Şimdi Ara

NVIDIA RTX 2000 Serisi [ANA KONU] | 2060 & 2060S // 2070 & 2070S // 2080 & 2080S & 2080Ti (486. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.901
Cevap
63
Favori
389.070
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 484485486487488
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Denetim masaüstünden kenar yumuşatma ayarlarını hiç denemedim açıkçası. Attığınız ss'dende belli olmuyor ama benim 4k monitörde 28" olduğu için baktım denetim masasından ne demek istediğinize. Yazılarda normal upscale olduğunda biraz kenar yumuşatma gibi bir görüntü olduğundan yazılar daha okunaklı görünüyor ama daha bulanık. Integer scaling açıncada biraz daha doğal 28" 1080p bir monitöre benziyor, yani nasıl 1080p 28" monitör alırsanız pikseller kocaman olur ona benziyor o yüzden öyle olduğunu düşünüyorum. Ama tabi bu sadece benim tahminim yanılıyor olabilirim.
  • drhiziracil kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam 4kda kullanmaya devam o zaman :)
  • Vatan'da geceye özel OEM'de indirim var. GPU düşünen varsa göz atsın.
  • Fatic kullanıcısına yanıt
    Aynen tabi mecbur kalmadıkça upscale'in her türlüsü orjinalin yerini tutmuyor sonuçta
  • Ben de Gigabyte 2070 Super Gaming OC alarak aranıza katıldım. Umarım süreç hızlı işler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ThePlakumat -- 20 Eylül 2019; 20:33:59 >
  • ekran kartı alıpta modern warfare satmak isteyen özel mesajdan dönebilir.
  • Control oyununu RTX acik sekilde bizzat deneyen var mi ? “ Abi bambaska bir deneyim , mutlaka gormelisin ? Oyunun cehresi degisiyor “ diyen varsa yorumlarini bekliyoruz, hazir modern warfare oyunu veriyorken degerlendirmeye alalim .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • "Control panel" den "Ultra Low Latency" teknolojisinin açılması tavsiye edilir , ciddi anlamda akıcılığa ve tepkiselliğe katkı sağlıyor.

Kullanım Senaryosu:

-GPU kullanımı sonda olucak , yani CPU darboğaz yapmaması gerekiyor.

Not : CPU kullanımı artıyor bu teknolojiyi açınca , ortalamanın üstünde bir CPU gerekmekte sorun yaşamamak adına , örnek vermek gerekirse , Intel Xeon 2690 v2 de max CPU kullanımı %63 ten %74 e çıktı.(Assassin's Creed Odyssey , 4K ULTRA)
  • quote:

Orijinalden alıntı: OPTİMİST

Control oyununu RTX acik sekilde bizzat deneyen var mi ? “ Abi bambaska bir deneyim , mutlaka gormelisin ? Oyunun cehresi degisiyor “ diyen varsa yorumlarini bekliyoruz, hazir modern warfare oyunu veriyorken degerlendirmeye alalim .
    Ben gtx1080 ile oyunu oynamayı bıraktım. Çünkü Rt ile arada çok büyük bir fark var. Aynı çizim uzaklığında duvarda çerçevelerin bile duvardan ne kadar uzakta olduğu belli iken RT off versiyonda belli değil. RT off versiyonuna ben katlanamadım. Grafik bütünselliği RT on versiyona göre çok kötü. Ben bunu zaten hep söyledim. RT bütün ışıklandırma hatalarını kökünden çözer. İngilizceniz varsa aşağıda çok detaylı bir inceleme var. Ayrıca bedava oyun kampanyasına her firma dahil değil. Geçen gün birisi 2 tane firmaya özel olduğunu göstermişti sanırım. Geçmiş sayfalara bakmanız lazım. RT yi nvidia dan bile daha iyi anlatan DF kanalından bir örnek paylaşayım ben size
    https://www.youtube.com/watch?v=blbu0g9DAGA&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vamp -- 21 Eylül 2019; 22:34:9 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• OPTİMİST kullanıcısına yanıt
    Rtx High, bütün ayarlar full de 1080p de oyunu bitirdim yan görevlerle birlikte. Min 45 fps ye kadar düştüğü oluyordu savaş sahnelerinde. Rtx ile ben çok keyif aldım Metro Exodus da çok iyiydi Rtx ile tavsiye ederim

Edit: Yanlış fps bilgisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FooL -- 21 Eylül 2019; 18:14:18 >
    RTX dahil bütün ayarlar fullde oynadım. İlk RTX deneyimimdi. Işıklandırmalar çok iyiydi. Aradaki farkı görmek için bazı yerler RTX'i kapatıp denedim ışıklandırmalar çok yapay kalıyor ve bu yapaylık aslında oyunun çehresini değiştiriyormuş. Ben öneriririm RTX açık oynamanı.
  • ya ben biraz da utanarak -bilemediğim, emin olamadığımdan dolayı- bir şeyi sizlere sormak, danışmak istiyorum.

