3500TL'den başlıyor kabaca.

Bende de FreeSync monitör var ama nVidia'nın FastSync özelliğini açınca hiç yırtılma vs problemi yaşamıyorum nerdeyse. Gerçekten o kadar fark ettiriyor mu?
    Valla hocam ne yalan söyliyeyim hiç öyle fps,cpu,gpu kullanımı vs saymam normalde. Tüm oyunları zaten sinle player oynarım. Ama bazen usulden FPS sayacı açık oluyor sadece .

Yakın zamanda oynadığım oyunlar zaten 1080Ti'ın fanları bile çevirmiyordu :)

Donanımları biraz merak edip kullanmak üzere alıyorum. Sonra da değiştiriyorum. Hem Nvidia hem de AMD tarafında yeni kartların en azından özelliklerini güvenilir kaynaklardan bir görmek istiyorum.

Sync teknolojileri muhakkak ki faydalı. Ama işin ilginç tarafı mesela güzel bir 1440p IPS Gsync alacak bütçeye sahip kişi zaten yanında 1080Ti da alıyor ve kart zaten çoğu durumda monitörün speklerini beslediğinden sync teknolojisi ne kadar ve kaç kere devreye girebiliyor? Oynanan oyun ve detay seviyesi de önemli tabi ki. Oyunlarda High yeterli geliyor bana. İlla ki Ultra olsun diye bir takıntım da yok.

Şu an kullandığım imzadaki monitörden muhtemelen ya 32 inch 16:9 ya da 34-35 inch 21:9 formata geçeceğim.

Birkaç tane güzel ve nispeten uygun fiyatlı 32 inch var. AOC AGON AG322QC4, Viewsonic XG3240C ve Asus XG32VQ.

Yeni nesil 27inch 144Hz veya 35 inch 200Hz monitörler oldukça pahalı gelecek.

Eğer NV tarafında devam edersem alternatif olarak AOC AG352UCG, Acer X34P ve Dell Alienware AW3418DW var.

2-3 sene öncesine kadar uzun zamandır kasalı PC kullanmayı bırakmıştım. 2016'da dur bakayım dedim bir. Bulaştık yine :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oup59 -- 22 Mayıs 2018; 11:45:47 >

• 1 ay içinde Asus ve Acer 4K HDR 144 Hz panellerin satışına başlayacakmış tabi satabilirse..

ASUS PG27UQ Ultra HD 144Hz G-SYNC HDR Monitor için belirlenen rakam avrupa için 2550€ dan başlıyor, 2990€ civarna kadar çıkıyor çeşitli ülke ve sitelere göre..

Ehh, hadi parayı bulduk kıydık verdik aldık (kim alacaksa o fiyata) birde yeni nesil kartları bekle, kaça gelecek, performansı ne olacak belli değil.

4K 144 Hz oyunculuk için sadece Monitör+VGA 20 bini buluyor. yaşasın dünyanın en iyi piyasaları

• dJ_bLoW kullanıcısına yanıt
    Newegg şu an 2000 USD ile ön sipariş alıyor. Avrupa fiyatları da 2000 Euro civarı olacaktır sanırım. Ama her şekilde oldukça yüksek fiyatlar ile giriş yapıyorlar.

Her ne kadar farklı kulvarlar olsa da OLED TV parasına geliyorlar yeni monitörler.

7nm ve 7nm 2.nesil/tazeleme kartlar gelmeden açıkçası 4K 144Hz oyunculuğu pek mümkün görmüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oup59 -- 22 Mayıs 2018; 11:50:40 >
    Zehri aldıktan sonra maalesef dönüşü olmuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: dJ_bLoW

1 ay içinde Asus ve Acer 4K HDR 144 Hz panellerin satışına başlayacakmış tabi satabilirse..

ASUS PG27UQ Ultra HD 144Hz G-SYNC HDR Monitor için belirlenen rakam avrupa için 2550€ dan başlıyor, 2990€ civarna kadar çıkıyor çeşitli ülke ve sitelere göre..

Ehh, hadi parayı bulduk kıydık verdik aldık (kim alacaksa o fiyata) birde yeni nesil kartları bekle, kaça gelecek, performansı ne olacak belli değil.

4K 144 Hz oyunculuk için sadece Monitör+VGA 20 bini buluyor. yaşasın dünyanın en iyi piyasaları

Balon fiyat onlar, mrsp si 2000 dolar /euro olcak.Tabi vatan gibi firmalar 2300 dolardan baslar.PG35VQ da minimum 1800 dolardan gelcek her 2 panelde FALD 384/512 hdr panel kesinlikle 10 milyar ve uzeri hazirladim zaten kendimi bu fiyata..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

O zehir ile doğmuşum diyeyim. 2007 öncesi zaten kasa hep vardı. 2007-2016 arasını güçlü laptoplar geçirdikten sonra tekrar kasa işine döndüm. Tekrar panzehir alana kadar böyle devam :)
  • 12 binden aşağı olmaz burada.. Maalesef o paraları hak edecek bir ürün değiller.
    Türünün ilk örnekleri olacak bu panellerin detaylı incelemelerini ve teknoloji kaynaklı eğer varsa sorunlarını görmek lazım. İlk maliyetler ciddi yüksek. Yurt içi fiyatlandırmayı zaten geçtim. 2000 USD/Euro bile yurt dışı forumlarda alay konusu olmuş durumda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dJ_bLoW

1 ay içinde Asus ve Acer 4K HDR 144 Hz panellerin satışına başlayacakmış tabi satabilirse..

4k 144 hz için ekran kartlarında en az 2 nesil atlamamız lazım.Şimdi bu fiyatlardan bu monitörleri almak akıl işi değil.Aynı özelliklerde uygun fiyata 2k olanı çıksın ben dahil kapış kapış gider.Kullandığım monitörden memnunum ama malum tn panel.

Kesinlikle beklenmeli. Benimde merak ettiğim hususlardan biri ilk incelemelerin ne göstereceği. Bu kadar yüksek paralara satılacak ürünlerde kusur çıkması pek kabul edilebilecek birşey olamaz..
  • Benim çok istediğim ama ihtiyaçsızlıktan dolayı sürekli almaktan vazgeçtiğim paneli kullanıyorsunuz tek eksiği HDR şuan.. 2K 144Hz HDR paneller 4K dan daha fazla telep görür fiyat uygun olursa.
    İzlediğim ilk videolarda ekranın bazı yerlerinde "Halo etkisi" olarak nitelendirilen parlak haleler oluşuyordu.

Nasıl ki IPS ekranlarda parlama vb. belirli bir seviyeye kadar kabul edip kullanıyoruz bu cihazlarda da elbet "teknolojisi" kaynaklı bir şeyler çıkacaktır.

Sonuçta bunlar da IPS.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.