EVGA'nın kendi forumlarında RTX 2080 XC Ultra Gaming için bazı kullanıcılar +120 +140 GPU clock gibi değerlerde ve bu değerler altında kartın stabil ve serin çalıştığından bahsediyorlar. ben +100 GPU +1000 Memory'i aştığımda (aşmadığımda sıkıntı yok) ne ısı değerlerini güvenli sınırlar içinde tutabiliyorum, ne de stabilite sağlayabiliyorum.

acaba elemanlarda bir yemleme/kafaya alma durumu mu var orada, itliğine serseriliğine mi yapıyorlar? yoksa sistemlerinden kaynaklanan bir farklılık mı mevcuttur? (öyle bir şey olabiliyor mu?) bende z170 anakart ve 4.6 GHz tüm çekirdekler senkronize şekilde overclocklu çalışan 6700K var, elemanlarda z370, z390 gibi anakartlarla 9700K ve 9900K gibi topten işlemciler var, hani bu böyle bir farka neden olur mu? bu noktada asıl geçer akçe güçlü PSU ve kasa içinde düzgün soğutma/hava sirkülasyonu değil midir?

• İlginiz için sağolun arkadaşlar, 3 kişi aynı yönde görüş bildirdiğine göre bu oyunda RTX efektleri muhim.

:Benşm olay şu ; RX 5700 var sistemde, performansından memnunum ama RTX efektlerini merak ettiğimden 2060 Super veya RTX 2070 alma planım var.Benzer performans için Bin lira fark değer mi değmez mi onu hesaplıyorum şu an :). Nvidia'da aradaki fark satarken de değerli olduğu için al gitsin diyor bir yanım, diğer yanım tek bir oyun var zaten çeşit artsın biraz daha bekle diyor ama şu Modern Warfare hediyesi dengeleri değiştirecek sanki.
    Bence Rtx destekli oyunları deneyimlersen görsel olarak çok keyif alırsın. Rtx gereksiz, abartı diyenlere kulak asma, performans olarak kayıplar oluyor doğru ama deneyim harika bana kalırsa. Metro, Bf5, Control,Wolfenstein vb oyunları Rtx ile akıcı oynayabilmek için en az 2070 şart hatta 2070s

• Şimdilik 2000 serisini pas geçecek gibi duruyorum ama RTX içerik arttıkça hevesleniyorum doğrusu. Nvidia 7nm Gpu durumu umarım 2020 yazına kadar netleşir.

• oup59 kullanıcısına yanıt
    Bekleyebilirsin ekran kartın zaten gayet iyi, yeni seri geldiğinde de oynarsın zaten

• Suanda vatandan rtx kart alinca modern warfare kodu veriliyor mu?

• herkese merhaba arkadaşlar. bu gün msi rtx 2070 armor ekran kartı aldım daha önce gtx 970 kullanıyordum. sıfırdan format atarak sıfırdan kurdum herşeyi. test için gta 5 kurdum ama 1080p de max 70 fps alıyorum normal mi bu işlemcim i7 6700k ekran kartı kullanımı %geziyor 80 oluyor 90 oluyor işlemcim de %30 40 larda dar boğaz olabilirmi :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: trking

herkese merhaba arkadaşlar. bu gün msi rtx 2070 armor ekran kartı aldım daha önce gtx 970 kullanıyordum. sıfırdan format atarak sıfırdan kurdum herşeyi. test için gta 5 kurdum ama 1080p de max 70 fps alıyorum normal mi bu işlemcim i7 6700k ekran kartı kullanımı %geziyor 80 oluyor 90 oluyor işlemcim de %30 40 larda dar boğaz olabilirmi :(
    Bence o işlemciyle darboğaz yapması imkansız

• quote:

Orijinalden alıntı: trking

herkese merhaba arkadaşlar. bu gün msi rtx 2070 armor ekran kartı aldım daha önce gtx 970 kullanıyordum. sıfırdan format atarak sıfırdan kurdum herşeyi. test için gta 5 kurdum ama 1080p de max 70 fps alıyorum normal mi bu işlemcim i7 6700k ekran kartı kullanımı %geziyor 80 oluyor 90 oluyor işlemcim de %30 40 larda dar boğaz olabilirmi :(
    Olmaz. Oyundayken işlemci kaç ghz çalışıyor onu kontrol etmen lazım

• 
Sayfa: önceki 484485486487488
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.